Mazda3 BK ZJ '06 Sunlight Silver

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez Deson » 4 kwi 2020, 17:20

Witam forumowiczów,
3 lata i 3 miesiące minęły od kiedy stałem się posiadaczem Mazdy 3 1.4 84 KM benzyna w kolorze 22V Sunlight Silver i w końcu znalazłem odwagę i czas by pochwalić się co udało mi się zmienić w tym czasie. Forum obserwuje właściwie od kiedy tylko kupiłem mazdę, większe czy mniejsze naprawy starałem się najpierw podejrzeć tutaj i zdarzyło się nie raz, że pomogliście mniej lub bardziej nawet z drobnostkami :)

Wersja wyposażenia: Elegance
Przebieg 224 tys. km potwierdzony fakturami i wydrukami TUV które otrzymałem przy zakupie mazdy

Lista napraw:
W styczniu 2017 nowy akumulator 250 zł
Marzec 2017 wymieniona pompa wody wraz z płynem chłodniczym 550 zł
Kwiecień 2017 olej Castrol EDGE 5w30+wymieniony komplet filtrów
Lipiec 2017 zabezpieczenie podwozia
Luty 2018 Wymiana oleju Castrol EDGE 5w30+komplet filtrów
Październik 2018 Wymiana kompletnego sprzęgła 1400 zł
Grudzień 2018 nowe tarcze i klocki tył TRW 250 zł+regeneracja tylnych zacisków + wymiana oleju i filtrów 670 zł.
Kwiecień 2019 zmiana na próbę oryginalnego układu dolotu powietrza na taki z filtrem stożkowym. Bardzo prosta budowa, a zarazem wymiana, a odrobinę ożywiła mazdę także został już taki.
Czerwiec 2019 przegląd zawieszenia, gdzie po diagnozie wymieniono przedni lewy wahacz na nowy oraz tylne tuleje zawieszenia koszt 890 zł.
Sierpień 2019 – wymiana płynu wspomagania, regeneracja przednich reflektorów, czyszczenie silniczka krokowego, czyszczenie przepustnicy
Październik 2019 – wymiana uszczelek kolektora dolotowego koszt 350 zł
Grudzień 2019 – wymiana oleju na Mazda Ultra 5W-30+nowy filtr oleju
Styczeń 2020 wymiana uszczelki pokrywy zaworów, nowe świece NGK V-line, nowy silniczek spalania stukowego OEM Mazda, nowa cewka zapłonowa koszt 660 zł
21 marca nowe siłowniki klapy bagażnika
28 marca zostały wymienione łączniki stabilizatora przedniego i końcówki drążków kierowniczych.

Z rzeczy które zostały dołożone/zrobione:
-owiewki przeciwsłoneczne/przeciwdeszczowe szyb
-czerwone podkładki JDM w komorze silnika
-nakładka tłumika ze stali nierdzewnej
-emblematy polakierowane na czarno plastidip
-dolot z filtrem stożkowym + obudowa
-gumowa dokładka przedniego zderzaka
-Renowacja zacisków hamulcowych i polakierowanie na kolor żółty
-Zmiana oświetlenia schowka i wnętrza na LED
-Zmiana podświetlenia panelu klimatyzacji na LED
-Alufelgi 16 cali Platin + opony 205/55

Auto wstawiam na koniec swojej przygody tutaj, żałuje że nie zrobiłem tego wcześniej ale albo nie było czasu, albo chęci, albo dobrych zdjęć <glupek2> Aktualnie jakby ktoś był zainteresowany auto jest na sprzedaż, dużo mamony włożone, komuś pewnie długo posłuży, a w sumie fajnie jakby ktoś z forum to kupił i dalej się bawił <spoko> Pozostaje tylko czekać, aż restrykcje dotyczące podróżowania się zmniejszą <płacze>
Załączniki
DSC_0348.JPG
DSC_0351.JPG
DSC_0358.JPG
DSC_0359.JPG
DSC_0360.JPG
temp27.jpg
Początkujący
 
Od: 22 gru 2019, 15:22
Posty: 3
Auto: Mazda 3 BK 2006 1349 ccm (1.4) 62 kW 84 KM ZJ-VE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy