Negocjacje cenowe z dealerem

Mazda CX-5 2012–

Postprzez daroMW » 10 lut 2019, 19:27

Bardzo dobrze opisałeś tutaj temat – addamuss – odnośnie rabatów i na czym należałoby się skupić.
Zgadzam się z Tobą. Super zrobiony wpis. :) Ku wiedzy kolejnych nowych kierowców – nabywców CX-5.
Również życzę powodzenia w negocjacjach. :)
Początkujący

Od: 12 wrz 2018, 19:29
Auto: CX-5 v.2017(KF)/FWD/2.0/MT/SkyEnergy/2018

Postprzez Nomado » 10 lut 2019, 21:05

addamuss i pozostali, wielkie dzięki za wyczerpujące wypowiedzi. W takim razie skupię się na 2% od ceny plus dodatkach w postaci alarmu ubezpieczenia i zimówek. Nasunęło mi się jednak pytanie... w cx5 nie ma montowanego fabrycznie alarmu? Będę brał wersję SkyEnergy. Prosiłbym o info.
Początkujący

Od: 7 lut 2019, 13:40
Auto: MAZDA CX5

Postprzez daroMW » 10 lut 2019, 21:20

Nomado, alarmu w standardzie w Madzi nie uświadczysz, ale tym nie masz się co przejmować, dostaniesz- zaproponują Tobie dodatkowy "imobilajzer" – Omega za free. Możesz jak pisał addamuss i ja, skorzystać z akcesorii i zamontować sobie autoalarm, jest kilka opcji. Wybór należy do Ciebie.
Początkujący

Postprzez scifo » 10 lut 2019, 21:25

addamuss napisał(a):Powodzenia życzę w negocjacjach. A CX-5 kupić warto ;)

Osobiście mam mieszane uczucia czy warto. Wiele zastrzeżeń mam do serwisu, jak i do samego auta.
Auto mam od kwietnia ub. roku. Najpierw padło składanie lusterka kierowcy. Konieczne 3 wizyty w serwisie: zgłoszenie, następnie weryfikacja, potem wymiana. wszystko to trwa. Teraz padło składanie drugiego lustra. Na naprawę czekam od końca grudnia. Wzrosły też sporo koszty serwisu i tak przecież niemałe. Od początku roku podnieśli stawkę za roboczogodzinę i dodatkowo przy każdym serwisie doszła dodatkowo wymiana filtra kabinowego. Lakier na samochodzie Soul Red Cristal to jakaś kpina, w niespełna rok mam więcej odprysków niż na każdym poprzednim aucie po kilkuletnim użytkowaniu. Oczywiście lakieru zaprawkowego nie ma. System SCBS do przód i tył działa jak chce. Tyle co wynikło w czasie użytkowania. To o czym wiedziałem przed zakupem też bardziej rozczarowuje podczas użytkowania, mianowicie wygoda. Mało komfortowe fotele (krótkie siedzisko) i podłokietnik, który naprawdę ledwo sięga pod sam łokieć. Ładne to auto, kosztami i ceną udające wyższą klasę, ale teraz jestem pewien że drugi raz bym tego nie wziął .
Forumowicz

Od: 23 sty 2018, 21:22
Auto: Mazda CX-5 2.0 165 KM 2018

Postprzez Nomado » 10 lut 2019, 23:01

To po jakiej nawierzchni zwykle jeździsz? Po szutrze?
Początkujący

Od: 7 lut 2019, 13:40
Auto: MAZDA CX5

Postprzez daroMW » 11 lut 2019, 07:21

Drobne usterki się zdarzają, nawet w segmencie premium. Gwarantuję to Tobie. Ja kupując Madzię zdawałem sobie z tego sprawę, że to nie – "premium", ale bardzo blisko. Cena skalkulowana rewelacyjnie. Może z tą nową 3 przesadzili w cenniku, ale nie miałem okazji jeszcze stwierdzić organoleptycznie – może będzie warto tyle zapłacić?! :D Siedziska, masz scifo rację, ciut krótkie, ale nie kręcę nosem, podkładam kawałek deski i jest git <jupi> , da się z tym żyć. Żartuję. Coś zawsze się znajdzie, każdy ma inny gust i różne wymagania. Co przekonuję do CX-5, to sztywność karoserii, można jak na dł. auta 4550mm i rozstaw 2700mm jeżdzić bardzo komfortowo, pomimo zestrojenia zawieszenia w miarę sztywnego. Masz za to poczucie za kierownicą, że auto skręca tam gdzie mu każesz, mało wychyla się na boki. Resoruje nierówności rewelacyjnie, na nasze Polskie drogi jest zestrojone :) . Moim zdaniem. <ok> W szybkich ostrych zakrętach jednak należy uważać, to nie rajdówka, zdawałem sobie z tego również sprawę, <lol> ciut nogę z gazu przed zakrętem, w zakręcie wciskasz na nowo i wychodzisz z łuku jak strzała <jupi> .
Początkujący

Postprzez kapete » 11 lut 2019, 13:53

Z tym zdejmowaniem nogi z gazu to chyba trochę "przegiąłeś".
Wystarczy w zakręcie mocniej docisnąć. No nie jest to Audi Quattro ale niewiele mu brakuje.
W te zakręty, gdzie Audi szedłem 100 z piskiem wszystkich kół tym idę 80 wydaje mi się, że znacznym jeszcze zapasem przyczepności.
Co do foteli kolega ma rację. Mogły by być wygodniejsze.
Początkujący

Od: 26 paź 2018, 08:11
Auto: Mazda CX 5, 2,5 B AWD 2017 AT

Postprzez addamuss » 11 lut 2019, 20:47

No cóż. Przykro mi scifo, że tyle kasy poszło na auto, do którego Masz tyle uwag i nie spełnia oczekiwań. Słabo gdy po zakupie przychodzi tyle rozczarowań. I rozumiem to.
Natomiast chciałbym na ten temat spojrzeć z innej perspektywy. Czy za tę kwotę (a może i bez kagańca kwotowego) da się kupić auto idealne? Każde po jakimś czasie okazuje się, że ma jakieś defekty. Ostatnio miałem okazję spotkać się ze znajomymi (męskie grono) i jednym z tematów były oczywiście auta – bo tak się jakoś złożyło, że w ostatnim czasie (powiedzmy ostatnie dwa lata) niemal wszyscy zmienili samochody. I co się okazuje – wszyscy najpierw zachwalali – a mój ma to, a mój siamto... a z kamery 360 to obraz jak żyleta, a do bagażnika to się mieści rower i kajak... itd... Aż w końcu ktoś zaczął narzekać. Że przejechał 20tys. km, a tarcze już prawie znikły, a że auto "skacze" na wybojach, a że ktoś był 5 razy w serwisie bo komputer pluje błędami (które oczywiście podczas wizyty w ASO znikają) i nagle okazało się, że nie było nikogo kto by nie narzekał – a przekrój aut spory... i takie za 70k ale i takie grubo za ponad 200k i zwykle Ci co zapłacili najwięcej byli najbardziej rozczarowani. Jaki wniosek – chyba już skończyły się czasy aut, w których wszystko działa i to nie przez rok tylko 10 lat (bo i konstrukcja aut inna niż kiedyś – czytaj 'wszystko w elektronice'). Zatem oczywiście należy punktować defekty – ale warto też popatrzeć na pozytywy, których Mazda też ma sporo. No i jest ładna :D Machine Grey + biała skóra cieszy oko. Szczerze mówiąc w konkurencji (w tym segmencie i w podobnej cenie) siedząc w środku czuło się, że to wszystko jest jakieś takie 'podstawowe'... Jak zasiadłem pierwszy raz w CX-5 Skypassion to zrobiła na mnie bardzo pozytywne ważnie. JAkość wykończenia moim zdaniem wysoka. To na pewno nie jest jeszcze premium – tylko, że za premium to trzeba by dołożyć (z takim wyposażeniem jak ma skypassion pewnie ze 100k). Auto jeździ bardzo fajnie i jak na te gabaryty trzyma się drogi więcej niż dobrze.
W każdym razie ja z mojej CX-5 jestem zadowolony – choć wiem, że ma wady. Przykładowo fotel jest faktycznie "średni" (pewnie na rozmiar azjatycki) ale... tu pojawia się kwestia tego ile dziennie godzin w tym fotelu spędzamy. Ja robię nieduże przebiegi więc nie odczuwam dyskomfortu – ale jeśli ktoś jeździ dużo to warto się zastanowić – bo konkurencja ma lepsze fotele (np. VW ErgoActive). I tak trzeba podejść do bardzo wielu tematów – na spokojnie posprawdzać/doczytać i przemyśleć decyzję – bo potem można odchudzić portfel o np. 150tys zł i właśnie można się rozczarować. Ja przynajmniej na razie (po solidnym sprawdzeniu co w tej cenie jest na rynku) jestem zadowolony. Mazdami jeżdżę od 12 lat. Wady akceptuję – zaletami się cieszę. To tylko (a może aż ;) ) samochód.

Kończąc – nadal twierdzę, że warto CX-5 kupić, ale przed zakupem trzeba się solidnie zastanowić na czym komu zależy najbardziej. Jazdę próbną trzeba zrobić tak długą jak się da – i najlepiej na chwilę (dłuższą) poprosić sprzedawcę aby odpoczął i nic nie mówił – i skoncentrować się na aucie i tym jak się w nim czuje, jak się prowadzi, itd... Auto musi pasować do kierowcy. Do mnie moja CX-5 pasuje :D
Początkujący

Od: 3 lut 2019, 17:44
Auto: Mazda CX-5 2017 2.0 Benzyna 160KM A/T AWD SkyPASSION

Postprzez Pabloss » 12 lut 2019, 08:56

Witajcie,
pisałem juz o swoich odczuciach, wadach i zaletach CX-5'tki i nie będę się powtarzał bo nie mam sensu. Natomiast jaki 3 ponad 3 letni użytkownik z przebiegiem 111k zgadzam się z tym co napisał addamuss. Wyraził dokładnie mój pogląd na ten temat. Pozdrawiam .
Forumowicz

Od: 13 kwi 2014, 16:00
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT