Mazda6 (GJ) – Nasze wrażenia i opinie

Mazda6 GJ (2012– 2016) / Mazda6 GL (2016- )

Postprzez grzegokow1612 » 17 mar 2013, 08:49

zetek napisał(a):A są wersje bez e-loop ????????????

Oczywiście ze są wszystkie poniżej skypassion w benzynie pewnie mylisz z i-stop a to dwie inne rzeczy.
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2013, 11:19
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MAZDA 6 (GJ) 2013 SKYPASSION 2.0 165 KM,MT, I-ELOOP NAVI,JASNA SKÓRA,GRAY METEOR

PostTen post został usunięty przez Sebal 17 mar 2013, 09:40.

Postprzez TOiOWO » 17 mar 2013, 23:18

Witam.
Widzę, że trochę narozrabiałem. Po tym czasie oceniam forum jednak pozytywnie, nie wszyscy wzięli mnie pod obcas. Cóż, moja trochę negatywna opinia na temat modelu GJ, może wynika z tego że oczekiwałem na coś lepszego, np. z przyspieszeniem poniżej 8,0 s/100 KM ( z AT <serduszka> ). Zalety jakie są każdy widzi, dzisiaj dorzucam kilka nowych negatywnych uwag: lekkie (na razie) bicie przednich kół – a jeżdżę spokojnie (2 KKM), chyba zwichrowane – miękkie tarcze; dzisiaj dolałem też 0,2 l oleju, lubię jak poziom jest na wysokości max a nie wyraźnie poniżej. Zastanawiam się czy wymienić olej przy okazji wymiany opon na letnie pod koniec miesiąca – tak na wszelki wypadek. Co o tym sądzicie? Negatywna opinia na temat nawigacji TomTom jest jeszcze silniejsza – nie ma porównania z Auto Mapą. Cóż, to tylko wbudowana nawigacja samochodowa (zerowa mapa fotoradarów co jest obecnie dyskwalifikujące). Beznadziejne zagospodarowanie bagażnika – brak miejsc (otworów technologicznych) do zaczepienia siatki lub czegoś w tym rodzaju. Zupełnie skandaliczne mocowanie gaśnicy przy przednim prawym fotelu – wystające elementy rusztowania mogą uszkodzić nie tylko pończochy/spodnie ale i nogę. W moim ASO usuwali to mocowanie gaśnicy przez 60 min (nietypowy łeb śruby). Nie można otworzyć bagażnika z pozycji kierowcy, tylko przy pomocy przycisku na pokrywie bagażnika – beznadzieja. Pokrywa silnika bez siłowników, ordynarny kawał drutu zamiast, i to za 120 kzł. Klimatyzacja znacznie gorsza od Hondy Accord (woniej i słabiej). Czy Mazda ma się uczyć od KIA? Chyba tsunami spowodowało dramatyczne obniżenie kryteriów jakościowych w Maździe – kiedy zacznie rdzewieć? !
Dla fanów Mazdy kilka pozytywów:
– świetne media, sterowanie głosem
– niskie spalanie
– świetne chodniczki mocowane do podłogi
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2013, 19:45
Posty: 52 (0/3)
Auto: Mazda CX-5, 2,5 benzyna, AWD, sky passion, od 03.2018.

Postprzez Sebal » 17 mar 2013, 23:37

TOiOWO napisał(a):dzisiaj dolałem też 0,2 l oleju, lubię jak poziom jest na wysokości max

chyba chcesz rozp... szybko silnik. Ty naprawde nie lubisz tego samochodu. Nie zrozum mnie źle. Nie czepiam się tego ,że krytykujesz . Masz prawo. Ale :
TOiOWO napisał(a):Nie można otworzyć bagażnika z pozycji kierowcy, tylko przy pomocy przycisku na pokrywie bagażnika – beznadzieja. Pokrywa silnika bez siłowników, ordynarny kawał drutu zamiast, i to za 120 kzł. Klimatyzacja znacznie gorsza od Hondy Accord (woniej i słabiej). Czy Mazda ma się uczyć od KIA?

troszke przesadzasz. To jest czepialstwo czystej krwi. Wydaje Ci się że honda czy kia taka doskonała?
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2007, 10:22
Posty: 635 (1/6)
Skąd: Lublin
Auto: było:
Mazda 6 2.0 diesel GY
Mazda CX-7 diesel ER
Mazda 2 1.3 86 KM DE
Mazda 6 2.2 180 KM GH
Mazda 6 2.2 175 KM AWD GJ
Mazda 3 2.0 150 KM AT BL
Jest:
Mazda CX 60 PHEV KH
Mazda 3 2.0 120 KM AT BM

Postprzez polak900 » 17 mar 2013, 23:56

Masakra poco w ogóle kupiłeś ten samochód?
A może teraz powyżej max dolejesz, jeszcze lepiej będziesz miał nasmarowany silnik
Nie jestem fanem marki, tylko zwykłym użytkownikiem które także widzi parę wad.
Ty masz prawo do krytyki, ale wszystko ma swoje granice przyzwoitości, chyba że sobie robisz jaja pisząc takie teksty <lol>
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2010, 20:00
Posty: 911 (1/2)
Auto: M6 GH 2.0 MZR DISI Ex+
Subaru Legacy 2.0 D MY10

Postprzez zetek » 18 mar 2013, 07:10

Każde auto jakie miałem i wlałem olej na max to spadało do pewnego poziomu i tak już zostawało ( dla mnie żadna wada tylko twój wymysł). Z nawigacją się zgodzę miałem kilka Tom Tom-ów i żadnego bym nie zamienił na Auto Mapę.

Dlaczego uważasz, że tarcze mają bicie????????????????????? Jaki objaw?????????????????????????????????
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2007, 16:30
Posty: 298
Skąd: Rawicz
Auto: Mazda 6 sport kombi 2.0 141KM

Postprzez grzegokow1612 » 18 mar 2013, 07:48

TOiOWO@ z Tobą jest jak z tym mężem co wraca z pracy i biję żonę bo zupa za słona.każde auto ma kupę wad wiem bo parę aut już miałem ale oczywiście twoje uwagi są uwagami cennymi i napewno należy zwrócić na to uwagę jeśli chodzi o nawigacje to i tak myślę ze najlepszym wyjsciem jest cb radio.gaśnica no fakt mogła by być w bagażniku.mocowania w sedanie rzadko się zdarzająale ale mogli o tym pomyśleć
otwieranie bagażnika ze środka ale pytam w jakim celu? można otworzyć go z kluczyka.
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2013, 11:19
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MAZDA 6 (GJ) 2013 SKYPASSION 2.0 165 KM,MT, I-ELOOP NAVI,JASNA SKÓRA,GRAY METEOR

Postprzez Leszkowy » 18 mar 2013, 09:35

TOiOWO ten samochód po prostu Cię nie lubi ;)
Myślę, że przyzwyczaiłeś się do Hondy :D
A tak na poważnie wspomniany przez Ciebie Accord to porządny wóż ale ma na dzień dobry też kilka wad o navi fabrycznej nawet nie wspomnę a bagażnik (w wersji sedan) to porażka. Brak zaczepów w Mazdzie to pikuś a o smrodzie z układu nawiewu ....... , a już przestanę bo to wątek nie o tym.

Oleju nie dolewaj do wartości max. Taki częsty nawyk nie jest zdrowy dla silnika. Ma być pomiędzy min a max.
Nie wymieniaj wcześniej oleju. Fabryka na docieranie zalewa olejem ułatwiającym ułożeni się silnika. Czytać instrukcję i nie poprawiać inż. fabrycznych :>
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 12:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez grzegokow1612 » 18 mar 2013, 10:58

Koledzy pytania jak tam wyglada sprawa z lakierem tez tak delikatny jak w cx5 i czy tez moze zaobserwowaliscie falujaca maske tak jak to niby ma miejsce w cx5.
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2013, 11:19
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MAZDA 6 (GJ) 2013 SKYPASSION 2.0 165 KM,MT, I-ELOOP NAVI,JASNA SKÓRA,GRAY METEOR

Postprzez situs » 18 mar 2013, 11:26

Dajcie spokój TOiOWO. Wypisał co mu nie pasuje, a wy na niego naskoczyliście.
Panowie, kubeł zimnej wody na głowę, potem wycieczka po salonach konkurencyjnych marek i zobaczycie co one oferują w kwestii funkcjonalności, a czego Mazda nie oferuje. Niestety jest wiele "gadżetów", których próżno szukać u Mazdy, do których jak się przyzwyczaisz to ciężko z nich zrezygnować. Ktoś się dziwi, że przeszkadza brak możliwości otwierania bagażnika ze środka auta. Chyba w każdym europejskim samochodzie mamy coś takiego. Mazda chciałaby pozycjonować swoją szóstkę blisko klasy premium, a po otworzeniu maski trzeba podstawić podpórkę. Już nawet nonpremium mają tam inne – lepsze – rozwiązania. Zdalne otwieranie i zamykanie bagażnika ma już chyba nawet Skoda Octavia. Czy nawet w najdroższej wersji ma coś takiego Mazda?

Mazda 6 z zewnątrz wygląda rewelacyjnie. Niestety środek to już inna bajka, taka brzydsza. Nie rozumiem dlaczego ekran nawigacji jest cofnięty w stosunku do reszty deski. Jak by był na równi musiałby mieć z cal więcej, byłby bardziej funkcjonalny – czyżby był zbyt drogi???? <co?>

Mam ogromny dylemat, czy decydować się na ten samochód, na szczęście zakup planowany jest dopiero pod koniec roku więc mam jeszcze chwilę na zastanowienie się. Jak go widzę to to go chcę, jak o nim i jego brakach w funkcjonalności czytam to skłaniam się ku czemuś europejskiemu... Honda też mnie rozczarowała :(
Początkujący
 
Od: 10 gru 2012, 18:21
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Auto: Honda CR-V 2.0 Aut. Executive 2009 rok.

Postprzez zigu18 » 18 mar 2013, 12:55

Mazde kupuje sie oczami by mieć ładny samochód wyróżniający sie w tłumie i tyle. Jak chcecie samochód poprawny do bólu wykonany z wysokiej jakości materiałów to salony pomyliliście. Blacha i lakier rodem z FSO.. dajcie spokój już bardziej premium jest Skoda
Z Mazdą jest jak z kobieta, trzeba ją pokochać a miłość przesłoni wszelkie wady :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2012, 18:35
Posty: 360 (4/3)
Auto: Mazda 6
GG 2002 sedan
2.0 benzyna BRC

Postprzez Leszkowy » 18 mar 2013, 13:08

Situs wszystko zależy na czym nam zależy i do czego przyzwyczailiśmy się jeżdząc samochodem.
Oglądając samochód masz czas zwrócić uwagę na różnice (przynajmniej te widoczne) i albo Ci to pasuje albo idziesz do konkurencji. Ja odwiedziłem już chyba całą konkurencję w tym segmencie i zawsze coś nie było tak jakbym chciał – w Skodzie też :P . Taki idealny samochód każdy z nas ma w głowie ale w realu tak nie jest no chyba , że masz jakieś 250 tyś to może cośby się znalazło ;)
Kubeł wody nie jest mi potrzebny bo już dziś wiem, że pewne rzeczy w Mazdzie 6 mi nie pasują ale objerzałem po macałem, obstukałem i są dla mnie do zaakceptowania a co wyjdzie w trakcie użytkowania tego nikt nie wie. Okaże się. Większsość wymienianych bolączek, które wymienia ToiOwo są dla mnie "pierdołami" z którymi da się normalnie użytkować auto ciesząc się z większych plusów jakie mam nadzieje się potwierdzą.
Życze TOiOWO aby miał tylko takie problemy – no może przyjrzałbym się temu biciu przednich kół (a wiem coś o awaryjności salonowych aut). I proszę skończcie już z tym drutem maski zamiast siłowników bo to jest istne czepialstwo. Miałem do tej pory auta z siłownikami i ani przez chwilę nie był to powód do dumy czy zastanawiania się nad tym. To samo do otwierania bagażnika z wewnątrz. Pilotem się nie da <co?>
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 12:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez Mateusz L » 18 mar 2013, 14:43

lubię jak poziom jest na wysokości max

Ani za dużo nie jest dobrze, ani za mało.
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2007, 14:29
Posty: 567 (0/2)
Skąd: Mazowsze
Auto: Lexus

Postprzez polak900 » 18 mar 2013, 15:07

Leszkowy napisał(a):Situs wszystko zależy na czym nam zależy i do czego przyzwyczailiśmy się jeżdząc samochodem.
Oglądając samochód masz czas zwrócić uwagę na różnice (przynajmniej te widoczne) i albo Ci to pasuje albo idziesz do konkurencji. Ja odwiedziłem już chyba całą konkurencję w tym segmencie i zawsze coś nie było tak jakbym chciał – w Skodzie też :P . Taki idealny samochód każdy z nas ma w głowie ale w realu tak nie jest no chyba , że masz jakieś 250 tyś to może cośby się znalazło ;)
Kubeł wody nie jest mi potrzebny bo już dziś wiem, że pewne rzeczy w Mazdzie 6 mi nie pasują ale objerzałem po macałem, obstukałem i są dla mnie do zaakceptowania a co wyjdzie w trakcie użytkowania tego nikt nie wie. Okaże się. Większsość wymienianych bolączek, które wymienia ToiOwo są dla mnie "pierdołami" z którymi da się normalnie użytkować auto ciesząc się z większych plusów jakie mam nadzieje się potwierdzą.
Życze TOiOWO aby miał tylko takie problemy – no może przyjrzałbym się temu biciu przednich kół (a wiem coś o awaryjności salonowych aut). I proszę skończcie już z tym drutem maski zamiast siłowników bo to jest istne czepialstwo. Miałem do tej pory auta z siłownikami i ani przez chwilę nie był to powód do dumy czy zastanawiania się nad tym. To samo do otwierania bagażnika z wewnątrz. Pilotem się nie da <co?>


Ja dopowiem tylko tak, jak te wszystkie duperele konkurencji odpadną to będzie wtedy samochód
Fan Subaru <faja>
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2010, 20:00
Posty: 911 (1/2)
Auto: M6 GH 2.0 MZR DISI Ex+
Subaru Legacy 2.0 D MY10

Postprzez situs » 18 mar 2013, 15:17

Jasne, tyle tylko, że jak się ma rodzinę, którą się wozi tym samochodem to te wszystkie duperele są bardzo przydatne...
Początkujący
 
Od: 10 gru 2012, 18:21
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Auto: Honda CR-V 2.0 Aut. Executive 2009 rok.

Postprzez hamakarol » 18 mar 2013, 15:29

situs napisał(a):Mazda 6 z zewnątrz wygląda rewelacyjnie. Niestety środek to już inna bajka, taka brzydsza. Nie rozumiem dlaczego ekran nawigacji jest cofnięty w stosunku do reszty deski. Jak by był na równi musiałby mieć z cal więcej, byłby bardziej funkcjonalny – czyżby był zbyt drogi????
,

podczas obsługi dotykowej nadgarstek można oprzeć na tej półce i jest wygodniej i precyzyjniej
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2010, 03:46
Posty: 62
Auto: Mazda 323f 1.6 BJ 2001, corolla 1.4D E12 2005, Mazda 6 2.0 GJ 2012

Postprzez grzegokow1612 » 18 mar 2013, 15:58

zaraz się okaże ze ma same minusy a plusów brak . a ja ją zamówiłem <glupek2>

Dopisano 18 mar 2013, 14:58:

zaraz się okaże ze ma same minusy a plusów brak . a ja ją zamówiłem <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2013, 11:19
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MAZDA 6 (GJ) 2013 SKYPASSION 2.0 165 KM,MT, I-ELOOP NAVI,JASNA SKÓRA,GRAY METEOR

Postprzez polak900 » 18 mar 2013, 16:01

situs napisał(a):Jasne, tyle tylko, że jak się ma rodzinę, którą się wozi tym samochodem to te wszystkie duperele są bardzo przydatne...


Mnie nie, <diabełek> chociaż mam rodzinę
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2010, 20:00
Posty: 911 (1/2)
Auto: M6 GH 2.0 MZR DISI Ex+
Subaru Legacy 2.0 D MY10

Postprzez Paweł » 18 mar 2013, 16:57

polak900 napisał(a):Mnie nie, chociaż mam rodzinę

Tak sobie wmówiłeś, bo jeździsz Subaru, które z tych rzeczy nie ma kompletnie nic. ;)

Przychylam się do krytycznego zdania na temat braku "bajerów" w nowej szóstce. Dlaczego nie ma uchylania/domykania szyb, czy składania lusterek z pilota. O ile szyby uchyla się raczej rzadko, to drugie niedopatrzenie jest wyjątkowo uciążliwe – wysiadasz z samochodu i rozglądając się stwierdzasz, że warto złożyć lusterka... Wtedy zaczyna się taneczna procedura. Najpierw musisz wsiąść do samochodu (żeby kluczyk systemu keyless był w zasięgu odbiornika), potem włączyć zapłon, później obrócić o 180 stopni manipulator lusterek (przeciętnie wygodne) i jeszcze raz wysiąść...

Moim zdaniem w komputerze podkładowym powinny być opcje: składaj lusterka zawsze wraz z zamknięciem samochodu/składaj po dłuższym przytrzymaniu przycisku na pilocie/nie składaj. Kosztowałoby to pewnie jakieś 15 centów na samochód.

Nie ukrywam, że jestem cięty na Mazdę za to, co zaoferowała w dziedzinie elektroniki (rozumianej jako element komfortu) w nowych modelach. Anachroniczny, powolny, pstrokaty i nieintuicyjny system audio/nawigacji z na siłę dołożonym sterowaniem pokrętłem. Do tego skromne możliwości konfiguracji i całkowicie nielogiczne podzielone pomiędzy ekran nawigacji i wyświetlacz obok prędkościomierza. Dlaczego elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo (automatyczne wycieraczki, światła, zamki drzwi) ustawia się oddzielnie w radiu, a nie razem z innymi systemami w komputerze pokładowym? Konkurencja jeszcze nie pokazała swoich nowych modeli, a Mazda pod tym względem już od niej odstaje. :/

Co do samego radioodbiornika i jego umiejscowienia w desce, to podoba mi się, że zrealizowano to jako standardowy moduł 2-din, który można wymienić na dowolne urządzenie. Dla przykładu, w Japonii fabrycznie oferowane jest coś ciekawszego, z większym ekranem i lepiej wyglądającym interfejsem. Pytanie jednak, gdzie w takiej sytuacji można zmieniać dodatkowe ustawienia (światła, wycieraczki, zamki)... Obawiam się, że wyłącznie komputerem diagnostycznym w ASO... A wystarczyło umieścić je w innym miejscu, tworząc spójną i logiczną całość (za kolejne 0,15 dolara).
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez polak900 » 18 mar 2013, 17:28

Paweł napisał(a):
polak900 napisał(a):Mnie nie, chociaż mam rodzinę

Tak sobie wmówiłeś, bo jeździsz Subaru, które z tych rzeczy nie ma kompletnie nic. ;)
.


Jeżdżę jednym i drugim i mam już wyrobioną opinię na temat tych dwóch marek.Oba mają zalety i wady
Mni i mojej żonie nie jest to w ogóle potrzebne, dla nas jest ważne co innego w samochodzie
Pierd..... nas nie interesują
Oba auta cenimy za co innego i to daje nam największą frajdę w czasie jazdy
Nie potrzebujemy wymyślnych pierdół do czerpania przyjemności z jazdy

Masz Subaru ? miałeś z nim do czynienie, że tak krytykujesz auto
Dla mnie marki Subaru i Mazda to inny świat motoryzacyjny z podkreśleniem dla mnie
ten świat mi odpowiada w 100% na droższe zabawki mnie nie stać
Ostatnio edytowano 18 mar 2013, 21:11 przez polak900, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2010, 20:00
Posty: 911 (1/2)
Auto: M6 GH 2.0 MZR DISI Ex+
Subaru Legacy 2.0 D MY10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6