Zaślepka spryskiwaczy świateł przednich

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez CrockeR » 14 paź 2022, 10:33

Witajcie,

Mam taki problem z prawą zaślepką świateł w Mojej Madzi 5, mianowicie wypadła mi i musiałem kupić nową. No i zakupiłem ze szrotu oryginała zgodnie z kodem tej części i zgodnie ze stroną ale nie wiem jak ją włożyć. Myślałem, że po prostu wsunę ona kliknie (bo to wchodzi na dwa bolce) i będzie po sprawie, no ale cóż w życiu nigdy nie jest łatwo.

Wyczytałem, że ogólnie w większości aut co mają spryskiwacze świateł i chyba w Mazdzie 3 i 6 też działa to tak, że wysuwa się do przodu pod ciśnieniem pompki a wraca na sprężynie i żeby założyć tą zaślepkę to po prostu mogę pociągnąć do siebie ten mechanizm i w ten sposób założyć zaślepkę. Nigdzie nie znalazłem informacji do Mazdy 5 czy mogę też to tak zrobić stąd piszę tu posta.

I tu pytania dwa:
Czy w Mazdzie 5 też tak działa ten mechanizm i mogę to zrobić na zasadzie pociągnięcia mechanizmu do siebie? Czy raczej w ten sposób łatwo uszkodzić cały mechanizm spryskujący?

Czytałem jeszcze, że niektóry uruchamiają procedurę spryskiwania i łapią spryskiwacza w trakcie żeby założyć zaślepkę.

Ktoś zakładał i jeżeli tak to jakim sposobem?

Bo powiem szczerze, że już się przymierzałem do ściągania całej lampy, żeby tam się dostać, ale jeszcze się opamiętałem i szukam rad w internecie.
Początkujący
 
Od: 22 kwi 2021, 07:29
Posty: 7 (3/0)
Auto: Mazda 5 II CW (2010), PB 2.0

Postprzez CrockeR » 23 lis 2022, 18:58

Zrobiłem. Odpowiem jak dla potomnych. W mojej Madzi 5 najlepiej zrobić to na dwie osoby, następująco:
1. Pierwsza osoba kuca przy otworze od zaślepki
2. druga osoba odpala auto;
3. następnie włącza światła mijania;
4. krótko naciska spryskiwacze;
5. powinny wyjść spryskiwacze i trzeba je złapać i przytrzymać a następnie włożyć odpowiednio zaślepkę i puścić (powinno samo wrócić do środka).
Początkujący
 
Od: 22 kwi 2021, 07:29
Posty: 7 (3/0)
Auto: Mazda 5 II CW (2010), PB 2.0

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy