Programowanie pilota – Procedura

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez -Janusz- » 3 sie 2014, 22:23

Poniżej podaję procedurę dla Mazdy 5 II generacji tj. od 2011 roku w zwyż

1. Otwórz i pozostaw otwarte drzwi kierowcy.
2. Klucz, który chcesz zaprogramować po uprzednim uzbrojeniu w nowe immo włóż do stacyjki
3. Trzykrotnie przekręć klucz w stacyjce z pozycji OFF do ON i z powrotem.
4. Komputer odpowie ryglowaniem zamków.
5. Zamknij drzwi, otwórz drzwi, zamknij drzwi, otwórz drzwi, zamknij drzwi, otwórz drzwi
(na tym właśnie polega trzykrotne wykonanie tej czynności) <lol>
6. Komputer odpowie ryglowaniem zamków.
7. Na pilocie w stacyjce (tym programowanym) naciśnij dwukrotnie przycisk OPEN (jak myszką komp.)
8. Komputer odpowie ryglowaniem drzwi.
9. Na drugim pilocie, który musisz posiadać, naciśnij dwukrotnie przycisk CLOSE !!!
Jest to potwierdzenie wykonania operacji i zarazem akceptacja ( sprawnego :) ) pilota
10. Komputer odpowie ryglowaniem zamków.
11. Ze stacyjki wyciągnij pilota, który był programowany.
12. Komputer odpowie ryglowaniem zamków.

Wszystkie opisane kroki są konieczne i sprawdzone przeze mnie osobiście. Dodatkowo nadmienię, że chcąc dorobić klucz do Madzi upewnij się jaka jest w środku elektronika, jeśli VISTEON to szukaj klucza VISTEON, jeśli Mitshubishi to szukaj klucza Mitshubishi. Podobnie jak koledzy wyżej zaryzykowałem zakup klucza o trzech przyciskach – zadziałał :)

Mój koszt całkowity klucza na gotowo wyniósł 360 zł. W stosunku do propozycji ASO 850 zł hm .... komentarz chyba zbędny.
-Janusz-
 

Postprzez miedziany28 » 19 paź 2018, 08:03

Witam. W swojej Maździe 5 2011 właśnie zaprogramowałem nowy klucz i pilot. Niestety na nowym nie działa sterowanie drzwiami przesuwnych, w starym działa. Pilot i elektronika odpowiednia.
Czy jest jakaś inna czynność którą trzeba wykonać aby z pilota sterować tylnymi drzwiami?
Początkujący
 
Od: 20 mar 2018, 00:42
Posty: 10
Auto: Mazda 5 2.0 benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy