Mazda3 2.0 Pb, 2007, (otomoto: 6075751861), 11.900 zł, Kraków.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez jb.gru » 2 lip 2020, 00:17

Hej!
Prośba o opinie o tej Mazdzie. Niepokoi mnie brak naklejki pomarańczowawej na przednim poziomym pasie po maską, dokładnie takiej:

naklejka.jpg


VIN: JMZBK14F671580992

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-2 ... 1d669f9d67

jest interesująca dla mnie bo jako jedyna na otomoto ma czujniki z tyłu, tempomat, skrzynie szóstkę i kosztuje do 20k)
Początkujący
 
Od: 2 lip 2020, 00:08
Posty: 4

Postprzez Adoz » 2 lip 2020, 13:44

Nie jestem pewien ale to jest chyba wersja top sport. (bardziej moga wypowiedzieć się obeznani w trójkach) Z przodu na pasie nie ma tej naklejki bo poprostu był naprawiany i tyle. Popatrz na spasowanie i odcienie przednich elementów kolejna sprawa nawet na prawym błotniku przednim śruba przy lampie widać że była ruszana. Wydaje mi się też że grill nie jest od tej wersji. No ale niestety auto już jest wiekowe także nie ma co oczekiwać cudów że bezkolizyjne. Kiedyś pamiętam za czasów chodliwości tych trójek ludzie bili się o bk z 2.0 150KM
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez jb.gru » 2 lip 2020, 15:50

Mam informacje o wymienianym grillu, podobno stary pęknięty do wglądu. Najbardziej niepokoi mnie ten pas przedni wymieniany bo o tym nie mam informacji a wymiana takiej części może sugerować jakieś poważniejsze zdarzenie drogowe.
Początkujący
 
Od: 2 lip 2020, 00:08
Posty: 4

Postprzez Adoz » 2 lip 2020, 16:37

Niekoniecznie poważna kolizja bo te plastiki z których są wykonane pasy przednie są dość słabe i dodam jeszcze że to jest jedna całość góra i dół w którym tryzma się chłodnica także mogło być też tak że od dołu dostał czymś połamało się i wymienili samo to wzmocnienie. Może też tak być że podczas mycia silnika karcherem nalepa odpadła. Wiesz sugerować się tym że nie ma nalepki to wymieniane to słabo bo jakby kupił używkę ot też by ona tam była. Jak masz blisko to jedz oglądaj jak nie zgnita i jedzie prosto to bierz bo w dobrej cenie z tym motorem.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez jb.gru » 2 lip 2020, 22:35

Da radę ktoś o VIN coś powiedzieć, sprawdzić?
Początkujący
 
Od: 2 lip 2020, 00:08
Posty: 4

Postprzez Adoz » 2 lip 2020, 23:34

Do Marianka napisz, znajdziesz go w dziale: inne/ogłoszenia/firmy
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez jb.gru » 3 lip 2020, 00:19

Słuchaj, a to normalne że jak piszę do kogoś prywatnie to wiadomość wyświetla się w Do wysłania a nie w Wysłane ?

Dopisano 3 lip 2020, 22:52:

A na pierwszym zdjęciu (https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/fi ... s=1080x720)

, skoro to jest wersja po liftingu to te najbardziej skrajne plastiki pod zderzakiem już niemal w podwoziu nie powinny być czarne a nie srebrne?
Początkujący
 
Od: 2 lip 2020, 00:08
Posty: 4

Postprzez Paolo » 8 lip 2020, 21:50

Tak powinny być czarne (masz opis w poradniku na forum) – pewnie malowany zderzak był
do rozkminki:
– zaślepka na hak z przodu znacząco się różni odcień,
lewa (od pasażera lampa) – chyba nie ma wszystkich plastików
śruby lewego błotnika też jakiś inny kolor
oczywiście może to być złudzenie, złe kolory na foto

U Marianka nie ma co sprawdzać po vinie bo takich samochodów Niemcy raczej nie serwisują tyle lat – no chyba, że sprzedawca mówi, że ma kwity z aso wtedy warto je weryfikować u Marianka.
Samochód do oglądnięcia , jazdy próbnej i zakupu w Krakowie
posiadam w ofercie inne mazdy , specjalizacja Mazda


Po takim opisie – skoro specjalizacja Mazda – jest szansa, że auto.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Dominator » 9 lip 2020, 10:01

Elementy przodu po zdjęciach widać że były lakierowane. Przynajmniej tak sugerują zdjecia. Ale to już jest 13 letni samochód więc nie wymagamy żeby był bezkolizyjny i to w takich pieniądzach. Inna sprawa że srebrny jest niewdzięczny podczas lakierowania i ciężko dobrać odpowiedni lakier/cieniowanie. Przy ciemnym lakierze było by bardziej schludnie. Skupił bym się nad tym czy auto ma proste podłużnice, nie gnije nadmiernie i czy silnik nie pali oleju. Kierownica zaorana trochę więc przebieg traktował bym z przymrużeniem oka.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Moto