Dziwne biegi

Mazda CX-5 (2012– )
Mazda CX-8 (2017- ) Przedłużona wersja CX-5 z trzema rzędami siedzeń

Postprzez pangiel » 5 sty 2021, 04:39

Witam. Posiadam CX5, 2013, 2.2 disel 140 tys. I ostatnio zauwazylem cos dziwnego – niepokjacego. Zmiana biegow szczgolnie 1,2,3 nie jest plynna, nie wymaga uzycia sily ale czuc pod reka ze jak by czasem cos je blokowalo, jak by cos im przeszkadzalo. Nastepny objaw to jak by drzenie pedalu sprzegla podczas wciskania i puszczania ale takie delikatne jak by cos sie przesuwalo po powierzchni chropowatej nie gladkiej (probuje to opisac jak najlepiej) nastepnie na biegu 6 po wcisnieciu pedalu gazu do deski drga drazek zmiany biegow tylko przez moment przyspieszania pozniej juz nie. Jak rowniez podczas dynamicznego operowania gazem na mniejszych biegach czuc jak drazek zmiany biegow porusza sie do przodu i do tylu. Ciekaw jestem czy ktos moze spotkal sie z czyms takim, czy jestem moze przewrazliwiony, czy to objaw kola dwumasowego, sprzegla. Dodam ze to auto zony i nie jezdze nim na codzien wiec nie wiem jak dlugo tak jest. Uznalem ze poczytam za nim odstawie do garazu i dam sie naciagnac..... dzieki z gory za odpowiedzi
Początkujący
 
Od: 3 wrz 2020, 19:09
Posty: 5
Auto: Mazda CX5 2.2 disel AVD

Postprzez mario-k » 5 sty 2021, 05:11

Sprawdź sobie ile oleju jest w skrzyni,u mnie brakowało 600ml czyli ponad 1/2 litra a wiec dużo.
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 19:31
Posty: 462 (2/17)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9