Przeprogramowanie komputera z mil na km

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez brtk » 10 wrz 2013, 11:59

Hej,

znacie może jakiś serwis, który poradzi sobie z przeprogramowaniem komputera tak by pokazywał przebiegi i zużycia w km zamiast milach? Chodzi o M5 ściągnięte z USA. Dealer w Stanach stwierdził, że na pewno się da, ale jak podłączył komputer, to nie znalazł opcji. Byłem w serwisie Mazdy w Gdańsku (Zdanowicz), ale nie dali rady, przy czym komunikat był taki: może się nie da, a może nasz człowiek nie potrafi. Czyli dalej nie wiem czy się da, czy nie. :(

Ćwiczył może ktoś coś takiego? Model z 2012 roku.

przez brtk » 9 października 2013, o 19:42

No więc Mazda Polska zapytana oficjalnie przez autoryzowany serwis opowiedziała, że generalnie się nie da. Czyli, że niby się da, ale można zwalić przy okazji jakiś moduł i po zabawie, więc odradzają zdecydowanie. Swoją drogą z tego co się przyjrzałem wyświetlaczom to etykiety (typu "mpg") są na stałe, więc nawet po przeprogramowaniu dalej mile będą w oznaczeniach. Trzeba by wymienić wyświetlacze pewnie dodatkowo, a to już zabawa dosyć bezsensowna.

Tak piszę, bo może komuś się to kiedyś przyda.
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2013, 11:50
Posty: 10
Auto: Mazda 5 2012 Grand Touring (USA)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy