Części do Mazdy 6 2016 Grand Touring

Mazda6 GJ (2012– 2016) / Mazda6 GL (2016- )

Postprzez Danielkg » 28 wrz 2019, 18:48

Witajcie

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania. Jeśli jest to wybaczcie i można skasować jeśli jakiś życzliwy poda odnośnik do tematu.
Mianowicie: Jestem przed zakupem Mazdy 6 z 2016 Sedan w wersji Grand Touring. Samochód ma 80k przebiegu i tak na prawdę nie wiem jaki jest stan hamulców itd., a jestem zdania, że o bezpieczeństwo trzeba dbać i chciałbym powymieniać na początku to co się da. Tylko nie wiem czy wszystko dostanę w kraju. Przewineło mi się gdzieś, że nie ma np. przednich klocków hamulcowych? Prawda?
Nie wiem jaki powinienem zakupić olej do wymiany w silniku – pomożecie? Wersja 2,5 litra benzyna.
Filtry jakiej firmy i czy dostępne?
Co jeszcze powinienem zrobić przy odbiorze od handlarza?
Samochód przystosowany już do EU. Uderzony był minimalnie dlatego się na niego decyduję.
Dziękuję za pomoc!
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2019, 12:42
Posty: 5

Postprzez darrecki » 28 wrz 2019, 20:41

Ja bym się bardziej przejął tym co ta Mazda przeszła i czy jak go nazwałeś handlarz jest wierzytelny. Jeśli sprawdziłeś auto, jego historię w USA i widziałeś zdjęcia jeszcze z USA (poduszki, deska rozdzielcza!!) to:
– sprawdzić dokładnie jak naprawione jest auto, zaglądnąć w każdą dziurę, a najlepiej zlecić to komuś kto się na tym zna (czyli NIE ASO)
i:
– hamulce przód są takie same jak w EU (kupowałem klocki na amerykańskim eBay do 2.2d EU)
– tył nie mam pojęcia, ale zgaduję że również
– filtry również pasują z EU
– olej to jak kto lubi, większość zaleca 0w20 np Mobil 1, Shell albo Amsiol
– zmienić również olej w skrzyni biegów.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Danielkg » 29 wrz 2019, 18:11

Dziękuję bardzo. Mazdę oczywiście będzie oglądać osoba, która się na tym zna i powierzam jej ocenę.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2019, 12:42
Posty: 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6