Losowo działający centralny zamek z pilota

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kineki » 9 lut 2022, 21:49

Witam wszystkim.
Od tygodnia jestem posiadaczem mazdy 5 7 z silnikiem 2.0 ben. i mam problem z centralnym zamkiem i zamykaniem z pilota.
Czasami działa czasami nie.
Sytuacja 1
Np. gaszę silnik wychodzę z samochodu i klikam na pilocie aby zamknąć i wszystko działa (zamyka się i otwiera) niezależnie ile razy spróbuje jest ok.
Sytuacja 2
Gaszę silnik wychodzę z samochodu na pilocie klikam aby zamknąć pilot świeci a drzwi się nie zamykają kompletnie zaden przycisk z kluczyka nie powoduje nic. Nie pomaga ponowne otwarcie drzwi kierowcy lub innych, włożenie ponownie kluczyka do stacyjki, przekrecenie na zapłon, wyjęcie z stacyjki i ponowne próby nic nie pomagają. Nie pomaga też użycie drugie zapasowego pilota.
Pomaga tylko ponowne odpalanie silnika wyjęcie kluczyka i przy próbie zamknięcia zadziała ale to też nie zawsze.
Przy próbie zamknięcia z klucza bezpośrednio w zamku w drzwiach kierowcy zadziała i zamykają się wszystkie drzwi i otwierają bez problemu.
Mam dwa klucze z pilotem i na każdym jest ten sam objaw.
Baterie są nowe.
Czy może ktoś spotkał się z czymś podobnym lub jakieś wskazówki co może być uszkodzone?
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 9 lut 2022, 21:02
Posty: 1
Auto: Mazda 5 7 2.0 benzyna 2005 CR

Postprzez krismaz » 18 gru 2022, 22:23

Mam identyczny przypadek. Czy Twoj problem znalazl jakies rozwiazanie ? Jakie ? Dzieki krzysiek
Początkujący
 
Od: 17 lip 2013, 08:47
Posty: 22
Auto: mazda 5/2.0 mzr-cd/2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy