Otwieranie bez kluczyka – problem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Joanna_mazda » 28 wrz 2017, 11:57

Witam

Posiadam mazdę 5 z funkcją otwierania , zamykania , zapalanie bez użycia klucza

Od paru dni funkcja zamykania i otwierania przestała działać zapala normalnie widzi kartę

lecz zamknąć i otworzyć muszę już na karcie ( pilot w baterii wymieniony , karta jest wyrobiona niedawno rok temu w serwisie )


Proszę o jakieś pomysły


Z góry dzięki za pomoc
Joanna_mazda
 

Postprzez PiolasM5 » 29 wrz 2017, 13:02

Pomysł uno:

A czy nie był ostatnio odłączany akumulator?
System Keyless może być polączony razem z programowaniem szyb.

Sprawdź czy jeśli przytrzymasz przycisk zamykania auta na karcie działa auto domykanie szyb (wcześniej opuść jakąś szybe :] ) albo czy z panelu sterowania w drzwiach kierowcy możesz sterować innymi szybami.

Jeśli nie, to opuść każdą szybe do końca przyciskiem w każdych drzwiach aż usłyszysz takie "cyknięcie" (to jest programowanie)

Może brak zaprogramowanych szyb i brak otwierania bezkluczykowego to systemy w jakiś sposób ze soba polączone. <oczy>

To tylko taka moja hipoteza bo sam nie mam gadżetu Keyless – powodzenia <spoko>

Pomysł duo:

Może to okienko czarne pod klamką jest porysowane, matowe, albo straciło jakoś "kontakt z bazą" – wtedy ASO <oczko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2014, 23:48
Posty: 70 (0/2)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda-5-MZR-146KM-2006;

Postprzez qra69 » 27 gru 2017, 12:56

mam podobny problem od jakiegoś czasu, dziwne jest to, że czasem sam ustępuje (chyba,że robię coś przypadkiem)

Podchodzę do auta, otwieranie ani zamykanie auta nie działa z karty, muszę otworzyć drzwi kluczykiem, po tym karta działa (i otwieranie i zamykanie). Odpalam auto, włącza się radio, wyłączam zapłon radio pozostaje włączone a powinno się wyłączyć, tak przynajmniej się dzieje jak otwieram normalnie z karty. Radio dopiero się wyłącza jak otworzę drzwi. Co to może być? baterie dziś wymienione, na obu kartach to samo.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 lis 2017, 18:03
Posty: 26 (1/0)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 5 FL TOP 2.0+LPG 2008r

Postprzez Tooony » 4 sty 2018, 21:25

Miałem podobny problem ale z otwieraniem i zamykaniem przyciskiem na klamce tylko od strony kierowcy. Pozostałe działały normalnie. Okazało się, że pękła gumowa osłona i woda dostała się do środka. Zdemontowałem klamkę, wykręciłem z niej mikrostyk i osuszyłem go suszarką. Skleiłem gumę i dodatkowo zabezpieczyłem z zewnątrz kawałkiem izolacji. Wszystko poskręcałem, podłączyłem i narazie działa. Zobaczymy jak długo? Na razie zaoszczędziłem 164 zł + przesyłka , bo tyle kosztuje nowy przycisk do klamki.
Początkujący
 
Od: 4 sty 2018, 21:01
Posty: 1
Auto: Mazda 5 2.0 benzyna 2005

Postprzez a.jasinski93 » 30 sty 2019, 09:15

Witam,

Czy miał ktoś problem z systemem bez-kluczykowym w maździe 5 ? Mianowicie nie mogę otworzyć samochodu z przycisku przy klamce, tylko z pilota, a samochód odpala tylko po włożeniu kluczyka do stacyjki :( Przy próbie odpalenia samochodu z karty mruga tylko czerwony napis KEY na desce. Baterię w pilocie zmieniałem i posiadam tylko jeden pilot z kluczykiem.. Może miał ktoś podobny problem ?
Początkujący
 
Od: 18 sty 2019, 13:04
Posty: 1
Auto: MAZDA 5 CR 2.0 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy