Wymiana części

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Mopok » 15 sty 2021, 10:18

Witam !
Jestem nowy w klubie i mam trochę pytań do użytkowników Mazdy 5 CW 2.5 benzyna, wersja z USA. Założyłem do niej gaz BRC – odpukać, na razie ok- przejechałem może 20 tyś. km. Przebiegu mam ok. 100 tyś. km zastanawiam się, czy wymieniać już świece ? Czasami mam trudność z zapaleniem jak np. wyjadę z garażu, zgaszę go i po chwili próbuje odpalić, kręci, ale nie chce załapać, dopiero za którymś razem. Może ktoś miał taki problem. Dzieje się to na zimnym silniku. W ogóle jak wasze doświadczenia z gazem w tym silniku, jak sprawdzacie pompę wody, czytałem gdzieś, że może czasami zawieść i wtedy kaplica. Na co zwrócić uwagę, bo rozrząd jest na łańcuchu. Będę wdzięczny za informacje.
Tak jeszcze dodam, że sprytne to autko :) :D
Początkujący
 
Od: 17 lis 2020, 22:42
Posty: 2
Skąd: MAŁOPOLSKA
Auto: Mazda 5 CW 2.5 Benzyna USA, 2011

Postprzez Yard » 15 sty 2021, 12:20

Polecam przygodę na forum rozpocząć od przeczytania regulaminu i zasad tu panujących.

W skrócie

Obrazek

Dla przypomnienia. W celu uniknięcia bałaganu, na forum wprowadzono pewne zasady.

W czasie pisania postu, nad nim na czerwono było napisane


Zanim założysz nowy temat, zapoznaj się z regulaminem działów Modelowych.
Pamiętaj również o regulaminie całego forum.

--------------------------------------------------------------------
Proszę o zapoznanie się z zasadami panującymi na forum

1. W pierwszej kolejności szukamy wątków nas interesujących... do tego celu proszę użyć wyszukiwarki.
2. Czytamy je.
3. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na końcu tego wątku.
4. Jeżeli nie ma takiego tematu, wtedy możemy założyć nowy w odpowiednim dziale, nadając mu tytuł, który określa problem.
5. Jeden problem, jeden wątek.
6. Jeśli dobrze nazwiesz temat problemu to na dole strony otrzymasz listę podobnych tematów.
-------------------------------------------------------------------
Tytuły wątków

Powinny być formułowane w precyzyjny i zrozumiały sposób. Staraj się zawrzeć w tytule wyrazy, które najlepiej oddadzą temat wypowiedzi i w późniejszym czasie ułatwią odszukanie wątku, zacznij go z dużej litery. Niedopuszczalne są nieprecyzyjne tematy w rodzaju: „Mam problem!”, „Co to może być?” lub nazwa elementu.
----------------------------------------------------------------------------
Proszę pisać w odpowiednich działach. Zgodnie z podziałem forum. Polecam lekturę wątku: Podział forum.
-------------------------------------------------------------------
Moderator
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 21:32
Posty: 3015 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy