Brak sygnału do sprężarki klimatyzacji ( mazda 5 2009 )

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Davvid944 » 12 maja 2023, 13:52

Mazda 5 2.0 145 koni 2009r , Witam kupiłem właśnie mazdę 5, pasek z klimatyzacji był ściągnięty , a sprzęgło sprężarki rozwalone ( sklejone na stałe ) , kupiłem nową sprężarkę i chłodnice klimatyzacji firmy NRF , układ był czyszczony. Nabita została klima , lecz sprężarka nie startuje . Po kolei , sprawdzone bezpieczniki, są ok, sprawdzone przekaźniki pod maską, podkładane ( słychać pstryknięcie w środku ) więc również w porządku , wymieniony czujnik ciśnienia klimatyzacji , nadal brak sygnału na sprężarkę , po włączeniu na panelu przycisku A/C ( dodam że jest to klimatronik jednostrefowy ) uruchamia się wentylator , lekko przysiadają obroty , ale sprzęgło na sprężarce stoi , sygnału na sprężarkę nie ma już od skrzynki bezpieczników ( wcześniej nie wiem skąd idzie ) , po podaniu sygnału na krótko sprężarka chodzi . Miał może ktoś taki przypadek ? Może ktoś wie co jeszcze można sprawdzić ? Pozdrawiam ( mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeżeli zrobiłem coś niepoprawnie )
Początkujący
 
Od: 12 maja 2023, 13:39
Posty: 2
Auto: Mazda 5 2.0 145km 2009
Mazda 2 1.4 DY 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy