Mazda3 2.0 Pb, 2008, (otomoto: 6069821985), 13.900 zł, Warszawa.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Mila_East » 30 sty 2020, 10:57

Hej! Witam wszystkich mazdowiczów! :D
Uznałem, że czas najwyższy zmienić auto, a że ciągle nie mogę się zdecydować jakie, padło na Mazdę 3, bo już wcześniej interesowałem się tym autem. Naczytałem się sporo na forum odnośnie Madzi, jak sprawdzać, na co zwrócić uwagę. Wiem, że mają problem z rdzą, ale chyba jestem w stanie to znieść. Ale przechodząc do tematu. Niestety w moich okolicach nie ma nic godnego uwagi i najbliższa Mazda 3 jaka wpadła mi w oko, to ta z Warszawy. Gdybym miał o wiele bliżej, to pewnie tego wątku bym nie pisał, ale jednak warto poradzić się Was, którzy mieli styczność z autem. Niestety, sprzedający nie napisał nic specjalnego (póki co, nie dzwoniłem), na wiadomości nie odpisuje. Ciężko stwierdzić czy jest to osoba prywatna, czy handlarz. Nie ukrywam, że cena atrakcyjna jak i samo auto. Już na pierwszy rzut oka widać, że zderzaki (przedni i tylny) różnią się odcieniami, choć to nie reguła. Nadal zgadza się z tym, że jest to wersja poliftowa. Jedyne co może budzić jakiekolwiek podejrzenia, to nieznacznie uszkodzona przednia rejestracja jak i sama czarna obudowa na zderzaku, która wydaje mi się, że odstaje z lewej strony, a powinna przylegać do zderzaka. Co sądzicie o tym aucie? A może ktoś z Was jest z okolić, albo może poznaje ten egzemplarz Mazdy?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-ID6CMlYB.html?

Dopisano 31 sty 2020, 09:52:

Przepraszam za post pod postem. Udało mi się zdobyć VIN od właściciela. No i cóż... wygląda na to, że ta Mazda jest z 2006 roku a nie, jak podaje właściciel, z 2008 roku. Dodatkowo, na różnych stronach gdzie można zdekodować VIN, jest możliwość wykupienia raportu za (aż!) 45 złotych, gdzie rzekomo znajduje się jakiś raport kolizyjny. W sumie – patrząc po przednim zderzaku i atrapie chłodnicy, można się domyślić że mogła to być zwykła stłuczka, albo nawet poważniejszy wypadek. Tak czy inaczej – co Wy o tym sądzicie? Ja trochę się zniechęciłem, szczególnie kłamstwem odnośnie rocznika. Może i sam właściciel nie jest tego świadomy? Nie wiadomo.
Załączniki
mazda3.jpg
Początkujący
 
Od: 30 sty 2020, 10:38
Posty: 2

Postprzez Mila_East » 1 lut 2020, 21:31

Proszę o zamknięcie tematu. Stałem się posiadaczem innej Mazdy 3. Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 30 sty 2020, 10:38
Posty: 2

Postprzez stachan » 2 lut 2020, 17:38

Rok 2006 jest rokiem modelowym.

Właściciel niekoniecznie musiał minąć się z prawdą, gdyż data produkcji to 3 września 2007, jeśli właściciel podaje rok 2008, to najprawdopodobniej auto pochodzi z tzw. stoku, czyli wyprzedaży rocznika 2007 na początku kolejnego roku – właśnie 2008. Ten dylemat wyjaśni data pierwszej rejestracji.

Ponadto samochód pochodzi z rynku NL – jest więc szansa, że więcej informacji będzie posiadał nasz klubowy kolega Marianek (dział Firmy) <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Moto