Mazda3 BM PR-VP RS 14' Hatchback – Skypassion Blue (1.5 100 KM)

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez Sprzedawca_Ziela » 22 lip 2021, 11:22

Witajcie,
jestem szczęśliwym posiadaczem (od ok. 2 miesięcy) Mazdy 3 BM w wersji 100 konnej z silnikiem 1.5. Komfort jazdy niesamowity, szukam ciągle powodu żeby móc gdzieś jechać w dłuższą trasę.

A teraz trochę o specyfikacji pojazdu:
-rok produkcji: 2014
-typ silnika: benzynowy
-pojemność skokowa: 1496 cm3
-skrzynia biegów: manualna
-wyciszenie: w porównaniu do Opla Astry J z 2014 jest o wiele ciszej w środku (nawet przy prędkościach autostradowych, bo głównie taką wadę wskazywali użytkownicy tego modelu);
-prędkość maksymalna: 192 km/h (więcej się nie dało ;) );
-spalanie: w trasie przy 70-90km/h jadąc na 6 biegu rzędu 3-4 litrów !
-stan licznika: 102 000 w momencie zakupu, obecnie ok 105 000 km;
-olej wymieniany przy 100 000 km, więc póki co nie wymieniam;
-komplet opon letnich i zimowych;
-brak tempomatu oraz dotykowego ekranu LCD (jest zwykłe radio z usb, ale zamontowałem już transmiter bluetooth – tanie i dobre :) ).


Obrazek
Moja znajoma twierdzi, że to kolor błękitnego nieba wchodzącego do oceanu <rotfl>
Modelowo oczywiście Skypassion Blue

Obrazek
Zacząłem od kołpaków. Alusy będą w swoim czasie ;)
Swoją drogą jedyne co mnie martwi to komunikat na desce rozdzielczej z żółtym napisem "Istop" oraz żółty wykrzyknik. Na forum czytałem, że to kwestia słabego akumlatora – podładowałem i przez tydzień góra dwa było ok, a później komunikat zaczął się pojawiać okresowo. Może to czas na wymianę akumlatora na nowy? <co?>

Obrazek
Taki bajer z Chin, choć może mogły być czarne.

Obrazek
Nakładki na pedały.
Obrazek
Nakładki na progi – długo myślałem czy wybrać takie, czy całe srebrne (stalowe), ale obawiałem się zbyt mocnego rysowania.
Obrazek
Nakładka na ręczny hamulec – wcześniej miałem plastikową, była fajna, ale ta jest sztos :)
Obrazek

I nakładki na klamki, których moja kobieta nienawidzi. Moim zdaniem świetnie się komponują z czarnymi lusterkami plus myślę w przyszłości zamontować nakładkę na lotkę w czarnym kolorze (tylko że są albo do sedana albo do wersji po lifcie... a nie wiem czy do wersji przed liftem będzie pasować).

W planach również oświetlenie powitalne w podłodze :)
Początkujący
 
Od: 28 mar 2021, 16:55
Posty: 25
Auto: Mazda 3 BM

Postprzez Sprzedawca_Ziela » 28 wrz 2021, 08:24

A to dzisiejsza zmiana, która dotarła wprost z Chin :D
Załączniki
IMG_20210928_092217.jpg
Początkujący
 
Od: 28 mar 2021, 16:55
Posty: 25
Auto: Mazda 3 BM

Postprzez dobrzyn22 » 1 paź 2021, 10:37

końcówka nawet fajna, pokaż zdjęcie z dalszej odległości jak to się prezentuje ;)
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 15:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy