wymiana żarówek podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mc'Fly » 18 paź 2019, 21:55

Witam forumowiczów, a szczególne tych, którzy w modelu Mazda 5 CW próbowali wg instrukcji wymienić żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Ja robiłem 3 podejścia i na szczęście nie połamałem tych lampek, a było blisko. Dysponując instrukcją (załączam konkretną stronę z Manuala) włożyłem śrubokręt we wskazane miejsce (prostokątne wgłębienie w kloszu lampki) i odciągałem rączkę śrubokręta w lewo – jak wskazuje strzałka na instrukcji – i za chol..ę klosz nie chciał się odczepić od korpusu lampki, więc przekornie i w beznadziei w trzecim podejściu (trzecie popołudnie) spróbowałam w kierunku przeciwnym i oczywiście sukces! Albo ja nie rozumiem instrukcji albo autor instrukcji się pomylił!! – być może będziecie miel okazję ocenić sami. Trochę siara jechać do serwisu, czy mechanika żeby wymielił żarówki nad tablicą. Schematycznie w załączniku pokazuję jak zbudowany jest korpus lampki i klosza i jak działa zatrzask, który trzeba uwolnić.
Powodzenia, bez połamanych plastików :)
Załączniki
Mazda 5 CW owner manual.pdf
(256.96 KiB) Pobrane 85 razy
Mazda 5 CW podsw tabl rej.pdf
(386.42 KiB) Pobrane 95 razy
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 15:45
Posty: 62 (0/5)
Skąd: Puck
Auto: Mazda 5 CW 1,6 diesel 2011,
wcześniej
Mazda Premacy 2,0 DiTD 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy