bledna informacja o spalaniu na komputerze

Mazda CX-5 (2012– )
Mazda CX-8 (2017- ) Przedłużona wersja CX-5 z trzema rzędami siedzeń

Postprzez CaRaT » 13 paź 2020, 09:09

Witam
Od dobrych 2 lat jestem posiadaczem mazdy cx5 2016r z USA
Co mnie drazni w sumie juz sie przyzwyczailem,
ale komputer zawyza znacznie srednie spalanie o ok 2-2,2 litra (tankuje zawsze po sam korek)
Jezeli bylby mniejsze roznice nie pisalbym bo wiadmo ze zawsze jakies pole manewru jest.
Silnik 2.5 benzyna 4x4 automat, czy moze byc to spowodowane przeplywomierzem powietrza???
Jakies sugestie??? bede wdzieczny
Pozdrawiam

p.s.
nadmienie jeszcze ze po podlaczeniu OBD i monitorowaniu spalania przez kilka odmiennych programow,
spalanie pokazuje poprawne takie jak mi wychodzi z kalkulacji po tankowaniu do pelna
Początkujący
 
Od: 24 sie 2018, 16:18
Posty: 16
Auto: Mazda CX5 2.5 AT AWD

Postprzez CaRaT » 4 lis 2020, 00:54

normalnie las rak widze ;P ;P ;P
Początkujący
 
Od: 24 sie 2018, 16:18
Posty: 16
Auto: Mazda CX5 2.5 AT AWD

Postprzez kapete » 5 lis 2020, 09:52

Słuchaj – moje auto spali tyle ile mu wleję.
Pilnowanie zużycia paliwa zarzuciłem w momencie gdy przesiadłem się z Cinqecento (cirka 4-5 l) do Sierry (8-10l) czyli jakieś 15 lat temu.
Czasem zerkam na to co pokazuje komputer, ale traktując to raczej jako ciekawostkę niż faktyczny wskaźnik zużycia paliwa: "Patrz, skończyła się skala w komputerze, znaczy pewnie jest powyżej 50 l/100- (ruszanie w trybie SPORT pod górkę)" Chcesz uzyskać informację o rzeczy, którą tak naprawdę oprócz Ciebie interesuje się jeszcze dwóch użytkowników Mazdy. Pozostali mają to w głębokim poważaniu. Pewnie nikt nie jest pewny czy samochód mierzy przepływ paliwa w pompie, czy informację o zużyciu paliwa bierze z innych miejsc. Dlatego nikt nie odpowiada. Lepiej nie pisać nic, niż pisać głupoty. Jeżeli tak bardzo Cię to trapi – może zgłoś problem do serwisu?
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2018, 08:11
Posty: 121 (2/9)
Auto: Mazda CX 5, 2,5 B AWD 2017 AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9