Nieuczciwy sprzedawca – qubland

Tematy dotyczące użytkowników forum, z którymi współpraca nie zakończyła się pomyślnie. Obowiązkowe jest przestrzeganie aktualnej ustawy o ochronie danych osobowych!

Postprzez RadiusT » 31 lip 2012, 17:41

Drodzy forumowicze.
Posiadam mazdę, chciałem po raz pierwszy zrobić zakup części do auta, więc i to uczyniłem.
Niestety człowiek, który odezwał się z informacją, że takową część posiada, oszukał mnie, nie dostałem paczki, ani obiecanego skanu potwierdzenia nadania.
ZWIE SIĘ: qubland......
Jeśli do Was odezwie się ktoś z podobnym loginem, ignorujcie go. Zwyczajny oszust.
Ściemnia na każdym kroku, chwilę wydawał się sensowny, i myślałem, że zwróci pieniążki, dlatego usunąłem post, ale szybko powróciły wyimaginowane historie.... echhh.
Pozdrawiam wszystkich uczciwych!
RadiusT
 

Postprzez gorzol » 1 sie 2012, 21:22

Witam wszystkich,
Dwa dni temu również dałem ogłoszenie w dziale kupię części. Pod wieczór odezwał się wspomniany wyżej użytkownik i zaoferował mi część nówkę w bardzo przystępnej cenie oraz przesyłkę już na drugi dzień. Gdy poprosiłem go o fotki zaczął wymyślać, że fotek nie robi bo wysyła 30 – 40 paczek dziennie i nie da rady każdemu zrobić fotek bo zwariuje (!)
Jako, że miałem coś kupić przez forum to poczytałem najpierw wątki czarnej listy. Co udało mi się zauważyć to podobieństwo metod działania jak i styl pisania wiadomości przez tegoż użytkownika z użytkownikami opisywanymi na czarnej liście (dla przykładu podam że pisze o umowie z firmą kurierską i przyjmuje zwroty na swój koszt – była gdzieś o tym wzmianka; jego wiadomości zero ładu – kupa literówek) Można by posunąć się dalej we wnioskach, choć byłoby to zbyt wczesne, i powiedzieć że jest to ten sam użytkownik, który oszukuje na forum od dawna.
Dla mnie przynajmniej fakt że stroni od robienia i wysyłania zdjęć i ma konto od niecałych dwóch tygodni był dla mnie wystarczający aby stwierdzić, że nie chce robić z nim żadnego interesu i do żadnej transakcji nie doszło.
Mam nadzieję, że mylę się w moich wnioskach, jednak ostrzegam wszystkich forumowiczów przed użytkownikiem qubland. Do wglądu staff'u/zarządu mogę podać historię wymiany wiadomości między mną a nim.
Jeśli ktoś miał sytuację podobną do mojej lub do RadiusT czekamy, nie milczcie, o tym trzeba pisać.

@RadiusT – trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sytuacji
Pozdrawiam
gorzol
 

Postprzez Marianek » 2 sie 2012, 05:36

Dla jasności, Radius zgłoś to na Policje i nie dawaj się zwodzić bo jak nie dostałeś do teraz to nie dostaniesz już nigdy.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez RadiusT » 2 sie 2012, 17:03

Sprawa trafiła na policję....
RadiusT
 

Postprzez WarunekPL » 22 sie 2012, 09:26

Do mnie też się ten kolo odezwał jak zobaczył, że poszukuję komputera do Madzi.
Fotek również nie chciał zrobić bo jak to napisał w PW:

"Nie potrzebuje tu postwo. jesem tu do sprzedazy czesci ktore mam na placu.
zapraszam w takim razie osobiscie do lodzi po czesc o ile jeszcze bedzie bo schodzi to na pniu.
z calym szacunkiem zdjeica niczego nie oddaja jak sie chce oszukiwac mozna z sieci je pobrac.
pozdrawiam"

Wpier**lić by mu się przydało tak solidnie <bicz><killer>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2010, 18:51
Posty: 133
Skąd: Łapy
Auto: M5 CR 2009r,
2.0B+LPG 146 KM

Postprzez teodor » 22 sie 2012, 10:04

Do mnie też pisał że ma chłodnice na zbyciu,ale jakoś nie miałem kasy i nie kupiłem jej......fart :)
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2011, 22:02
Posty: 211
Skąd: wioska zabita dechami
Auto: Madza Premacy 1.8 benzina "02r.

Postprzez Solzbi » 23 sie 2012, 09:30

Do mnie również napisał parę minut po wstawieniu wątku w "Kupię części" od razu napisał że posiada wszystko, ze chce tyle kasy przelewem, i wyśle to kurierem jeszcze dziś i że jutro to dostane. Poprosiłem o zdjęcia przedmiotów na e-mail i w opis w jakim są stanie, napisał że stan bardzo dobry, żebym mu zaufał na słowo i takie tam.

Od razu mi podpadł bo szybko chciał wszystko załatwić, wszedłem na jego profil patrze a on dołączył 18 lipca, i nie posiada ŻADNEGO postu i tutaj mi to nie pasowało już. Więc sobie odpuściłem!!!
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2010, 23:25
Posty: 52
Auto: Mazda 6, 2.0 benzyna/lpg, 2006r., 147KM

Postprzez wooden » 23 sie 2012, 19:05

Witam ja dodałem ogłoszenie Kupię przewody paliwowe mazda 323c 1.5 96 r. ogłoszenie nadal wisi, do mnie również zgłosił się qubland, ja niestety pieniądze przelałem, co ma teraz zrobić ? Paczka miałapojawić się wczoraj. Niestety nie pojawiła się <co?>
STOMP THAT TRICK, OR DIE TRYIN'
Początkujący
 
Od: 6 cze 2012, 19:32
Posty: 5
Auto: Mazda 323 C 1,5 1996

Postprzez Marianek » 23 sie 2012, 20:06

Na policje bez znaczenia jaka kwota.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez wooden » 23 sie 2012, 22:37

Ok sprawa zgłoszona, ustalają właściciela konta które podał <jupi> , myślę, że sprawa długo nie potrwa.
STOMP THAT TRICK, OR DIE TRYIN'
Początkujący
 
Od: 6 cze 2012, 19:32
Posty: 5
Auto: Mazda 323 C 1,5 1996

Postprzez WarunekPL » 23 sie 2012, 23:44

Ludziska czytajcie posty sprzedających, wypytujcie. Przecież to Wasza ciężko zarobiona kasa a jakiś [tiiit] [tiiit] sobie tu harce odwala
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2010, 18:51
Posty: 133
Skąd: Łapy
Auto: M5 CR 2009r,
2.0B+LPG 146 KM

Postprzez wooden » 27 sie 2012, 11:16

Prosze Cie zebys do 12.00 w poniedizalek maksymalnie poczekal na zaksiegowanie przelewu!! Jak nie zglaszaj.
DZIEKUJE I PRZEPRASZAM
Pozdrawiam

Bedziesz mial pieniadzd do 12 w pon na koncie. Prosze CIE O TEN TERMIN! Nie
zawiode. Przepraszam
Wysłano z telefonu Nokia
-----Wiadomość oryg.-----

To są maile od użytkownika qubland, gościu jeżeli czytasz to forum ja nie odpuszczę i koniec, apel do oszukanych na policji podawajcie konto na które wpłaciliście pieniądze, tu macie do porównania
BANK PEKAO SA 32 1240 3073 1111 0010 4539 1188, wspólnie możemy mu udowodnić podawanie fałszywych danych w celu wyłudzenia pieniędzy, wyłudzenie pieniędzy.
Ale sprawę trzeba zgłosić kto tego nie zrobił niech to zrobi kto to zrobił niech poda w jakim komisariacie, aby służby mogły się w tej sprawie skontaktować.
STOMP THAT TRICK, OR DIE TRYIN'
Początkujący
 
Od: 6 cze 2012, 19:32
Posty: 5
Auto: Mazda 323 C 1,5 1996

Postprzez radar88 » 30 sie 2012, 23:53

Czasami tak to się właśnie kończy. Uczciwy sprzedający poda cenę która może wydawać się wysoka, napisze taki że ma to i to, podaje cenę niższą i na to się łapiecie.
Jestem zdania : zapłacę więcej ale będę miał pewność że towar dojdzie.

Kochani, przecież ludzie nie rozdają rzeczy za grosze, owszem jeżeli ktoś się czegoś pozbywa to i tak jest, ale to są osoby które najczęściej są tu, na forum i nie są zalogowani od wczoraj czy od tygodnia.

Zawsze tak jest...zaoszczędzę 10-20 zł...no i oszczędzone tylko nie w tym kierunku.

Życzę odzyskania pieniążków jak najszybciej.

Pozdrawiam
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez wooden » 31 sie 2012, 09:48

No więc w moim przypadku cena była rynkowa <czytaj> , niestety jakby była zaniżona to bym się cieszył, kwota wprawdzie nieduża, więc nie boli jakoś wyjątkowo, ale zdecydowanie zmotywowało mnie to do udupienia tego gnojka który pewnie myśli, że jak mała kwota to mu nic nie zrobią (otóż zrobią), po rozmowie z policjantem na komisariacie, służby mają teraz nagonkę na tego typu sprawy wyłudzenia, oszustwa (pokłosie AmberGold ?? )
STOMP THAT TRICK, OR DIE TRYIN'
Początkujący
 
Od: 6 cze 2012, 19:32
Posty: 5
Auto: Mazda 323 C 1,5 1996

Postprzez Seifer » 31 sie 2012, 15:44

nie rozumiem dlaczego administrator nie daje takim ludziom od razu bana gdzy tylko jest jakies podejrzenie ze oszukuje...
sprawa nawet jest na policji a admini dalej go nie banuja... o co chodzi?
Początkujący
 
Od: 5 sie 2012, 09:32
Posty: 22
Skąd: DBL
Auto: Mazda 3 2.0 150KM 2004 rok

Postprzez Szalotka » 31 sie 2012, 15:59

Jak sam powiedziałeś jest to tylko podejrzenie. Taka osoba może działać pod różnymi nickami z różnego IP. Często wychodzi na jaw to po numerze konta, lub telefonu sprzedającego. Czytajmy pseudo sprzedającego.
Policja to to najlepsza metoda na zwalczanie oszustów. Inna sprawa to to że przed zakupem najlepiej prześwietlić sprzedającego. Zobaczyć jego posty, z orientować się z jakiego jest regionu i jaka cieszy się opinią, O ile w ogóle ktoś ma pojęcie o danej osobie.
W tym celu został stworzony specjalny wątek, który powinien przestrzec wszystkich, którzy nie są pewni oferty sprzedającego jak i jego samego.
Znajduję się on w dziale kupię. Nie bez powodu bo właśnie oszuści tam najczęściej próbują swoich sił.
viewtopic.php?f=14&t=140770

Nie napalaj się. Lepiej chwilę poczekać sprawdzając człowieka i zapłacić drożej niż na szybko stracić to co miałeś przeznaczone na dany produkt. Sprzedający powinien mieć w profilu miejscowość z jakiej pochodzi. Można wtedy pytać o ta osobę w danym regionie --> Czaterie regionalne
Szalotka
 

Postprzez Seifer » 1 wrz 2012, 08:09

ale skoro juz nawet ktos go podal na policje to raczej juz powinien byc on i jego ip zbanowane. bo wiadomo ze oszust
Początkujący
 
Od: 5 sie 2012, 09:32
Posty: 22
Skąd: DBL
Auto: Mazda 3 2.0 150KM 2004 rok

Postprzez Marianek » 1 wrz 2012, 09:12

Seifer napisał(a):bo wiadomo ze oszust

Niby tak ,ale wyroku jeszcze nie ma.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez bocian626 » 1 wrz 2012, 16:03

ja tez dalem sie naciagnac na 240zl,we wtorek mam wolne wiec pojde na policje tez to zglosic...czy wystarzczy mi potwierdzenie przelewu?jakie wogole mam szanse zeby odzyskac pieniadze?
Naprzód,naprzód Mazda 626.Szybciej ,szybciej jedziemy po śmierć.
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2012, 10:29
Posty: 125 (1/1)
Skąd: Gdańsk
Auto: Poprzednio: Mazda 626gf 1.8 16V 90KM 97R
Mazda(BG) 323F 1.8 KAT 16V 103KM SOHC automat 1994r
Onecnie:
Mazda 626GF 2.0 136KM 1998r.

Postprzez cezar1993 » 1 wrz 2012, 16:23

to zależy na jakich policjantów trafisz... albo na takich co się tym zainteresują albo na takich co cię wyśmieją
Początkujący
 
Od: 25 lip 2012, 13:42
Posty: 14
Auto: xedos 2.0 v6 93

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Ogłoszenia