Mazda3 1.6 Pb, 2007, (otomoto: 6073129121), 12.700 zł, Lublin.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez marcin.mysliw » 21 maja 2020, 14:35

Witam,
Zwracam się do Was z prośbą o opinie. Chciałbym swój pierwszy samochód i padło na mazdę 3 I. Znalazłem bardzo zachęcające ogłoszenie w mojej okolicy, lecz mam pewne obawy.

Pierwszą z nich jest problem z rozpoznaniem czy to jest faktycznie polift czy tylko mały lift.
Kolejną rzeczą jest cena i stan blacharski oferowanego auta. Wiem że mazdy mają swój problem z korozją, ten egzemplarz wydaje się być zachowany perfekcyjnie. Na co powinienem zwrócić uwagę oglądając to auto? Czy mam się bać ukrywania stanu technicznego podwozia samochodu? Kiedyś obiło mi się o uszy że handlarze malują podwozie na czarno (nie konserwując go) i później wychodzi ruda.
O co pytać handlarza telefonicznie i przy oględzinach?
Znacie może jakąś stronę na której mógłbym wyszukać tego auta po VIN'ie z czasów gdy jeździło po Szwajcarskich drogach?

Powiem szczerze że auto od razu wpadło mi w oko, ale nie chciałbym się dać nabić w butelkę.

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-1 ... eacdcb1680
Początkujący
 
Od: 21 maja 2020, 14:10
Posty: 1
Auto: BK – zamierzam kupić

Postprzez talk_about85 » 23 maja 2020, 21:58

Marcinie dodaj link w pierwszej wiadomości bo szukanie ogłoszenia po numerze to trochę nie halo.
Auto po pełnym lifcie. Nic podejrzanego nie widzę. Dość dziwna specyfikacja tzn. bogata w stosunku do wersji silnikowej 1.6 benzyna. Bose i system bezkluczykowy. Moim zdaniem jak masz trochę pojęcie to wypaprane w miarę świeżo podwozie poznasz. Do oglądnięcia wszystkie ranty nadkoli i drzwi pod kątem rdzy. Reszta standardowo. Jak masz blisko radziłbym w miarę się pośpieszyć. Może warto. Na wstępie zapytałbym handlarza o papiery na przebieg. Szkoda, że nie ma zdjęcia spod maski.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 23:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Moderator

Moderatorzy Moto