Mazda3 BP Skyactiv-X ’20 Fastback – Hikari

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez nentamer » 21 paź 2021, 23:58

Witam wszyskich!

Jakiś miesiąc temu dołączyłem do klubu Mazdy kupując takie cacko. Tak jak napisałem w tytule jest to wersja Skyactiv-X 180KM. Poza tym skrzynia manual, wersja Hikari z pakietem Luxury Black.
Zanim doszło do tego zakupu ani o japońskiej motoryzacji ani o mazdach nie wiedziałem nic. No może jedynie to że zawsze podobała mi się szóstka. I to ona przyciągnęła mnie do salonu.
Poczciwe Volvo s40 sprawowało się świetnie ale kilometry i lata lecą nieubłaganie. Trzeba było szukać czegoś nowego. Jako że nie podobają mi się SUV-y i hatchbacki wybór sedana przy aktualnych trendach był bardzo trudny i ograniczony. Oglądałem różne auta, różnych marek i jednak to Mazda okazała się mieć w sobie to „coś”. Zależało nam na skórze z elektryką i manualu. Nie udało się znaleźć soul red crystal ze skórą i manualem, dlatego jest machine grey. I nie żałuję ani trochę. Przy okazji pozdrawiam Pana Łukasza z Mirai Motors w Sosnowcu.

Auto cieszy oko, fajnie śmiga i w środku jest jakby luksusowo. Czego chcieć więcej? Chyba tylko bezawaryjności ;)

Co do planów mam zamiar zabezpieczyć folią reflektory i może dojdzie jakaś ceramika w profesjonalnym zakładzie... Dotychczas sam polerowałem lakier ale boję się zrobić one step na tym aucie. To był democar więc lakier nie był porysowany tylko trochę zapuszczony od parkowania na placu. Wystarczyła zwykła kosmetyka: piana, dekontaminacja, glinka, cleaner i na koniec detailer na bazie SiO2 – Pirouette firmy Fireball. Jestem zadowolony z efektu i mogę polecić ten produkt.
Piano black oczywiście był już porysowany, jednak łatwo to spolerować. Pasta KOCH i mały pad polerski załatwiły sprawę. Jest o niebo lepiej, nie będę tego oklejał. Jak powstaną nowe ryski to 15 minut polerowania i po krzyku.

Pozdrawiam!
Załączniki
B7909C9A-3560-4B95-A0DD-1D8B44380F14.jpeg
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 16:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Postprzez Tasman20Wroc » 27 paź 2021, 23:16

Fajny kolorek <spoko> . Maździe udało się w bp osiągnąć fajny efekt bo sedan wygląda elegancko a HB zadziornie. Pierwszy ładny sedan w 3. Niech służy bezawaryjne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2019, 21:45
Posty: 486 (24/11)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 2012
Były:
Polonez Caro 1.5 GLE
Golf IV 1.6 MPI

Postprzez nentamer » 30 paź 2021, 13:24

Dzięki, mam nadzieję że posłuży. Sedan faktycznie w tej wersji bardzo udany. Oglądałem się na mieście za Lexusem IS i Giulią. Niektóre linie mają podobne do Mazdy, może dlatego tak mi się podoba.
Kilka fotek z tego tygodnia:
Załączniki
DSC07746.jpg
DSC07748.jpg
DSC07751.jpg
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 16:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Postprzez corky1 » 4 lis 2021, 16:45

nentamer napisał(a):Sedan faktycznie w tej wersji bardzo udany


Pewnie jestem nieobiektywny, ale podpisuję się obiema rękami.

Bardzo ładna sztuka, niech długo służy <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez nentamer » 12 lis 2021, 19:30

Dzięki! Też mam nadzieję że posłuży. Będę dbał o to. Trójka wróciła do mnie z oklejania.
Miałem w planach zabezpieczenie reflektorów a tymczasem po dwóch miesiącach użytkowania mam wrażenie jakby pojawiły się nowe odpryski. Decyzja była prosta. Zrobiłem prawie full front czyli maska, zderzak, reflektory i lusterka. Błotniki sobie darowałem. Panowie byli tak mili że w pakiecie okleili mi słupki B, wnęki klamek i znaczek na grillu.
Na razie poczekamy tydzień jak folia siądzie na aucie ale już teraz jestem zadowolony i trochę spokojniejszy.

Polecam 3P Detailing z Lublina. Auto w dniu odbioru wyglądało lepiej niż w salonie.
Załączniki
52454D0A-2C5F-4DB9-85C1-F34A7CAE37CE.jpeg
EA1D5ABF-3EF5-40DB-B41F-B02368F0905D.jpeg
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 16:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Postprzez Ścibi85 » 22 sty 2022, 23:01

Powodzenia! Szerokości:D Do zobaczenia :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez Sparhawk » 6 maja 2022, 20:19

Przepiękna. Odebrałem 2 tygodnie temu identyczną konfiguracje w salonie. Tyle że ja musiałem sam ją skonfigurować i zapłaciłem na pewno sporo więcej i czekałem na nią pół roku… Także gratulacje, że udało Ci się wyrwać taką sztukę – te lepiej doposażone praktycznie wszystkie mają automat :/. Ale takie czasy, szacun dla Mazdy, że w ogóle da się taką skonfigurować bo jak patrzyłem na konkurencje to żal pupę ściska.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2014, 23:29
Posty: 24
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BP Hikari e-Skyaktiv-X 186KM ’22

Postprzez nentamer » 17 cze 2022, 11:11

Dzięki, mi też się podoba.
Jak patrzę na obecną sytuację, to utwierdzam się w przekonaniu że dobrze wybrałem i miałem dużo szczęścia. W lokalnym salonie stała właśnie taka, tylko że z AT no i oczywiście nowa więc poza moim zasięgiem. Szukałem zestawu Hikari+Soul Red Crystal+Luxury Black+MT. W manualu znalazł się jedynie ten Machine Grey więc wziąłem i nie żałuję. Ten kolor i felga pasują do sedana jak żadne inne.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 16:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Postprzez nentamer » 18 wrz 2023, 12:53

Mały update po dwóch latach użytkowania.

Z rzeczy fajnych:
– dodałem odpinany hak holowniczy i mogę jeździć z rowerami jak lubię.
– przestałem się oszukiwać że zadbam o piano black i wszystkie elementy zabezpieczone folią PPF – wyglądają jak nowe
– poszła pełna konserwacja podwozia
– przyciemniona tylna szyba

Z niefajnych:
– bateria padła bez ostrzeżenia zaraz po upływie gwarancji. Jest nowa, podobno poprawiona. Jeżdżę i obserwuję ;)
– wiązka od pompy paliwa pod kanapą wpadała w wibracje i brzęczała przy 2K RPM. Serwis podkleił gąbką. Pierdoła ale jak już piszę, to wszystko.
– niefajnie rdzewieją zaciski. strasznie mnie to razi i jak tylko znajdę sposób to je zregeneruję

Ogólnie po 45 tys km fura śmiga i podoba mi się tak samo jak w dniu zakupu. Nie wiem czy znalazłbym coś fajniejszego w tej kasie.

Pozdrówki!
Załączniki
IMG-3349.jpg
IMG-3836.jpg
IMG-3838.jpg
IMG-4172.jpg
Ostatnio edytowano 20 wrz 2023, 10:37 przez nentamer, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 16:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Postprzez Przypadek » 18 wrz 2023, 13:22

Wygląda zacnie Milordzie.
Jaka cena haka wraz z montażem? Jak się jeździ z rowerami?
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2023, 23:08
Posty: 62 (7/7)
Auto: Mazda 3 BP 2023
150 km, AT

Postprzez lupik » 19 wrz 2023, 18:48

świetna, mam słabość do tego modelu i tego tyłu – miodzio jednym słowem
Początkujący
 
Od: 27 maja 2023, 16:33
Posty: 2 (0/1)

Postprzez nentamer » 20 wrz 2023, 10:34

Przypadek napisał(a):Wygląda zacnie Milordzie.
Jaka cena haka wraz z montażem? Jak się jeździ z rowerami?


Za hak przepłaciłem bo wyszło ponad 2K i nie jestem do końca zadowolony ze sposobu podpięcia do wiązki. Poruszyłem to w wątku o haku. Poza tym faktem jest ekstra. Na co dzień haka nie ma. Zapięcie wszystkiego jest błyskawiczne a z rowerami jeździ się bardzo dobrze. Wreszcie stoją na platformie a nie wiszą. Z poprzednim wieszakiem była walka, bo każdy rower jest inny.
Dodatkowy plus, że bagażnik THULE Velo Compact się zsuwa do mniejszych rozmiarów i wrzucam go do kufra jak idziemy na rower. Bagażnik kupiłem używany na OLX więc da się to ogarnąć całkiem niedrogo. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania i korzystam regularnie.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 16:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Postprzez dobrzyn22 » 22 wrz 2023, 20:15

nentamer napisał(a):wszystkie elementy zabezpieczone folią PPF

sam oklejałeś ? dasz namiar jaką dokładnie folią, skoro jesteś zadowolony ?
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez Palmer » 5 lis 2023, 00:12

nentamer napisał(a):– poszła pełna konserwacja podwozia

To ja mam kilka pytań, bo chciałbym też taką konserwację jakiejś firmie powierzyć.
Co to znaczy pełna, jakim specyfikiem, gdzie i z jaką cenę trzeba się liczyć? Czy ruda zdążyła się już pojawić na jakichś elementach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 442 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez nentamer » 24 lis 2023, 01:23

dobrzyn22 napisał(a):
nentamer napisał(a):wszystkie elementy zabezpieczone folią PPF

sam oklejałeś ? dasz namiar jaką dokładnie folią, skoro jesteś zadowolony ?


Nie wiem jaką folią była oklejona reszta ale co do maski mam pewność że to GSWF i jest wyraźnie lepszej jakości. Jest wyraźnie grubsza i ma fajną powierzchnię. Tu jest video jak mi ją chłopaki nakładają:
[youtube] https://youtu.be/sS3RI549_io?si=AZOd5xL5qmTCT86T[/youtube]

Dopisano 24 lis 2023, 00:48:

Palmer napisał(a):
nentamer napisał(a):– poszła pełna konserwacja podwozia

To ja mam kilka pytań, bo chciałbym też taką konserwację jakiejś firmie powierzyć.
Co to znaczy pełna, jakim specyfikiem, gdzie i z jaką cenę trzeba się liczyć? Czy ruda zdążyła się już pojawić na jakichś elementach?


Pełna w takim sensie że szef serwisu pokazywał mi gdzie dotarła konserwacja którą Mazda zleca w Antwerpii. Myślę że natryskują to bez demontowania osłon. Oddałem auto do ASO tam gdzie serwisuję. Odkręcają co się da od spodu i natryskują środek na bazie pszczelego wosku (śmierdziało ze trzy tygodnie) we wszystkie profile zamknięte, w drzwi i pod maską. To ostatnie najmniej mi się podobało.
Nie wiem jaki to środek Koszt w zależności ile puszek zużyją – u mnie 2tys. Po roku śladów rdzy nie stwierdzono.

Dopisano 24 lis 2023, 00:52:

Palmer napisał(a):
nentamer napisał(a):– poszła pełna konserwacja podwozia

To ja mam kilka pytań, bo chciałbym też taką konserwację jakiejś firmie powierzyć.
Co to znaczy pełna, jakim specyfikiem, gdzie i z jaką cenę trzeba się liczyć? Czy ruda zdążyła się już pojawić na jakichś elementach?


Pełna w takim sensie że szef serwisu pokazywał mi gdzie dotarła konserwacja którą Mazda zleca w Antwerpii. Myślę że natryskują to bez demontowania osłon. Oddałem auto do ASO tam gdzie serwisuję. Odkręcają co się da od spodu i natryskują środek na bazie pszczelego wosku (śmierdziało ze trzy tygodnie) we wszystkie profile zamknięte, w drzwi i pod maską. To ostatnie najmniej mi się podobało.
Nie wiem jaki to środek Koszt w zależności ile puszek zużyją – u mnie 2tys. Po roku śladów rdzy nie stwierdzono.

Dopisano 24 lis 2023, 00:53:

Takie info znalazłem
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-11-24 o 00.47.57.png.png
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 16:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy