Mazda3 1.6 Pb/LPG, 2005, (otomoto: 6074862505), 7.000 zł, Marki.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Paciumek » 25 maja 2020, 22:03

Witam. Po dwóch sezonach wakacyjnych zbierania kasy nadszedł czas na kupno swojego pierwszego auta. Padło na mazdę 3, jako że jedyną jej wadą może być właściwie tylko korozja. Proszę i pomoc, jak na razie jestem przekonany do tego modelu:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-b ... llery-grid

Myślę że do 6k uda mi się zbić cenę. Wiem że nie wygląda to dobrze jeżeli chodzi o rudą, ale może uda mi się coś zaradzić. Wiem że nie ma co wymagać cudów po aucie za taką cenę. Co myślicie o tym LPG w 1.6? Będę wdzięczny za każdą opinię :)
Początkujący
 
Od: 25 maja 2020, 21:34
Posty: 16
Skąd: Reszel
Auto: mazda 3 1.6 2005 HB

Postprzez zadra » 25 maja 2020, 23:26

nie rozumiem w tej ofercie jednego..
Założył gaz landi renzo i sprzedaje, czy sprowadził ją z zagranicy, wymienił butlę na homologowaną i chce "upchnąć " auto dalej ?

Ani jedna ani druga ewentualność nie wróży nic dobrego.
Bądź szczególnie czujny przy oglądaniu, a ja Ci jednak to auto odradzam, bo ..hmmm. .. coś nie teges..

Dopisano 25 maja 2020 23:40:

obejrzałem ogłoszenie i zdjęcia.
Trzymaj się chłopie z daleka ad tego auta.
Tapicerka pod nogami pasażera nawet nie poprawiona, w silniku pajęczyna wisi, pewnie w filtrze powietrza błoto bo nie widać odcisków palców, żeby ktoś cokolwiek kiedykolwiek pod maską dotykał a na takiej warstwie kurzu na pewno odciski palców byłyby widoczne.
Instalacja zakładana wieki temu, a w Polsce jak wspomniałem wymieniono butlę z "holenderskiej" wraz z zaworem tankowania bo nie pasuje....
Jedyną obsługą silnika to były chyba dość systematyczne dolewki oleju (żeby to był chociaż olej silnikowy... ) co dokładnie widać po ilości tłustego brudu w okolicach króćca wlewu oleju..
Kierownica i pedały zbyt "nowe" jak na 15 -o letnie auto z 300 tyś przebiegiem.
Jak dla mnie to auto warte znacznie poniżej 6000zł, może gdyby ktoś mi je postawił pod dom i DAŁ MI 6000 ZŁ to może bym się niechętnie tym autem zaopiekował, bo żal patrzeć.

Ja w tym ogłoszeniu widzę tykającą bombę.
Po prostu mina....

są lepsze auta i na pewno bliżej Ciebie...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3149 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Neonixos666 » 26 maja 2020, 00:05

chyba jakieś zwierzę latało po silniku bo ślady są. Dla mnie to ta ruda dyskwalifikuje auto, jestem przewrażliwiony i pierwsze co patrze przy aucie to czy wychodzi szata, jak nie ma rudej to zasługuje żebym dalej je oglądał.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Paciumek » 26 maja 2020, 00:25

Dzięki wielkie za opinie, w zasadzie to myślałem że problem będzie tylko z rudą a tu proszę jakie cyrki :) Miałem już jechać i oglądać to auto ale teraz już sam nie wiem. W okolicy Warszawy większość w miarę zadbanych egzemplarzy jest w dieslu. Chyba że jeszcze to, chodź przebieg może trochę za mały(?) jak na 2004r no i ta pojemność silnika :D
https://m.olx.pl/oferta/mazda-3-1-6-lpg ... ml?reason=
Początkujący
 
Od: 25 maja 2020, 21:34
Posty: 16
Skąd: Reszel
Auto: mazda 3 1.6 2005 HB

Postprzez zadra » 26 maja 2020, 01:05

sprawia lepsze wrazenie, ale sprawdziłbym, czy pochodzi z Polski , odbicie w oknie na 2-im zdjęciu (Jeśli to właściciel auta) miałby pewnie z 12...16lat, gdy to auto wyjechało z fabryki :)

Napiszę tak, nie nastawiaj się na zakup, na pewno nie kupuj auta pierwszego które obejrzysz, bo warto sobie porównać kilka takich samych modeli aut żeby wiedzieć które było lepsze i wiedzieć czego się szuka.

W tych latach w mazdach był silnik 1,6 105kM a nie 120kM, chyba że o czymś nie wiem albo pokręciłem..
muszę zajrzeć do autocentrum i poczytać..

brak dobrych zdjęć, nie wiadomo jak wygląda silnik, wnętrze, widać, że klapa odbarwiona, albo jakiś dziwny cień "pod słońce"...

Dużo zależy od tego jak i co mówi właściciel przez telefon i bezpośrednio. Niestety trudno trafić na uczciwy egzemplaż a jeszcze trudniej na uczciwego sprzedawcę...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3149 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto