Trzecie światło stopu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez alchemyx » 4 wrz 2017, 14:23

Cześć,

Padło mi trzecie światło stopu. Widać jeszcze, że próbuje się żarzyć, ale trzeba się dobrze przyjrzeć. Widać, że do obudowy dostała się woda. Myślałem żeby je rozebrać i podziałać. Czy ktoś z Was próbował takiego zabiegu? Koszt używanego światła to ponad 100 zł, w serwisie to boję się pytać.

Pozdrowienia
Forumowicz
 
Od: 3 kwi 2014, 11:45
Posty: 76 (9/2)

Postprzez dec87 » 5 lis 2017, 23:16

Jeśli masz choć trochę umiejętności technicznych to dasz radę sam małym kosztem. Lampę rozklejamy – robiłem to nad palnikiem kuchenki, idzie w miarę sprawnie z wykorzystaniem noża. U mnie środek był totalnie skorodowany więc listwę na której jest pytka z ledami zjechałem do zera pilnikiem tak aby było gładko. W miejscu gdzie było gniazdo na przewód wywierciłem otwór przez który poprowadziłem nowy kabel następnie nakleiłem taśmę LED silikonową. Miejsce przylutowania kabelka do taśmy LED lutowane, a następnie koszulka termokurczliwa. Lampa spowrotem sklejona na silikon z szerokim spektrum temperaturowym. Otwór wprowadzenia przewodów solidnie zaklejony silikonem. Całość jaszcze na krawędziach poprawiłem, aby mieć pewność, że nie będę miał póżniej czerwonego akwarium z tyłu samochodu :) Póki co pół roku już ładnie świeci bez problemów.
Przyczyną skorodowania było gniazdo przez które zaczęła się dostawać woda do środka w efekcie czego cały środek był w totalnej rozsypce.

Co do kosztów ciężko powiedzieć ponieważ wszystkie materiały miałem już zakupione dużo wcześniej.
LEDy w silikonie montowałem ponad rok czasu wcześniej w kuchni i zostało mi sporo taśmy :)
Załączniki
DSC_0331.JPG
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 19:49
Posty: 39 (0/1)
Auto: MAZDA 5, 1.8, 2006r

Postprzez alchemyx » 8 lis 2017, 16:53

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Nie wygląda to tak źle. Czy zakładałeś taką zwyczajną taśmę LED dekoracyjną?

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 3 kwi 2014, 11:45
Posty: 76 (9/2)

Postprzez ronin00 » 8 lis 2017, 22:48

Witam! Przerabiałem ten temat dosłownie 2 tyg.temu :) .Po rozklejeniu plastików miałem mocno skorodowane ścieżki.Po wyczyszczeniu papierem ściernym ścieżek, miejsca gdzie wydawało mi się ,że będzie słaby styk przylutowałem kabelek :) .Plastiki skleiłem silikonem.Po wizycie na myjni światła nadal działaja :) ,czyli jest szczelnie.
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2011, 14:43
Posty: 68 (0/2)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 5 2.0 MZR LPG

Postprzez dec87 » 3 gru 2017, 14:45

Tak, zwykła taśma silikonowa dekoracyjna biała.
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 19:49
Posty: 39 (0/1)
Auto: MAZDA 5, 1.8, 2006r

Postprzez rostom » 19 lut 2019, 19:17

czy orientuje się ktoś od jakiej innej Mazdy pasuje lampa do 5. Mam pęknięty klosz i co wymienię ledy to padają. Cały czas dostaje się woda. Klosz jest tak uszkodzony, że nie mam sposobu aby go naprawić. Koszt nowej używanej lampy to jakieś nieporozumienie średnio 250 zł
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2016, 09:48
Posty: 6
Auto: Mazda 5 1.8 benzyna 2006 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy