POLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Grizzly » 6 wrz 2010, 17:40

Witam,

Właśnie po pół roku od zakupu M6 zalogowałem się na forum sprawdzić co słychać i zauważyłem, że moja opinia na temat sprzedawcy zniknęła tudzież z mojej winy się nie pojawiła :)

Wracając do tematu chciałbym polecić Krystiana – Blacky24.
Skontaktowałem się z nim w marcu pilnie poszukując M6 w benzynie 2.0. Wtedy to też Krystian rozpoczął współpracę z ASO Dyga z Katowic. Ponieważ nie miałem czasu na śmiganie za granicę zdałem się całkowicie na Krystiana. Efekt? Po tygodniu czy dwóch telefon od Krystiana – jest autko.

Kilka dni później przesiadłem się już do Mazdy – wszystkie formalności zostały ekspresowo załatwione.
Do dzisiaj zrobiłem już ponad 10k km i wszystko ok.

Polecam!!!

pzdr
Grizzly
 

Postprzez bogna997 » 12 wrz 2010, 19:52

Witam !

Nadeszła moja kolej podzielenia się na forum wrażeniami z wyjazdu po wymarzoną Mazdę 6 GH.
Co prawda jest to mój pierwszy post na tym forum, ale tak naprawdę jestem jego niemym użytkownikiem od jakiegoś roku. Z tego forum uzyskałem namiary na kolegę Krystiana vel blacky24 i czas podzielić się z innymi użytkownikami wnioskami z eskapady do naszych zachodnich sąsiadów:
– jeśli liczycie na cud (kupno samochodu w idealnym stanie za 50% jego rynkowej wartości) to w tym miejscu możecie dać sobie spokój z tematem, natomiast jeśli oczekujecie rzeczowego, obiektywnego i profesjonalnego podejścia do zagadnienia czyli kupna samochodu w bardzo dobrym stanie za w miarę rozsądne pieniądze to zdecydowanie polecam,
– jeśli bijecie się z myślami czy wybrać się z walizką gotówki w nieznane, nie musicie biegać po notariuszach tracąc cenny czas na sporządzanie testamentu ;) możecie absolutnie w ciemno realizować swoje plany,
– jeśli myślicie że wasza wiedza na temat samochodu który chcecie nabyć jest wystarczająca to niestety mylicie się – poziom wiedzy i doświadczenia kolegi Krystiana i ekipy mu towarzyszącej czy też współpracującej (nie chciałbym się "narazić" – przy okazji pozdrowienia dla Marcina i Buły ??) przekracza o lata świetlne poziom spotkanych dotąd specjalistów.

Dużo tego "jeśli" ale tak naprawdę gdyby nie wymienieni powyżej fantastyczni specjaliści to pewnie dalej wyszukiwałbym na jakimś alledrogo totalnie bezwypadkowego pojazdu, który jeszcze miesiąc wcześniej przypominał przystanek autobusowy, a nie jeździł bajeczną Mazdą 6 !

Reasumując – dziękuję za pomoc oraz zdecydowania p o l e c a m !!
bogna997
 

Postprzez miktam » 16 wrz 2010, 10:33

hej,

forum pomoglo mi namierzyc backy24, ktory polecil swiezo sprowadzona przez kolege – pana Mirka, GF-ke, 2001, 2.0i 136KM.
samochod juz jest po przegladzie oraz rejestracji – wszystko jest zgodne z informacja otrzymana od blacky24 oraz pana Mirka – trafil mi sie zadbany egzemplarz, teraz tylko o niego dbac.

dziekuje za pomoc, i dolaczam sie do reszty – bardzo polecam!
miktam
 

Postprzez misza-wroclaw » 28 paź 2010, 21:08

Witam

Dorzucam kamyczek do ogródka Blacky24 czyli Krystiana i Marcina.
Mija miesiąc od kiedy cieszę się czarną 6tką, rocznik 2003, benzyna.
Bez rozpisywania się: cała akcja znalezienia i kupna auta przebiegła szybko i sprawnie a do tego z humorem.

Szczerze polecam!!!
misza-wroclaw
 

Postprzez Basilius » 2 lis 2010, 00:52

Witam kolegów,
chciałbym napisać kilka słów o firmie carpasja, z którą to miałem ostatnio do czynienia. Piszę w polecanych choć niezbyt polecam. Dlaczego w polecanych napisze poniżej.

Na forum dałem ogłoszenie, o chęci zakupu mazdy 3. Napisał do mnie Pan Bartek z carpasja. Odpisałem. Przekazał sprawę Panu Andrzejowi. Pan Andrzej zadzwonił, porozmawialiśmy. Napisałem w mailu czego szukam i w jakiej kwocie. Telefonicznie uzgodniliśmy, że możemy ją trochę przekroczyć. Następne dni widać pracę Pana Andrzeja. Podrzuca oferty i szukamy. Generalnie bardzo pozytywnie. Transakcja niestety nigdy nie doszła do skutku ponieważ Panowie troszkę za dużo śpiewają za ściągnięcie wozu i niestety prowizja Panów jest bardzo płynna. Teraz zaczynają się schody. W trakcie wymiany mailowej ofert Panowie podsyłają jeden z samochodów i rzucają orientacyjną cenę. No wóz fajny i gdyby nie KŁAMSTWO Pana Andrzeja pewnie zostałby kupiony. Po pewnym czasie dzwoni Pan Andrzej i mówi, że niestety nie ma sensu autkiem się interesować ponieważ auto było po gradobiciu i malowany ma cały dach i maskę. Nie było to prawdą. Gdy kilka dni później kto inny sprowadzał mi samochód wysłałem go najpierw aby sprawdził mi ten samochód. Telefonicznie właściciel wcześniej powiedział mi, że samochód nigdy nie był malowany i jest w doskonałej kondycji i dlatego nie obniży ceny. I to był jedyny powód, dla którego Pan Andrzej kłamał. Zamiast powiedzieć – bierzemy 4000PLN za sprowadzenie wozu i jest on git to w moim odczuciu szukali mi wozu takiego, którego właściciel jest w stanie sporo zjechać z ceny. Wtedy to co Panowie targują jest dla nich. Ok – ale takie rzeczy się mówi. A nie – 'może się uda coś z ceny zjechać'. Lubię jasne sytuacje Panowie! Utwierdziłem się w takim przekonaniu wtedy gdy Panowie polecili mi mazdę 3 'przysalonową', która wystawiona była za 6450EUR i powiedzieli że samochód z ich prowizją będzie mnie kosztował 31000PLN do rejestracji już. Policzyłem i w sumie ok. ale zadzwoniłem do właściciela i kupiłem ten samochód za 5500EUR. I to jest już spora przesada moim zdaniem. Na koniec otrzymałem od Pana Andrzeja maila o tym, że rezygnuje ze sprowadzenia samochodu dla mnie (co oczywiście jest jego świętym prawem) ale mail był w nieco zbyt ironicznej/szyderczej jak dla mnie tonacji utrzymany.

Reasumując: kontakt git, starają sie. TRZEBA Panów dopytać o prowizję i wymusić konkretną odpowiedź! Pan Andrzej mnie okłamał odradzając świetny samochód dlatego że nie zjechał sprzedawca z ceny. Wystarczyło powiedzieć że się nie opłaci mu ściągać! a nie kłamać!

Ja już do Panów na pewno nie zadzwonię. Nie mam zaufania. No ale niestety takie czasy. Piszę tego posta by uchronić co naiwniejszych. Warto podukać czasem po angielsku z niemcem i dowiedzieć sie paru rzeczy samemu. Choćby ceny aby nie dać się ruchnąć w rogi. I żeby było jasne – ja rozumiem prawa rynku. Ale 9000PLN prowizji za wóz za 30000PLN to lekka przesada. Piszę w tym dziale ponieważ do transakcji nie doszło. Jak ktoś ich przypilnuje to może być ok.

Pozdrawiam – Artur
Welcome to the Internet,
where men are men,
women are men,
and children are FBI agents.
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2009, 08:00
Posty: 272
Skąd: Wolbrom
Auto: Mazda 6 GY, 2.0 CD 143KM(166), Mazda MX-3 2.5 V6 KL-ZE

Postprzez Carpasja » 2 lis 2010, 11:04

Witam serdecznie,
Muszę się odnieść do zarzucanych mi w tym poście kłamstw.Jak to zwykle bywa medal ma dwie strony.Zgodnie z zasadą jak najwięcej za jak najmniej- klienta rozumiem.Ale nie potrafię zrozumieć że zostałem nazwany kłamcą.Tzn, rozumiem , ale na to nie zasłużyłem.
Oto kilka faktów.
Cytat:
"W trakcie wymiany mailowej ofert Panowie podsyłają jeden z samochodów i rzucają orientacyjną cenę. No wóz fajny i gdyby nie KŁAMSTWO Pana Andrzeja pewnie zostałby kupiony. Po pewnym czasie dzwoni Pan Andrzej i mówi, że niestety nie ma sensu autkiem się interesować ponieważ auto było po gradobiciu i malowany ma cały dach i maskę."
-Tak,to prawda! Powiedziałem o orientacyjnej cenie za samochód a konkrety -po ustaleniu szczegółów z właścicielem niemieckim.Po wykonanej rozmowie telefonicznej z której to dowiedziałem się , że samochód miał malowany dach i maskę w wyniku gradobicia-taką otrzymałem informację z Niemiec w bezpośredniej rozmowie -poinformowałem klienta o zdarzeniu i on sam zrezygnował.Słusznie zresztą.
Kolejny cytat:
"git to w moim odczuciu szukali mi wozu takiego, którego właściciel jest w stanie sporo zjechać z ceny. Wtedy to co Panowie targują jest dla nich. Ok – ale takie rzeczy się mówi. A nie – 'może się uda coś z ceny zjechać'. Lubię jasne sytuacje Panowie! Utwierdziłem się w takim przekonaniu wtedy gdy Panowie polecili mi mazdę 3 'przysalonową', która wystawiona była za 6450EUR i powiedzieli że samochód z ich prowizją będzie mnie kosztował 31000PLN do rejestracji już. Policzyłem i w sumie ok. ale zadzwoniłem do właściciela i kupiłem ten samochód za 5500EUR. I to jest już spora przesada moim zdaniem. Na koniec otrzymałem od Pana Andrzeja maila o tym, że rezygnuje ze sprowadzenia samochodu dla mnie (co oczywiście jest jego świętym prawem) ale mail był w nieco zbyt ironicznej/szyderczej jak dla mnie tonacji utrzymany.

-Wysłałem ofertę mazdy 3 w kolorze czerwonym (to ważny szczegół) z informacją o stanie samochodu i cenie 31000 , bo we wstępnej rozmowie cena miała wynieść 6300 EURO!!!Przecież negocjacje tak naprawdę miały sie dopiero rozpocząć .Gdyby klient wyraził zainteresowanie temat drążyłbym dalej.Ale niestety Pan Artur stwierdził , że czerwona ODPADA!
I co się okazało .Pan Artur sam pojechał po auto , będąc na miejscu za czerwoną mazdę gotówką zapłacił 5500 , a mnie nazwał kłamcą. Tyle tytułem wyjaśnienia.
Wnioski pozostawiam forumowiczom.
Szukasz porządnego auta? Zadzwoń lub napisz do mnie
https://www.carpasja.pl/
bartek@carpasja.pl

+48 691 180 000
Zobacz jak pracuje w TVN Turbo w programie Zawodowi Handlarze w I edycji, dostępne na http://player.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 20 cze 2010, 21:25
Posty: 87 (2/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Skoda Superb III 2.0 TSI 272KM SportLine
BMW E65 745i
BMW E38 725 TDS
Saab 9000 3.0 V6

Postprzez blacky24 » 2 lis 2010, 14:35

Panowie gdzie to auto stało? może Ingolstadt? Mazda Fray??
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2007, 18:37
Posty: 84 (0/4)
Skąd: Mysłowice
Auto: Mazda 626 GF

Postprzez Basilius » 2 lis 2010, 17:47

Panie Andrzeju nie zabiorę już głosu w tym temacie. To jest ostatni raz. Mnie chodziło głównie o szarą mazdę 'po gradobiciu i malowaną'. Mazdę sprawdzono pod względem grubości powłoki. Wszystko ok i tak nam też powiedział sprzedawca. Nie było mowy o gradobiciu. Tutaj czuję się oszukany/Pan kłamał. Wątpię, że sprzedawca celowo zaniża walory wozu. To tyle z mojej strony. Widzę, że odwraca Pan kota ogonem.
Welcome to the Internet,
where men are men,
women are men,
and children are FBI agents.
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2009, 08:00
Posty: 272
Skąd: Wolbrom
Auto: Mazda 6 GY, 2.0 CD 143KM(166), Mazda MX-3 2.5 V6 KL-ZE

Postprzez Carpasja » 2 lis 2010, 18:28

Powtórzę raz jeszcze , takie info otrzymałem od sprzedawcy!A tak na marginesie .Budżet jakim Pan dysponował wynosił 32 tyś .Samochód czyli mówimy tu o szarej maździe kosztowała 7450 Euro.Czemu Pan jej nie kupił tylko zdecydował się na zakup czerwonej, tej która ze względu na kolor się nie podobała?Spokojnie można było się zmieścić w budżecie.
Szukasz porządnego auta? Zadzwoń lub napisz do mnie
https://www.carpasja.pl/
bartek@carpasja.pl

+48 691 180 000
Zobacz jak pracuje w TVN Turbo w programie Zawodowi Handlarze w I edycji, dostępne na http://player.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 20 cze 2010, 21:25
Posty: 87 (2/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Skoda Superb III 2.0 TSI 272KM SportLine
BMW E65 745i
BMW E38 725 TDS
Saab 9000 3.0 V6

Postprzez Basilius » 7 lis 2010, 13:44

bo czerwona była 2000EUR tańsza prawie. Ot co.
Welcome to the Internet,
where men are men,
women are men,
and children are FBI agents.
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2009, 08:00
Posty: 272
Skąd: Wolbrom
Auto: Mazda 6 GY, 2.0 CD 143KM(166), Mazda MX-3 2.5 V6 KL-ZE

Postprzez Fuwa » 7 lis 2010, 16:31

Witam, wiemy wszyscy jacy są handlarze...
Trafił mi się chyba jeden z tych solidnych. ,,Ściągnął,, mi moją obecną Mazdę z Niemiec. Facet prowadzi legalną firmę i jest naprawdę solidny. Jeśli jesteś ze Szczecina lub okolic szczerze polecam. Z takim podejściem do klienta jeszcze się nie spotkałem. Ważne – nie sprowadzi Ci ,,padaki,, – chyba że na wyraźne życzenie. Śmiało można powołać się na mnie czyli: Jacka od Mazdy 626 Exlusive.
Namiar na człowieka:
Szczecin
Sławomir Kardaś
tel:660803234

Ps. Zaznaczam że nie jest to żaden mój znajomy ani rodzina. Po prostu dobrze jest mieć ryzyko ograniczone do minimum.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 paź 2010, 13:12
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Auto: M 626 GF, 2.0 DOHC, 115 KM, Hatchback, Lift, Exlusive, 2000 r. Kolor 22A – Supreme Blu Mica

Postprzez Roland » 16 lis 2010, 22:46

Witam forumowiczów.
Nie będę tu wyjątkiem i z całym szacunkiem dla innych sprzedawców wszystkim kupujących polecam kolegę Krystiana (Blacky24), który pomógł mi w zakupie wymarzonej Mazdy 6.
Po "głębokiej" analizie rynku niemieckiego, bo na naszym jakoś wyboru nie ma jak sami wiecie, wybrałem się osobiście na wycieczkę wraz z ekipą po ustalony i sprawdzony wcześniej samochód (VIN + dodatkowe zdjęcia oraz informacje). Po dotarciu na miejsce samochód został sprawdzony profesjonalnie a po rozmowie Krystiana ze sprzedawcą udało się nawet wynegocjować bonusa w postaci nowego akumulatora. Cała wycieczka zajęła niecałe 24h ale będę pamiętał na całe życie, no chyba że jeszcze kiedyś ją powtórzę.
Pozdro i jeszcze raz dzięki dla Krystiana, Marcina oraz Mirka.
Roland
 

Postprzez Grzyby » 18 lis 2010, 22:31

Jako że skorzystałem z pomocy w zakupie autka polecę osobę która mi w tym wybitnie pomogła.

Osobą tą jest znany pewnie części z Was faraon memberlist.php?mode=viewprofile&u=9733 czyli Tomek :)

Szukałem od jakiegoś czasu Fiata Doblo w wersji osobowej, z jak najlepszym wyposażeniem.
Niestety wszystko co było u nas w kraju było ewidentnie "walone", "kręcone" lub w inny sposób "kombinowane" czy najnormalniej w świecie fatalnie wyposażone.

Po rozpaczliwej próbie znalezienia autka poprzez danie ogłoszenia na tym forum, odezwał się Tomek sugerując żeby poszukać za naszą zachodnią granicą.
I jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Dosyć szybko namierzyliśmy kilka potencjalnych sztuk. Niestety pierwsza jaka się znalazła po wykonaniu telefonu przez Tomka okazała się ... sprzedana. Tak to jest – fajne auta również za naszą granica nie czekają długo na chętnego.
Przez kolejny tydzień namierzyliśmy jeszcze 3 obiecujące sztuki. Po weryfikacji telefonicznej ze strony Tomka jedna z nich została skreślona. No i tak została na placu boju jedna oferta.
Szybka decyzja – kupować!
Pieniądze zostały przelane na konto Tomka i tego samego dnia (w poniedziałek) zestaw z lawetą ruszył do Kilonii.
Oczywiście mnie tam nie było :) Zresztą z moją znajomością języka sąsiadów na poziomie wyniesionym z serialu o agencie J23 niewielki byłby ze mnie pożytek <lol>
Po autko pojechał Tomek z kolegą.

W dniu dzisiejszym w południe auto trafiło do nas.
W zestawie otrzymaliśmy już zrobiony przegląd i przetłumaczone dokumenty (!)
Teraz tylko zostaje UC, US i rejestracja.

A sam samochodzik jest w świetnym stanie. Serwisowany do samego końca, miał tylko jednego właściciela. Nieźle wyposażony (klima, el. szyby, el. i podgrzewane lusterka, 4 poduszki itp.) i naprawdę w wyśmienitym stanie.

Tak więc na podstawie własnego doświadczenia, mogę z czystym sumieniem polecić faraona jako rzetelną i godną zaufania firmę!
POLECAM!
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez variator » 24 lis 2010, 16:57

Witam.
Po rozbiciu swojej Mazdy 626 przyszła pora na zakup nowego samochodu. Ponieważ chciałem kupić samochód pewny, bezwypadkowy postanowiłem skorzystać z usług osób, które się na tym znają. I tak skontaktowałem się z firmą Carpasja. Po wysłania mailem informacji jakie auto mnie interesuje po paru minutach odezwał się do mnie pan Bartek. W rozmowie telefonicznej sprecyzowałem jaki samochód mnie interesuje. Następnego dnia moją sprawę przeją pan Andrzej przysyłając mi ofertę z mobile.de. Była to Mazda 6 z 2006 roku w benzynie. Zdecydowałem się na to auto, wpłaciłem 1000 PLN zaliczki. Pozostało mi tylko czekać. Dostałem również zapewnienie, że jeżeli samochód nie będzie ok to go nie kupią. Następnego dnia dzwoni do mnie z Niemiec pan Andrzej z informacją, że auto nie nadaje się do zakupu i niestety nic z tego nie będzie. Samochód został opisany tu: http://bez-wypadkowe.net/showthread.php ... Sta%DFfurt Poprosiłem o zwrot zaliczki, która oczywiście została przelana na moje konto.
Przez kolejne dni byłem w ciągłym kontakcie z Panem Andrzejem, który wyszukiwał dla mnie kolejne propozycje, które jednak nie do końca mnie satysfakcjonowały. W końcu sam znalazłem Mazdę 6, która jednak była za droga. Przesłałem link do oferty panu Andrzejowi. Odzew był natychmiastowy, bardzo szybko samochód został sprawdzony po Vinie w polskim salonie i co najważniejsze cena została wynegocjowana przez pana Andrzeja do poziomu akceptowalnego przez mnie. Aby jeszcze zminimalizować koszty zakupu zaproponowałem, że mogę pojechać z Panem Andrzejem po ten samochód. Do tej pory panowie z Carpasji nie praktykowali takich rzeczy, jednak po chwili negocjacji i ustaleniu prowizji za taką usługę zrobili wyjątek i zgodzili się.
Na drugi dzień jechałem już z panem Andrzejem po upragniony samochód. Podróż przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze a pan Andrzej z cierpliwością i spokojem znosił moje obawy. A obawy były bardzo zasadne, ponieważ nie do końca byliśmy pewni samochodu. Problem był również w tym, że na miejscu w Niemczech planowaliśmy być popołudniu w sobotę i gdyby okazało się, że samochód to szrot zostałbym z tablicami za 150 Euro, kosztami podróży (1200 km) i bez samochodu. Wtedy to właśnie dowiedziałem się, że 100 km od granicy w salonie Saaba stoi sobie Saab 9-3 z 2004 roku 128000 km udokumentowanego przebiegu, bezwypadkowy. Po chwili namysłu i przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zmieniliśmy trasę i udaliśmy się do Drezna.
Następnego dnia stałem się szczęśliwym posiadaczem Saaba.
Z czystym sumienie mogę polecić firmę Carpasja. Podczas wyjazdu pan Andrzej cały czas mi pomagał, począwszy od wybrania pieniędzy w banku po przez zakup w dobrej cenie euro. Życzę wszystkim, którzy kupują samochód tak fachowej pomocy jaką ja uzyskałem od w/w firmy.
Pozdrowienia
SG
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2007, 16:51
Posty: 65
Skąd: Tarnobrzeg
Auto: Saab 9-3 SS 1.8t Arc Hirsch Performance 195KM '04

Postprzez matys0644 » 26 lis 2010, 20:59

Dzisiaj zakupiłem Mazdę 6 2004r 2,3 automat AWD i jestem z niej bardzo zadowolony,sprzedający pierwsza kalsa takich ludzi już jest bardzo mało.Sprowadza auta z Francji ma tam firmę w całości i w bardzo dobrym stanie nie jakieś tłuczone śmietniki.Obecnie ma kilka Mazd i tylko silniki benzynowe na zamówienie diesel
Jaka ktoś szuka naprawdę ładnej mazdy to z czystm sumieniem polecam tego sprzedającego ma na imię Michał tel.607091531 to jego strona www.auto-komplet.otomoto.pl
Jak będziecie dzwonić powołajcie się na Artura ze Straży
Forumowicz
 
Od: 7 paź 2008, 16:16
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2004
2,3 AWD+ automat

Postprzez tymonski » 24 sty 2011, 12:07

Ja swoją Mazdę Premacy znalazłem na Allegro. Użytkownik aleautka ze Szczecina wystawił ofertę, która na miejscu okazała się w 90% zgodna z rzeczywistością.

Oto aukcje tego Pana: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10690844

W zasadzie wszystko, co było napisane, było prawdą. Pomyłka nastąpiła przy opisie wyposażenia – nie było w samochodzie zadeklarowanego "radio+CD", było samo radio. Na miejscu nie zwróciłem na to uwagi, więc nie mam pretensji bo nie pytałem. Myślałem, że skoro są guziczki CD i jakieś zagłębienie to jest to otwór na CD. A w domu zdziwko :D

Na miejscu pojechaliśmy załatwić ubezpieczenie i do banku po gotówkę. Wszystko sprzedający Panowie cierpliwie znosili, oglądaliśmy samochód dość długo ze wszystkich stron, potem na kanał i od razu przegląd techniczny. Nie było zniecierpliwienia, odpowiadali na każde pytanie zgodnie z posiadaną wiedzą.

Wszystko miło i bez nerwów. Nawet z ceny po negocjacjach mocno zeszli. Panowie odbierają samochody zostawiane przez Niemców w salonach w rozliczeniu za nowe auta. Ogólnie polecam tego sprzedającego, bo wiem że ma w Szczecinie inne Mazdy do opchnięcia.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 sty 2011, 18:37
Posty: 16
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda Premacy 1.8 (2002)

Postprzez blueshadow » 7 mar 2011, 22:07

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem Mazdy 6. Dodam, że zadowolonym posiadaczem. Jakiś czas zastanawiałem się czy podzielić się tym kontaktem, ale ostatecznie zdecydowałem się to zrobić z kilku powodów.
1. Poszukując samochodu, obawiałem się nierzetelnego sprzedawcy i po bezskutecznych poszukiwaniach w Polsce zdecydowałem się na wyjazd do Niemiec mając nadzieję na znalezienie czegoś rozsądnego za normalną cenę. Pewnie jak wiele innych osób przeszukiwałem mobile.de tygodniami.
2. Ostatecznie wybrałem kilka pozycji do sprawdzenia i z zaufanym znajomym wybraliśmy się w podróż. Pierwsze trafienie po przejechaniu 1500 km okazało się straszną lipą. Samochód (BMW) u tureckiego sprzedawcy nie miał nic wspólnego z opisem w ogłoszeniu. Mimo wcześniejszych zapewnień, samochód nie nadawał się do niczego.
3. Drugie trafienie zaprowadziło nas kolejne 800 kilometrów dalej pod Monachium do KFZ Hartl. I tutaj po blisko 15 h jazdy znalazłem to czego szukałem. Mazdę 6 w wersji Active taką jaką chciałem.
4. Sprzedawca okazał się rodowitym Niemcem, nie tylko pomógł nam nocleg (na miejsce dojechaliśmy około 21:00), ale również pomógł nam załatwić formalności w urzędach.
5. Nie spodziewałem się takiego przyjęcia. Samochód był w 100% zgodny z opisem. Jeżdżę nim już blisko 2 tygodnie i jest dokładnie tak jak podał w opisie.
6. Może cena nie była kosmicznie rewelacyjna, ale lepsza od tego co można znaleźć w Polsce i do tego teraz mam pewność, że to nie składak, albo że był gdzieś bity.
7. Tak więc generalnie polecam – http://home.mobile.de/home/fahrzeuge-kfzhartl.html
KFZ Hartl, Hans-Glück-Str. 7, DE-82380 Peißenberg
Telefon: +49 (0)8861 9309260, Fax: +49 (0)8861 241762, Mobiltelefon: +49 (0)171 3264544
eMail: KfzHartl@mobile.de.
O ile oferta nie jest duża to, są to samochody zgodne z opisem i może nawet można się dogadać aby sprzedawca poszukał konkretnego samochodu na miejscu.
W razie potrzeby służę pomocą w nawiązaniu kontaktu. Sprzedawca mówi po niemiecku i angielsku.
Pozdrawiam
blueshadow
 

Postprzez czarnoksieznik » 1 kwi 2011, 11:26

Ja również polecam Pana Michała z auto-komplet (http://auto-komplet.otomoto.pl) u którego nabyłem moją M :–)
Początkujący
 
Od: 30 gru 2010, 11:51
Posty: 5

PostTen post został usunięty przez sq2jul 5 kwi 2011, 11:27.
Powód: ot

PostTen post został usunięty przez sq2jul 5 kwi 2011, 11:28.
Powód: ot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Moto