Nieuczciwy sprzedawca/oszust – ELK

Tematy dotyczące użytkowników forum, z którymi współpraca nie zakończyła się pomyślnie. Obowiązkowe jest przestrzeganie aktualnej ustawy o ochronie danych osobowych!

Postprzez marooo9 » 30 wrz 2013, 22:33

Witam,

Przestrzegam przed oszustem podajacym sie za sprzedawce czesci do Mazdy

czesci mazda tel pan Marian Kulinski

509842956
514079894


Dostalem na niego namiar od uzytkownika naszego forum "banickimarian" ktory napisal mi priva i podal numer tel i nazwisko – pytalem sie czy jest ok i dostalem potwierdzenie, wiec zadzwonilem pan byl bardzo mily poszukal potrzebnych mi czesci i okazalo sie ze ma drzwi w takim kolorze jakiego potrzebuje.

Jak pytalem o stan bo szukalem idealu tylko do zalozenia powiedzial ze nie maja zadnych rys ani korozji a w zdjecia sie nie bawi bo daje pisemna gwarancje na 1 rok a jak przyjda i mi nie beda pasowac moge je odeslac na jego koszt w ciagu 7 dni.
Zoaferowany zapytalem jeszcze o lusterko na co Pan ze jest tez wiec zdecydowalem sie na zakup drzwi – przod i tyl i lusterka pan podliczyl i wyszlo z przesylka 800pln wiec jak zapytalem o listwy Pan na to ze drzwi sa kompletne.

Nie myslac juz za duzo bo juz chcialem wymienic drzwi w mojej M6 poprosilem o dane do przelewu i jeszcze tego samego dnia zrobilem przelew.
Na drugi dzien zadzwonilem i Pan potwierdzil otrzymanie pieniedzy i powiedzial ze pod koniec tygodnia bedzie wysylal to byl wtorek.
Pod koniec tygodnia zadzwonil do mnie z innego numeru tj. 514079894 i powiedzial ze zmienia numer i zebym sobie zapisal ten.
W we wtorek wciaz nie bylo kuriera wiec zaczalem dzwonic na nowy numer a tu poczta na stary poczta, nagralem sie na nowy numer i za 15 min dzwoni do mnie z zastrzezonego numeru z informacja ze jutro paczka wychodzi i podesle mi numer przesylki do kontaktu z kurierem.

I tyle bylo do tej pory ani kontaktu, pieniedzy ani czesci :(

Przestrzegam przed tym kontaktem
PS. Jest ktos na forum z Elku? – moze kojarzy tego Pana w danych do przelewu podal adres Sikorskiego
Ostatnio edytowano 2 paź 2013, 15:44 przez marooo9, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 cze 2010, 22:31
Posty: 22
Auto: M6 Kombi 2.0 MZR-CD

Postprzez Marianek » 1 paź 2013, 08:07

Ehhh a jest FAQ o oszustach i jak ich unikać, nie ma zdjęcia nie kupuje i tyle. Jak ktoś chce sprzedać zdjęcie zawsze da, zrobienie jego jest najmniejszym problemem. Dałeś się wycyckać na własne życzenie i tyle. A kto ci go polecał? sam coś kupował od niego? nie jest czasem nowym użytkownikiem?
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Atenza » 1 paź 2013, 12:02

Niestety i ja padłem ofiarą tego faceta. Potrzebowałem silnika i namiary do niego dostałem od użytkownika "banickimarian" na tym forum. Od ostatniego telefonu minał tydzień i od tamtej pory cisza. Zgłasza się tylko poczta. Sprawę dzisiaj zgłaszam na policję.
Początkujący
 
Od: 18 wrz 2012, 10:16
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2.0 PB/LPG

Postprzez chmooreck » 1 paź 2013, 12:25

Atenza napisał(a):namiary do niego dostałem od użytkownika "banickimarian"

Baaardzo wiarygodny użytkownik. <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 17:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez Marianek » 1 paź 2013, 13:16

Zalecam zgłoszenie na Policje i proszę ludzie myślcie trochę i nie ufajcie nikomu, weryfikujcie posty sprzedawców i osób polecających. Ja jak mam coś do sprzedania to mi na tym zależy i mając potencjalnego klienta zawsze fotkę wyśle. Daliście się oszukać na własne życzenie zapewne wierząc w okazje których nie ma.
System z FAQ w ogłoszeniach uchronił mnie nawet przed kupnem na allegro od użytkownika którego już nie ma. Nie ma zdjęcia, nie kupuje.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez marooo9 » 1 paź 2013, 15:49

Hmm
Ja rowniez dostalem namiary na tego oszusta od użytkownika "banickimarian"
Ktory napisal mi ze bral od niego maske dla syna bezproblemowo ale czekal 2 tyg

Ja rowniez zglaszam dzis sprawe na policje
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 cze 2010, 22:31
Posty: 22
Auto: M6 Kombi 2.0 MZR-CD

Postprzez Atenza » 1 paź 2013, 17:18

To że nie sprawdziłem czarnej listy to faktycznie mój błąd. Ale pierwszy post dotyczący tego użytkownika pojawił się wczoraj a ja zakupy robiłem ponad tydzień temu. Polecenie od banickiego potraktowałem jako w miarę uczciwe bo sprawdziłem od kiedy jest on użytkownikiem tego forum. Zapisał się tutaj w marcu więc nie miałem podejrzeń co do uczciwości chyba że koleś pół roku kombinował jak oszukać ludzi. Domyślam się że banicki to ta sama osoba co kulicki, który przedstawia się tutaj też pod innymi loginami. Osoby poszkodowane proszę o kontakt PW nie ma co tu roztrząsać wszystkich brudów tej sprawy.
Początkujący
 
Od: 18 wrz 2012, 10:16
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2.0 PB/LPG

Postprzez Marianek » 1 paź 2013, 19:45

Mówiłem o tym FAQ viewtopic.php?f=14&t=140770 jest przyklejone w każdym dziale ogłoszeń i odkąd istnieje zmniejszyły się wpisy w czarnej liście. A zaufanie no cóż 3 posty i to nic nie wnoszące do tematów <diabełek> czerwona lampka powinna się zapalić jak nic .
Nic teraz gonić na Policje podajcie sobie nr spraw i życzę wam powodzenia jak z Investmenem.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez bieski » 1 paź 2013, 19:59

Ponad to można się odezwać do któregoś z modów. Przeglądając ip tego Pana można wywnioskować że korzysta z jakiś dziwnych proxy.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 08:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez voytecku » 2 paź 2013, 10:06

bieski napisał(a):Pana

Nie robmy z szamba perfumerii :)

marooo9 napisał(a):Nie myslac juz za duzo bo juz chcialem wymienic drzwi w mojej M6

Przy tak duzej kwocie zamowienia powinienes myslec jeszcze intensywniej albo pojechac i odebrac czesci samemu. Troche kosztowna lekcja na przyszlosc. Jak pokazuje ten dzial, trzeba zachowac ostroznosc kupujac nawet od "starych" forumowiczow.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez farmer3.0 » 10 paź 2013, 14:00

Witam.
Widzę, że jest jeszcze kilku poszkodowanych przez tego gościa.
Tutaj jest mój wątek o tym oszuście:
http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=11 ... 36#p829036
Jak możecie, zgłaszajcie to na policję. Im więcej zgłoszeń, tym szybciej się zabiorą za tą sprawę.
Mi powiedzieli, że będzie to trwało ok. 3 m-cy, mają sprawdzić zgłoszenia z innych komisariatów w Polsce.
P.S.
Zgłosiłem to na komendzie w Koszalinie.

Pozdrawiam
farmer3.0
 

Postprzez qrooel » 10 paź 2013, 14:37

Trzeba mieć konto na tamtym forum, żeby to zobaczyć.
Początkujący
 
Od: 14 cze 2013, 06:29
Posty: 20
Skąd: Kraków

Postprzez marooo9 » 10 paź 2013, 15:39

farmer3.0 napisał(a):Witam.
Widzę, że jest jeszcze kilku poszkodowanych przez tego gościa.
Tutaj jest mój wątek o tym oszuście:
http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=11 ... 36#p829036
Jak możecie, zgłaszajcie to na policję. Im więcej zgłoszeń, tym szybciej się zabiorą za tą sprawę.
Mi powiedzieli, że będzie to trwało ok. 3 m-cy, mają sprawdzić zgłoszenia z innych komisariatów w Polsce.
P.S.
Zgłosiłem to na komendzie w Koszalinie.

Pozdrawiam


Czy moglbys wklejc opis tego tematu z forum volvo
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 cze 2010, 22:31
Posty: 22
Auto: M6 Kombi 2.0 MZR-CD

Postprzez farmer3.0 » 11 paź 2013, 08:47

"Witam.
Parę tygodni temu dałem ogłoszenie na tym forum, że kupię części.
Dostałem wiadomość od gościa o nicku: mariandudek – "czesci volvo pan mazorski 509842956"

Zadzwoniłem, zamówiłem kilka części, przelałem kasę – 900zł (gość tłumaczył, że za pobraniem nie wysyła, ponieważ kilka osób zrobiło go w trąbę) na konto: 07114000004002000100024520
Marian Kuliński, Sikorskiego 20, Ełk.
Towar miał być wysłany następnego dnia...
Czekałem, czekałem, po dwóch dniach dostałem od niego sms, że paczka poszła Opekiem i że zmienił numer tel. na: 514079894
Oczywiście paczka nigdy nie doszła, a telefony wyłączone...

Stan na dzisiaj jest taki, że ani części ani kasy ani kontaktu."

Dopisano 11 paź 2013, 09:54:

Atenza i maroo9, czy możecie napisać w jakim komisariacie (jakiej miejscowości) zgłosiliście to oszustwo?
Zadzwonię do prowadzącego moją sprawę policjanta i mu to przekażę. Może poważniej do tego podejdzie?
Pozdrawiam
farmer3.0
 

Postprzez farmer3.0 » 16 paź 2013, 13:40

Witam.
Podaję nr. sprawy:
II Komisariat Policji Koszalin
Nr: KD-II-6-10497/13 (p. Kujawski)
Pozdrawiam
farmer3.0
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Ogłoszenia