Samodzielny montaż czujników cofania / parkowania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez hog » 13 paź 2015, 17:00

ciapek napisał(a): Wprawdzie znam się trochę na elektryce samochodowej

ja się nie znam na elektryce i jedyne co popsułem to to ze po miesiącu czujni nie działały, ale to wina złączki docisnołem ponownie:) i git
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2014, 19:36
Posty: 68 (0/1)
Skąd: DE
Auto: Mazda 5 2,0 Diesel 2006r. 110KM

Postprzez jankess77 » 9 lis 2015, 11:36

Witam. Zamontowalem juz same czujniki, znalazlem gume przy wiazsce kabli od lampy przeciwmgielnejz prawej strony. Mam problem z tylna lampa i boczkiem. Wykrecilem dwa wkrety mocujace tylna lampe. Na obudowie jest narysowana strzalka na zewnatrz i na forum tez ktos wspominal aby lampe wysunac na zewnatrz. Probuje tak tez to zrobic ale lampa jakos mocno sie trzyma. Ma ktos jakos rade?
Druga sprawa to boczek z prawej strony. Wykrecilem jeden wkret ale dalej jest sruba bardzo gleboko osadzona. Mam zestaw kluczy nasadowych z przejsciowka ale nadal jest za malo miejsca aby dojsc do tej sruby. Stoje w miejscu. Jak ktos ma jakies sugestie bede bardzo wdzieczny.
Początkujący
 
Od: 8 lis 2015, 21:15
Posty: 4
Auto: mazda 5 2.0 benzyna 2008r

Postprzez stonoga » 9 lis 2015, 16:41

Wkręt na klucz "10" pod zaslepką gniazda rolety. Ja odkręciłem kluczem fajkowym. Co do lampy to trzyma ja jeszcze spinka. Pociąg ją do siebie i wyjdzie. Jak już ściągniesz boczek to zakonserwuj sobie nadkola od wewnątrz :)
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2003, 14:12
Posty: 170 (0/1)
Skąd: Mielec
Auto: Mazda 626 GD 8V 2000i
Mazda 5 2.0 MZR-CD

Postprzez iwi » 4 gru 2015, 09:56

Witajcie zobaczcie ciekawą implementację do Mazdy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 00:33
Posty: 408 (0/4)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5 2,0 Diesel 2006r. 150KM
6,5-8,0l / 100km
230000km

Postprzez hrabia82 » 5 gru 2015, 16:01

fajnie podłączone pod wyświetlacz. bez chwili zastanawiania chciałbym takie cuś

Nadane telegrafem Z1
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2010, 21:29
Posty: 377 (4/1)
Skąd: Białystok
Auto: Jest: VOLVO XC90 3.2L 248KM AT 20p7r.
Była: Mazda 5 CR 2008r lift, 2.0 BP AT TOP
LPG STAG 300Premium + Hana

Postprzez maylokrk » 28 gru 2015, 15:36

Witam wszystkich,

zabrałem się właśnie montaż czujników w mojej M5 (z hakiem).

Mam mały dylemat w związku z umiejscowieniem zewnętrznych czujników.

Na większości zdjęć w tym wątku zewnętrzne czujniki są umiejscowione po wewnętrznej stronie świateł odblaskowych. W instrukcji do czujników (Sencor ScaPark100 wzięty za punkty z tankowania :) ) jest napisane, że zewnętrzne czujniki powinny się znajdować 10-15cm od krawędzi samochodu. Taka odległośc to mniej wiecej zewnętrzny kontur świateł odblaskowych. W tym miejscu zderzak jest już solidnie wyprofilowany na zewnątrz.

Wewnętrzna krawędź świateł odblaskowych jest natomiast mniej wiecej 35-40 cm od krawiędzi.


Co myślicie na ten temat? Montować tak jak na zdjęciach i nie przejmować sie intrukcją? Czy raczej trzymać się instrukcji?



Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 19 maja 2014, 07:52
Posty: 10
Skąd: BRINDISI
Auto: Mazda 5 CR 2007r. 2.0 CiTD 81kW

Postprzez iwi » 5 sty 2016, 12:39

Po pierwsze odkręć zderzak i sprawdź gdzie możesz wiercić otwory.
Wybór umiejscowienia czujników nie jest taki prosty.
Dasz bardziej na zewnątrz to musisz się liczyć z odczytami od samochodów parkujących po bokach. Wjeżdżasz w ciasną dziurę tyłem i ten boczny będzie sygnalizował. Jeśli masz taki wyświetlacz który pokazuje odległość każdego z osobna czujnika to możesz dać mocno na zewnątrz ale jeśli pokazuje tylko prawą lub lewą stronę to daj czujniki zgodnie z instrukcją. Czym bliżej siebie tym większa szansa wykrycia słupka z tyłu :) więc ogólnie lepsze rozwiązanie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 00:33
Posty: 408 (0/4)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5 2,0 Diesel 2006r. 150KM
6,5-8,0l / 100km
230000km

Postprzez kuba-82 » 16 sty 2016, 10:37

Panowie ,co powiecie na taką alternatywę czujników w zderzaku?
http://allegro.pl/elektromagnetyczny-cz ... 49164.html
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2015, 20:54
Posty: 55
Auto: MAZDA 5 2,0D, 110 KM 2006 r

Postprzez ZenQ_18 » 9 lip 2020, 08:20

Panowie jest problem. Montowałem z mechanikiem hak z oryginalną 13-pinową wiązką zdemontowaną z innego auta w której jest moduł i drugi mniejszy "moduł" (nie wiem od czego on jest). Podpieliśmy wszystko. Zasilanie wiązki: jeden + z akumulatora a drugi z przewodu obwodu na stacyjce (czyli nie ma na nim napięcia jak stacyjka jest wyłączona). Z tyłu należało rozłączyć kostki od przewodów, które idą do lampy i tam wpięliśmy po dwie kostki wiązki haka dla strony lewej i prawej. Problem polega na tym, że po lewej stronie (od strony kierowcy) jest dodatkowa kostka z dwoma przewodami którą nie wiem gdzie podłączyć? Przy module są dwa przewody ucięte nigdzie nie podłączone (dziwne, bo ten co mi wiązkę sprzedawał mówił, że nigdzie nie ciął kabli tylko wypinał kostki). W gnieździe przyczepy nie ma napięcia od wstecznego i przeciwmgielnego. Na koniec okazało się, że moduł parkowania przy wrzuceniu wstecznego cały czas piszczy teraz, nawet jak nie ma z tyłu żadnej przeszkody nawet przy zdjętym haku.
Co się mogło poknocić? Po co są dwa moduły w tej wiązce? Macie może jakieś schematy takiej wiązki do Mazdy? Samochód to Mazda 5 rok 2007 przed liftowa wersja sport 2.0 benzyna 146KM. Pomoże ktoś?
Początkujący
 
Od: 1 paź 2018, 08:26
Posty: 11 (3/0)
Skąd: Mielec
Auto: Mazda 5 2.0 CR 2007

Postprzez jedar » 16 lip 2020, 11:16

Mam coś podobnego. Od tygodnia mam 5tkę i właściciel mi mówił że trzeba dokupić jeden czujnik a że się jednego nie da to cztery i centralkę. Wiadomo jak to sprzedający za dużo wiary mu nie dałem. Rozebrałem [jaki?] panel i najprawdopodobniej mam dorabiane czujniki i każdy wpinany jest w centralkę. Po wbiciu wstecznego piszczy i dlatego zostało wypięte zasilanie. Nie mam też i światła przeciwmgłowego tylnego. Coś chłopaki nakombinowali. Zasilanie haka 7 pinów wszystko działa. Sam tego nie ogarnę jestem umówiony z dobrym elektrykiem. Jak coś będę mógł wnieść do tematu i Ci pomóc to napiszę. A tak na marginesie... Czy panel sterowania szybami kierowcy jest także podświetlany w miejscu gdzie jest sterowanie lusterkami? Pytam się bo przełączniki szyb się podświetlają a ciemność na przełącznikach do lusterek.
Początkujący
 
Od: 16 lip 2020, 10:46
Posty: 10
Auto: Mazda 5 2.0 benzyna 2005r.

Postprzez brotoflatron » 22 cze 2021, 22:29

hog napisał(a):Witam
troszkę odświeżę temat, wczoraj założyłem czujniki i porobiłem kilka fotek.
Z allegro 55zł zwykłe czarne, malował lakiernik działają
opis_rd008x4.jpg

Montaż bez zdejmowania zderzaka i jak pisali przedmówcy przechodzimy z wiązka od przeciwmgielnego do środka (od strony pasażera) (...)



Dzięki hog,

Dzisiaj posępowałem wg Twojej podpowiedzi i również mi się udało zamontować.
Super sprawa z tym przejściem przez wiązkę światła przeciwmgielnego.

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 cze 2021, 22:23
Posty: 2 (1/0)
Auto: Mazda 5 CR19 1.8 benz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy