Mazda6 (GJ) – Nasze wrażenia i opinie

Mazda6 GJ (2012– 2016) / Mazda6 GL (2016- )

Postprzez grzegokow1612 » 10 mar 2013, 21:50

Ludzie czy to naprawde taka tandeta jak pisze kolega ja nim jezdzilem i jakos nie widzialem tak bardzo tych mankamentow moze bylem zaslepiony faktycznie wygladem zewnetrznym,jutro mialem zamowic szosteczke bo dostalem dobra cene 140000tys za fuul opcje grafitowa z nawigacja, biala skórą i metalic tez w tej cenie co sadzicie i co mozecie powiedziec w leasingu w firmie santander,Prosze o wupowiedz ludzi ktorzy juz maja jakies doswiadczenia z nowa mazda i z tym leasingiem
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2013, 11:19
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MAZDA 6 (GJ) 2013 SKYPASSION 2.0 165 KM,MT, I-ELOOP NAVI,JASNA SKÓRA,GRAY METEOR

Postprzez adamus28 » 10 mar 2013, 21:59

ojjjjjj aż nie chce się was czytać niektórzy takie bzdury wypisują ze samochód dla 1-2 osób za duży ,że automat dziwny, jechałem jakoś nie widziałem różnicy dużej od innych automatów itd.jakoś kolega TOIOWO nie wzbudza we mnie zaufania co do opini auta <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2013, 00:53
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2.5 192KM AT 2013 Skypassion
Jet Black Sedan

Postprzez zielony110 » 10 mar 2013, 22:03

adamus28 napisał(a):że automat dziwny

tez tego nie rozumiem. Latalismy dzisiaj automatem na torze (2.2 diesel) i powiem wam, ze czas reakcji jest rewelacyjny.
Tak jak nie jestem wielkim zwolennikiem automatow, tak ten mi sie nawet podoba
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2011, 20:20
Posty: 2619 (3/5)
Skąd: UK/Bydgoszcz
Auto: Inne

Postprzez TOiOWO » 10 mar 2013, 22:20

Przecież nie mówię, że to tandeta! Ale ma mnóstwo braków, ludzie patrzcie na fakty a nie oceniajcie według swoich wyobrażeń. Na pewno to nie jest to klasa premium, to klas Kia lub coś w tym rodzaju.
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2013, 19:45
Posty: 52 (0/3)
Auto: Mazda CX-5, 2,5 benzyna, AWD, sky passion, od 03.2018.

Postprzez KMBak » 10 mar 2013, 22:25

grzegokow1612 napisał(a):z tym leasingiem


Santander wcale nie jest najkorzystniejszy. Z leasingami jest jak z cenami aut...

Ja najpierw negocjowałem z salonami cenę. Jak już ustaliłem cenę i salon, to potem szukałem leasingów.
Ostatecznie stanęło na Europejskim Funduszu Leasingowym. Santander na wstępie to była PADAKA! Walczysz o oferty mówisz leasingodawcy, jaką masz i czego oczekujesz – a oni wtedy elegancko schodzą. Na sam koniec miałem 3 oferty (Santander, EFL i jeszcze coś) – na podobnym poziomie. :) Nie bierz pierwszej oferty! Druga sprawa – teraz jest niska stopa procentowa – raczej już dużo niższa nie będzie – raczej odbije w górę. Lepiej dopłacić parę grosików na racie i uniezależnić leasing od zmiany stopy procentowej – w EFL tak można.

Dopisano 10 marca 2013, o 21:29:

TOiOWO napisał(a):Przecież nie mówię, że to tandeta! Ale ma mnóstwo braków, ludzie patrzcie na fakty a nie oceniajcie według swoich wyobrażeń. Na pewno to nie jest to klasa premium, to klas Kia lub coś w tym rodzaju.


Chciałbym mieć Twój problem... Ot i co. Czemu kupiłeś Mazdę? Co Tobą kierowało? Fanem marki nie jesteś, a kupiłeś auto mimo ewidentnych "wg Ciebie" wad. To bez sensu. Trzeba było nową Hondę sobie kupić albo Mitsubishi albo Niessana... Przymierzałeś się? Wsiadałeś w ogóle do Mazdy przed zakupem? Czy kupiłeś jak blondynka – "o to to czerwone, bardzio prosie – to Mazda, aaaa nieważne kolorek do pazurków mi będzie pasował..."?

No i z tą KIA to pojechałeś... Tą też chyba tylko na zdjęciach widziałeś "oczami"... Totalna ignorancja. Albo jesteś taki bogaty (ewentualnie za auto nie zapłaciłeś sam), albo głupi... Albo... I to, i to – przepraszam jeśli uraziłem, ale takie mam odczucia.

EDIT
Miałem już nie cytować, ale to mnie dobija...
TOiOWO napisał(a):– porażka z AT. Nigdy nie miałem AT, myślałem, że będzie super a tymczasem kompletny brak kontroli nad samochodem, zupełnie inaczej bym zmieniał biegi sam. Kick-down działa ale wtedy spalanie to 32 l/km plus wyraźna zwłoka. Nigdy więcej AT, mimo że ręka może zaboleć.

Wytłuściłem słowa klucze. Komentarza nie dopiszę. Wszystko już zostało powiedziane. Myśleć to sobie można o AT w Need For Speedzie (gdzie w opcjach zawsze można zmienić), a nie kupując auto za tyle kasy! <glupek2>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez KvM » 10 mar 2013, 22:41

Nie napadajcie tak na kolegę. To są jego odczucia i ma do nich prawo. Automat obsługiwać się pewnie nauczy i z pewnoscia automat lepiej sie sprawdza w dieslu lub silniku o wiekszej mocy. 2.0 ro moze być ciut za malo. Czesto moze wchodzic w wysokie zakresy obrotow co bywa denerwujace.

Dobrze, ze ludzie opisują to co widza ze swojej perspektywy. Choć z pewnością dla 1-2 osób można znaleźć o wiele lepsze auto. Ja bym kupił jedynkę. Natomiast jako auto rodzinne mazda w swojej cenie moim zdaniem nieźle sobie radzi z konkurencją.
Co do nawigacji – mam podobne zdanie. Miała by sens gdyby była z HUDem, a tak o wiele wiecej sensu ma smartfon na szybie czy np. iPad mini. Nie jest to może zbyt estetyczne rozwiazanie ale wygodniejsze i dokładniejsze od jakiejkolwiek wbudowanej nawigacji. Szczególnie ze w Pl nie działa live traffic.
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2013, 20:55
Posty: 56 (2/0)
Auto: 123dA e87

Postprzez KMBak » 10 mar 2013, 22:46

Napadam trochę, bo chciałbym mieć te problemy. :D
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Marianek » 10 mar 2013, 23:04

KvM napisał(a):Nie napadajcie tak na kolegę. To są jego odczucia i ma do nich prawo.

Nikt nie napada ale życie pokazuje coś innego o co podejrzewam tego (może niesłusznie) kolegę.

TOiOWO napisał(a):Witam! Jestem nowy, jak wszyscy nie czytałem regulaminu – proszę o wyrozumiałość.

Mam nadzieje ze się z nim zapoznasz, bo wyrozumiałości nie ma ;P .
TOiOWO napisał(a):Jeżdżę nową 6 GJ

Czytam Twoja opinie i... widziałem to auto ale nie jeździłem, większość twoich opinii nie potwierdzają inni użytkownicy, ci z poza forum również. Ale żeby nie negować bo każdy swoje odczucia ma i wydaje mi się ze żałujesz swojej pochopnej decyzji i szukasz dziury w całym, albo.....
Pędząc do sedna proszę o nr VIN twojego auta na PW w celu sprawdzenia wiarygodności twojej opinii, jeśli go nie dostane przez 72 godziny cala twoja opinia i posty lecą do kosza z wiadomego powodu.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez TOiOWO » 10 mar 2013, 23:42

Proszę bardzo –........... Zadowolony? Co za policyjne metody? Chyba zrezygnuję z tego forum dla : TYLKO ZADOWOLONYCH Z MAZD! Pierwszy raz się spotykam z takim ostracyzmem. To jest forum ale dla fornali!
Ostatnio edytowano 11 mar 2013, 11:48 przez Marianek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ukrycie Vinu-u, nie musi byc publiczny.
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2013, 19:45
Posty: 52 (0/3)
Auto: Mazda CX-5, 2,5 benzyna, AWD, sky passion, od 03.2018.

Postprzez arjot » 11 mar 2013, 01:12

Podzielam opinię kolegów, choć moim zdaniem powinna być ona wyrażona w sposób bardziej stonowany.
Masz pełne prawo krytykować samochód który kupiłeś za ciężkie pieniądze. Twój samochod, pisz o nim co chcesz. Problem w tym, że część z Twoich zarzutów wynika z albo wygórowanych wymagań albo z faktu, że na nieszczęście dla siebie kupiłeś samochod bez jazdy próbnej po usłyszeniu od sprzedawcy jak wspaniały jest to samochód, aspirujący do klasy premium, ze sportowym silnikiem, uber szybkim automatem itd.
Jest to oczywiście przykre ale mam wrażenie że to nie jest wina samochodu...
A co do opinii ogólnych o tym i innych samochodach tej marki.. Nikt nie mówi tutaj że jest tylko mazda, reszta to szajs i nie można złego słowa powiedzieć. Tyle że, w Twoim przypadku, te wytkniete wady robią albo wrażenie prowokacji albo świadczą o delikatnej ignorancji w temacie motoryzacyjnym.
Porownaj sobie szóstkę ze wspomnianą przez Ciebie kią, avensisem, octavia czy passatem. Chociaż teraz to już bez sensu, trzeba było to zrobić przed zakupem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez KvM » 11 mar 2013, 09:20

TOiOWO.

Nie ma się co przejmować krytyka swoich wpisów. Tak samo nie powinni sie przejmować Twoimi opiniami fanatycy marki i Ci dla których takie auto to szczyt marzeń. Po prostu trzeba podchodzić z dystansem do opinii innych ludzi odnośnie przedmiotów. I nie jest ważne czy to auto za stówę z salonu Mazdy czy za stówkę ze Smyka.

Natomiast uważam, że nie jest w porządku atakowanie personalnie kogos tylko dlatego, ze ma odstajace od większości poglądy na temat martwego przedmiotu. Wiem, ze to może być denerwujace dla innych, ale może być tez zarazem bardzo cenne. I wydaje mi sie kompletnie nie istotne czy ktoś przemyślał zakup auta i porównał je z setka innych czy nie.

Nie ma aut idealnych i bez problemu da sie o wiele ostrzej skrytykowac dwa razy droższe BMW czy mercedesa, co nie znaczy, że gdy ktoś dostrzega drobne wady auta ktore kupił nie jest ogólnie z niego zadowolony.

To co wymienił toiowo to wlasnie drobiazgi, a nie nic fundamentalnego i moim zdaniem bardzo dobrze, ze ktoś zwraca na nie uwage. Bo to co dla kogos jest drobiazgiem dla kogos innego może być ważne.

Cenne są moim zdaniem opinie o nawigacji, bo jest to opcja ekstra płatna i cieżko stwierdzić czy warto po pól godziny próbnej jazdy.

Jako osoba chcąca sie dowiedzieć o tym aucie maksymalnie dużo apeluję o nie atakowanie osób ktore wytykają wady tego auta.
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2013, 20:55
Posty: 56 (2/0)
Auto: 123dA e87

Postprzez MMM » 11 mar 2013, 09:33

A ja jestem kolejnym zadowolonym użytkownikiem nowej M6. Mam ją dopiero od 10 dni, więc z głebszym komentarzem poczekam jeszcze jakis czas. Porównywać mogę do samochodów jakie miałem wcześniej – przesiadłem się z z Mazdy 6 GG i nie będę porównywał do samochodów, którymi dane było mi jeździć jak BMW 7 z silnikami V8 itp. Trzeba przyłożyć właściwa miarę.
Wybór tego samochodu był podyktowany trochę analizą tego co oferuje mi rynek za podobne pieniądze, trochę dobrymi doświadczeniami z poprzednim modelem, a nie tylko ochem nad stylistyką, choć owszem bardzo mi się auto podoba. Przesiadłem się z manuala na automat i nie był to pierwszy automat jakim jeździłem, jeździłem wieloma wcześniej. Silnik 2,0 benzyna nie jest demonem prędkości i trzeba mieć tego świadomość. Jak ktoś ma żyłkę sportową, to niech poszuka czegoś innego, dla mnie osiągi są wystarczające, subiektynie pomimo automatu samochód zbiera się lepiej niż 2,0 w Modelu GG z manualem. Wyciszenie wydaje się lepsze, jazda z automatem zwłaszcza w mieście, przy małych prędkościach dla mnie to rewelacja (nie trzeba się zastanawiać jaki bieg wrzucić). Wyposażenie jest OK, brakuje mi jedynie może kamery cofania, z adaptycyjnym tempomatem jeździłem wiele i nie jest to coś, czego osobiście żałuję.
Minusy na razie widzę 2:
– nie tylko w Maździe, ale wszechobecne odchodzenie od płyt CD na rzecz USB i innych pierdół, dla mnie to minus, wolę zmieniarkę, a nie muszę teraz kopiować wszystko na USB, w którym nie mogę przechodzić do katalogów, tylko wszystko jest poukładane alfabetycznie – w czym problem? otóż po wyłaczeniu silnika zawsze zaczyna od pierwszego utworu, więc trzeba aby słuchać dalej trzeba przewijać. Aby zachować żądaną kolejność trzeba alfabetycznie układać pliki np wg numeracji
– mało schowków – w GG miałem schowek w desce (bo nie było nawigacji) i dodatkowy mały w podłokietniku, teraz zamykany jest tylko w podłokietniku i to mniejszy (bo nie potrzeba już tyle płyt) notabene czytnik USD jest w podłokietniku – też nie za bardzo.

Audio pomimo, że wcześniej miałem Bose, teraz nie i tak daje plusa nowszej wersji – gra lepiej.
Zaznaczam, że są to moje osobiste, bardzo subiektywne odczucia.
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2005, 08:21
Posty: 61
Skąd: Piła
Auto: M6 SkyEnergy 2,0 AT kombi

Postprzez KMBak » 11 mar 2013, 09:40

Ja wyraźnie napisałem, że uwagi cenne są...

Głównie chodzi o sposób ich przedstawienia, który eliminuje ich obiektywność. Może to kwestia jak to jest napisane lub mojego subiektywnego odczucia, ale bardziej trąci fochem i motoryzacyjną ignorancją niż przemyślaną recenzją wynikającą z świadomego używania. Oczywiście wolny kraj i każdy może pisać tak jak chce. Forum jest po to, żeby coś wnieść innym...

Ja w swojej trójce też dostrzegam dużo drobnych wad, o których też wiele razy pisałem, ale o 50% z nich wiedziałem lub dostrzegłem kupując auto, a pozostałe 50% nie dało się wykryć nawet w ciągu 3 miesięcy użytkowania. Tu, jak napisałem wcześniej, sposób przedstawienia opinii jest taki jak o aucie służbowym, który dostaje się z całym inwentarzem bez możliwości wyboru. Podejrzenie, że coś jest nie tak, jak widać, nie dotknęło tylko mnie.

Jeszcze raz podkreślam – ja nie oczekuje tu peanów pochwalnych, ale konstruktywnego przedstawienia przemyśleń, popartych jakimś rozsądnym doświadczeniem (jak np. powyższy post MMM).
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Marianek » 11 mar 2013, 12:01

TOiOWO napisał(a):Proszę bardzo –........... Zadowolony? Co za policyjne metody? Chyba zrezygnuję z tego forum dla : TYLKO ZADOWOLONYCH Z MAZD! Pierwszy raz się spotykam z takim ostracyzmem. To jest forum ale dla fornali!


Dziękuje <uklon> , pozwoliłem sobie tez ukryć ten vin nie każdy musi go widzieć.
Masz oczywiście prawo do swoich opinii i ciesze się ze je wyrażasz, problem w tym ze wyraziłeś je tak jak by zrobił to ktoś kto ma całkiem inny cel niż tylko wyrazić opinie. Z doświadczenia wiem ze tak się dzieje i stąd pytanie o VIN. Za moje niesłuszne insynuacje w Twoim kierunku Przepraszam.
Pozdrawiam
Marian
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Cantore » 11 mar 2013, 12:16

KMBak napisał(a):Głównie chodzi o sposób ich przedstawienia, który eliminuje ich obiektywność.

Co to za głupoty. Z założenia opinia nie ma charakteru obiektywnego.
Dawno nie pisałem na forum, ale poziom agresji w stosunku do osoby, która przedstawiła swoją (powtarzam: swoją) opinię mnie poraził. Jeśli forum ma zmierzać w kierunku, w którym można wyrażać jedynie słuszną opinię (jak w pewnym radiu) to proszę to w regulaminie wyraźnie napisać.

Opinia jest o tyle cenna, gdyż potencjalni nabywcy, będą mogli podczas jazdy próbnej, czy oglądania samochodu, zwrócić szczególną uwagę na wytknięte mankamenty i po prostu je zweryfikować. Nie ma gorszej antyreklamy, niż niezadowolony klient, który później opowiada o swoim niezadowoleniu. Każdy ma różne preferencje, które kształtuje również doświadczenie – co może powiedzieć o "żwawości" silnika i reakcji automatycznej skrzyni biegów (w Mazdzie) osoba, która jeździła BMW M5?
Z drugiej strony jeśli ktoś zaniecha zakupu auta na podstawie przeczytanej opinii negatywnej na forum to znaczy, że nie podchodzi do tematu zbyt poważnie.
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2008, 15:10
Posty: 166 (0/2)
Auto: Mazda 6 (2004 r.), benzyna 2.0

Postprzez KMBak » 11 mar 2013, 12:21

Cantore napisał(a):
KMBak napisał(a):Głównie chodzi o sposób ich przedstawienia, który eliminuje ich obiektywność.

Co to za głupoty. Z założenia opinia nie ma charakteru obiektywnego.


Fakt, może źle się wyraziłem... Bardziej chodziło mi, że zawarty w opinii "ładunek emocjonalny" powoduje, że zastanawiam się czy napisana wada to wada, czy kwestia złego humoru lub braku wiedzy i doświadczenia (w tym sensie nieobiektywna). Trochę na zasadzie – "mam auto z automatem i jest do bani bo nie ma sprzęgła".
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez KvM » 11 mar 2013, 12:25

Ale ten ładunek emocjonalny jest głownie sprawą interpretacji czytających. I z drugiej strony nie ma sie co dziwić pewnej frustracji przy tego typu niedociągnięciach. Jak słusznie zauważył Cantore warto samemu zweryfikować sygnalizowane wady. Dla mnie bardzo cenna jest informacja o działaniu ESP na śniegu.

A problemy z automatem były jednak uargumentowane troche sensowniej. Mowa była o opoznieniach i złych wg toiowo punktach zmiany biegu (co może być subiektywne)
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2013, 20:55
Posty: 56 (2/0)
Auto: 123dA e87

Postprzez discus » 11 mar 2013, 13:46

Oczekuję na nową 6 do końca kwietnia. Mam nadzieję, iż będzie mi dane pisać jedynia o zaletach. W salonie uzyskałem rabat 3% w wersji SkyP w formie ekwiwalentu lakier plus bardzo negatywnie na Forum opisywana nawigacja. Dodatkowo skorzystałem ze styczniowej promocji i uzuskałem tablet prosto z Japonii. Negocjacji twardych nie prowadziłem i wiem, że prawdopodobnie można uzyskać więcej.

Po opisowej części wstępnej mam pytanie:

Czy można już gdzieś kupić zapas z narzędziami w rozsądnej cenie ?

Szerokości i bezawaryjności ;)
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 12:26
Posty: 95

Postprzez hamakarol » 11 mar 2013, 22:04

Naskakujecie na człowieka, a subiektywnie wypowiada się o zakupie. Po części się z nim zgadzam pojechaliśmy na narty i nie było do czego przywiązać nart, to jakaś kpina, nawet w mojej 323f 01r.i corolli e12 są haki. Samo wykończenie bagażnika mnie nie razi w pasku ten sam poziom. Mam 6 letnią nawigację tomtom z której byłem zadowolony bardzo, zawsze prowadziła tam gdzie trzeba nawet w porównaniu do automapy (podobno najlepsza). Ale ta w mazdzie mimo ustawienia na najszybszą trasę przejazdu chciała i prowadziła nas przez jakieś zadupia a i nie widziała bardzo starej drogi. Teraz zrobiłem aktualizację, i zrobię porównanie ze starą. Spolszczenie bardzo usprawniło by obsługę.
Spytałem sprzedawcę czy można ustawić automatyczne blokowanie drzwi po rozruchu, odpowiedzi nie uzyskałem, oczy robił jak by pierwszy raz o tym słyszał mimo że miałem to w 11 letnim yarisie i corolli. Następna sprawa to brak przycisku do blokowania drzwi trzeba blokować tym zatrzaskiem za każdym razem, śmieszne i komiczne chyba nawet w cx-5 to jest. Jest kilka niedopatrzeń, fotel pasażera nie jest regulowany na wysokość ale jak się okazało jest nisko zamontowany i tego niepotrzebna, brak śmietniczka.
Wady wymienia się łatwo ale cała reszta jest mega super, wygoda, spalanie, prowadzenie, zapas mocy, wygląd, wyposażenie. Nawiew na tył docenia Mama wreszcie jej ciepło w nogi. Auto jest połączeniem elegancji i sportu i to w nim lubię.
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2010, 03:46
Posty: 62
Auto: Mazda 323f 1.6 BJ 2001, corolla 1.4D E12 2005, Mazda 6 2.0 GJ 2012

Postprzez Sebal » 11 mar 2013, 22:29

TOIOWO miał jak najbardziej prawo do wyrażenia swojej własnej opinii. Dziwny był dla mnie tylko sposób wyrażenia opinii o swoim dopiero co kupionym samochodzie. Może inaczej by się to czytało gdyby w swoim poście zawarł też kilka pozytywów. A tak to była litania wad samochodu, po której jedyne co przychodzi na myśl to to że nowa 6 jest beznadziejna. Ale nieważne.
A odnosząc się do postu hamakarol:
– już któryś raz pojawia się negatywna opinia o braku ryglowania drzwi jednym przyciskiem. Naprawdę tak Wam to potrzebne? Ja miałem kiedyś to w innym samochodzie i kazałem sobie to wyłączyć. Podejrzewam że tak jak w GH da się tę funkcję włączyć przez kompa w ASO tyle że barany z ASO niezbyt znają się na mazdach (nie wszyscy oczywiście)
– fotel pasażera nieregulowany na wysokość – tu to już chyba za dużo wymagasz. W tym segmencie to raczej bardzo rzadko spotykana dogodność.
– co to znaczy brak śmietniczka?
Szczerze mówiąc większość wad jakie wymieniacie to błahostki. Nieraz już było pisane że nie ma samochodów idealnych. Jeżeli nowa 6 ma tylko takie wady to naprawdę fajne auto.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2007, 10:22
Posty: 635 (1/6)
Skąd: Lublin
Auto: było:
Mazda 6 2.0 diesel GY
Mazda CX-7 diesel ER
Mazda 2 1.3 86 KM DE
Mazda 6 2.2 180 KM GH
Mazda 6 2.2 175 KM AWD GJ
Mazda 3 2.0 150 KM AT BL
Jest:
Mazda CX 60 PHEV KH
Mazda 3 2.0 120 KM AT BM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6