Mazda6 2.5 Pb, 2008, (otomoto: 6050649882), 32.900 zł, Radom.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez loockas » 11 lis 2018, 18:58

dadan napisał(a):Najlepiej (najtaniej) szukać od prywatnych właścicieli w Polsce, dalej jak nic nie ma to za granicą.


Ja tak robię od lat. Problem jest tylko taki, że coraz trudniej wyłapać prywatne ogłoszenia z tego chłamu który zalewa otomoto/allegro. Handlarze też zaczęli stosować sztuczki w ogłoszeniach, które wygląda jak od prywatnej osoby.

Sorry, ale musiałbym upaść na głowę żeby zapłacić 40-45k za 10 letnią GH...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez dadan » 11 lis 2018, 19:32

talk_about85 napisał(a):Z mojej wiedzy z autami ze Szwajcarii jest o tyle dziwna sytuacja że powszechnie wiadomo że auta są tam droższe i opłaty za nie już u nas w kraju również. Mimo to znam firmę na którą trafiłem chyba nawet przez nasze forum kilka lat temu która sprowadza auta również ze Szwajcarii w powiedzmy naszych rynkowych cenach aut używanych i wiem że nie są to ulepy. W takim razie skąd oni te auta biorą że mają normalne ceny? Co lepsze oni twierdzą że pojazdy stamtąd są pod względem mechanicznym i ogólnym dbaniu bez porównania z innymi krajami. Czasami patrzę na zdjęcia na FB co ładują tam na miejscu na lohrę to jestem pozytywnie zdziwiony. Może gdzieś tu jest haczyk nie wiem. Żeby nie robić reklamy napiszę tylko że to komis z Częstochowy.


Oferty z popularnych stron nie oddają cen za jakie można tam kupić auto. Nie wszyscy ogłaszają się w internecie skoro codziennie przyjeżdża ktoś z Polski i nie wybrzydza tylko zabiera. Na pewno nie warto torować poglądu na ceny tylko na podstawie mobile.de. Ani też nie warto skreślać aut ze Szwajcarii.

Sq2jul opcja mobile.de i oferty te z wyższej półki cenowej to ostateczność. W niemczech są fajne oferty cenowo za dobre auta bo są też tacy co chcą sprzedać auto pierwszemu klientowi i to w jeden dzień ale takie oferty leżą maks 5 min. Plus jest duża konkurencja.

loockas napisał(a):Sorry, ale musiałbym upaść na głowę żeby zapłacić 40-45k za 10 letnią GH...


Hehe a po 2 latach niedość że cena połowę tego to jeszcze rdza w gratisie <lol>
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez rafik85 » 11 lis 2018, 21:41

W Szwajcarii idzie auto dobrze kupić,ale ci co sprawdzają dla przykladu autoscout czy ricardo to tak naprawdę widzą oferty od handlarzy,z często dużym przebiciem cenowym.Są portale mniejsze np. Tutti coś w stylu dawnego olx,gdzie większość ogłoszeń pochodzi od prywatnych właścicieli.Na tym właśnie portalu znajomi upolowali cmax 11r 1.6b 125km auto ze zderzakiem porysowanym za 5000fr,drugi mazda 6 2011r 2.0b 155KM za 4700fr,normalne ślady użytkowania.Generalizowanie nigdy nie jest dobre.Auta z de,za którymi mdleje większość na forum też są kupowane tanio picowane i do autohausu.Uwierzcie mi że handlarz w de,zwłaszcza niemiecki handlarz,nie zawraca sobie głowy zarobkiem 200 czy 300 euro na aucie za parę tysi eur.Ponadto wszędzie są kolizje stłuczki i dzwony,ja z własnego doświadczenia wiem że jeśli szukasz auta po przygodach blacharsko lakierniczych to kupuj auto z Francji,na 90% trafisz :) Na koniec dodam że każde auto trzeba sprawdzać przed zakupem nieważne skąd pochodzi.Napewno pochodzenie z Pl nie gwarantuje idealnego stanu technicznego i bezwypadkowości.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 10:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Moto