Powiększenie bagażnika – demontaż 3 rzędu siedzeń

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kika » 5 lis 2009, 11:13

fcluki07 napisał(a):hmmm co do 3 rzedu siedzen, jak bylem w aso w opolu to mi powiedzieli ze mozna zdemontowac 3rzad jest troche roboty z tym, (nie jak w premacy) ale jest to do zrobienia kilka srub trzyma tylko


Włączając się do miłej pogawędki o M5 mogę Wam powiedzieć że wymontowanie tylnych foteli nie stanowi większego problemu. Potrzeba na to maksymalnie 15 minut. Niezręczne jast natomiast wyjęcie tych foteli z auta (najlepiej dwie osoby). Ale przed wakacyjnym wyjazdem warto – sprawdziłem !
A co do artykułu w którym wygrała M5 to był taki w "Auto świat"-marzec 2008

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 2 sty 2008, 12:00
Posty: 15
Skąd: Kraków

Postprzez gorylla » 6 lis 2009, 11:20

Jak byś mógł przekazać parę słów skróconej instrukcji tego demontażu, to byłby wdzięczny. Od czego się zabierać, ile jest tych mocowań, śrub i gdzie się znajdują, i w ogóle z czym do tego podchodzić (narzędzia).

Może się zdarzyć, że przyda mi się taka większa przestrzeń, tym bardziej, iż planuję dużą wędkarską wyprawę do Skandynawii.

A czy można zdemontować tylko jedno siedzenie, czy trzeba oba?
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 10:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Postprzez kika » 6 lis 2009, 20:27

Niestety fotele te są połączone i nie można wyjąć jednego.
Złóż fotele, wyjmij plastikową skrzynkę znajdującą się pod podłogą bagażnika. Do odkręcenia z tyłu są dwie śruby, usytuowane przy nadkolach, obok mocowania pasów do podłogi. Następnie wyciągnij plastikowe zatrzaski mocujące wykładzinę podłogi do siedziska (są chyba trzy, tuż nad kołem rezerwowym). Potem rozłóż fotele i przejdź do środka samochodu. Z przodu są trzy śruby wkręcone do podłogi, schowane pod plastikowymi osłonkami zamocowanymi na zatrzaski. Razem z fotelami połączona jest klapka z bagażnika i najprościej wyjmować je w dwie osoby. Po wyjęciu foteli podłoga bagażnika niestety nie jest równa bo jest tam koło rezerwowe, ale bagażnik większy o ponad sto litrów i auto lżejsze o kilkanaście kilogramów. Wszystkie śruby są tej samej wielkości (chyba czternastka).

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 2 sty 2008, 12:00
Posty: 15
Skąd: Kraków

Postprzez gorylla » 6 lis 2009, 23:55

THX. Jak znajdę troszkę wolnego czasu to się z tym zmierzę. Pozdr.
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 10:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Postprzez atommy78 » 8 lis 2009, 11:05

Ciekawe czy uda Ci się przymocować je z powrotem tak samo dobrze jak były i nie będą Ci się potem te śrobu luzować powodując ciężki do zlokalizowania hałas. W końcu w fabryce przykręcają je lepszymi narzędziami.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2008, 20:33
Posty: 219
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 5 2.0 MZR-CD

Postprzez kika » 8 lis 2009, 15:55

Bez obaw!
Podchodząc w ten sposób do sprawy należałoby obawiać się wymiany kół.
Fotele o których mówimy zamocowane są do podłogi pięcioma śrubami bez nakrętek, podkładek itp.
Obawiać można się demontażu pozostałych foteli które połączone są z elektroniką poduszek i pasów.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 2 sty 2008, 12:00
Posty: 15
Skąd: Kraków

Postprzez xlord » 4 maja 2010, 12:23

Witam,
chcę wymontować trzeci rząd siedzeń z mojej PIĄTKI. Siedzenia dodatkowe są już niepotrzebne, a ich wymontowanie wyraźnie zwiększy przestrzeń bagażową.
Z wierzchu wszystko wygląda prosto. 4 śruby odkręcić i cały moduł wyjąć.
Tu właśnie mam pytanie do tych osób, które coś takiego robiły – czy tak jak ja chciały się pozbyć 3 rzędu, czy do tych, którzy robili jakieś prace blacharskie.
Czy moduł z siedzeniami jest mocowany do płyty nadwozia i wystarczy te śruby odkręcić i po wymontowaniu zaślepić otwory, czy może śruby te "łapią" coś jeszcze np. od spodu auta?
Z góry dzięki za informacje
Obrazek zoom-zoom i brum-brum do celu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2008, 15:41
Posty: 197 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Chevrolet Rezzo 1.6 16V SX Comfort

Postprzez kika » 22 maja 2010, 22:24

W zeszłym roku na wakacje wymontowałem tylną kanapę. Zrobiłem wtedy ponad pięć tysięcy kilometrów i nic się nie urwało, więc te śruby trzymają tylko tą kanapę. Po demontażu bagażnik jest głębszy o ponad 16 centymetrów ale przez "rezerwę" jest nierówny.
Początkujący
 
Od: 2 sty 2008, 12:00
Posty: 15
Skąd: Kraków

Postprzez lester » 22 cze 2010, 11:33

Witam.
Kupując M5 w salonie (kilka dni temu) kazałem od razu wymontować trzeci rząd siedzeń aby powiększyć przestrzeń bagażową i w związku z tym mam pytanie.

Mam kompletny 3 rząd wraz z pasami, nówka, ani razu nikt na nich nie siedział i co mam teraz z tym zrobić ?
Są jakieś miejsca gdzie można to sprzedać ? skupy ? a może wybrać się na giełdę ?
Czy ktoś z użytkowników forum sprzedawał lub kupował trzeci rząd siedzeń? jeśli tak gdzie i za ile ?
Wiem że w salonie, gdyby zamówić nowe to kosztują 12.000 zł !!, ja chętnie oddam nówki za mniej niż pół ceny tylko gdzie szukać kupujących ?

Z góry dziękuję za sugestie.
Początkujący
 
Od: 21 cze 2010, 14:08
Posty: 10
Auto: M5 2.0, MZR Sport 2010'

Postprzez jarku007 » 22 cze 2010, 13:22

lester napisał(a):Wiem że w salonie, gdyby zamówić nowe to kosztują 12.000 zł
    ILE !! !! ?? ??
    ONI chyba powariowali – tyle to kosztuje super (markowy) kpl.wypoczynkowy ze skóry !!
    Nawet nie wiedziałem ile wożę kasy bezużytecznie w bagażniku <lol> :P
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez lester » 22 cze 2010, 14:00

jarku007 napisał(a):Nawet nie wiedziałem ile wożę kasy bezużytecznie w bagażniku <lol> :P


Dokładnie, ja też mało z krzesła nie spadłem jak gość w serwisie podał mi cenę, tak czy inaczej zdaję sobie sprawę, że nikt nowych w serwisie nie kupuje, to oczywiste. No ale gdzie sprzedać, szkoda aby się marnowały bo jak wrzucę do garażu to za 2 lata będą zarośnięte kurzem i szkoda foteli, szkoda kasy itp.
Początkujący
 
Od: 21 cze 2010, 14:08
Posty: 10
Auto: M5 2.0, MZR Sport 2010'

Postprzez Duku666 » 22 cze 2010, 14:11

na allegro za 1000 PLN jest jeden komplet na 3. rząd, za 2,5 – 3 k mozna kupic komplet foteli na cały samochód,
Ale wg mnie szansa na to, ze ktoś będzie potrzebował 3 rząd jest niewielka.

BTW, po wyjęciu 3 rzędu bagażnik jest może większy, ale żeby stał się użyteczny, to trzeba chyba położyć w nim jakieś wykładziny, bo pod siedzeniami raczej goła blacha. Nieczęsto przydaje się ten 3. rząd, ale jak czasem wiozę duzo drobnych rzeczy (zakupy) to ustawiam siedzenia pionowo, żeby rozdzielały mi przestrzeń bagażową i nic nie lata po bagażniku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2010, 20:05
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: mazda 5, 2.3L

Postprzez lester » 23 cze 2010, 13:22

Trzeci rząd może być atrakcyjny dla osoby która kupiła auto używane z homologacją ciężarową i nie ma tych siedzeń i chce zmienić homologację na osobową... lub ktoś sprowadza auto 5-osobowe lecz chce zmienić status na 7 osobowe i potrzebuje trzeci rząd siedzeń... Tak czy inaczej z uwagi na duży rynek wtórny w naszym kraju jest szansa, że ktoś będzie zainteresowany.... i mam taką nadzieję.

PS.
Tak, u mnie po wyjęciu trzeciego rzędu, salon wyposażył auto w odpowiednie wykładziny i dywaniki tak aby przestrzeń bagażowa nie była z samej blachy, lecz foteli nie chcieli dlatego oddali mi nówki i ... muszę coś z nimi zrobić.
Początkujący
 
Od: 21 cze 2010, 14:08
Posty: 10
Auto: M5 2.0, MZR Sport 2010'

Postprzez xlord » 26 lip 2010, 16:46

lester napisał(a):...
Tak, u mnie po wyjęciu trzeciego rzędu, salon wyposażył auto w odpowiednie wykładziny i dywaniki tak aby przestrzeń bagażowa nie była z samej blachy, lecz foteli nie chcieli dlatego oddali mi nówki i ... muszę coś z nimi zrobić.


A ile Cię skasowali za tą wkładkę do bagażnika? Mi zaśpiewali prawie 3 tys. <oczy>, więc sam sobie zrobiłem za mniej niż 200 pln + 3 godz. pracy.
Obrazek zoom-zoom i brum-brum do celu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2008, 15:41
Posty: 197 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Chevrolet Rezzo 1.6 16V SX Comfort

Postprzez grzehoo » 4 sie 2010, 07:24

Witam,
W związku z wyjazdem na urlop z dzieciakami noszę się z zamiarem powiększenia nieco przestrzeni bagażowej. Demontaż 3 rzędu siedzeń wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Lester i Xlord – Czy macie może jakieś zdjęcia jak wasze bagażniki wyglądają bez tych siedzeń? Chodzi mi zwłaszcza o kwestię wykończenia tej przestrzeni po demontażu wspomnianymi przez was wkładkami za 3000 tudzież 200 zł? Będę wdzięczny, pozdrawiam <czarodziej>
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez xlord » 4 sie 2010, 08:11

grzehoo, jak tylko nie będzie padało dziś lub jutro to pstryknę fotkę bagażnika i tej podłogi mojej produkcji.

W każdym razie ja to wykonałem ze spienionego PVC – płyta 1 x 1,6 m, grubość 5mm, koszt 100 pln + gratis dostałem wąski pas o długości 2m na podkładki. Do tego wykładzina samochodowa gr 2mm w kolorze czarno-szarym (idealnie pasuje do kolorystyki auta) zakupiona w sklepie znalezionym w necie za ok. 60 pln. Rolka taśmy dwustronnie klejącej do wykładzin (do kupienia w sklepach z wykładzinami) 2 rolki – ceny nie pamiętam. Taśmę polecam dobrej firmy, a nie byle taniej. W ten sposób zmieściłem się w 200.

xlord » 5 sierpnia 2010, o 08:21
Przepraszam, ale nie miałem czasu sprzątać. Ten syf to piasek z plaży ;)
Załączniki
madzia_podl_cala.jpg
całość
madzia_podl_wycin.jpg
i wycinek
Obrazek zoom-zoom i brum-brum do celu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2008, 15:41
Posty: 197 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Chevrolet Rezzo 1.6 16V SX Comfort

Postprzez jarku007 » 5 sie 2010, 11:20

    Wygląda git <spoko>
    Wydaje mi się że możesz już zająć się produkcją tych mat na większą skalę –
    bo chętnych może być więcej :P ;)
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez grzehoo » 7 sie 2010, 06:11

O, super. No faktycznie trochę głębiej jest niż z tymi siedzenami.
Widzę, że na równiutko sobie zrobiłeś cały bagażnik. Fajnie.
Ze względu na brak garażu i ulewy trwające od wczoraj nie byłem w stanie nawet podejść do tematu demontażu u mnie. Wygląda więc na to, że jednak pojedziemy na wakacje z 7 siedzeniami i mniejszym bagażnikiem, jak zwykle :)

pozdrawiam i dzięki za foty.
Ostatnio edytowano 11 maja 2014, 15:45 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zbędne cytowanie poprzedzającego postu
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez uciu » 20 lut 2011, 18:51

odgrzałem kotleta...

też wywaliłem 3 rząd tyle, że przez butle lpg –> przez nią podłoga podniosła się o 4cm i była "szpara" zaraz przy progu., co nie bardzo mi się widziało

W miejsce kanapy przykręciłem kantówkę.
Do tego na zawiasach płyte osb 12mm
Na to poszła wykładzina z allegro przyklejona klejem tapicerskim i od dołu przybita zszywkami

Do zrobienia mam jeszcze uchwyt do dzwigania nowej podłogi (pod spodem zrobił się mega schowek:–))
Z drugiej strony bagażnika OSB opiera się o butle i po bokach są "stopki" (jeszcze nie wykończone, beda przyklejone do blachy) –> dzieki nim podłoga nie wygina się pod obciązeniem.

Wykończe to jak się zrobi cieplej:–)


27 lut 2011 20:42 Edit:

wiec u mnie wygląda to tak.... (sorki za bałagan pod dechą:–)
Załączniki
pict5019.jpg
pict5017.jpg
pict5016.jpg
Ostatnio edytowano 11 maja 2014, 16:01 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: aktualizacja
pozdrawiam
uciu
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2011, 17:34
Posty: 213 (1/3)
Skąd: Mysłowice
Auto: Była piątka 2.0 MZR top LPG jest GV 2.0 automat lpg ;–)

Postprzez marcin711 » 6 cze 2012, 00:14

A możecie pokazać jak te nowe podłogi bagażnika wyglądają od przodu ? Rozumiem że fotele 2 rzędu są na maksa przesunięte do tyłu .......ale jak by chcieć na maksa powiększyć bagażnik i dać je do przodu to powstanie poprzeczne wgłębienie?....i jeszcze jeśli można zdjęcie ze złożonymi fotelami 2 rzędu. Duży jest schodek?
pozdrawiam Marcin

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:59
Posty: 74 (0/1)
Skąd: Lublin
Auto: była:Premacy/1.8/74kW/LPG/00
teraz: M5/2.0/107kW/LPG/06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy