Wycieraczki z funkcją AUTO nie mogę ustawić MAZDA 5

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Maciekchn » 30 sty 2022, 21:52

Jestem od niedawna posiadaczem mazdy 5 , posiada ona wycieraczki z czujnikiem , ale za Chiny ludowe nie wiem jak to ustawić , według informacji z instrukcji nie działa tak jak powinno , tzn jak by były cały czas w funkcji AUTO manetka ma pokrętło i tam jest 8 przestawień , czy ustawie na off czy na auto podczas jazdy daje całą wajchę raz w dół i one pracują jak chcą , tzn w duży deszcz szybko w mały wilno, a czy nie powinny tak pracować tylko z ustawieniem na znaczek auto ?
Załączniki
IMG_20220130_203131.jpg
Początkujący
 
Od: 14 sty 2022, 22:04
Posty: 6
Auto: Mazda 5 2.0 LPG 2008 r

Postprzez Damian68 » 1 lut 2022, 16:35

Off oznacza wyłączone wycieraczki
Auto w trybie auto czyli w zależności od intensywności opadów albo praca przerywana lub ciągła wolna lub szybsza
1 praca ciągła wolna
2 praca ciągła szybka
Dotyczy to ruchu manetki góra dół . Nad Off ^ to ręczne uruchomienie wycieraczek – chwilowe
Pokrętło manetki zaznaczone + – to ustawienie częstotliwości pracy wycieraczek w trybie Auto – jak często będą pracować
MAZDA SIĘ NIE PSUJE TO LUDZIE PSUJĄ MAZDY
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2014, 16:26
Posty: 1440 (6/36)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 2,0 LF 2004 Sedan
Ford CMax 2014 2,0 Diesel 163 KM
była
Mazda 323FBJ 1,6 16V2002
Mazda 5 2,0 Diesel Sport 2006
był
Opel Astra 1.8 16V

Postprzez wardrose » 4 lip 2022, 09:27

Automatyczna kontrola wycieraczek

Gdy przełącznik wody jest w pozycji AUTO, czujnik deszczu wykryje ilość deszczu padającego na przednią szybę i automatycznie włączy lub wyłączy silniczek wycieraczek (wył. – wycieraczka czasowa – wycieraczka wolnoobrotowa – wycieraczka szybkobieżna). cookie clicker

Czułość czujnika wody deszczowej można regulować, przekręcając przełącznik na włączniku wycieraczek.

Z pozycji środkowej (normalnej) obróć przełącznik w dół, aby uzyskać wyższą czułość (szybsza reakcja), obróć przełącznik w górę, aby zmniejszyć czułość (wolniejsza reakcja).
Początkujący
 
Od: 4 lip 2022, 09:20
Posty: 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy