Mazda 3 IV sedan jak kupić?

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez OloLol » 11 mar 2022, 12:48

Dzień dobry Panowie (i Panie jak tu jakieś są :)

Jestem nowy na forum i przymierzam się do zakupu Mazdy 3 IV sedan z roku 2018+

Przeglądam oferty w internecie i jest strasznie dużo modeli sprowadzonych z USA albo Kanady. Możecie mi powiedzieć czym to jest spowodowane? Warto pakować się w taki egzemplarz czy może bezpieczniej polski salon?

Dodatkowo jest bałagan z informacjami na temat silników. W autocentrum nie ma informacji o jednostkach 2,5l a przecież takie są produkowane. W ogłoszeniach też podają 2l a moc z silników 2,5l. Myślałem o tym największym to jest 2,5l 186KM. Co sądzicie?

Dodam, że samochód będę brał w leasing, więc musi być na fakturę VAT/VAT marżę

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję wszystkim, którzy będą chcieli pomóc :)
Początkujący
 
Od: 11 mar 2022, 12:41
Posty: 1
Auto: Jeszcze nie mam

Postprzez child » 14 kwi 2022, 14:04

OloLol napisał(a):Dzień dobry Panowie (i Panie jak tu jakieś są :)


:) Ale nie ja :D

Przeglądam oferty w internecie i jest strasznie dużo modeli sprowadzonych z USA albo Kanady. Możecie mi powiedzieć czym to jest spowodowane? Warto pakować się w taki egzemplarz czy może bezpieczniej polski salon?


Warto się pakować, jeśli chcesz coś, czego w europejskich wersjach nie było – np. silnik 2.5l turbo :) Ludzie sprowadzają ze Stanów, bo da się ściągnąć mało uszkodzony egzemplarz tanio w stosunku do wyposażenia. Ale jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, to zdecydowanie polski salon (zwłaszcza, jeśli chcesz fakturę – na samochód z USA raczej jej nie dostaniesz).

Jeszcze jedno – auta zza Wielkiej Wody trzeba dostosować do naszych wymagań technicznych, co wiąże się z reguły z wymianą lamp i innymi rzeczami. Wszystko da się zrobić, ale to kosztuje kasę i czas.

Dodatkowo jest bałagan z informacjami na temat silników. W autocentrum nie ma informacji o jednostkach 2,5l a przecież takie są produkowane. W ogłoszeniach też podają 2l a moc z silników 2,5l. Myślałem o tym największym to jest 2,5l 186KM. Co sądzicie?


W autocentrum nie ma, bo u nas takiej nie sprzedają. W ogłoszeniach podają to, co się da wybrać (też mam taki problem – sprzedawany przeze mnie samochód jest z 2007, a na otomoto występuje dopiero od 2008). Najlepiej zadzwonić i się dopytać. Silnik 2.5 na pewno fajniejszy niż 2.0 (o ile olewasz trochę większe zużycie paliwa), ale wtedy pozostają ci raczej egzemplarze z Ameryki, które będą raczej solidnie droższe (dużo wyższa akcyza powyżej 2l).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Moto