Mazda3 2.0 Pb, 2014, (otomoto: 6073311295), 42.900 zł, Żywiec.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez MattNowy » 3 lip 2020, 16:10

Oh shit, here we go again :)

cześć, tym razem auto z ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-2 ... D0ZHN.html

Handlarz, z którym rozmawiałem powiedział:
– auto bezwypadkowe,
-można przyjechac ze swim miernikiem lakieru i sprawdzać,
-licznik oryginlany,
-jak dzwoniłem w czwartek powiedzial ze miał malowany słupek przedni po otarciu (jak zwykle nie ma zdjęć...) i poza tym nic nie było robione,
-zgadza się na spr auta na stacji kontroli pojazdów,
-z tego co kojarze chyba nie bardzo mu pasuje sprawdzanie auta w ASO Mazdy bo auto na niemieckich tabliacach....
-Ma jakiś odprysk na szybkie ale powiedział ze "się dogadamy"
-jak rozmawiałem z nim dzisiaj stwierdził ze nic nie było robione, jak przyjechal z DE tak stoi
-wysłał mi VIN smsem ale jeszcze raportu nie pobierałem,
– w zasadzie auto dobrze wyposazone, z bajerów brakuje mu jedynie wyświetlacza HUD ale to akurat nie jest mi niezbędne...

Co sądzicie? Tak wiem, handlarz...
Początkujący
 
Od: 28 cze 2020, 19:14
Posty: 21

Postprzez Adoz » 3 lip 2020, 16:56

Przebieg raczej autentyczny bo wnętrze wygląda dobrze jak na te kilometry. Co z tym słupkiem ? to było robione ? nie robione czy co wkońcu ? xD Tradycyjnie z miernikiem lecisz całe auto a tutaj który słupek robiony to przykąłdasz meirnik co jakieś 5cm. Sprawdz oczywiście śruby i spasowanie wszystkich elementów, szczeliny jak i licowanie.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez MattNowy » 3 lip 2020, 21:10

No właśnie jednego dnia powiedział ze tylko słupek był malowany (rzekomo po jakimś otarciu) a jak dzwoniłem dzisiaj i pytałem co było robione to powiedział ze nic i ze bezwypadkowe. Najbardziej mnie tylko irytuje ze mam na Śląsk od siebie jakieś 250 km i nie bardzo mi się uśmiecha jechać żeby poprzekładać miernik lakieru a na ASO wyjdzie ze auto zespawane z dwóch i po dachowaniu...

A myślicie ze upierać się na ASO Mazdy czy wystarczy jakaś prywatna stacja? Tyle tylko ze pewnie każda stacja jest dogadana z komisami i wyda werdykt Ze auto „perełka”...

Dopisano 4 lip 2020, 13:53:

Hej, gadalem ponownie z tym sprzedawcą i podczas rozmowy poprosiłem go żeby zmierzył miernikiem lakier, i – maska, drzwi prawe, lewe, tył, błotniki niby ok warstwa 100-120, tylko ten slupek ma wartości ok 200 – 250 i więcej (ewidentnie było cos grzebane) na mniej wiecej całej długości (mowil ze ktos przerysował jak jechał dlatego malowany był cały)

Gadałem też ASO Mazdy i powiedzieli że wartości 100-120 faktycznie mogą byc orginalne, a najmniej w tych modelach lakier oryginalny powinien mieć 50 (mikronów?). No i teraz pytanie czy faktycznie możliwe jest że lakier oryginlany ma te 100-120 grubości czy po prostu była malawana z każdej strony i po malowaniu ma juz 120 ??... Nie wiem czy mam jaechac specjalnie te 240 km i oglądać to auto...

Dopisano 4 lip 2020, 17:46:

Jakieś rady ?
Początkujący
 
Od: 28 cze 2020, 19:14
Posty: 21

Postprzez MattNowy » 4 lip 2020, 21:15

Adoz napisał(a):Przebieg raczej autentyczny bo wnętrze wygląda dobrze jak na te kilometry. Co z tym słupkiem ? to było robione ? nie robione czy co wkońcu ? xD Tradycyjnie z miernikiem lecisz całe auto a tutaj który słupek robiony to przykąłdasz meirnik co jakieś 5cm. Sprawdz oczywiście śruby i spasowanie wszystkich elementów, szczeliny jak i licowanie.
<serduszka>


Mam jesCze zdjęcie odprysku na szybie, jest przy samej dolnej krawędzi w kształcie nie wiem, muszli. Dla mnie po prostu odprysk, ale z kolei kolega powiedział ze to może być oznaka ze był walnięty i podgielo szybę i stad ten odprysk ...0

Dopisano 5 lip 2020, 15:29:

Ok, byłem, zobaczyłem i jakie są wnioski:

-pierwsze co rzuciło mi się w oczy, auto nie ma wbitego nr VIN na przedniej szybie (sprzedajacy: "to zależy od tego jaka seria...", VIN na podłodze zgadzał się z VIN na naklejce z boku,
-zardzewiałe śroby mocujące drzwi (nie wiem czy to normlane i czy ma prawo wystapić),
-zmierzyłem lakier (czujnikiem Sprzedającego) i dach wyszedł cały ok 90 mikronów, Maska ok 100-110, Lewy Bok nadkola ok 90-100, drzwi lewe od 110-120, tylne podobnie, słupek między drzwiami ok chyba 90, próg drzwi ok 60, próg pod drzwiami między 160-250, klapa ok 110 chyba, bok prawy ok 110-120 wszysytko, nadkola tez, ale znowu – próg ok 200-250.
-lakier na wspomniany robionym wyżej słupku od 200 do nawet 600
-nie a kamery cofania, a miała byc wg ogłoszenia,
-silnik chodzi raczej ładnie, przerwy miedzy elementami karoserii w rownych odsepach...
-w ksiące serwisowej tylko jakis jeden wpis bodajże z 15 roku, nie wiem moze to dlatego ze wszystko jest elektronicznie
Początkujący
 
Od: 28 cze 2020, 19:14
Posty: 21

Postprzez Adoz » 5 lip 2020, 19:39

Śruby nie mogą być zardzewiałe, lakier na progu gruby bo poprostu tam jest grubo bo jest dany ,,baranek" vinu na przedniej szybie nie ma w europejczykach są one tylko w stanówkach (na 90% jestem tego pewien). Grubość lakieru na całym aucie to zazwyczaj granice poniżej 100 miktorów w przypadku oczywiście tych mazd. 120 to możę być nawet błąd miernika. Z szybą nie ma czegoś takiego jak ,,podgieło" bo to nie blacha i jak się zniekształci to pęknie odprysk mogl powstac od wszystkiego normalne jak się używa samochód na codzień.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez rafik85 » 7 lip 2020, 21:35

600 to śladowa ilość szpachli
531-640-670
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez MattNowy » 8 lip 2020, 08:43

A no właśnie, a co z zardzewiałymi śrubami? Normalna korozja czy drzwi były wymieniane? Jak by nie patrzeć ja w swoim Golfie V z 2006 korozji na śrubach nie mam...

W ogóle to czytam o tych autach i szukam ogloszeń to zdumiewające jest to żę nigdy nik tnie ma żadnych zdjęć przed zdarzeniem, a do firmowego ASO też nie pojdą bo auto nie zarejestrowane i nie ma ważnego OC... weź tu kupo coś na oko z placu. A podejrzewam, że wszystkie te stacje kontroli pojazdów "osiedlowe" są w zmowach z handlarzami i powiedzą że "perełka"
Początkujący
 
Od: 28 cze 2020, 19:14
Posty: 21

Postprzez Adoz » 8 lip 2020, 09:12

Słuchaj śruby nie mogą być zardzewiałe mam dwie takie trójki w rodzinie i wszystko jak nowe. Szukasz tego auta w dość niskim przedziale dlatego no masz utrudnione zadanie a tym bardziej że bierzesz pod uwagę głownie auta z niemiec a z niemiec to nic ciekawego nie przywożą.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez MattNowy » 8 lip 2020, 09:18

Adoz napisał(a):Słuchaj śruby nie mogą być zardzewiałe mam dwie takie trójki w rodzinie i wszystko jak nowe. Szukasz tego auta w dość niskim przedziale dlatego no masz utrudnione zadanie a tym bardziej że bierzesz pod uwagę głownie auta z niemiec a z niemiec to nic ciekawego nie przywożą.


Własnie nie chciałbym z DE, bo nigdy nie wiem co kupuje, ale z DE jest najwięcej, a prywatnych ogloszeń ze świecą szukać. Mogę dać ok 45 tyś ale w tej cenie są egzemplarze bez podgrzewanych siedzeń, bez czujników parkowania... A to już jednak podstawy podstaw wyposażenia w aucie, które kosztuje ponad 40k
Początkujący
 
Od: 28 cze 2020, 19:14
Posty: 21

Postprzez Tasman20Wroc » 8 lip 2020, 10:56

W Niemczech można znaleźć fajne auta ale nie szukając w dolnym przedziale cenowym. Niemiec auta za darmo nie odda. Jeśli szukasz auta, których ceny są w przedziale 40-60tys a nasz budżet powiedzmy 45 tys to sam sobie odpowiedz na pytanie w jakich autach wybierasz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2019, 20:45
Posty: 485 (24/11)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 2012
Były:
Polonez Caro 1.5 GLE
Golf IV 1.6 MPI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Moto