Mazda 6 GJ – pierwszy zakup – pytań kilka

Mazda6 GJ (2012– 2016) / Mazda6 GL (2016- )

Postprzez hevi26 » 27 gru 2020, 12:44

Heja forumowicze!

Zakładam nowy wątek ponieważ dyskusja będzie, mam nadzieję że będzie, dłuższa i z wieloma różnymi pytaniami z mojej strony ;)

Tak jak w temacie noszę się z zamiarem kupna Mazdy 6 GJ. Zakochałem się w tym aucie i wiele już wyborów z tym związanych za mną. Żebyście znali proces opiszę pokrótce jak to było

Będzie to pierwszy kupiony przeze mnie samochód, nie mój pierwszy ale pierwszy przeze mnie i już do 50000 zł stąd tak bardzo chcę być pewien bo jeszcze przed jakimikolwiek oględzinami jakiejkolwiek oferty jestem zestresowany że nie potrafię, nie wiem co i jak, a naciąć się przy pierwszym samodzielnym procesie poszukiwania za 50k i umoczenie takiej kasy w jakimś gruzie byłoby bardzo smutne.

Pierwsza decyzja jaką podjąłem to to że będzie to kombi. Bardziej podoba mi się sedan ale jeśli sedanowi dam 100pkt to kombi będzie miało 99pkt – znikoma różnica. Taka decyzja, bo wygoda, bo jestem chwilę przed założeniem rodziny, bo bardziej przyszłościowy samochód. Rynek wtórny w kombi uboższy ale myślę że to rozsądna decyzja

Druga decyzja jaką podjąłem to że będzie to bezyna. Obecnie jeżdżę Astrą H 1.7 CDTI i ten diesel niby ok, ale nie do końca na moje warunki. Czemu? Rocznie przejeżdżam około 15000 kilometrów z czego myślę że 70% w mieście. Raz na dwa miesiące wyjazd do domu rodzinnego mojego i żony (ok. 200km od Warszawy w obie strony) i dwa do trzech razy dłuższy wyjazd (do 1000km w obie strony) na narty, wakacje, jakieś śluby/wesela. Cała reszta to miasto Warszawa. Do pracy dojeżdżam 6,5km w jedną stronę jadąc połowę trasy na S8. Myślę że już czujecie problem diesla – zanim się rozgrzeje to już go wyłączam, a nierozgrzanym jadę szybciej po S8 co jest dla niego daleca bardziej destrukcyjne niż nią nie jechać. Dodatkowo wolnossący diesel w dżungli miejskiej z mocniejszym silnikiem niż 100KM w mojej opinii dusi się i dławi i to jeszcze bardziej go niszczy. A koszty naprawy większe niż benzyny. Stąd decyzja że benzyna z perspektywą zagazowania – to też ważne i jeśli macie doświadczenie to byłbym wdzięczny za rady, czy dobrze myślę i jaka jest historia silników Mazdy i gazu

No właśnie – pojemność silnika. Nie ukrywam że chciałbym 2,2 – 2,5l ale chyba tylko ze względu na teoretycznie większy komfort jazdy i większy "zapas" w trasie i komfort wyprzedzania, co jest dla mnie ważne bo auto współdzielone z żoną. Niestety z automatem (myślę że to pora na skrzynie automat i przejście na wygodę, szczególnie że 70% km w mieście) nie ma wielu ofert do 50k i przebiegiem do 150k (mam jakąś taka wewnętrzna psychologiczną barierę z kupnem auta powyżej 200k – jeżeli źle myślę to oczywiście po to jest ten post :) ).

No i takie już dodatki – bardzo ważna dla mnie kamera cofania (żona), raczej największy pakiet wyposażenia i chyba tyle

Podsumowując

1. Mazda 6 GJ combi do 50k wartości – pierwszy mój zakup
2. Przebieg do 150k lub trochę więcej – mit czy faktycznie warto szukać i czekać?
3. Silnik benzynowy z perspektywą zagazowania – czy dobra decyzja, jaka pojemność na moje warunki, jaki silnik do gazu?
4. Skrzynia automatyczna – wygoda ale mało ogłoszeń, czy warto?

Wiem, że długi i duży post ale bardzo mi zależy na Waszej pomocy i wsparciu, bo jestem zielony, a stres przed wtopieniem 50k ogromny. Dzięki wielkie! :)
Początkujący
 
Od: 27 gru 2020, 11:41
Posty: 1

Postprzez marcin5644 » 3 lut 2021, 17:32

Dokonałeś już wyboru? Jeśli nie to pisz na priv odpowiem Ci na pytania ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 20:15
Posty: 314 (5/1)
Skąd: Łomża/Berlin (DE)
Auto: 2008-2010
Mazda 323 BG 1.3 8V 91r.
2017-
Mazda 6 GJ SkyENERGY 2014 2.0 SKYACTIV-G

Postprzez wawrin » 10 mar 2021, 16:39

Hej,

stoję przy podobnym wyborze co hevi26, jednak ja zdecydowałem się na wersję w sedanie.

marcin5644 napisał(a):Dokonałeś już wyboru? Jeśli nie to pisz na priv odpowiem Ci na pytania ;)


Mogę prosić na odpowiedź na pytania w tym wątku? Myślę że na pewno w przyszłości ktoś jeszcze z tego skorzysta :)
Początkujący
 
Od: 10 mar 2021, 16:32
Posty: 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6