Fotelik 9-18kg i Mazda5

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez PiolasM5 » 3 sty 2015, 23:18

Cześć;

Jak w temacie – Szukam fotelika dla młodego, który rośnie nam jak na drożdżach i już się słabo mieści w nosidełku. Robiłem ostatnio przymiarkę do BeSafe'a Izi Combi X3 (wersja bez isofixa) z racji, że niby mały powinien podróżować jeszcze tyłem do kierunku jazdy (ma dopiero 6 miesięcy i wzrost 75cm) ale niestety fotelik był wg sprzedającego za mało stabilny. Biorę też pod rozważanie kupno fotelika tylko z opcją jazdy przodem a młodego z racji, że jeździ jeszcze autem sporadycznie powozić go w nosidełku do 8 miesiąca i potem już wsadzać go do fotelika 9-18kg.

Moje pytanie: jakie foteliki używacie do przewożenia swoich szkrabów w Mazdach5? :)
Ostatnio edytowano 4 sty 2015, 23:57 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nazwa modelu to Mazda5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2014, 23:48
Posty: 70 (0/2)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda-5-MZR-146KM-2006;

Postprzez mazdzior » 5 sty 2015, 15:40

Cześć,

ja mam u siebie zamontowane 2 szt Romer King Plus 9-18, foteliki są ok, żona je wybrała po dokładnej analizie.
Moja rada – ja bym brał foteliki tylko i wyłącznie z ISOfix-em, z racji na łatwy i szybki montaż, większą ilość miejsca z tyłu (bo fotelik jest osadzony niżej i nie ma podstawki co daje dobrych kilka cm, no i bezpieczeństwo, nie trzeba pamiętać o poprawianiu pasów itd.)
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2013, 09:10
Posty: 29
Auto: Mazda 5 2.0 benzin 2006

Postprzez PiolasM5 » 24 sty 2015, 00:36

Cześć

Temat fotelików zakończony. Foteliki firmy BeSafe (te bez isofixa) niestety nie pasują do naszych kanap (chyba profil siedzeń nie pasuje). BeSafe Izi Combi (dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy) jak i fotelik do jazdy przodem nie daje się sztywno zamontować.

Oglądałem/testowałem inne modele i ostatecznie temat zatrzymał się na MaxiCosi Tobi i Romer King II. Oba foteliki siedziały w aucie jak przyklejone. Trzymając za foteliki mogłem dosłownie bujać autem, a foteliki na kanapie zachowywały się tak jakby były integralną częścią auta/kanapy.

Ja wybrałem foteliki pod kątem bezpieczeństwa natomiast co do komfortu to dałem wolny wybór "młodemu" :D Także synek wybierał pomiędzy Maxi-Cosi Tobi a Romer King II. Gdy posadziłem młodego do MaxiCosi to siedział sobie spokojnie natomiast gdy posadziłem go w Romera to zaczął się wiercić, odrywał plecy od oparcia także sprawa była jasna – synek podjął decyzje i wybrał Maxi-Cosi Tobi <lol>


Reasumując
Isofix na pewno jest wygodny ale cena fotelika to plus ~500zł.
Wybierając fotelik mocowany na pasy zwracajmy uwagę na stabilność mocowania fotelika do kanapy – nie powinien się on przesuwać po napięciu pasów.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2014, 23:48
Posty: 70 (0/2)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda-5-MZR-146KM-2006;

Postprzez remoo » 24 maja 2015, 23:14

A ja polecam Besafe Izi Comfort X3 (9-18 Kg), który bez problemu montuje się zarówno z tyłu jaki w trzecim rzędzie. Moje dzieci go uwielbiają, dodatkowo łatwe ustawienie do spania, bezpieczeństwo i jakość przemawiają za tym modelem. Polecam :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2015, 17:45
Posty: 13 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5 2.0 '08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy