Telefon samochodowy Nokia 810

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez grzehoo » 8 lut 2010, 20:26

Witam,

Mam zamiar zanabyć telefon samochodowy Nokia 810 i zamontować go w M5. Ten telefon to dość rzadki model. Jeśli już, większość osób decyduje się na rozwiązanie typu zestaw głośnomówiący taki jak Nokia CK-15W. Ja bym jednak chciał mieć coś więcej – czyli opcję z klawiaturą oraz możliwością załadowania karty SIM do zestawu samochodowego. A to daje właśnie ta Nokia 810.

http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-810

Ale tutaj mam pytania – czy ktoś do M5 montował jakikolwiek zestaw głośnomówiący Nokii, oczywiście najlepiej ten 810? Chodzi mi o takie sprawy:
– czy standardowe radio CD z M5 będzie współpracowało z automatycznym wyciszaniem systemu Nokii? Czyli telefon dzwoni, radio się samo wycisza?
– czy ww. standardowe radio będzie w ogóle obsługiwało rozmowy poprzez system audio samochodu?
– czy ten zestaw Nokii będzie działał bez włożonej do niego karty SIM? Instrukcja nie mówi tego jednoznacznie. W większości przypadków mam zamiar go używać po prostu jako zestaw Bluetooth, i jeśli okaże się, że bez karty SIM toto nie działa, to wtedy lipa.
– no i ostatnia kwestia – miejsce na zamontowanie tej nieszczęsnej słuchawki. Z jednej strony fajna, z drugiej – potxrbuje trochę miejsca przy kierownicy, a z tym miejscem w M5 słabo. Wymyśliłem sobie miejsce na lewo od kierownicy, pomiędzy nią a lewą kratką nawiewu. Tylko czy obsługa systemu telefonu lewą ręką będzie OK?
Alternatywą jest montaż ew. na prawo od kierownicy, ale to jedynie kosztem zasłonięcia prawej kratki nawiewu przy kierownicy... Czyli trzebaby zamknąć prawą kratkę na "amen" i tam zamontować słuchawkę. Tracę jeden nawiew, ale mam obsługę telefonu pod prawą ręką.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć w ww. tematach?

Będę wdzięczny.

Pozdrawiam
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez grzehoo » 7 mar 2010, 11:56

Dzięki za tak liczne zainteresowanie i odpowiedzi :)
Oczywiście spodziewam się, że jest to spowodowane b. małą popularnością tego modelu w ogóle, a w PL zwłaszcza, no ale żeby żadnego postu? <płacze>

Mimo wszystko więc nie zniechęcony postanowiłem sprawdzić na własnej skórze i jako królik doświadczalny dzielę się z maździową bracią spostrzeżeniami i odpowiedziami na nurtujące mnie pytania.

Zakupiłem i zamontowałem Nokia 810. Używany kupiłem za przystępną cenę. Wygląda super, i jest bardzo wygodny, ta pełna słuchawka to rewelacja.
Podłączono mi tel. tak, że dźwięk idzie przez audio samochodu – jakość super, bez porównania lepsza niż z tego głośniczka Nokii. Potrzebna była do tego taka przystawka Nokii za 150 zł. Ale warto,polecam. Wyświetlacz mam nad lusterkiem wstecznym, mikrofon zaraz obok (polecam, b. wygodne rozwiązanie i mało inwazyjne).
Słuchawkę mam zamontowaną na specjalnej dedykowanej konsoli telefonicznej do Mazdy 5 firmy KUDA. Polecam, rozwiązanie znakomite, dopasowane, nieinwazyjne, prezentuje się świetnie i jest b. wygodne. Koszt w Polsce – 157 zł (zamawiałem przez firmę która mi montowała telefon).

Oto foty jak to wygląda w M5 po zamontowaniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Telefon działa wyśmienicie, no ale jest jedno zasadnicze "ale" – jest to telefon samochodowy z częściową obsługą Bluetooth jak się okazuje. A więc musi mieć osobną kartę SIM wsadzoną, aby działał. Wtedy staje się normalnym telefonem. Nie potrafi współpracować z telefonami w trybie BT Handsfree ani Remote SIM Access.
Także koniec końców jest tak, że mam drugą kartę SIM z osobnym numerem w aucie i rozmowy z mojej "normalnej" komórki po prostu sa pirzekierowywane na tel. samochodu po 15 sek. oczekiwania.

Także ogólnie telefon super, mógłby mieć tylko jeszcze pełną współpracę przez BT, to byłaby pełnia szczęścia.
Ale jest taki model – Nokia 616. Zastanawiam się czy nie kupić używanej też i p prostu zamienić boxa z 810 na 616. Wyglądają tak samo, połączenia identyczne.
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy