NIEPOLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez pablik » 16 mar 2013, 11:22

Nic nie potwierdzałem: przeczytaj uważnie – oglądałem już koło 10 samochodów, tylko dwa uznałem, że zasługują na umieszczenie tutaj, do reszty miałem tylko mniejszcze lub większe zastrzeżenia.

wszelkie OKAZJE należy weryfikować najpierw przez 10 pryzmatów

Powiedz mi skąd wziąć te pryzmaty, zaoszczędzisz mi trochę jeżdżenia :). Ja zawsze dzwonię do sprzedawcy i najpierw dokładnie wypytuję jaki jest stan auta, czy mi napisze przebieg i to że jest bezwypadkowe na fakturze sprzedaży, czy sprawdzał grubość lakieru i dopiero potem jadę.

40k (+ VAT czyli ponad 50k) to jest śmieszna cena za auto, które w salonie kosztuje koło 110k, wiem o tym. Ale z drugiej strony taki jest teraz rynek – wiem od znajomych sprzedających auto, że żeby sprzedać swoje musieli zejść dużo poniżej uczciwej ceny, inaczej wcześniej przez parę miesięcy nie mogli znaleźć kupca.

Także w 90% przypadkach 2010 to wcale nie trzyletnie auto: zazwyczaj styczeń 2010 to data pierwszej rejestracji, a auto produkowane było w 2009.

pomijając już przebieg

no właśnie maleńka różnica, która robi różnicę :)

Tak czy inaczej taka jest idea tego wątku, żeby pokazywać nieuczciwych sprzedawców/samochody, prawda?
pablik
 

Postprzez radzi89 » 16 mar 2013, 12:08

Ja uważam, że generalnie sporo ściemy w tym wszystkim jest. Nie trzeba dawać żenującej ceny żeby sprzedać bardzo dobre i pewne auto. Widzę to po swoich autach oraz autach niektórych swoich znajomych, które sprzedały się znacznie powyżej konkurencji. Dobre auta zawsze znajdzie kupca za przyzwoite dla sprzedającego pieniądze.
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez Podkopnik » 17 mar 2013, 09:40

Ja może dodam kilka opini na temat mazd z woj podkarpackiego i małopolskiego- wczoraj byłem na oględzinach.
1.
http://otomoto.pl/mazda-3-super-stan-10 ... 26488.html

Po pierwsze trzeba zwrócić uwage na nieprzyjemnego właściciela serwisu. Po drugie auto ma malowany przedni zderzak ale głebszych uszkodzen za nim nie ma. Generalnie spasowany jest stosunkowo dobrze. Lakier ma liczne odpryski trochę zadrapań... Po pastowaniu lub polerce??? (znalazłem resztki w zakamarkach). Ogólne wrażenie jednak jako że jest to ładny kolor i te wady widać tylko z bliska oceniam na dobry. Po odpaleniu auto wyrzucało wodę z ruzru przez jakies 15 min (łącznie ok2 litrów) tłumaczono to nazbieraniem wody ale róznie bywa. Silnik pracował dobrze zawieszenie z przodu nie do końca. Prawe pokrętło od regulacji temperatury nie działało. Cena zbyt wysoka jak na taki stan i rocznik.
Gdyby cena była niższa 2 tys uwazam ze mozna brac aczkolwiek nie chciał opuścic nic poza 20500zł.

2.
http://otomoto.pl/mazda-3-1-6i-105-km-l ... 49697.html

Omijać szerokim łukiem auto bite z kazdej strony do tego fatalnie złożone olej przepalony. oględziny trwały 2 min bo dalej sie nie opłacało go oglądać.

3.
http://otomoto.pl/mazda-3-C28321034.html

Tutaj malowany przedni [jaki?] błotnik (fatalnie pomalowane) malowana część nad lewymi drzwiami (ten wąski element miedzy drzwiami a dachem) światła przednie w górnej części strasznie porysowane szyba przednia wymieniona światło lewe na pewno było wymieniane bo znaleźliśmy sznurek od snopowiązałki do wciagania go:) Auto wyglądało jakby przejechało pod szlabanem i się nie zmieściło lub poszło do rowu na lewą stronę. Przy predkosci powyzej 120 bicie na tylnem lewym kole. Generalnie auto zrobiło na mnie średnie wrażenie cena ostateczna 18.500 myśle ze do urwania jeszcze. Aha do zrobienia konserwacja cąłego spodu bo rdza zaczynała brac...

Oglądałem jeszcze jedną w Stradomcem pod krakowem ale ogłoszenia juz nie ma ( tez nie warty uwagi....
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2013, 00:12
Posty: 30 (2/0)
Skąd: Opoczno
Auto: Mazda 3 BP 2020 2.0 150 KM
Mazda 3 '04 1.6 105 kM MZR
Fiat Marea 2.0 20v R5 150 kM HLX

Postprzez dyzioo » 26 mar 2013, 20:54

Czasami ludzka niewiedza o necie wpędza ich w maliny... auto sprzedawane przez SALON... rok temu 152tys km... dzis juz ma tylko 102tyś km.....
http://otomoto.pl/mazda-6-model-2009-2-0-benzyna-salon-C23580308.html

http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C23580308

Pozdro600
Dyzioo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2008, 13:56
Posty: 247 (0/3)
Skąd: Gumilas
Auto: byla M6 GG 2.0 D 2005
byla M6 GH 2.0 2008
jest M6 GJ 2,0 Pb AT 2013

Postprzez Zigi86 » 27 mar 2013, 09:37

Dziwne, bo gość pisze, że przebieg można sprawdzić... mógłby ktoś z ciekawości zerknąć do DSR i napisać jak wygląda sprawa z przebiegiem w tej M6 ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2012, 14:58
Posty: 274
Skąd: Łdz
Auto: Była: Mazda 6 Sedan 2006 2.0 Pb 147 KM

Postprzez Marianek » 27 mar 2013, 13:53

Potrzebowałbym najpierw VIN tego auta.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez widmo82 » 27 mar 2013, 14:30

Podobno sprzedany. Ciężko będzie poznac VIN. Może nowy właściciel będzie szukał kiedyś pomocy u nas na forum to się dowiemy :)
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez Ryhu » 1 kwi 2013, 09:54

Czesc,

Czy wie ktoś może coś o komisach EURO CARS i PRESTIGE CARS ze Zduńskiej Woli pod Łodzią?

Mają kilka 6-tek, które wyglądają interesująco, chociaż przebiegi na bank cofane i to zbyt zuchwale. np. 78 tys w aucie z 2006 roku to jakiś przekręt. Już się prawie nastawiałem żeby tam jechać, ale jakoś rozum mówi mi że chyba nie warto... mam 200 kilometrów.

Jeżeli umieściłem to w złym wątku, to z góry przepraszam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2013, 20:51
Posty: 39
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mazda 6 '05r. 147KM 2.0
Benzyna + LPG
Stag 300 ISA 2

Postprzez widmo82 » 1 kwi 2013, 11:05

użyj szykajki, ten komis przewija się przez forum, opisy w ofertach są z szablonu i często mijaja sie z prawda. Nawet w tym dziale jest ostatnia relacja/weryfikacja wiarygodności opisu:
viewtopic.php?f=35&t=151571&view=unread#unread
Panowie ze Zduńskiej Woli wystawiają nawet swoje auta na mobile.de – są najtańsze :)
Mają nawet na zdjęciach niemieckie blachy:)
Czyli można tanio odkupić auto z .de i przyjechać nim do .pl a później jeszcze wystawić na mobile.de aby ktoś sobie go ponownie kupił i zaprowadził do .de i tam czekał na Polaka, który kupi je ponownie tylko już wypicowane. U nas sprowadzane samochody z .de są tańsze niż u Niemca. Domyśl się jak wyjaśnić te cuda:)
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez Ryhu » 1 kwi 2013, 13:49

Dzięki, wystarczyło wpisać Zduńska Wola i wiem co najważniejsze o tej miejscowości, jej sprzedawcach i z czego słyną :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2013, 20:51
Posty: 39
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mazda 6 '05r. 147KM 2.0
Benzyna + LPG
Stag 300 ISA 2

Postprzez Marianek » 1 kwi 2013, 16:29

widmo82 napisał(a):Marianek, ile wg ciebie aut (procentowo) za granicą jest serwisowanych po gwarancji w ASO?

Mogę odnieść się tylko do Belgii i Niemiec bo te kraje znam z racji mojego zamieszkania.
W Belgii to 90% niestety te auta nie są w rejonie zainteresowania klienta ze wschodu bo cenna jest adekwatna. Z Belgii w większości są ściągane auta skasowane przez ubezpieczycieli lub tak uszkodzone ze naprawa jest po prostu nieopłacalna.
Niemcy to 60% takich aut ale cena również nie jest już atrakcyjna dla kupca ze wschodu. Bo skoro za jakaś sumę która dysponujemy zamiast kopić porządne auto np z 2004 wolimy kupić ładnie wyglądające z 2006 a i 2007. Tak samo z autami po leasingu czy zajętymi przez banki handlarze ze wschodu na dobre modele nie maja najmniejszych szans, takie auta zgarniają lokalni handlarze komisy i jak jakiś handlarz w Polsce mówi ze ma takie auta to w bajki jego słowa można wsadzić. Ma owszem ale padła lub z innymi problemami np wysoki przebieg których lokalni nie wzieli.
Zależności miedzy krajami nie ma, wszędzie jest tak samo. Jedyne co trzeba wiedzieć to:
Diesel z Holandii to wól roboczy i to auto musi robić kilometry żeby zarobić na siebie, podatki.
Niemcy diesel również śmiga po autostradach, na pewno nie dziadek do sklepu, ale już taki lepszy niż z NL. W Belgii diesle są prawie u każdego, nawet u dziadka do sklepu jeżdżącego.
Benzyny wszędzie są dobre ale zadbane i serwisowane do końca niestety kosztują.
podsumowując kupisz auto serwisowane do końca w ASO nawet przed sprzedażą ale nie będzie ono kosztowało jak na polskie warunki okazyjnie.
Najlepiej sprowadzać auto samemu nie jest to żadna magia a za pieniądze które mamy można kupić super auto, w kieszeni zostaje nam od 1000 do 2500 euro w zależności od samochodu.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez zas3k » 10 kwi 2013, 10:39

Nie polecam auta oferowanego przez JBS Auto Kowalski i Wspólnicy S.C. Mazda 6 GY o numerze vin jmzgy19f661400855 viewtopic.php?f=35&t=152363
http://otomoto.pl/mazda-6-bezwypadkowa- ... 07821.html


udało mi się skontaktować z poprzednią właścicielką auta , imię i nazwisko, adres dostępny na wydruku z DSR

oto co mi przekazała
Zrzut%20ekranu%202013-04-09.jpg


auto było na przeglądzie przedzakupowym w serwisie JAPAN SERWIS w Lublinie, ocena – oryginalny lakier, brak uszkodzeń blacharskich, wszystkie plastiki nadwozia oryginalne, auto nie było używane przez dłuższy czas – korozja na tarczach hamulcowych

także mamy aż tak niezłych czarodziejów w Polsce że poradzili sobie z poważnymi uszkodzeniami, lub numery z rozbitka trafiły na auto niewiadomego pochodzenia, ja bardziej skłaniam się do drugiej opcji
Ostatnio edytowano 19 kwi 2013, 14:23 przez zas3k, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2013, 14:08
Posty: 56 (1/0)
Skąd: Lublin
Auto: M6 GY '06 FL Active 147KM 2.0 Pb

Postprzez Roman8 » 10 kwi 2013, 11:37

W treści ogłoszenia chwali się zdjęciem wydruku z systemu – ale o dziwo zdjęcia już nie ma. Wałek.
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2012, 13:08
Posty: 221 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY – Pb+LPG 2.0 – 2005 FL

Postprzez zas3k » 10 kwi 2013, 12:12

Roman8 napisał(a):W treści ogłoszenia chwali się zdjęciem wydruku z systemu – ale o dziwo zdjęcia już nie ma. Wałek.
nie ma i nie było
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2013, 14:08
Posty: 56 (1/0)
Skąd: Lublin
Auto: M6 GY '06 FL Active 147KM 2.0 Pb

Postprzez Twister03 » 15 kwi 2013, 19:56

Normalnie aż się zarejestrowałem żeby to napisać bo mnie skręca jak coś takiego widzę. To sie tyczy zarówno adminów jak i przede wszystkim kolegi Zas3k. Jesteś bardzo rezolutnym człowiekiem znajdując maila poprzedniej właścicielki tej mazdy ale........... skoro kobieta Ci pomaga i pisze jak było naprawdę z jej samochodem to bądź tak miły przynajmniej zasłoń jej dane osobowe. Ludzie, to jest internet a to forum nie jest nawet zabezpieczone hasłem dla "wybranych". Nie wiem czy ktokolwiek na forum podał swoje imię i nazwisko, plus miejsce ukończenia studiów ale kolega Zas3k nie miał problemu w opublikowaniu go wszem i wobec i to obcej osoby... Prośba do Adminów – wykasujcie panowie tego screena bo "normalnie to chamstwo jest". A Ty kolega Zas3k-u bądź tak rezolutny przy udostępnianiu cudzych danych jak byłeś w poszukiwaniu jej mail-a.

Ja rozumiem – sprzedawca oszust podajemy dane żeby inni się nie nacieli. W tym jednak przypadku ktoś pomógł choć nie musiał a w zamian nawet jego dane osobowe nie są uszanowane.

Ps. Chciałem dołączyć do grona użytkowników w troche inny sposób niż ten no ale cóż.... Witam :)
Twister03
 

Postprzez ralphi » 17 kwi 2013, 09:33

Witam,
Może nie związane z Mazdami ale przestrzegam przed:

http://moto.gratka.pl/tresc/toyota-cari ... f5fc24bc,1



Samochód jeszcze kilka dni temu był do sprzedaży w Łodzi z przebiegiem 340 tys – posiadam nawet screeny ogłoszenia. Teraz jak widać odmłodniał o 100 tys km i automatycznie cena poszła w górę.
Załączniki
toya2.jpg
toya.jpg
Ostatnio edytowano 17 kwi 2013, 15:50 przez ralphi, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 8 paź 2012, 13:04
Posty: 14
Skąd: Łódź
Auto: M6 '06, 2.0Pb

Postprzez zas3k » 19 kwi 2013, 14:12

Twister03 napisał(a):Normalnie aż się zarejestrowałem żeby to napisać bo mnie skręca jak coś takiego widzę. To sie tyczy zarówno adminów jak i przede wszystkim kolegi Zas3k. Jesteś bardzo rezolutnym człowiekiem znajdując maila poprzedniej właścicielki tej mazdy ale........... skoro kobieta Ci pomaga i pisze jak było naprawdę z jej samochodem to bądź tak miły przynajmniej zasłoń jej dane osobowe. Ludzie, to jest internet a to forum nie jest nawet zabezpieczone hasłem dla "wybranych". Nie wiem czy ktokolwiek na forum podał swoje imię i nazwisko, plus miejsce ukończenia studiów ale kolega Zas3k nie miał problemu w opublikowaniu go wszem i wobec i to obcej osoby... Prośba do Adminów – wykasujcie panowie tego screena bo "normalnie to chamstwo jest". A Ty kolega Zas3k-u bądź tak rezolutny przy udostępnianiu cudzych danych jak byłeś w poszukiwaniu jej mail-a.

Ja rozumiem – sprzedawca oszust podajemy dane żeby inni się nie nacieli. W tym jednak przypadku ktoś pomógł choć nie musiał a w zamian nawet jego dane osobowe nie są uszanowane.

Ps. Chciałem dołączyć do grona użytkowników w troche inny sposób niż ten no ale cóż.... Witam :)


Kolego Twister03, imię i nazwisko to nie dane osobowe, jak to się mówi nie jednemu psu na imię burek pozostałe dane które można uznać za osobowe [adres] widoczne są w skanie DSR który to wrzucił kolega szubex w temacie do którego linkuje, czy kolega Twister03 zadał sobie też trud by zwrócić uwagę koledze szubexowi?
Pozostawiłem imię i nazwisko by uwiarygodnić przedstawiane informację, ale dla Ciebie kolego Twister03 usunąłem także nazwisko z ww skrinszota.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2013, 14:08
Posty: 56 (1/0)
Skąd: Lublin
Auto: M6 GY '06 FL Active 147KM 2.0 Pb

Postprzez Zigi86 » 20 kwi 2013, 14:11

Głupoty piszesz, Imię i nazwisko to także dane osobowe, po prostu czasami nie jesteśmy w stanie zidentyfikować danej osoby. sam napisałeś że pozostałe dane identyfikujące tą Panią są dostępne w innym miejscu do którego można łatwo trafić przeglądając nasze forum. Twój wpis+wpis szubexa= pełna informacja o tej osobie.
Ty piszesz, że pozostawiłeś je żeby "uwiarygodnić" przedstawiane informacje, w mojej ocenie to skrajny egoizm, uwiarygadniasz swoje wypowiedzi cudzymi danymi osobowymi, na których ujawnianie pewnie by się nie zgodziły..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2012, 14:58
Posty: 274
Skąd: Łdz
Auto: Była: Mazda 6 Sedan 2006 2.0 Pb 147 KM

Postprzez pilocik » 20 kwi 2013, 16:42

Twister03 – napisz jeszcze temu sprzedawcy żeby usunął dane osobowe z faktur, które widnieją na zdjęciu:
http://otomoto.pl/mazda-6-oryginal-laki ... 15603.html
pozdro hahaha
Początkujący
 
Od: 16 mar 2013, 12:18
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Auto: suzuki swift '08 1,3

Postprzez 7rav » 20 kwi 2013, 22:46

PRESTIGE CARS Zduńska Wola
mazda "bezwypadkowa" tylny zderzak malowany
przedni zupelnie inny odcien
szyba przednia nie jest oryginalna

nie polecam, szkoda czasu.
Załączniki
mazd.png
7rav
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Moto