POLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez AndrzejCarpasja » 25 wrz 2016, 20:33

e-tomek napisał(a):hmm ... a to dokąd jechał Pan Andrzej? Wiedzieliście skąd te samochody i po kim?

Wyjaśnię:
Niemka z salonu Mazdy zostawiona w rozliczeniu. Po kim? Po właścicielu.
Szwedka- spod domu od drugiego właściciela.
A Mazdę ze Szwecji oglądałem i robiłem inspekcję przy okazji powrotu do domu innym samochodem.
Ale jakim celu postawiłeś takie pytanie? Nijak to się ma do oceny sprzedającego.
Szukasz dobrego i sprawdzonego samochodu? Dobrze trafiłeś!
http://www.carpasja.com +48 662 04 96 98 andrzej@carpasja.com
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2011, 20:22
Posty: 254 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BF GTX 4x4 1,6 T 140 KM 1988 r
Subaru WRX STI 1998 300 KM

Postprzez e-tomek » 25 wrz 2016, 20:53

Dzięki za odpowiedź – a wspomniałem, że z ciekawości, zastanawiało trochę jak to czyni osoba, która ma bazę poza krajem (tak jest? – chyba, że ktoś na miejscu, wtedy łatwiej), z którego sprowadza – w sensie, że trzeba pokonać sporo kilometrów, a na miejscu nie zawsze okazuje się to, co w ogłoszeniu, dreszczyk emocji pewnie jest.
A czy nijak się ma do tematu? – myślę że jest to rozwinięcie poprzednich wypowiedzi i wiedza przydatna dla innych osób, może pańskich następnych klientów.
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 16:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez AndrzejCarpasja » 25 wrz 2016, 21:03

Masz rację dreszczyk jest i bywa, że podróż na darmo. Nie kupuję auta i jest kiszka.Człowiek nabiera pokory.A idealna sytuacja jest taka, że oglądam auto dla klienta przy okazji powrotu do domu po zakupie samochodu. I właśnie taki przypadek miał miejsce z mazdą ze Szwecji. A Niemka to inna bajka.
ASO, kontrakt z zapisami i mogę jechać. Jak na kontrakcie brak zapisów których wymagam- nie jadę.
Szukasz dobrego i sprawdzonego samochodu? Dobrze trafiłeś!
http://www.carpasja.com +48 662 04 96 98 andrzej@carpasja.com
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2011, 20:22
Posty: 254 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BF GTX 4x4 1,6 T 140 KM 1988 r
Subaru WRX STI 1998 300 KM

Postprzez veni83 » 30 wrz 2016, 08:46

Witam :) To mój drugi post na forum i postanowiłam w nim polecić sprzedawcę z Poznania, od którego kupiłam właśnie swoją druga Mazdę :) Jest to Firma REMCAR Remigiusz Kasprowiak. Pierwszą Mazdę 3 z 2006 roku kupiłam od niego w 2013 roku. Po 2.5 roku postanowiłam kupić kolejną, więc od razu zadzwoniłam do Pana Remigiusza. Wybrałam sobie białą trójkę rocznik między 2010 a 2012. Nie miał akurat takiej, ale zapisał wszystkie moje zachcianki i powiedział, że jak coś dla mnie znajdzie to się odezwie. Nie wziął ode mnie zaliczki a na dodatek jak zapytałam czy mogę oddać poprzednią Mazdę w rozliczeniu także się zgodził. Realizacja mojego zamówienia była błyskawiczna. Po 5 dniach od miałam autko przywiezione pod sam dom ze wszystkimi opłatami. Auto jak marzenie, fabryczny lakier, wszystko zgodnie z tym, co sobie zażyczyłam. Mam kolejne piękne i zadbane autko od tego sprzedawcy, tak więc szczerze polecam!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 sie 2013, 20:42
Posty: 4
Auto: Mazda 3, automat, 2.0, 2019, biała :)

Postprzez Bigbluee » 30 wrz 2016, 12:50

Jesli chodzi o tego sprzedawce to marne szanse że ktokolwiek uwierzy w taką opinie :) Po jego postach na tym forum raczej żadna noga forumowicza nie przestąpi progów jego.... prywatno-publicznego komisu wkoło ronda na osiedlu Batorego. hahaha
Prędzej kupił coś w niewiadomym stanie od innnego handlarza w PL niż sprowadził Ci porządny samochód z DE.
Poza tym kto zgodziłby sie na przywiezienie samochodu z DE od tak sobie, narazając się na to, że kupujący na miejscu powie: "nie chce, nie podoba mi sie". I co wtedy?. No raczej nikt na to nie pójdzie, także to tym bardziej obniża wiarygodność Twojej wypowiedzi.

W Berlinie w autohausie Mazdy stoi taka trójka jat twoja. Biała, 1.6, 2012. 43000zł. Z opłatami 45000.
I tyle powinien NAJMNIEJ kosztować taki samochód bez zarobku handlarza :)
Ty zakupiłaś auto z zarobkiem handlarza. Nie podawaj ceny. Odejmij 3tys od Twojej ceny i odpowiedz sobie na pytanie co kupiłaś porównując Twjoą cene do tej :)

No offens.
Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez veni83 » 30 wrz 2016, 14:31

Możesz wierzyć lub nie. Twoja sprawa :) cena auta sie zgadza, wybuliłam za nią praktycznie tyle
Co piszesz, po odjęciu 3000 oczywiscie. Nie każdy szuka okazji cenowych. A w Polsce nie była kupowana bo mam
Pełna dokumentacje.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 sie 2013, 20:42
Posty: 4
Auto: Mazda 3, automat, 2.0, 2019, biała :)

Postprzez dudilag » 16 paź 2016, 10:31

Witajcie

Polecam: Andrzej MiciałkiewiczCarPasjahttp://carpasja.com

Forum śledzę na bieżąco jednak nigdy nie popełniłem żadnego posta, aż do dziś.
Moim pierwszym samochodem była Mazda 323F BA, po 5 latach przyszedł czas na coś nowszego i nie miałem najmniejszych wątpliwości jakiej marki będzie nowy nabytek.
Zdecydowałem się na Mazde 6 GH 2.0 Pb, przeglądając ogłoszenia w otomoto czy allegro nie było żadnych interesujących ofert, w każdym było coś nie tak, nie dziwne skoro sprowadzone auto jest tańsze niż te w ogłoszeniach na serwisach zagranicznych. Przeglądając różne wątki na forum, przed oczami przewijał się Pan Andrzej Miciałkiewicz z Carpasji i pozytywne opinie o współpracy z nim. Tak o to postanowiłem sprowadzić samochód na zamówienie korzystając z usług Pana Andrzeja, podrzuciłem mu mailowo wymagania oraz budżet, dogadaliśmy szczegóły co do tego jak wygląda procedura. Po krótkim czasie znaleźliśmy faworyta – jeszcze tego samego dnia dostałem więcej informacji od Pana Andrzeja o samochodzie i zdecydowałem, że jeżeli stan faktyczny jest zgodny z opisywanym to je kupie. Trzy dni później Pan Andrzej był już u właściciela oglądając auto, dostałem wszystkie informacje o stanie technicznym i "wadach" (drobnostki typu: rysa na tylnej klapie czy pęknięty zaczep) – kupujemy! Następnego dnia Pan Andrzej odebrał mnie z warszawskiego dworca świeżo zakupioną Mazdą, wizyta w ASO w celu potwierdzenie stanu, w między czasie pogawędka na różne tematy dookoła samochodowe – pozytywny i miły człowiek. Wszystko w jak najlepszych porządku, wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji były przygotowane – nie pozostało nic innego jak podpisać umowę i "przekazać łzy Niemca". Tak o to stałem się właścicielem czarnej Mazdy 6 GH Kombi Exclusive 2008r z potwierdzonym przebiegiem 80 tys km.

Z tego miejsca wielkie podziękowania dla Pana Andrzeja za współpracę i pełen profesjonalizm.
Serdecznie polecam! Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości do kogo się zgłoszę przy następnym zakupie.
Załączniki
20161016_104228.jpg
dudilag
 

Postprzez AXe_MeXx » 27 paź 2016, 14:21

Marianek napisał(a):Matek81 trzeba przyznać ma tupet bez zmian. Nie tylko na tej opowieści został złapany, ma więcej na sumieniu. Dopytaj swojego agenta od ubezpieczeni jak to działa, miałeś tylko farta ze przejechałeś tak czy siak. Jak by coś było centrala PZU zgodnie z warunkami zrobiła by regres. Miałeś lewe tablice, auto nie zarejestrowane, ochrona go wtedy nie obejmuje.


Ostatni (najnowszy) watek z tym panem i jego autami w roli glownej opisalem tutaj:
viewtopic.php?f=138&t=181233

mozna zauwazyc, ze ten pan ma pecha do klimatyzajci w sprowadzanych autacj <rotfl>
Podczas negocjowania cen tak samo bylo z dodatkowymi kosztami jak powyzej opisal kolega Matek81, ale jednak auto nie przekonalo mnie do zakupu i jak sie okazuje dobrze ze tak wyszlo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2013, 18:37
Posty: 191 (4/4)
Skąd: GKW
Auto: Była: Mazda 323f Ba 1.5 benz 1997r.
Są: Mazda Premacy 2003r., 1.8 benz + lpg
Mazda 5 2008r., 2.0
benz + lpg

Postprzez reg » 8 kwi 2017, 18:19

Jestem zadowolony ze współpracy z AndrzejCarpasja (http://carpasja.com). Ponad 1.5 roku temu kupowałem u niego Mazdę 6 GG, więc mogę ocenić nie tylko sam zakup, ale też eksploatację po tym czasie.

Po nawiązaniu kontaktu określiłem jaki silnik i nadwozie mnie interesuje oraz jakim budżetem dysponuję. Po kilku dniach dostałem pierwszą propozycję. Jednak okazało się, że samochód został sprzedany, zanim się zdecydowałem, ale wkrótce pojawiła się następna oferta ze zdjęciami kolejnego auta z Niemiec. Dostałem też PDFa z historią serwisową z ASO. Zdecydowałem, że sprowadzamy i po kilku dniach byliśmy już umówieni na spotkanie w Warszawie na oględziny samochodu. Po rozmowie ze mną pan Andrzej zarezerwował termin wizyty w ASO Mazda. W ustalonym terminie podjechał po mnie moją przyszłą Mazdą pod wskazany adres. Po wstępnych oględzinach samochodu siadłem za kółkiem i pojechaliśmy razem do ASO. Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania i rozmowie z mechanikiem dowiedziałem się, że Szóstka jest w bardzo dobrym stanie mechanicznym i blacharskim. Nie mieli się do czego przyczepić. Jedyne na co zwrócili uwagę to części eksploatacyjne typu hamulce, opony, przepalona postojówka :) i kilka drobnych rys. Lakier oryginalny. Czyli żadnych przykrych niespodzianek. Z ASO podjechaliśmy jeszcze do urzędu celnego po dokument potwierdzający opłacenie akcyzy, którą pan Andrzej opłacił. Tym razem usiadłem na siedzeniu pasażera żeby ocenić samochód z tej perspektywy. Po odebraniu papierów znowu siadłem za kierownicą i pojechaliśmy podpisać umowę. Cały ten czas upłynął w przyjemnej atmosferze na rozmowach związanych z motoryzacją, Mazdami i tym konkretnym egzemplarzu. Czułem, że rozmawiam z człowiekiem, który zna się na tym co robi i ma na uwadze satysfakcję klienta, a nie tylko jak najszybsze pozbycie się samochodu. Przy podpisywaniu umowy kupna dostałem wszystkie niezbędne dokumenty łącznie z przeglądem w Polsce, więc pozostało mi tylko dostarczenie ich do wydziału komunikacji i rejestracja pojazdu. Dzięki kompletowi dokumentów sama rejestracja przebiegła bez żadnych niespodzianek.

Gdybym miał kupować teraz druga Mazdę to z pewnością skorzystałbym z usług AndrzejCarpasja. Radzę nie zrażać się na początku jeśli nie dostaniecie odpowiedzi na pierwszego maila, albo nie będziecie mogli się dodzwonić. Pan Andrzej wydaje się być zajętym człowiekiem. Warto być upartym na początku, bo po nawiązaniu kontaktu i otrzymaniu pierwszej oferty cały proces przebiegał szybko i przyjemnie.

Po przejechaniu 20 000 km mogę powiedzieć, że samochód spisuje się bardzo dobrze. Przez ten czas wymieniałem tylko płyny eksploatacyjne, tarcze, klocki. Ostatnio wymieniłem też jeden z przednich wahaczy i dwie tuleje z tyłu. Niestety ostatnio pojawiła się też nieszczelność w parowniku klimatyzacji, którego wymiana jest upierdliwa. Jednak ogólnie samochód ani razu mnie nie zawiódł i do tej pory obyło się bez poważnych usterek. Dwóch różnych mechaników podczas wymiany oleju i konserwacji podwozia było pozytywnie zaskoczonych stanem auta w tym wieku. Postaram się niedługo założyć temat ze zdjęciami w "Nasze Mazdy" i wrzucę tam więcej szczegółów o aucie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2015, 22:25
Posty: 32 (0/1)
Auto: Mazda 3 BM '14, 2.0 PB, 165KM, MT
Była: Mazda 6 GG '06, 2.0 PB, 147KM, AT

Postprzez piotrekkk1985 » 18 cze 2017, 11:55

Krystian dalej dziala w biznesie? Czy numer na pierwszej stronie jest aktualny?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2010, 21:13
Posty: 843 (1/6)
Skąd: Brzozów
Auto: Mazda 6 GJ 2.2 SH SPORT NAV

Postprzez Baxter » 18 cze 2017, 15:19

We wrześniu jeszcze był i numer miał ten sam ;)

Klepnięte szajsungiem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2016, 18:41
Posty: 89 (2/8)
Skąd: Toruń / Radom
Auto: Mazda 6 GG liftback '06 LF-DE

Postprzez Danmazda » 11 sie 2017, 21:04

Jeśli ktoś szuka sprawdzonej Mazdy 6 GH z silnikiem 2,0 diesel to polecam to auto. Jest to Mazda kolegi mojego dobrego znajomego.
http://allegro.pl/mazda-6-2-0d-kupiona- ... ml#thumb/1
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 19:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez dariolee » 14 sie 2017, 20:48

Polecacie jakiegoś sprzedawcę z Pomorskiego ?
Przymierzam się do kupna Mazdy 5 2007-2009 i chyba bez sprowadzenia auta się nie obejdzie.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 20:44
Posty: 21
Auto: 323F BJ 1.6

Postprzez stachan » 15 sie 2017, 10:59

Sprawdzony sprzedawca w przypadku Mazdy5, to nie wszystko, gdyż to relatywnie rzadko spotykany model w ogłoszeniach w porównaniu do szóstek i trójek.

dariolee napisał(a):chyba bez sprowadzenia auta się nie obejdzie.


Zgadzam się i dlatego sugeruję zlecenie wyszukania dobrego egzemplarza komuś doświadczonemu. Może troszkę drożej, ale przynajmniej bezpieczniej. Zresztą i tak musiałbyś dokonać oględzin a te profesjonalne dużo tańsze nie są.

Zerknij również tutaj i tutaj :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez PawelG. » 19 sie 2017, 08:27

Polecam, jak wielu wcześniej, Pana Andrzeja Miciałkiewicza, Carpasja.
Po dwóch Mazdach 3 BK i 5 CR kolejna miała być 5 CW.
Żona, to dla niej samochód, zaproponowała jeszcze Nissana Qashqaia J10.
Skontaktowałem się z Panem Andrzejem, porozmawialiśmy i ustaliliśmy szczegóły.
Niestety trudno było znaleźć Mazdę, jest ich niewiele. Nasz budżet też nie pomagał.
Nissanów jest więcej, więc można trochę pogrymasić w kwestii koloru (dla kobiety najważniejszy)
i wyposażenia. Szukamy więc Nissana.
Po znalezieniu i wstępnym sprawdzeniu samochodu przez Pana Andrzeja
zdecydowaliśmy się na zakup.
Po trzech dniach spotkaliśmy się we wskazanym przeze mnie warsztacie na sprawdzenie
samochodu. Po sprawdzeniu, oczywiście kupiliśmy.
Auto miało jednego właściciela od nowości, serwisowane do końca w ASO i tam
zostawione w rozliczeniu. Lakier fabryczny, przebieg niewielki i udokumentowany.
Przegląd po zakupie ograniczył się do wymiany oleju (wg książki miał 4000 km, ale
został wymieniony), filtrów, obsługi klimatyzacji i wymiany dwóch łączników w przednim
zawieszeniu.
Dziś, po prawie dwóch miesiącach i przejechaniu ponad 6000 km jestem bardzo
zadowolony z samochodu.
Polecam kontakt z Panem Andrzejem i jego usługi
Pozdrawiam Paweł
PawelG.
 

Postprzez stachan » 19 sie 2017, 09:57

PawelG. zapraszam do założenia wątku w dziale Nasze Mazdy poddział Pojazdy Zastępcze <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez dariolee » 31 sie 2017, 21:42

Długo czekaliście na kontakt od Pana Andrzeja z Carpasja ? :)
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 20:44
Posty: 21
Auto: 323F BJ 1.6

Postprzez mmarcis4 » 20 wrz 2017, 22:03

Panowie polecicie jakąś sprawdzoną osobę co sprowadzi fajny egzemplarz Mazdy 6 GH FL? Rozmawiałem już z blacky24 (Krystian) niestety już nie sprowadza aut,Marianek-też słabo bo u niego same diesle no i Carpasja (Andrzej)-tu nie będę komentował.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2013, 15:12
Posty: 624 (0/1)
Auto: Mazda 6 fl 2006rok 2.0 Benzyna
Czarna śliwka :)

Postprzez tradelux » 22 wrz 2017, 10:54

Jaki masz budżet na zakup poliftowej? Bo bez 45-47tys min. nie ma co szukać ładnej poliftowej w .DE w benzynie
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez mmarcis4 » 22 wrz 2017, 13:22

tradelux napisał(a):Jaki masz budżet na zakup poliftowej? Bo bez 45-47tys min. nie ma co szukać ładnej poliftowej w .DE w benzynie

Właśnie tyle chce przeznaczyć tak max do 48 tyś.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2013, 15:12
Posty: 624 (0/1)
Auto: Mazda 6 fl 2006rok 2.0 Benzyna
Czarna śliwka :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Moto