Nieuczciwy sprzedawca (investment1)

Tematy dotyczące użytkowników forum, z którymi współpraca nie zakończyła się pomyślnie. Obowiązkowe jest przestrzeganie aktualnej ustawy o ochronie danych osobowych!

Postprzez Szalotka » 26 mar 2012, 15:23

mlody1921 napisał(a):chyba pojade na policje

Chyba ? :| Od razu sie jedzie. W tym przypadku jeszcze przedstawia się że nie jesteś jedyną osobą oszukaną przez tą sama osobę.

sebek-71 napisał(a):Pobranie niestety nie jest też 100% metodą, co by ochronić się od oszustwa!
Koleś przyśle cegły i... co, i tak kasę musisz zapłacić---paranoja :|

Co Ty opowiadasz ?
Ja ostatnio zakupywałem przez neta obudowę do wanny właśnie za pobraniem. Zażądałem otworzenia paczki (oczywiście sam to zrobiłem). To ? To. Tyle i tyle. Proszę. Dziękuję. Do widzenia. No cześć.
Sprawa czysta.
Szalotka
 

Postprzez nemi » 26 mar 2012, 16:07

gromaciek napisał(a):Chyba ? Od razu sie jedzie.

Sprawa nie jest taka oczywista ;). Załóżmy, że chcesz odzyskać 200 zł. Dokładnie się nie orientuję jak to jest z takimi sytuacjami, czy zawsze w sądzie toczy się sprawa karna, jeśli jest oszukanych parę osób... Ale załóżmy, że dojdzie do rozprawy. Tak to się MOŻE potoczyć:
– idziesz w dogodnym dla siebie czasie i zgłaszasz sprawę na policję, składasz zeznania, przedstawiasz dowody itd.
– okazuje się, że takich jak Ty jest więcej, sprawia trafia do sądu.
– sąd stwierdza, że chce Cię przesłuchać (jakby nie miał zeznań z policji...) i dostajesz wezwanie do sądu w miejscu zamieszkania złodzieja. 10, 20, 50 a może 500 km od Ciebie. Tu mogą się zdarzyć różne scenariusze: akurat wykupiłeś wczasy na Majorce, a rozprawę masz w samym środku wyjazdu. Piszesz do sądu usprawiedliwienie, sąd wyznaczy nowy termin. Inny scenariusz jest taki, że musisz dymać 500 km, więc tym razem biegniesz na pocztę z podaniem o pomoc prawną, żebyś mógł być przesłuchany w miejscu zamieszkania. Sprawa się odwleka, czekasz na wyznaczenie terminu.
– pod groźbą grzywny i doprowadzenia przed sąd przez policję musisz się w tym sądzie ostatecznie stawić. W robocie bierzesz urlop (lub dzień bezpłatny, jeśli urlop już wykorzystałeś), a sąd zwróci aż ~80 zł utraconych zarobków [dla nieozrientowanych: ekwiwalent zarobków na poziomie ~1800 zł].

Tak czy inaczej bycie świadkiem w sprawie jest ze wszech miar niewdzięczne i kosztowne: utrata zarobków (chyba, ze się zarabia wspomniane 1800 zł), szukanie w internecie wszelkich wiadomości jak napisać takie czy inne podanie, kasa na listy polecone, ewentualne telefony do sekretariatu sądu, strata urlopu WYPOCZYNKOWEGO.

Osoby, które były oszukane, a nie zgłosiły tego na policję również mogą zostać wezwane przed oblicze sądu jako świadkowie w sprawie.

I wracając do początkowej kwoty 200 zł: osoba zarabiająca 5.000 brutto ma dniówkę ~160 zł, więc odzyska tak naprawdę 40 zł, chyba, że nie traktuje zmarnowanego urlopu na takie g*** jako swoją finansową stratę. A jeśli pobiegnie na pocztę raz czy dwa, żeby wymienić korespondencję z sądem, bo mało komu chce się gdzieś daleko jeździć, to ta kwota jeszcze stopnieje.

Przy mniejszych kwotach niestety trzeba traktować to jako sposób na "zrobienie kuku" złodziejowi niż sposób na odzyskanie kasy.

Miejmy nadzieję, że cały temat zostanie rostrzygnięty bez udziału poszkodowanych, żeby nie odnosili potem pyrrusowego zwycięstwa...
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

PostTen post został usunięty przez *White* 26 mar 2012, 16:52.

Postprzez *White* » 26 mar 2012, 16:59

... no tak więc nie róbmy nic a ziomek niech dalej kroi ludzi na kasę po co się przejmować stówką, dwoma czy kilkoma przecież zarabiamy takie kokosy że cała Europa nam zazdrości. :|
Soul of Motion ...791 791 600...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2006, 20:17
Posty: 181 (0/2)
Skąd: Gdansk
Auto: M6 GG 07r. 2.0 MZR MT
Była:
M6 GG 04r. 2.0 Pb/LPG AT
626 GF 99r. 2.0 DiTD
Premacy 01r. 2.0 Pb MT
626 GF 01r. 2.0 Pb/LPG MT
MX-3 95r. 1.6 Pb/LPG MT
626 GE 95r. 2.0 Pb MT
i inne nacje...

Postprzez lukaszek323f » 26 mar 2012, 17:50

Witam.
Próbował mnie wkręcić ale się nie dałem. Proponował mi halogen do mazdy ...
Tak myślałem, ze to niezły oszust, ale bałem się pisać cokolwiek pierwszy.
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 14:01
Posty: 595
Skąd: LUBLIN
Auto: Była 323f BG,323f Sportive
Obecnie BMW E60 530D

Postprzez dlysy » 26 mar 2012, 19:01

Ja niestety dalem sie oszukac <glupek2>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2010, 11:13
Posty: 25
Skąd: Ryglice
Auto: MAZDA 6 SPORT 136 KM

Postprzez nemi » 26 mar 2012, 19:26

*White* napisał(a):... no tak więc nie róbmy nic a ziomek niech dalej kroi ludzi na kasę po co się przejmować stówką, dwoma czy kilkoma przecież zarabiamy takie kokosy że cała Europa nam zazdrości. :|

Oczywiście nie mówię, żeby nic z tym nie robić. Chcę powiedzieć: "straciłeś stówę, przygotuj się, że możesz stracić drugą, nawet jeśli gość zostanie ukarany". Trzeba po prostu mieć tego świadomość, a złodziejstwo zwalczać trzeba :).
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez radar88 » 26 mar 2012, 19:50

Parę tyg temu szukałem panelu do drzwi (otwieranie szyb) do BA wiecie że to też miał :) Ale strasznie mnie nie pasowało to, że nie miał nawet jednego posta napisanego.Strasznie się podejrzliwy zrobiłem. Poprosiłem o foto, to się wypchał że cyfrówka mu właśnie padła i ma tylko aparat VGA w telefonie. VGA :| To co to było Simens C65 <lol> Kupiłem panel od innego użytkownika, chociaż też miał jednego posta, lecz przysłał mi zdjęcie, pokazał element, paczka przyszła i wszystko się zgadzało.

Zawsze jak coś kupuję to proszę o zdjęcie,zawsze. W jakimś minimalnym sensie jest to znak że faktycznie to czego szukamy może mieć, lecz zawsze jeszcze szukam czy zdjęcie przypadkiem nie pochodzi z jakiejś strony internetowej bądź allegro.

W cenie promocyjnej niczego nie ma, chyba że się czegoś po prostu chcemy pozbyć za grosze, aby nie leżało i miejsca nie zagracało. Ja tak robię, bo nie lubię trzymać czegoś bo, bo się może przyda.
Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i każdy odzyska swoje pieniążki, trzymam kciuki.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Enduro » 26 mar 2012, 19:55

mlody1921 napisał(a):TYle razy kupowałę i jakoś chyba trafiałem na uczciwych ludzie teraz niestety klapa , chyba pojade na policje i też zglosze

ja mam,...milem podobne doswiadczenia, tymbardziej ze posiadajc dane odbiory kasy, mozna go zwasze namierzyc, choc sa oczywiscie wyjatki, o ktrorych wspomnialem wczesniej
ja uparty to jestem i dopoki starczy mi mozliwosc ,
to wole generalnie dolozyc kilka razy wiecej kasy , niz ode mnie wyciagnal,
aby goscia w taki czy inny sposob dostac!
pozdr.
E
Ostatnio edytowano 26 mar 2012, 21:07 przez Enduro, łącznie edytowano 1 raz
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez *White* » 26 mar 2012, 20:46

ja uparty to jestem i dopoki starczy mi mozliwosc ,
to wole generalnie dolozyc kilka razy wiecej kasy , niz ode mnie wyciagnal,
aby gosc w taki czy inny sposob dostac!
i właśnie tego samego zdania jestem również.
Soul of Motion ...791 791 600...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2006, 20:17
Posty: 181 (0/2)
Skąd: Gdansk
Auto: M6 GG 07r. 2.0 MZR MT
Była:
M6 GG 04r. 2.0 Pb/LPG AT
626 GF 99r. 2.0 DiTD
Premacy 01r. 2.0 Pb MT
626 GF 01r. 2.0 Pb/LPG MT
MX-3 95r. 1.6 Pb/LPG MT
626 GE 95r. 2.0 Pb MT
i inne nacje...

Postprzez buki » 26 mar 2012, 20:51

radar88 napisał(a):Parę tyg temu szukałem panelu do drzwi (otwieranie szyb) do BA wiecie że to też miał :) Ale strasznie mnie nie pasowało to, że nie miał nawet jednego posta napisanego.Strasznie się podejrzliwy zrobiłem. Poprosiłem o foto, to się wypchał że cyfrówka mu właśnie padła i ma tylko aparat VGA w telefonie. VGA :| To co to było Simens C65 <lol> Kupiłem panel od innego użytkownika, chociaż też miał jednego posta, lecz przysłał mi zdjęcie, pokazał element, paczka przyszła i wszystko się zgadzało.

Zawsze jak coś kupuję to proszę o zdjęcie,zawsze. W jakimś minimalnym sensie jest to znak że faktycznie to czego szukamy może mieć, lecz zawsze jeszcze szukam czy zdjęcie przypadkiem nie pochodzi z jakiejś strony internetowej bądź allegro.

W cenie promocyjnej niczego nie ma, chyba że się czegoś po prostu chcemy pozbyć za grosze, aby nie leżało i miejsca nie zagracało. Ja tak robię, bo nie lubię trzymać czegoś bo, bo się może przyda.
Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i każdy odzyska swoje pieniążki, trzymam kciuki.



Witam,

też miałem do czynienia z tym oszustem (potrzebuję lewe lusterko do mojej M6) ale podobnie jak kolega radar88 coś mnie zaniepokoiło bo kolega INVESTMENT1 pisał nieco dziwne teksty, a mianowicie:

"Mam takie lusterko za 150 zl z przelewem i przy kurierze i 190 przy pobraniu i poczcie.. lusterko jest nowe. Co do zdjecia na ten moment dysponuje tylko aparatem vga wiec raczej plama a nie zdjeciami nikon upadl na nartach wraca za dobry tydzien z naprawy.
Pozdro jacek"

a kiedy jednak nalegałem o kilka fotek to napisał:

"Robilem ostatnio zdjecie blotnika tel ma 7 lat.. wiec to jest plama a nie przedmiot. Ja ze swojej strony moge powiedziec tak ze jesli bedzie cos nie tak to odbieram na moj koszt i przelewam kase dzien wczesniej.. jesli cokolwiek Panu sie nie spodoba.. natomiast co do zdjecia uczciwie mowie na ten momeent nie mam za bardzo jak.. MOglym Pana w konia zrobic i wziac zdjecia z internetu ale po co?"

Kolega mocna się opierał z tymi fotami a dwa to przyczaiłem że świeżo co założył profil na forum i ma zero postów.

To wszytko działo się 07.03.2012, po czym 11.03.2012 kolega o nicku "mazda6nysa" pisze do mnie że ma takowe lusterko. Sprawdzam gościa i okazuje się ze chwile przed napisaniem do mnie waidomosći co zaożył sobie profil i ma oczywiscie zero postów. Pisząc do niego o kilka fotek , temat ucichł , nie odezwał się już.

Tak więc koledzy uważajcie bo być może pan INVESTMENT1 to teraz mazda6nysa. Czy do kogoś z was odezwał się ktoś taki jak mazda6nysa? Jakby co ostrzegam bo może te ta samo osoba a być może teraz to ma już jeszcze inny nick.

Pozdro.
Początkujący
 
Od: 1 sie 2009, 21:11
Posty: 15
Auto: Mazda GY MZR-CD 2.0 136KM 2004

Postprzez Marianek » 26 mar 2012, 21:18

radar88 napisał(a):Zawsze jak coś kupuję to proszę o zdjęcie,zawsze. W jakimś minimalnym sensie jest to znak że faktycznie to czego szukamy może mieć, lecz zawsze jeszcze szukam czy zdjęcie przypadkiem nie pochodzi z jakiejś strony internetowej bądź allegro.

Zawsze można poprosić o jakąś nietypowa rzecz żeby znalazła się przy zdjęciu np 2 złote i 20gr reszka
gwarancja pewności ze ten element jest prawie 100% jeśli zdjęcie dojdzie szybko.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez radar88 » 26 mar 2012, 22:09

Marianek napisał(a):Zawsze można poprosić o jakąś nietypowa rzecz żeby znalazła się przy zdjęciu np 2 złote i 20gr reszka
gwarancja pewności ze ten element jest prawie 100% jeśli zdjęcie dojdzie szybko.

Też prawda o tym nie pomyślałem, lecz jak ktoś ma problem ze wstawienia zdjęcia to praktycznie z automatu rezygnuję (chyba że osobę znam).
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez sebek-71 » 26 mar 2012, 22:18

gromaciek napisał(a):Co Ty opowiadasz ?
Ja ostatnio zakupywałem przez neta obudowę do wanny właśnie za pobraniem. Zażądałem otworzenia paczki (oczywiście sam to zrobiłem). To ? To. Tyle i tyle. Proszę. Dziękuję. Do widzenia. No cześć.
Sprawa czysta.

Kolego ja nic nie opowiadam, tylko taka jest prawda!NIESTETY :(
Możesz otworzyć paczkę, ale robisz to na własną odpowiedzialność i musisz najpierw zapłacić, jeśli nie masz opcji(wykupionej) sprawdzenie zawartości przed doręczeniem.
Teraz nawet, jeżeli jest coś nie tak, to kurierowi musisz zapłacić bo nie wyda ci przesyłki...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1113 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez smile » 26 mar 2012, 22:27

Ja się niegdy nie pytam czy mogę otworzyć, tylko otwieram drzwi, kurier ma pakę w rękach więc ją grzecznie od niego biorę aby mógł mi podac pisadło elektroniczne ale zamiast je wziąść to dobieram się do paczki :P
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Grzesiu » 26 mar 2012, 22:41

hm, a kolega Jacek w tym czasie nie próżnuje, uderzył na forum volvo.
http://www.volvoforum.pl/topics113/nieu ... t48579.htm
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez Dragonn » 26 mar 2012, 22:57

Witam,

do mnie też dotarł ten użytkownik, proponując szukane części, i po wiadomości w której poprosiłem o zdjęcia lub numer telefonu zapadł się pod ziemie. No a wiadomo chyba że nie ma co kupować czegokolwiek bez jakiegoś zdjęcia, to chyba wszyscy wiemy.
Także do niczego na szczęście nie doszło. No ale fakt faktem jedyny sposób zakupu w tym momencie to za pobraniem, nie ma innej opcji.
Problem w tym że kurierzy czasami nie za bardzo chcą pozwolić otworzyć tą paczkę przed płatnością ;p
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2011, 17:45
Posty: 33
Skąd: Śląsk, K-ce
Auto: Mazda MX-6, KL 2,5 V6
Była: MX-6 2.0 16V

Postprzez Szalotka » 26 mar 2012, 23:05

Dragonn napisał(a):Problem w tym że kurierzy czasami nie za bardzo chcą pozwolić otworzyć tą paczkę przed płatnością ;p

To podziekowac wtedy wypada i paczka z cegła trafia do nadawcy.

Ludzie dajcie juz spokój. Nie ma Was na Policji (bo uważacie że nic nie zrobi) , konkretów nie przedstawiacie a przesciganie sie w sugestiach co a gdyby to sami widzicie że nie ma sensu.
Szalotka
 

Postprzez sebek-71 » 26 mar 2012, 23:07

Ten gostek, to chyba wszystkim i wszędzie wciska ten sam kit o uszkodzonym aparacie fotograficznym i swoim telefonie z aparatem VGA...
A z tym otwieraniem paczki, to niestety, ale taki mają regulamin np w DHL :|
Spotkałem się z tym parę razy, więc piszę, ku przestrodze i tyle.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1113 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez Grzyby » 26 mar 2012, 23:14

gromaciek napisał(a):Dragonn napisał(a):
Problem w tym że kurierzy czasami nie za bardzo chcą pozwolić otworzyć tą paczkę przed płatnością ;p

To podziekowac wtedy wypada

Poczytaj regulaminy wszystkich firm kurierskich.
Przy standardowej przesyłce najpierw płacisz. Potem możesz sobie otwierać.
Jak coś jest nie tak, wtedy możesz spisać z kurierem protokół niezgodności (różnie się to nazywa w różnych firmach).
Nie ma tak, że Ty otwierasz sobie paczkę, niszczysz opakowanie, a potem mówisz że nie zapłacisz. Chyba że taką opcję sobie wykupisz.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Ogłoszenia