Po otwarciu drzwi nie świeci się oświetlenie w podsufitce

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kikomiko » 13 maja 2015, 17:17

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem od niedawna posiadaczem Mazdy 5 z 2005r z silnikiem benzynowym 2,0.
Mam problem z oświetleniem wnętrza auta <płacze> . Po otwarciu dżwi nie świeci się oświetlenie w podsufitce ale podświetlenie stacyjki i wskazówki w zegarach świecą i po jakimś czasie gasną. Sądziłem że może króryś z czujnikw dżwiach, ale kontrolka na desce rozdzielczej informuje o każdych otwartych dżwiach. Myślałem że może być problem z zasilaniem ale każdą lampkę mogę włączyć ręcznie.
Podejrzewam że przyczyna może leżeć w module sterującym oświetleniem, tylko nie mam pojęcia jak wygląda i gdzie jest schowany.
Może ktoś miał podobne problemy , byłbym wdzięczny za wszelkie informacje , pomysły lub fotografie.
Pozdrawiam – Krzysztof
Ostatnio edytowano 13 maja 2015, 17:50 przez Yard, łącznie edytowano 2 razy
Powód: temat
Początkujący
 
Od: 4 maja 2015, 19:58
Posty: 6
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Auto: Mazda 5 7osobowa
2.0 benzyna 2005r

Postprzez shooto » 30 sie 2019, 23:52

Też tak miałem. Trzeba otworzyć klapkę na okulary i krzyżakiem wykręcić dwie śruby Z obu stron między przyciskiem a lampką są metalowe klipsy, które trzeba podważyć płaskim śrubokrętem wsuwając między tapicerkę a plastik obudowy, pociągnąć w dół i wyjdzie cały panel. W oświetleniu w podsufitce po demontażu okazało się, że wypadła blaszka z przełącznika door/off. Po dogięciu skrzydełek blaszki i ponownym zatrzaśnięciu na przełączniku problem został usunięty <ok> Postaram się wrzucić fotki bo jeszcze nie poskładałem. Muszę wymienić żarówki.
Początkujący
 
Od: 30 sie 2019, 23:35
Posty: 1
Auto: Mazda 5 Silnik 1.8 benzyna 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy