Mazda2 1.5 Pb, 2008, (otomoto: 6079727257), 17.400 zł, Warszawa.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez BartoszPL » 12 lis 2020, 19:40

Witam ponownie!

Poszukując nietuzinkowego auta natrafiłem na ciekawy przypadek małej dwójki :)

Analizując stosunek mocy do masy wychodzi z tego niezły hothatch :)

Czy omawiany przeze mnie model Mazdy 2 cierpi na jakieś typowe bolączki?
Czy rozczaruje mnie jego teoretyczna zwinność?
Sprzedający to osoba prywatna. Z rozmowy bardzo sympatycznie i konkretnie poinformował o stanie auta (wszystko sprawne).

Link:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-2-m ... 5d00e5f154

VIN: JMZDE145200169066
Załączniki
IMGP3558.JPG
IMGP3557.JPG
20201108_120900.jpg
IMGP3566.JPG
Początkujący
 
Od: 23 paź 2020, 21:00
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Poszukiwane

Postprzez Adoz » 12 lis 2020, 22:24

Mam nadzieję że dostrzegłeś w prawym boku to że tylne prawe drzwi i tylne błotnik z całym progiem to wogle inny kolor niż przednie prawe drzwi przedni błotnik ? Natomiast na lewym boku drzwi przednie lewe też mają całkiem inny kolor. To co napisałem to tak mocno rażące różnice ale ogólnie to każdy element ma jakiś inny odcień. Także z tym bezwypadkowym to ktoś mocno poleciał. Ogólnie moim zdaniem samochód z takimi różnymi odcieniami elementów nadaje się do malowania bo takim jeździć to troche wstyd.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez zadra » 12 lis 2020, 22:56

Właśnie, właśnie – taka biedroneczka...
Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że to "usportowione" superauto powinno być 3-y drzwiowe..
Ten to po prostu odmiana standardowej mazdy 2 z silnikiem 1,5.
No dobra – napisałem co myślę na podstawie zdjęć wklejonych w temacie, a zaraz sprawdzę to ogłoszenie po linku <oczko>

Dopisano 13 lis 2020 0:04:

Obejrzałem to ogłoszenie.
Podtrzymuję to co powyżej nabazgrałem.
Skórzana kierownica i słabo widoczna dokupiona naklejka "...cośtam RS" po prawej strony zderzaka i dopisek "sport" w ogłoszeniu nie robi dla mnie auta sportowego ze zwykłego auta o identycznych parametrach.

Poszukałbym innego podobnego dla porównania walorów, zalet i osiągów..
Zastanawiające, że takie auto miało już wymianę sprzęgła grubo przed 90tys zrobioną – cóż, może tak mają te malutkie mazdeczki..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez BartoszPL » 13 lis 2020, 05:28

Właściciel z polisy AC malował prawe tylne drzwi i błotnik. Niby wynikało to z przerysowań parkingowych. Co do wersji Sport to ta jest oryginalna. Tak wyglądają 2 w takiej odmianie :) Autem jeździła jego żona i ponoć inwestował. Same opony na aucie to koszt 2000zł...
Początkujący
 
Od: 23 paź 2020, 21:00
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Poszukiwane

Postprzez Adoz » 13 lis 2020, 09:34

To co to za rozmiar tych opon ? bo nie ma takiej opcji że zapłacił 2tys. za wielosezonowe ja teraz kupiłem parametrami najlepsze jakei był na rynku wielosezonówki goodyeary za 1000zł r14 rozmiar.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez infernus » 13 lis 2020, 12:29

Zdecydowanie podtrzymuję opinie szanownych forumowiczów powyżej. Każda blacha z innej parafii. W malowane tylne prawe drzwi nie wierzę bo co z lewymi przednimi? Zderzaki inny kolor itd...
Sprzęgło? Hmmm... mam ten samochód od nowości, dzisiaj mu pykło 120 tyś km i o wymianie sprzęgła nawet jeszcze nie zacząłem aby zacząć się zastanawiać :) więc sam odpowiedz sobie na pytanie...
Radio... zwykły chinol z alle...o
https://allegro.pl/oferta/radio-nawigac ... CqEALw_wcB

Wersja SPORT miała inny zderzak z przodu, nawet wersje 5D i dodatkowy element przy emblemacie MAZDA (który w 2010 roku kosztował 2500 PLN :/), egzemplarz z ogłoszenia nie ma o nim śladu :)
Co do opon, to mogą być nawet ze złota... to nie zmieni ogólnego wizerunku tego egzemplarza.

O mazdzie... ogólnie się nie psuje, do tej pory wymieniłem tylko oba sworznie z przodu i przepustnice (zmuszony po założeniu LPG). Tak poza tym odpukać nie dzieje się nic. Klocki i tarcze oryginalne wymieniłem dopiero po 80 tys. km, bębny z tyłu do dziś jeszcze są ok. Reszta gratów też się nie psuje, korozja jej nie zjada. Nic tylko lać i jeździć.
Pozycja w samochodzie, trochę jak na taborecie i niemiłosiernie w nim głośno przy wyższych prędkościach. Szyby cieniutkie, blaszki jak żyletka...
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2018, 13:46
Posty: 144 (2/11)
Auto: Mazda 2 DE
1349 cc
86KM
2009

Postprzez MazdaOwner » 13 lis 2020, 13:02

W ogłoszeniu bezwypadkowy, a nawet w tym, co można za darmo sprawdzić jest zapis o tym, że w historii incydentów jest jeden wpis lub więcej: Raport Autobaza
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez infernus » 13 lis 2020, 13:09

MazdaOwner napisał(a):W ogłoszeniu bezwypadkowy, a nawet w tym, co można za darmo sprawdzić jest zapis o tym, że w historii incydentów jest jeden wpis lub więcej: Raport Autobaza


To zależy jak kto rozumie i interpretuje wypadkowość a kolizyjność :D hahaha
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2018, 13:46
Posty: 144 (2/11)
Auto: Mazda 2 DE
1349 cc
86KM
2009

Postprzez BartoszPL » 13 lis 2020, 13:16

Dziękuję za odpowiedzi.
Apropo zderzaka i emblematów, to np. w Auto Świat model:
https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-n ... ec/d87pt0w
Jest taki jak w ogłoszeniu...
Fakt, ten z otomoto lakierniczo wygląda jak w ciapki...
Sam już nie wiem...
Początkujący
 
Od: 23 paź 2020, 21:00
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Poszukiwane

Postprzez MazdaOwner » 13 lis 2020, 13:20

@ Infernus > Większość doskonale wie, o co chodzi. Nie rozumiem, z czego się tak cieszysz. Zapis w Autobazie o incydencie, to pewność, że auto było robione. I dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia, czy sprzedający oszukuje, interpretując "bezwypadkowy" jako taki, w którym osoby w wyniku zdarzenia drogowego nie wylądowały w szpitalu. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy auto jest po sporym dzwonie, a kierowca z lekkimi otarciami. Cwaniak napisze bezwypadkowy, bo policja kwalifikuje takie zdarzenie jako kolizję, ale kupujący takie auto podpicowane wcześniej przez oszusta będzie miał spore problemy.
Trochę bardziej uczciwi sprzedawcy w przypadku aut pokolizyjnych nie umieszczają adnotacji "bezwypadkowy" i słusznie, bo może się zdarzyć, że zrobiony w konia klient będzie chciał narobić smrodu nieuczciwemu sprzedawcy. Lepiej więc nie ryzykować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez infernus » 13 lis 2020, 13:22

Apropo zderzaka i emblematów, to np. w Auto Świat model:
https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-n ... ec/d87pt0w
Jest taki jak w ogłoszeniu...


Ja nie wiem gdzie Ty patrzysz... :| ale różnice są dokładnie takie jak napisałem.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2018, 13:46
Posty: 144 (2/11)
Auto: Mazda 2 DE
1349 cc
86KM
2009

Postprzez BartoszPL » 13 lis 2020, 14:16

To forum ma klasę. Dziękuję za kubeł zimnej wody :)
Początkujący
 
Od: 23 paź 2020, 21:00
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Poszukiwane

Postprzez Adoz » 13 lis 2020, 20:06

MazdaOwner napisał(a):@ Infernus > Większość doskonale wie, o co chodzi. Nie rozumiem, z czego się tak cieszysz. Zapis w Autobazie o incydencie, to pewność, że auto było robione. I dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia, czy sprzedający oszukuje, interpretując "bezwypadkowy" jako taki, w którym osoby w wyniku zdarzenia drogowego nie wylądowały w szpitalu. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy auto jest po sporym dzwonie, a kierowca z lekkimi otarciami. Cwaniak napisze bezwypadkowy, bo policja kwalifikuje takie zdarzenie jako kolizję, ale kupujący takie auto podpicowane wcześniej przez oszusta będzie miał spore problemy.
Trochę bardziej uczciwi sprzedawcy w przypadku aut pokolizyjnych nie umieszczają adnotacji "bezwypadkowy" i słusznie, bo może się zdarzyć, że zrobiony w konia klient będzie chciał narobić smrodu nieuczciwemu sprzedawcy. Lepiej więc nie ryzykować.


Nic zupełnie nie zrobisz jak w ogłoszeniu jest zapisane ,,bezwypadkowy" bo później podpisując umwoe masz zapis ,,kupujący zapoznał się ze stanem faktycznym pojazdu" i niestety ale sądownie nic nie wskórasz. Porpostu trzeba podchodzić do auta indywidualnie i nie patrzeć czy ma wpisane bezwypadkowy czy nie.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez stachan » 14 lis 2020, 07:46

Dobra robota chłopaki <spoko>

W zasadzie to ten egzemplarz kwalifikuje się do Mazdoszrotów :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez dadan » 14 lis 2020, 12:40

stachan napisał(a):Dobra robota chłopaki <spoko>

W zasadzie to ten egzemplarz kwalifikuje się do Mazdoszrotów :|


Ty na poważnie? Przecież nikt nie oglądał tego auta, a ze zdjęć wynika tylko że był kiepsko malowany.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 12:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez zadra » 14 lis 2020, 16:45

nie wiadomo gdzie mieszko @Bartosz.
Jeśli blisko tego auta, to ja bym nie wytrzymał, pojechał i oglądał nawet wiedząc już wstępnie, że nie jadę kupić tego emplaża.
Druga sprawa, to jeśli masz odpowiednio dużo doświadczenia i wiesz gdzie patrzeć oglądając auto i wiesz jakich problemów szukasz, to gdy po oglądaniu będziesz wiedział, że technicznie jest w miarę ok, to wygląd zewnętrzny i drobne problemy techniczne są doskonałym polem manewru do zbijania ceny.

Wiadome, że jeśli wyjdzie powypadkowość albo wielkie drutowanie lub składam z 5-u różnych, to bez tłumaczenia odwróciłbym się i odszedł " od złego".

Warto oglądać, bo każdy oglądany przypadek daje nam większe pojęcie przy kolejnych poszukiwaniach auta bliskiego ideału.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez BartoszPL » 14 lis 2020, 19:22

Bydgoszcz. Szukam auta do 3h drogi od mojego miasta.
Szukając nietypówki ciężko znaleźć coś pod nosem :)
Początkujący
 
Od: 23 paź 2020, 21:00
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Poszukiwane

Postprzez stachan » 15 lis 2020, 10:13

dadan napisał(a):Ty na poważnie? Przecież nikt nie oglądał tego auta, a ze zdjęć wynika tylko że był kiepsko malowany.


Jeżeli tyle elementów ma różne odcienie, to oczywiście optymistycznie można założyć, że ktoś miał obcierkę parkingową i z tego powodu przemalował ćwiartkę samochodu.

Pytanie w tym miejscu powstaje takie: jaki samochód uznajemy za bezwypadkowy?

Ale to nie miejsce na takie rozważania. Może ktoś będzie miał okazję ją obejrzeć dokładnie i podzieli się spostrzeżeniami, o co uprzejmie proszę <ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez BartoszPL » 15 lis 2020, 15:36

Pomijając tego zielonego, co myślicie o tej ciemnej dwójce?
Początkujący
 
Od: 23 paź 2020, 21:00
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Poszukiwane

Postprzez zadra » 15 lis 2020, 22:56

Prócz tego,że świeży import to nie wynika, żeby był zły – z tych dwu pojechałbym obejrzeć tego drugiego.
Tyle,że jeśli to import, to baardzo mocno bym mu się przyglądał,żeby się na minę nie władować.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Moderator

Moderatorzy Moto