POLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez macmathys » 6 gru 2012, 14:22

Szczerze polecam Pana Bartka z Carpasji (użytkownik http://www.mazdaspeed.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=41818).
Znalazł i sprowadził dla mnie piękną M6 w doskonałym stanie, z niewielkim jak na swój wiek, udokumentowanym przebiegiem. Z pewnością nie byłem łatwym klientem <oczy> , ale Pan Bartek dzielnie i ze stoickim spokojem znosił wszelkie kaprysy z mojej strony.
Jeszcze raz pragnę podziękować Panu Bartkowi za super auto, świetny kontakt podczas procesu poszukiwania/sprowadzania samochodu oraz za duuuuużą dozę cierpliwości i wyrozumiałości <spoko> .
macmathys
 

Postprzez Phlogiston » 17 gru 2012, 14:49

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym podzielić się tutaj swoja przygodą kupna mazdy 6, ponieważ dzięki temu forum poznałem Pana Andrzeja z Carpasji, który sprowadził mi z Niemiec piękną mazdę. Od dawna marzyłem o „szóstce” i na początku lata zacząłem swoje poszukiwania odpowiedniego auta na serwisach motoryzacyjnych takich jak otomoto czy motogratka, ale już po jakimś czasie przekonałem się, że nie tędy droga – wybór był kiepski, a jakość oferowanych samochodów pozostawiała wiele do życzenia. Ponieważ, zbierałem różnorodnej informacji na temat mazdy 6, to automatycznie trafiłem na ten forum, gdzie dowiedziałem się są ludzi, którzy zawodowo zajmują się sprowadzaniem aut, w tym mazd, z Niemiec. W ten oto sposób trafiłem na P. Andrzeja. Napisałem do niego mejla, i już w tym samym dniu, 2 godziny później dostałem mejla, że pomoże mi z odnalezieniem odpowiedniej mazdy. Sprawa potoczyła bardzo szybko, nawet tego nie spodziewałem się. Następnego dnia, z samego ranku, otrzymałem kolejny mejl od P. Andrzeja ( z podesłaniem linka): „Jestem w drodze do Frankfurtu. W Erfurcie stoi mazda 6, czy jestem nią zainteresowany ?, jeżeli tak, to spróbuję dokonać inspekcji.” Jeszcze w tym samym dniu, P. Andrzej uzbierał dodatkowej informacji na temat auta – okazało się, że samochód miał uszkodzony próg, który został zawodowo naprawiony. Prawda, z pewnych przyczyn (chociażby ze względu na odległość), P. Andrzejowi nie udało się zrobić tej inspekcji w tym dniu, dlatego zdecydowaliśmy zarezerwować samochód i dokonać oględziny później. Wpłaciłem zaliczkę na 1000 zł, i parę dni później P. Andrzej wybrał się do Erfurtu, zrobił inspekcje, zadzwonił do mnie i zdał relację na temat auta. Nic przede mną nie ukrywał, powiedział, że poza kilkoma bardzo drobnymi ryskami w pokrywie lakierniczej oraz małym ogniskiem korozji w jednym z nadkoli, auto jest w bardzo dobrym stanie. Szybka decyzja z mojej strony: „tak, biorę” i auto już jedzie z Niemiec do mnie do Warszawy. Następnego dnia, dla pewności, umówiłem się w ASO aby dodatkowo sprawdzić auto, pojechaliśmy z P. Andrzejem, i na stacji potwierdziło się wszystko, co mówił przez telefon na temat tego auta P. Andrzej. Zawarliśmy umowę w domu u P. Andrzeja, dostałem wszystkie (prawie wszystkie :) ) niezbędne dokumenty do rejestracji, i pojechałem do urzędu rejestrować swój nowy nabytek. Kilka dni później dostałem od P. Andrzeja brakujące zaświadczenie, na które trzeba było czekać z urzędu celnego, i zawiozłem go do odpowiedniego urzędu. Miałem, prawda, drobne kłopoty z otrzymaniem twardego dowodu rejestracyjnego – zamiast 1 miesiąca czekałem prawie 2 miesiąca. Pewnie dlatego, że jestem obcokrajowcem i mam takiego farta, zawsze w polskich urzędach nie mogę załatwić nic z pierwszego razu :]
Podsumowując, wszystko (oprócz rejestracji) – od pierwszego mejla do zakupu auta – trwało dokładnie jeden tydzień. Chcę jeszcze raz podziękować P. Andrzejowi za piękną mazdę i polecić Jego usługi (i jako człowieka – jest bardzo przyjemną osobą) wszystkim zniechęconym i rozczarowanym poszukiwaniami na otomoto itp.
Phlogiston
 

Postprzez marcinnow » 22 gru 2012, 19:24

Witam, jest to mój pierwszy post na forum ale dzięki niemu znalazłem osobę która sprowadziła dla mnie Mazdę 6. Tą osobą jest Pan Andrzej z Carpasji! Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Carpasja.Poszukiwałem Mazdy 6 2005-2006 rok i zależało mi na szybkim zakupie. Skontaktowałem się z Panem Andrzejem w weekend a w kolejny już miałem swoją Madzie pod domem :) Do tej pory przejechałem zaledwie trochę ponad 1k kilometrów i jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu. Pozostaje mi tylko podziękować Panu Andrzejowi za pomoc w sprowadzeniu auta i polecić innym Jego usługi!
Początkujący
 
Od: 17 lis 2012, 21:16
Posty: 7
Auto: Mazda 6, 2.0(147 KM) 2005

Postprzez brencik » 22 gru 2012, 19:41

NIe ma co sie podniecać, człowiek cieszy się z auta dwa razy: pierwszy jak kupuje a drugi jak sprzedaje. Ta maksmye radzę zapamiętać. Wesołych Swiąt!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2011, 13:42
Posty: 356 (1/23)
Skąd: Osielsko
Auto: Mazda 5, 2.0 Pb, 145KM, 2007.

Postprzez marcinnow » 22 gru 2012, 20:24

Hmmm ale to chyba to nie jest temat o podniecaniu ;) tylko o polecanych autach/sprzedawcach. Również życzę Wesołych świąt :)
Początkujący
 
Od: 17 lis 2012, 21:16
Posty: 7
Auto: Mazda 6, 2.0(147 KM) 2005

PostTen post został usunięty przez Marianek 30 gru 2012, 15:10.
Powód: Zdublowany post, piszemy tylko w jednym temacie.

Postprzez popeye1 » 3 sty 2013, 14:22

Witam,
bardzo proszę o informację czy w dziale "Polecane auta/sprzedawcy" można spokojnie zaliczyć niemieckich dealerów Mazdy?
Pozdrawiam
popeye1
 

Postprzez Marianek » 3 sty 2013, 16:35

Pewnie ze można :)
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Carpasja » 3 sty 2013, 17:35

popeye1 napisał(a):Witam,
bardzo proszę o informację czy w dziale "Polecane auta/sprzedawcy" można spokojnie zaliczyć niemieckich dealerów Mazdy?
Pozdrawiam


nie wszystkich niestety, znam paru, których staram się omijać. Jak np. Hellwig w mieście Hoyerswerda.
Szukasz porządnego auta? Zadzwoń lub napisz do mnie
https://www.carpasja.pl/
bartek@carpasja.pl

+48 691 180 000
Zobacz jak pracuje w TVN Turbo w programie Zawodowi Handlarze w I edycji, dostępne na http://player.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 20 cze 2010, 21:25
Posty: 87 (2/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Skoda Superb III 2.0 TSI 272KM SportLine
BMW E65 745i
BMW E38 725 TDS
Saab 9000 3.0 V6

Postprzez blacky24 » 3 sty 2013, 20:28

carpasja napisał(a):
popeye1 napisał(a):Witam,
bardzo proszę o informację czy w dziale "Polecane auta/sprzedawcy" można spokojnie zaliczyć niemieckich dealerów Mazdy?
Pozdrawiam


nie wszystkich niestety, znam paru, których staram się omijać. Jak np. Hellwig w mieście Hoyerswerda.


Ojjjj, tu Cię popieram, też miałeś z nim "do czynienia"...?
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2007, 18:37
Posty: 84 (0/4)
Skąd: Mysłowice
Auto: Mazda 626 GF

Postprzez Carpasja » 4 sty 2013, 16:43

miałem. Jedno auto kupiliśmy, ale po ciężkich rozmowach z młodym łepkiem, który był potwornie odrzucający. Potem w październiku chyba interesowałem się jednym autem, dzwoniłem informacje jakie uzyskałem były szczątkowe mimo, że niemiecki mam już dłuższy czas opanowany i potrafię swobodnie rozmawiać. Podjechałem potem mając po drodze i to co zobaczyłem to jakiś dramat. Ale myślę, że jest to tylko wyjątek potwierdzający regułę. Z resztą dealerów nie mam problemów. Im dalej od granicy tym lepiej ale np. Autohaus Weigel w Pirnie ma całkiem inny poziom tak jak BMW Malz tuż obok. W poniedziałek też jadę do Malz'a po BMW i mam już komplet informacji bez najmniejszego problemu.
Szukasz porządnego auta? Zadzwoń lub napisz do mnie
https://www.carpasja.pl/
bartek@carpasja.pl

+48 691 180 000
Zobacz jak pracuje w TVN Turbo w programie Zawodowi Handlarze w I edycji, dostępne na http://player.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 20 cze 2010, 21:25
Posty: 87 (2/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Skoda Superb III 2.0 TSI 272KM SportLine
BMW E65 745i
BMW E38 725 TDS
Saab 9000 3.0 V6

PostTen post został usunięty przez Marianek 7 sty 2013, 06:29.
Powód: OT jest taki temat juz na forum w dziale moto.

PostTen post został usunięty przez Marianek 7 sty 2013, 06:29.
Powód: OT

PostTen post został usunięty przez Marianek 7 sty 2013, 06:29.
Powód: OT

PostTen post został usunięty przez Marianek 7 sty 2013, 06:29.
Powód: OT

Postprzez Marianek » 7 sty 2013, 06:31

Panowie tu piszemy tylko o polecanych autach i sprzedawcach i proszę po za to nie wykraczać.
Temat o zbiciu ceny jest już w dziale moto i tam proszę szukać.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez guzu » 10 sty 2013, 20:12

Trochę już bardziej na spokojnie, więc mogę zdać relację z wyprawy.
Od miesiąca szukaliśmy z Krystianem samochodu, długo marudziłem, aż pojawiła się ciekawa oferta przed samym sylwestrem bez zdjęć. W Nowym Roku pojawiają się zdjęcia, jednak zupełnie nie zachęcały do kupna samochodu...postanowiliśmy zaryzykować. W okolicy także nie miałem jakiegoś murowanego faworyta w razie czego, ale raz się żyje ;)
Wyruszyliśmy z Krystianem (blacky24) i Mirkiem w poniedziałek do Niemiec pod samą granicę z Holandią, konkretnie do Gelsenkirchen – lekko ponad 1000 km z Katowic. Droga mijała w miłej atmosferze, choć widać było po chłopakach zmęczenie trudami podróży. O 1 odbieramy wcześniej zamówione tablice zjazdowe w Zgorzelcu i przekraczamy granicę z Niemcami. Spokojna jazda cały czas autostradami i o 7 rano byliśmy już na miejscu, przed komisem, który otwierano jednak dopiero o 10. Czas ten przeznaczyliśmy na drzemkę i regenerację sił. Najważniejsze, że widzieliśmy na zapleczu przez 5dni zarezerwowany samochód chociaż nie pozwolono nam nawet do niego podejść do przyjazdu szefa :)
Punkt 10, mimo nieobecności szefa Krystian i Mirek dopadają do auta i sprawdzają wszystko co trzeba, cały czas mówiąc jakie mają spostrzeżenia i uwagi co do stanu auta. Nie ukrywali żadnych szczegółów. Następnie jazda próbna w 4 osoby i także nie było się za bardzo do czego przyczepić. Cały czas ostateczna decyzja należała do mnie, a Krystian cały czas zapewniał kontakt językowy ze sprzedającymi. Do tego asysta przy wystawianiu faktury i sprawdzenie papierów. Decyzja nie mogła być inna – samochód trzeba było brać ;)

W samochodzie od czasu rezerwacji w cenie wymieniono akumulator i olej. Przyszykowano także do wymiany tarcze i klocki hamulcowe, ale ostatecznie nie zdecydowaliśmy się ich kupić. Na drogę powrotną dolano płynu do spryskiwaczy i chłodnicy. Na miejscu okazało się, że samochód miał zrobione gruntowne zabezpieczenie antykorozyjne, nadkola oraz ukryty w schowku player na MP3 :). Do tego opony letnie na aluminiowych felgach w bagażniku.

Nie udało się jeszcze więcej zejść z ceny, ale samochód był naprawdę okazją, długo stał zarezerwowany, do tego kilka bonusów sprzedawca także dołożył od siebie.

Mimo, iż nie wracaliśmy do Polski razem, to cały czas Krystian był pod telefonem w razie czego. Potem jeszcze kontakt jak się sprawuje samochód w Polsce do dnia dzisiejszego.

Jeśli nie znasz się na samochodach lub boisz się kupić bubla, jeśli chcesz kupić pewny samochód z realnym przebiegiem w bardzo dobrym stanie, jeśli chcesz zobaczyć jak powinny wyglądać drogi, jeśli chcesz mieć co wspominać do końca życia to Polecam taką wyprawę, która zamknęła się na spokojnie w 30 godzin mimo bardzo złych warunków atmosferycznych w Polsce.
W kraju takiego samochodu w takim stanie i takiej cenie się po prostu nie kupi.
Jedyny minusik to obecnie bieganie po urzędach z papierami, ale przynajmniej można pojeździć sobie samochodem :D
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2012, 14:35
Posty: 65 (2/0)
Skąd: Błonie
Auto: Mazda 6 Sport Combi 2.0 2005 147 KM
LPG TECH 224, KME TUR, Barracuda, Bormech 650x250

Postprzez brencik » 16 sty 2013, 20:29

Polecam gorąco sprzedawcę JK Automobile
Wasserstr 2
15806 Zossen (bei Berlin)
Deutschland

Poszukiwania samochodu rozpocząłem na wiosnę 2011 roku. Najpóźniej do jesieni/zimy auto miało być zakupione, gdyż zbliżał się termin porodu potomka. A wiadomo w 3-drzwiowej, 15-letniej corsie nie za bardzo jest jak podróżować z niemowlakiem w dodatku wożąc w bagażniku wózek (nawet się zmieścił w oplu :D zresztą czego to auto nie woziło). Pierwotnie w grę wchodziły inne auta jak np. Ford Focus kombi itp. Po głębokim i wnikliwym rozpoznaniu rynku i własnych oraz rodziny potrzeb wybór padł na Mazdę 5. Oczywiście 2.0 benzyna, najlepiej polift.
Z definicji odrzuciłem zakup w komisie (z wiadomych względów <diabełek> ) oraz na fakt iż na ten model trafić w komisie jest bardzo trudno. Pewnym było jedynie że auto będzie sprowadzane z zachodu.
Udałem się zatem do sąsiada który zawodowo zajmuje się handlem samochodami i sam zamieszkuje w Niemczech zresztą. Pojaśniłem co mnie interesuje, sprecyzowałem o jakie auto, stan, wyposażenie itp mi chodzi. Rozpoczęły się już konkretne poszukiwania. Sąsiad rozpuścił wici wśród kolegów/firm zajmujących się handlem autami w Berlinie i okolicy. Co jakiś czas zapoznawałem się z kolejnymi ofertami przedstawianymi przez znajomego, sam także wyszukiwałem auta na zachodnich serwisach ogłoszeń motoryzacyjnych jak i o dealerów. Jednak przez długi czas nie udawało się trafić na nic odpowiedniego, tym bardziej na wersje poliftową. Albo cena nie satysfakcjonująca, albo wersja silnikowa, albo wyposażenia, albo przebieg itp.
W końcu, wczesną wiosną, udało się. Sąsiad znalazł odpowiednie auto u znajomego sprzedawcy, Pana Jacka. Niestety (albo stety) auto było po lekkiej kolizji. Zresztą wcześniej ustaliliśmy iż takie auta też wchodzą w grę, gdyż ich cena jest w Niemczech dość mocno zaniżona i opłaca się naprawić je w Polsce. Co ciekawe wcześniej sam natrafiłem na ofertę tego auta w internecie, lecz w mniej satysfakcjonującej cenie niż została mi zaproponowana dzięki wstawiennictwu sąsiada. Rocznik 2007, przebieg 41tys. km, 2.0 benzyna. Niestety nie polift ale z tym już się pogodziłem w czasie poszukiwań – polifotwych było sporo mniej a i ceny oszałamiające.
Sąsiad sprawdził auto – wg niego w środku jak nowe. Technicznie bez zarzutu, poza oczywiście uszkodzonymi elementami. Mi pozostały tylko zdjęcia, ale potwierdziły fakty. Nawet w aucie był nigdy nie używany hak(odłączany) za prawie 400 euro https://www.mvg-ahk.de/index.php?force_ ... vfactive=1
viewtopic.php?p=2291439#p2291439
Decyzja była szybka – biorę. I tak, za kilka dni auto zjawiło się, przywiezione przez sąsiada na lawecie, w Polsce. Samo sprowadzenie kosztowało mnie raptem tyle co dałem na paliwo sąsiadowi.
Sprzedawca okazał się człowiekiem godnym polecenia, auto było jak w opisie, można powiedzieć na żywo wyglądało lepiej niż na zdjęciach które obrazowały zniszczony przód auta! Sąsiad nawet zażartował iż Jacek źle robi zdjęcia i powinien jak handlarze odpowiednio auto do nich "przygotować" co by zwiększyło sprzedaż i obroty firmy. Oczywiście Pan Jacek mówi jak jest i nie zataja żadnych wad auta, zarówno gdy jest to samochód pokolizyjny czy nietknięty. Sprzedaje także auta z przebiegami grubo ponad 300tys i więcej ale nie musi uciekać się kręcenia liczników. Przebieg i historia mojej Mazdy jest zresztą w pełni udokumentowane wydrukami z systemu DSR z serwisu w Magdeburgu gdzie auto serwisował poprzedni właściciel.
Auto zostało profesjonalnie doprowadzone do stanu oryginalnego przez polecony przez sąsiada warsztat w Szubinie (namiary na priv), co kosztowało troszkę czasu i pieniędzy ale nie żałowałem. Z pobieżnych wyliczeń zaoszczędziłem w granicach 10-15tys zł w stosunku gdybym kupował takie auto z salonu od dealera w Niemczech, jak to nagminnie czynią niektórzy sprowadzacze na forum i nie tylko.
A ja autem jeżdżę od wiosny i zero problemów. Tylko akumulator musiałem wymienić bo się zasiarczył dłuższym staniem a było to zeszłej zimy. Pomijam kwestie wymiany filtrów czy oleju.

Jednym słowem nie pozostaje nic jak tylko polecić Pana Jacka i jego firmę, tym bardziej że jest to Polak z krwi i kości a nie żadem turek czy arab handlujący szrotem w Niemczech.

http://home.mobile.de/home/imprint.html ... 83#contact
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2011, 13:42
Posty: 356 (1/23)
Skąd: Osielsko
Auto: Mazda 5, 2.0 Pb, 145KM, 2007.

Postprzez Grapler » 18 sty 2013, 19:43

Polecam gorąco Pana Andrzeja z Carpasji

Po 7 latach poruszania się Mazdą 323 C zdecydowałem się na kupno nowszego auta. Jednakże ogłoszenia na otoszroto i Allegrozłomie oraz opinie jakich się naczytałem o rodzimych handlarzach przyprawiły mnie tylko o ból głowy. Poszperałem na forum Mazdaspeed i dotarłem do działu Polecani sprzedawcy. I tu właśnie zobaczyłem, że sprowadzaniem samochodów zza Odry zajmuje się Pan Andrzej z Carpasji. Nie mam za bardzo czasu na samodzielne jeżdżenie i szukanie auta, dlatego zdecydowałem się na skorzystanie z pomocy Pana Andrzeja. Zadzwoniłem w piątek, przedstawiłem swoją sprawę, Pan Andrzej wszystko mi spokojnie wytłumaczył, wziął dane kontaktowe i prosił o cierpliwość. Bardzo byłem zaskoczony, kiedy za godzinę po moim pierwszym telefonie zadzwonił Pan Andrzej i powiedział, że ma ciekawą ofertę i wysłał mi ją mailowo. Rzeczywiście przedstawiony egzemplarz był ciekawy, więc Pan Andrzej rozpoczął wnikliwą ocenę historii auta. Za kilka godzin otrzymałem plik z ASO z całą historią samochodu. Ostatni przegląd pod koniec listopada. W poniedziałek Pan Andrzej pojechał na oględziny auta na miejscu i zadzwonił do mnie zdając relację. Tym sposobem we wtorek przyjechała do mnie piękna M3 z 2008. W międzyczasie okazało się, że tylne amortyzatory są do wymiany i w cenie auta dostałem od P.Andrzeja nowe KYB, wystarczyło, że podjechałem do mechanika żeby je założyć. Oczywiście P.Andrzej załatwił wszystkie dokumenty, tak że wystarczyło iść tylko do Wydziału Komunikacji żeby zarejestrować samochód. Mam nadzieję, że M3 będzie się dobrze użytkowała.

Chciałbym serdecznie podziękować Panu Andrzejowi za pomoc w sprowadzeniu tak fajnego i zadbanego samochodu oraz za cierpliwość (bo chyba nie byłem łatwym klientem). Wszystkim jeszcze raz polecam.

Link do prezentacji mojej M3: viewtopic.php?f=332&t=147244
Mówisz i masz – rzeczywistość generujesz każdym czynem.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 lis 2012, 09:18
Posty: 16
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BK 1.6 PB, 2008 r., dawniej Mazda 323 C

Postprzez qubazo » 22 sty 2013, 23:22

Kupiłem Mazdę :–)
Zakup odbył się za pośrednictwem p. Andrzeja z Carpasji – kontakt do niego (i opinie nt. usług sprowadzania samochodów) znalazłem na tym forum.

Dlaczego droższy samochód z Niemiec, zamiast czegoś z allegro?
– brak czasu na długie szukanie, oględziny itp.
– nie znam się na samochodach :–)
– większa szansa na prawdziwy przebieg

Czas zakupu Mazdy był mocno związany ze sprzedażą starego auta – zależało mi na stosunkowo krótkim czasie bez samochodu.

Swój samochód sprzedałem 3.01 wieczorem. 9.01 (po 6 dniach!) podpisałem umowę z p. Andrzejem i stałem się szczęśliwym posiadaczem Mazdy.

W międzyczasie otrzymałem kilka interesujących propozycji (linków do niemieckich portali), które ja odrzucałem (np. nie ten kolor :–) – żona). Kilka moich propozycji zostało odrzuconych z róznych powodów (a to Turek, a to kompletny brak książki itp.) – wszystkie auta wydające się ciekawe były natychmiastowo weryfikowane telefonicznie przez p. Andrzeja i przechodziły „do kolejnego etapu” albo i nie.

Ostatecznie stanęło na Mazdzie 6 z 2004r. GY 2.0 benzyna, 124 tys. przebiegu. Auto w bardzo dobrym stanie mechanicznym (co potwierdziło już dwóch niezależnych mechaników przy okazji konserwacji podwozia i czyszczenia przepustnicy – które to nota bene zostało wykonane na koszt p. Andrzeja w ramach „gwarancji rozruchowej”).

Samochód przejechał już ponad 2000 km i uwieeelbiam go :–) Plusy – świetne zawieszenie, duuuużo miejsca, niskie spalanie. Minusy – słabe wyciszenie mało dynamicznego silnika, brakuje 6 biegu.

Wracając do tematu – kilka uwag nt. współpracy z p. Andrzejem:
– bardzo wysoka kultura osobista
– przeciwieństwo typowego „handlarza” – nie chwali wszystkiego, otwarcie mówi o wadach i zaletach zarówno danego modelu, jak i danego egzemplarza
– bardzo dobry kontakt również PO zakończonej transakcji
a) kupiłem wszystkie filtry po bardzo korzystnych cenach za pośrednictwem p. Andrzeja,
b) p. Andrzej w moim imieniu dzwonił do wydziału komunikacji w celu doprecyzowania potrzebnych do zarejestrowania samochodu dokumentów (były wątpliwości, które zostały rozwiane)
c) po przejechaniu 1000km zauważyłem zacinanie się pedału gazu przy niskich temperaturach i zimnym silniku – dostałem kontakt do mechanika Mazdy, który po godzinach przeczyścił mi przepustnicę (jak już wspominałem wyżej – za darmo)
d) roleta była połamana, w tej chwili p. Andrzej jest na etapie załatwiania mi nowej – sam do mnie wydzwania, przypominając mi :–)

i pewnie jeszcze kilka rzeczy, o których w tej chwili nie pamiętam. Ale to wszystko można podsumować jednym zdaniem:

Polecam p. Andrzeja z Carpasji.
Początkujący
 
Od: 1 sty 2013, 17:12
Posty: 4
Auto: Mazda 6 2004 GY 2.0 141KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Moto