NIEPOLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez haloot » 27 wrz 2013, 11:02

Nawet zaniedbując auto nie można tak zjechać w 6 lat kierownicy chyba, że jeździ się w rękawiczkach oklejonych papierem ściernym. Co do vinu zresztą w Mazdach jest on tak czy inaczej praktycznie nieprzydatny, książkę serwisową podrobić nietrudno a rejestracja elektroniczna rozpoczęła się w 2008 roku więc sprawdzanie przebiegu na jego podstawie mija się moim zdaniem z celem.
haloot
 

Postprzez piterros » 27 wrz 2013, 11:56

Rejestracja przeglądów w DSR została wprowadzona w połowie 2006
>>> S P R Z E D A M MAZDA 3BK SPORT EXCLUSIVE 2006r.<<<
szczegóły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2010, 23:48
Posty: 45 (7/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GH 2.0 MZR-CD 140KM '2010

Postprzez bieski » 27 wrz 2013, 12:15

Naprawy gwaranycjne były rejestrowane dużo wcześniej ;)
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Marianek » 27 wrz 2013, 14:39

haloot napisał(a):Co do vinu zresztą w Mazdach jest on tak czy inaczej praktycznie nieprzydatny, książkę serwisową podrobić nietrudno a rejestracja elektroniczna rozpoczęła się w 2008 roku więc sprawdzanie przebiegu na jego podstawie mija się moim zdaniem z celem.


Zaczęła się 1 lipca 2006 roku a Mazdy 5 od samego początku bo na nich był on testowany w pewnym sensie. Ta mazda jest w systemie i dlatego śmiem twierdzić ze przebieg ma nienaruszony. Co do zniszczę i zaniedbań samochodu mało chyba widziałeś. Niestety tylko takie opłaca się handlarza sprowadzać do Polski, kombinowane, kręcone, ulepy, bo Polacy myślą ze Niemców stać na takie zamiany samochodów i oddają swoje stare za grosze <glupek2>

bieski napisał(a):Naprawy gwaranycjne były rejestrowane dużo wcześniej ;)

Dokładnie, ale to mało kto wie :)
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Marianek » 1 paź 2013, 11:43

haloot napisał(a):Informację o tym, że elektroniczne rejestry wprowadzono w 2008 otrzymałam od salonu Mazdy w Poznaniu

Trafiłaś zapewne na niedouczonego pracownika co świadczy o poziomie jakości danego salonu.
Najlepiej pojeździć na początku po ofertach z okolicy i wtedy ma się większa świadomość czego się spodziewać po ogłoszeniach.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Niron » 6 paź 2013, 10:52

chciałem was ostrzec przed oszustem handlarzem jak by ktoś planował kupować samochód, byłem wczoraj oglądać samochód który wychaczyłem na allegro na zdjęciach wszystko pięknie ładnie tylko widać było że gdzieś tam na klapie bagażnika lekka ruda się pojawiła, więc dzwonie com tam jak tam oczywiście wszystko technicznie git chodzi jak marzenie, to pytam jak sprawa rudzielca no po za tą maską jest też lekki nalot na progu i kierownica lekko przetarta poza tym wsiadać i jechać, no to jedziemy oglądać to cudo, zajeżdżamy wysiadam z samochodu i już widzę że nadkola są pomalowane po chamsku a pod nimi purchle(na zdjęciach tego nie było widać) oglądam dalej otwieram klapę lekko rudą a tam pod spodem klapy nie ma tak samo jak progów i podłogi ogólnie cały samochód zgnity kierownica poprzecierana jak się tylko da tak samo jak gałka zmiany biegów i pedały zapewniał że samochód ma 190tys ( na zdjęciach brak oznak czego kol wiek takiego) oczywiście silnik był ciepły po sprzedawca nim przyjechał na ustalone miejsce choć wcześniej zapewniał że samochód stoi u teściowej w garażu a on mieszka gdzie indziej także ogólnie oszust nad oszusty, samochód był jako sprowadzony z Niemiec, na aukcji było napisane że samochód stoi w Płocku ale miejsce postoju okazało się Chodkowo Działki ul. Wyszogrodzka 17 tel do jego mościa 515163123 więc jeśli zobaczycie ten telefon na aukcji to nawet nie macie po co dzwonić czy podaną miejscowość bo samochód w 99% okaże się szrotem. ja oglądałem akurat 626 GW 1998r
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez maverickatowice » 31 paź 2013, 19:03

Bardzo konstruktywna opinia. Pogratulować.
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2012, 16:27
Posty: 58 (0/2)
Auto: Lancer 1.6 aut

Postprzez jarek43_16 » 30 lis 2013, 23:03

Obrazek
http://otomoto.pl/mazda-mx-6-2-5-24v-v6 ... 14860.html
Mazda MX-6 2.5 24V V6 Sport 1994r
tel. 600317213 autokomisemar.otomoto.pl
Auto-Komis ,,EMAR"
Przemysłowa 1a, 06-300 Przasnysz tel.:
+48 692-054-942


Niby forumowa mazda, bo ma nalepkę 'mazdaspeed' i ma jeszcze kilka z różnych zlotów z lat 2010-2012.
Na forum nie znalazłem jej niestety. Straciłem tylko cały dzień, bo miałem w jedną stronę 270km, powiedziałem temu z komisu, że 6000zł daje to mówi, że za mało, ale to jakby dać za to 3000zł to i tak sporo, do stanu używalności doprowadzić, to na moje oko 6-7tys. trzeba dołożyć, albo i więcej.


+ fajny wygląd (z daleka <lol> )
+ dźwięk v6
+ podwozie chyba całkiem dobre, ciężko troche patrzeć było bez kanału
+ klima działa
+ najtańszym miernikiem, takim magnesowym sprawdzałem, to wygląda jakby szpachla była tylko po prawo na przodzie przy lampie, chodź tak tylko powierzchownie sprawdziłem


– uszczelki pod pokrywami zaworów
– klekot wtryskiwaczy gazu
– malowany 2 czy 3 lata temu ale to chyba ktoś uczył się malować, masakra dosłownie, 2 odcienie białego i jeszcze takie plamy brązowe jakby stara albo brudna farba była, deliktne otarcie na zderzaku, odpadający, pękający lakier, pod spodem widać, że kiedyś niebieska była, rdza na dole na 2 drzwiach, pryszcze na lewym tylnym nadkolu i jeszcze gdzieś tam było
– dolot tak zrobiony, że jak po kałuży przejedziesz to wciągnie wodę, bo jest nisko stożkowy filtr i przy kole
– gaz niby pełna sekwencja, a mówił o jakimś wypalaniu benzyny czy gazu <glupek2> niby miało się przełączyć przy odpowiedniej temperaturze, ale przygazował i dopiero przełączyło
– skóra popękana
– jakiś papierek w podszybiu włożony, żeby nie trzeszczało czy co, sam nie wiem
– prędkościomierz tak jakby z opóźnieniem działał
– opony letnie to może z 3mm bieżnika 17' koszt opon raczej każdy wie jak i zimówki 16' mają może z 4mm czyli też do wymiany
– z tyłu z prawej jakieś bicie w kole
– biegi mega ciężko wchodzą, niby ten szort szifter jest założony, ale w trzydziestce ojca te biegi lżej wchodzą <rotfl>
– prawe drzwi odstają
– klapa bagażnika przesunięta jakaś, nierówne szczeliny
– klamka prawych drzwi jakaś wepchnięta w te drzwi
– halogen jakiś wyrwany z jednej strony
– przy przegazowaniu i puszczeniu gazy obraty spadają bardzo nisko, ok 300
– przewody zapłonowe czyś oplecione, żeby przebicia nie miało?
– radio jakieś badziewie, nawet nie włączałem go
– przy dodawaniu gazu jak się jedzie to kierownica ciągnie w prawo
– dokładki przy tylnych kołach przyklejone na silikon? <co?>
– klocki chamulcowe z przodu do wymiany, z tyłu nie sprawdzałem
– małe pęknięcia blachy na spawie przy kielichach ( nie na kielichach, tylko tak z 5cm bliżej przodu)
– w miejscu kola zapasowego butla, a jak dekielek odkręci się to widać ziemię, chyba kto po prostu nie zaślepił otworu na przewody gazu i dość spora ona jest
– woda do bagażnika dostaje się na moje oko to przez lewe światło
– z prawej sparciała uszczelka przy szybie drzwi

oto jak wygląda biała Mazda mx-6 z komisu w Przasnyszu
Ostatnio edytowano 1 gru 2013, 00:24 przez jarek43_16, łącznie edytowano 8 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2013, 22:50
Posty: 167 (0/2)
Skąd: Lisów, Lubartów
Auto: Mazda MX-6 GE FS 2.0 94'

Postprzez kozaxx » 7 gru 2013, 17:08

AN-CAR BYTOM
Łanowa 6, 41-906 Bytom – Karb
tel.: +48 792 243 405 +48 792 243 405
http://an-car.otomoto.pl/

UWAGA Szara mazda 6 kombi 2006 rok, full serwis nr vin JMZGY19T671426859
http://otomoto.pl/mazda-6-143km-6cio-bi ... 27550.html

Oglądałem dzisiaj to auto łudząc się po raz kolejny/ostatni, że jednak można kupić dobry samochód w Polsce. Cena nie za niska, dzwonię – pełny serwis, Pan ochoczo podaje vin, dzwonię do mazdy – szok śmieszny przebieg 101tys km jak najbardziej się zgadza, auto serwisowane w Maździe do stycznia 2013r. Jadę na miejsce, autko piękne, żadnych śladów rdzy, w środku nówka z salonu, silnik chodzi pięknie, żadnych kolorowych dymów, stuków itp – po prostu aż nie do uwierzenia po tym co dotychczas oglądałem że taki można trafić. Pan bez problemu daje auto na serwis, oczywiście auto bezwypadkowe itp.

No i to by było na tyle dobrego.
Na serwisie okazało się, że to kolejny totalny gniot, cały przód był zmasakrowany, pod spodem widać nowe nieoryginalne części, intercooler cieknie, turbo na wykończeniu, milion błędów w komputerze, tarcze do wymiany, jakieś błędy skrzyni biegów, źle działające ksenony i wiele wiele innych o których nie pamiętam. Po oddaniu auta oczywiście niczym niezaskoczony komisant stwierdził standardowo, że to co mówię jest bzdurą, auto już w tym momencie się okazało, że jednak było "lekko" malowane, no i że nic to – ktoś inny będzie się cieszył.
Początkujący
 
Od: 18 gru 2012, 12:44
Posty: 23
Auto: mazda 6 GH 2,0 diesel 2008r
mazda mx3 1,6 1996r
mazda 6 polift 2,0 diesel 2007r

Postprzez wiktorbel » 6 sty 2014, 15:52

Z nudów przeglądam aukcje i tak znalazlem to ogloszenie:
http://otomoto.pl/mazda-cx-9-mazda-cx-9 ... 83100.html
wiadomo większość samochodów z USA ma przeszłość wypadkową, ale w tym ogłoszeniu jest napisane ze samochód bezwypadkowy i dodatkowo ma niemieckie tablice rejestracyjne chyba w celu zmylenia potencjalnego kupca.
nr. VIN JM3TB38A680151210
Żyrardów tel. 605687552
Zdjecia przed przyjazdem do Polski:
http://www.salvagedb.com/search?q=JM3TB38A680151210

NIe mowie ze jest to szrot ale sprzedający wprowadza w błąd.
Początkujący
 
Od: 13 kwi 2010, 21:45
Posty: 7
Skąd: Lublin
Auto: Mazda CX-9 GT 3.7 AWD LPG

Postprzez child » 13 sty 2014, 22:02

Nie jestem pewny, czy to właściwe miejsce, w razie czego proszę moderatora o przeniesienie.

Chodzi o moją (byłą) Mazdę 3 sedan BK 1.6 benzyna 2007 po bocznym dzwonie. Ubezpieczalnia wyceniła naprawę na 50 tyś., więc oczywiście była szkoda całkowita. Dzwona wykonała moja żona, która była bardzo zdziwiona, że "takie lekkie uderzenie i szkoda całkowita?" :D Przed wypadkiem samochód był w dobrym stanie, bez rdzy, przejechane ok. 110 kkm (miałem go od nowości).

Oczywiście opisuję go tutaj na wypadek, gdyby się pojawił w sprzedaży jako bezwypadkowy :) Jeśli ktoś go dobrze zrobi, to może i warto kupić za rozsądną cenę, chociaż ja się nie znam, a mówiono mi złe rzeczy o bocznych uderzeniach...

Uszkodzenia – ogólnie prawa strona: drzwi przednie i tylne, lekko tylny błotnik, wystrzelone kurtyny i poduszka pasażera z tej strony. Słupek wgięty, naruszona podsufitka. Ogólnie samochód jeździł bez problemu, jak się już człowiek przyzwyczaił do szumu wiatru przez wielką szparę w drzwiach :)

VIN: JMZBK12Z281600475

Oto zdjęcia -proszę sobie darować uwagi nt. czystości samochodu, nie przygotowałem go odpowiednio do kasacji :)

bok_wgnieciony.jpg
Uszkodzony bok

bok_prosty.jpg
Nieuszkodzony bok dla porównania

poduszki_przod.jpg
Wystrzelone poduszki z przodu

poduszki_tyl.jpg
Wystrzelona kurtyna z tyłu
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez gizmo1989 » 21 mar 2014, 16:10

Mazda 6 2.0 TS2

http://tablica.pl/oferta/mazda-6-2-0-bo ... 679d3f5320
nr VIN to: JMZGG14F601601547
Wg. ogłoszenia auto bez wkładu finansowego. Garażowane, ale nie wiadomo gdzie bo niestety stało pod blokiem. Niby robiona konserwacja podwozia ale nie widać. Ranty atakuje rdza. Zakupione przez właściciela rok wcześniej (sam powiedział, że go kupił za 21 i wystawił za tyle samo. To jestem jeszcze w stanie zrozumieć ;))
Auto posiada liczne otarcia. Na obu nadkolach z tyłu pojawiła się ruda i nawet drobne bąble.
Ruda na łączeniu spojlera z pokrywą bagażnika. Ruda na zawiasach drzwi. Nie nabita klima. Urwany lewy tłumik (dospawany) przez co lewy wydech wisi kilka cm niżej od prawego. Otarcia ponoć powstały od zderzenia z rowerzystą oraz w trakcie wjeżdżania do garażu. Otarcia i rysy także na spojlerze, lusterkach.
Karta z wymianą oleju mówi o przebiegu 116 tys km gdzie właściciel mówił, że wymieniał na jesieni. Nie ma żadnych faktur a na słowo uwierzyć niestety ciężko temu właścicielowi ze względu, że do kilku rzeczy przyznawał się gdy mu się je wskazało. Rok produkcji 2005 koniec a nie 2006. Wytarty fotel pasażera jak na ten przebieg. Dopiero w dziale "Kupuję mazdę" dowiedziałem się dlaczego. Samochód po przekładce z anglika. Ręczny po złej stronie. Światła były raczej ok, ale ciężko powiedzieć. Byłem nakręcony na ten egzemplarz za kwotę 18.700 przy tych mankamentach nie wiedząc jeszcze ze to anglik. Chcieli 19.400. Powiadomiłem właściciela bo nie wiedziałem na 100% czy wie o przeróbce, ale chyba jednak wiedzieli bo usłyszałem, że szukam jelenia, który tanio sprzeda auto. Dałbym i za niego 21 gdyby nie kłamstwa i ta przekładka. Nie wiadomo więc co jeszcze by wyszło w tym aucie. Mechanicznie brzmiał ok. Nie stukało itd.

Mazda 6 2.0 BOSE SKÓRA Bochnia • Tablica.pl.png
Początkujący
 
Od: 21 mar 2014, 09:33
Posty: 7 (2/0)

Postprzez bercikspeed » 21 mar 2014, 21:11

Emblemat na klapie Ts1 nie oznacza przypadkiem Anglika <co?>
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 wrz 2010, 14:09
Posty: 715 (12/15)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE 2.0 96
Rx-8 High Niuter

Postprzez gizmo1989 » 22 mar 2014, 00:47

bercikspeed napisał(a):Emblemat na klapie Ts1 nie oznacza przypadkiem Anglika <co?>

Nie jestem znawcą, ale sprawdzając informacje na necie właśnie też mi wyszło, że może to być auto na rynek angielski, belgijski. Z OC niby wersja exclusive ;), z apki na androida, że Active a to ts i koledzy z działu "Kupuję Mazdę" utwierdzili mnie, że to auto jest po przekładce bo ręczny jest nawet po drugiej stronie. Jak mi to uświadomili to wtedy jasne się stało dlaczego fotel pasażera był wytarty jak cholera a kierowcy nie... po prostu były zamienione miejscami. I takie auto wg. właściciela i właścicielki na rynku stoi 19.400 zł. Sprawiali wrażenie, że nie wiedzą o niczym, ale pytałem właściciela czy wie może skąd poprzedni właściciel miał to auto i otrzymywałem odpowiedź, że on go w polsce kupił. Ogólnie autko technicznie wyglądało ok jednak sporo rdzy w różnych miejscach i liczne otarcia + inne rzeczy np. tłumik sprawiły, że sprawdziłem auto dokładniej. Wg. VINu produkcja 2005 a piszą, że 2006. Ktoś nie znający tematu może się niestety naciąć. Gdyby go wystawili za mniej to możliwe, że by go sprzedali, ale to chyba ten typ co przemilczy wszystkie mankamenty i taki szczegół jak przekładka i dalej będzie cisnął jak najwyższą cenę jaka jest tylko możliwa. Prawie sam się nabrałem a przecież to nie handlarze tylko osoby prywatne.
Początkujący
 
Od: 21 mar 2014, 09:33
Posty: 7 (2/0)

Postprzez Marianek » 22 mar 2014, 14:00

gizmo1989 napisał(a):że może to być auto na rynek angielski, belgijski.

TS to tylko UK, żadna Belgia :)
Załóż nowy temat z tym autem tutaj viewforum.php?f=138
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Eklerek323f » 22 mar 2014, 15:25

Jak by ktoś chcial się fatygować do Łodzi oglądać sportivy – ODRADZAM

JMZBJ14S231483489 TEL. 794146439

http://otomoto.pl/mazda-323f-C32593108.html
Niby klubowa, ale jednak nie. Przód wygląda na nietknięty, czego nie można powiedzieć o tyle, auto ma pofalowany lewy bok(drzwi jak i słupek nad drzwiami pasażera tył, nadkola były robione, obecnie zjedzone na potęgę, progi oba zjedzone z przodu jak iz tyłu aż nakładki progów się nie chcą trzymać (latają luźno) drzwi kierowcy mocno podgnite przy narożniku, reszta tylko ranty, tylna klapa była lakierowana, widać mocne odcięcia, w 2 miejscach odchodzi klar. Woda w bagażniku (źle spasowana klapa tył z prawej strony) lewa jeszcze jak Cie moge. Auta nawet nie odpalaliśmy, bo gra nie warta świeczki.

ODRADZAM !
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 14 lut 2010, 22:32
Posty: 2994 (13/28)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GE KL sedan 93r.
Mazda 626 GE KL liftback 96r.



była
Mazda 323F BG
MX-6 2.5 V6 KL

Postprzez pumpex » 23 mar 2014, 23:23

http://otomoto.pl/mazda-6-1-8-klimatron ... 13080.html

Choć cena wzbudzała wątpliwości, to postanowiliśmy jechać i obejrzeć. Sprzedający od razu bez pytania powiedział, że Mazda jest bezwypadkowa. <glupek2>
Lewe drzwi przednie i tylne malowane, prawa strona malowane w dolnej części i można to było stwierdzić, bez zbędnej zabawy z miernikiem.
Całe podwozie zakonserwowane, więc nie widać co było pod spodem, choć na pewno było rudo, bo na progu z lewej strony widać pojawiające się purchle pod konserwacją.
Zaciski jak widać na zdjęciu są pomalowane na srebrno. Wszystko by było ok, gdyby nie fakt, że przy okazji pomalowano felgi, które miały poobdzierane ranty (nawet bez przeszlifowania)
Podsumowując auto odpicowane po najmniejszej linii oporu, aby tylko zamaskować jego mankamenty.

"Auto-Handel"
Beskidzka 22, 32-590 Libiąż k/Oświęcimia
tel. 791390050 606378255
cukierauto.otomoto.pl
Początkujący
 
Od: 20 mar 2014, 01:24
Posty: 7
Auto: Mazda 6 GY 2.0 benzyna 147KM

Postprzez bercikspeed » 24 mar 2014, 20:01

Na fotkach 167k przebiegu a w aukcji 148k :)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 wrz 2010, 14:09
Posty: 715 (12/15)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE 2.0 96
Rx-8 High Niuter

Postprzez Li Mu Bai » 24 mar 2014, 20:35

bercikspeed
+za spostrzegawczość :) widać sprzedający nie zdażyl jeszcze podjechać do serwisu go przekręcić tyci tyci
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 16:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez MI$ » 25 mar 2014, 15:57

http://otomoto.pl/mazda-6-xenon-bose-al ... 14772.html

JMZGY19F671470329
w lipcu 2013 miała 222 000km a tu tylko 170tyś km :–)

ecars.otomoto.pl
EUROCARS Europejska 29 B , Przy stacji LOTOS, 71-069 Szczecin
tel.: 607920260 607920260 501379002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2009, 20:52
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Auto: Jest:
6 GH gorzka czekolada
Była:
6 GH 2,2 D
6 GY 2,0 D
6 GY 2,3 Pb

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Moto