Webasto dymi

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez livo78 » 22 sty 2015, 14:05

Jak silnik nie jest na 100% rozgrzany i stanę na skrzyzowaniu po chwili bardzo dymi
livo78
 

Postprzez bartek2822 » 5 lut 2015, 15:41

Witam!
Podepne się do tematu ;)
Mam ten sam problem tylko chyba ze w większej skali.. :/
Moja Meggie dymi z webasta i to dość często.. ok jest zimno teraz więc ono się włącza i słychać jak pracuje ale wytwarza ogromne ilości białego śmierdzącego paliwem dymu. I to nie że co jakiś czas tylko praktycznie przy każdym zapaleniu silnika po chwili zaczyna dymić. Podpięliśmy ją pod komputer i pokazało następujące błędy:
B2462
B2454
B2455
Jak narazie wypiąłem bezpiecznik żeby ludzi nie straszyć bo nie jeden chciał już łapać za gaśnice :P
Co to może być i jak to naprawić?
Początkujący
 
Od: 19 sty 2015, 13:56
Posty: 8 (1/0)
Auto: Mazda 3 2.0 CD RF-7J 143KM

Postprzez VPM » 1 mar 2015, 22:54

co to za błędy podepnij webasto pod kompa i wszystko będziesz wiedział a na początek sprawdź czy rura zasysu powietrza do spalania nie jest zapchana
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez inferno997 » 2 mar 2015, 23:47

najczęstsze powody dymienia
– niedrożny dolot powietrza
-niedrożny wydech
– wypalony palnik
– palnik zawalony nagarem
sprawdź te rzeczy,prawdopodobnie skończy się tylko czyszczeniem i piec wróci do żywych
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2014, 22:43
Posty: 54 (0/5)
Auto: Mazda 6

Postprzez gpat » 28 mar 2018, 13:58

W moim przypadku przyczyną dymienia był mocno zanieczyszczony piec oraz popękane uszczelki.
Dodam tylko dla potomnych jak ważna jest również kwestia prawidłowej konserwacji wentylatora dmuchawy. U mnie przed naprawą, przy pierwszym uruchomieniu Webasto po dłuższym postoju samochodu, wiatrak startował z lekkim piskiem. Zostało to zbagatelizowane. Efekt był taki, że po zamontowaniu dogrzewacz nie startował. Dopiero po czyszczeniu i nasmarowaniu osi wentylatora urządzenie bez problemu wystartowało. Tak więc jeśli ktoś nie chce dwa razy demontować i montować całego ustrojstwa ( a wiemy, że z uwagi na dostęp w Mazdzie GG jest to dość pracochłonne ) to lepiej niech nie zapomina o tej czynności <glupek2> .
Początkujący
 
Od: 26 lut 2014, 17:02
Posty: 17 (1/0)
Auto: 1.Mazda 626 V GF 2.0 H.P.
2.Mazda 6 2.0 MZR-CD 143KM

Postprzez Adamsuz » 23 kwi 2020, 21:04

Witam serdecznie ja podepnę się do tematu dymienia. Proszę powiedzcie mi co się dzieje z moją cx5 z 2013 roku benzyna 2.0. Otóż za każdym razem po odpaleniu auta zimnego wydobywa się z rur wydechowych biały dym. Sprawdziłem testerem czy czasem to nie uszczelka pod głowicą, ale okazało się że nie. Myślałem że bierze olej,ale też nie. W salonie mazdy sprzedający powiedział mi zanim zauważyłem że ona dymi, iż mam podgrzewacz silnika stąd wysokie obroty tuż po odpaleniu przez około 30 sekund i po jakimś czasie zauważyłem, że towarzyszy temu właśnie intensywne dymienie. Zaznaczę ze Auto kupiłem od nich używane. Czy ktoś z państwa miał podobne doświadczenia i co to właściwie może być, bo coś mi się nie chce wierzyć w ten podgrzewacz. Chyba że to jakieś webasto o którym nie wiem bo żadnego włącznik w nie ma A jakiejś zmiany temperatury w aucie po czymś takim nie zauważyłem
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2020, 15:16
Posty: 1
Auto: Mazda cx5,benzyna 2L,165KM, 2013 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy