Mazda 6 GJ 2.5 2016 Totalny brak ładowania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Piotrek1993 » 22 lis 2017, 09:58

Cześć wszystkim. Mam problem z ładowaniem w samochodzie, a raczej jego totalnym brakiem. Akumulator nowy oryginalny z ASO , okablowanie i zasilanie alternatora jak i sam alternator podobno dobry, ( sprawdzane ładowania na dwóch, działających alternatorach różnych), a ładowania w aucie nie ma totalnie. Czy ktoś może coś pomóc i ma jakiś pomysł? Wszystkie możliwe powody braku ładowania zostały przetestowane włącznie, z podpięciem do auta innego komputera z takiej samej GJ-tki w celu wykluczenia, czy winowajcą nie jest komputer sam w sobie.
Znajomy elektronik mi dzisiaj podpowiedział, że nowsze auta mają system inteligentnego ładowania i wymiana akumulatora powinna się wiązać z reprogramowaniem ECU czyli komputera tego głównego, bo mimo wymiany akumulatora na nowy, komputer myśli w dalszym ciągu, że to ten stary akumulator i ładuje go złym prądem, a potrzeba wprowadzić nowe dane. Z góry dziękuję za pomoc :) W ręce wpadło mi takie coś http://nema.club/2014wsm/workshop%20manual/n6w01/html/id0117h8800500.html i jest tutaj niby procedura przyuczania nowego akumulatora, ale nie sądze żeby coś takiego rozwiązało problem. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam Piotrek
Piotrek1993
 

Postprzez Janusz626 » 28 cze 2018, 19:30

Trochę czasu minęło, a pytanie dalej wisi....

Ma ktoś wiedzę w sprawie małego prądu ładowania?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2007, 15:14
Posty: 1880 (49/17)
Skąd: PTR
Auto: Mazda 6 2.0 Sky-G 2017 SkyPassion

Postprzez KMBak » 22 mar 2019, 12:09

Co znaczy małego? O jakich wartościach mówimy? Czy cały czas jest mały? Zaraz po odpaleniu też?
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6