Mazda3 2.0 Pb/LPG, 2003, (olx: 523798690), 10.800 zł, Katowice.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez KAFARNIKOV » 2 maja 2019, 01:34

Witam Wszystkich Forumowiczów :D
Na wstępie chciałbym się przedstawić :D... Jestem Kamil – KAFARNIKOV.

Nie ukrywam dużo czytałem na różnych stornach-forach odnośnie kupna Mazdy 3 BK i dowiadywałem się od znajomych-mechaników co kupić dla żony nie-dużego a jednocześnie 4-5drzwiowego (żeby z łatwością wsadzić fotelik z dzieckiem z tyłu), a żeby spełniało moje oczekiwania i przyzwyczajenia co do osiągów auta...i zdecydowałem się na Mazdę 3 HB BK 2.0L (najlepiej w LPG)....

...Niestety usłyszałem dużo negatywnych opinii dot. Mazdy 3 BK. Jeden z mechaników powiedział mi... "Mazda?? ....nie widziałem ani jednej dobrej – wszystko zgniłe. Lepiej Focusa kupić, ta sama podłoga i podzespoły a tańsze i więcej dostępnych części, a z Mazdą możne być ciężko z częściami i nawet jak kupię ze zrobioną "blachą" to po 2 latach wyjdzie "ruda", lepiej kupić Peugeota jakiegoś 307 albo Citroena C4 w tej samej klasie"...trochę się zdziwiłem i zmieszałem że takie słowa usłyszałem (a już posiadałem wiedzę z forum, że oprócz blachy, mechanicznie Mazda 3 BK jest naprawdę dobra... i wtedy po tych słowach mechanika – stwierdziłem, że Mazdy nie kupię... ale gryzłem się z myślami co kupić...– no ale przecież nie kupię Peugeota (dużo plastiku i zresztą nie podoba mi się, a także nie kupię Citroena C4 (gdzie żona przyjaciela takie posiada i cały czas coś dzieje się)...Wykonałem "RESET głowy", cofnąłem się do punktu wyjścia-tuż przed momentem zamierzenia kupna auta gdzie założyłem i postawiłem sobie główny warunek że kupie auto japońskie... bo w tym momencie mam Toyotę Corolle E11 HB 3-Drzwiową od 11 lat i powiem szczerze naprawdę auto się trzyma i nic się nie robi oprócz eksploatacyjnych tematów :) a Miałem różne: szwedzkie, niemieckie i takie jak Toyota-Japońskie to nie miałem-bezawaryjne...i stwierdziłem że jednak z "japońców" to Mazda najlepiej się przedstawia i prezentuje jeśli chodzi o wygląd, wyposażenie i koszta zakupu nawet "z tą blachą".
...Zarejestrowałem się specjalnie na Waszym forum żeby poczytać jeszcze raz o opiniach. Przeczytałem post użytkownika: akostarek – Mazda3 (BK) – Świadomy zakup – pomyślałem – "musi być to Mazda 3 BK".

Abstrahując dziwi mnie polska mentalność ludzi, że ci co sprzedają próbują oszukać NAS – "swoich"-rodaków, wciskając "kity", nieprawdę, że: "auto igła, nie bite, oryginalny przebieg, lakier... etc." – gdzie później okazuje się że auto z UK, po przekładce i w dodatku "3 w 1" i 4-ślady zostawia za sobą ;/. Uważam że powinniśmy starać się uczciwie przekazywać informację następnym nabywcom jeśli sprzedajemy cokolwiek, żebyśmy zwiększyli do siebie zaufanie i szacunek...A nie tak jak jest teraz: Sprzedający który sprzedał "lewe" auto pomyśli: "Jestem Gość, bo sprzedałem "Frajerowi" co się nie znał, auto "1 z 3" ;/ za 3 razy tyle ile w nie włożyłem żeby wyglądało, i teraz mam kasę i jestem "GOŚĆ"...niech każdy sobie pomyśli czy tak nie jest w Polsce ? czy nie powinno być inaczej? czy nie powinniśmy tego zmienić ?... myślę że powinniśmy to poprawić, żebyśmy się wzajemnie szanowali i wierzyli sobie... jeżeli chcemy coś poprawić to musimy przede wszystkim zacząć od siebie, żeby było nam lepiej... (taka dywagacja)

Teraz proszę Was o opinie dot. samochodu jaki znalazłem żeby nie wpaść na minę:

screenshot-www.olx.pl-2019-05-02-09-32-20-085.png


https://www.olx.pl/oferta/mazda-3-mazda-3-2-0-150km-top-sport-CID5-IDzrNXY.html

czy jest wart obejrzenia. Z rozmowy z właścicielem dowiedziałem się że była lekko stuknięta i wymieniany był zderzak i lampa prawa (zresztą widać na zdjęciach że jest "nowa" śruba na lampie), reszta w oryginale. (tak twierdzi właściciel). Dostałem też dodatkowe foto:

https://www.dropbox.com/sh/2jyitiexe5iwgwb/AAAPHbWfdKg0fAtFpvCort8ia?dl=0

Z góry dziękuję za info :)
Początkujący
 
Od: 29 kwi 2019, 18:34
Posty: 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Moto