Mazda3 BK Top Sport LF '08

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez chmielu_KL » 13 maja 2022, 20:43

Krzywienie tarcz w BK to dość częsty temat.
Tak jak w 6 i każdy kto wrzucił zaciski z MPS'a mówi że problemu już nie ma.
Ja latam na Rotingerach nacinano – nawiercanych i póki co 14tyś jak ta lala, a że z zaciskami z MPS'a hamuje to bez porównania lepiej to lekko nie mają :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 16:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez PiotrekZ95 » 12 lip 2022, 10:49

chmielu_KL napisał(a):Krzywienie tarcz w BK to dość częsty temat.
Tak jak w 6 i każdy kto wrzucił zaciski z MPS'a mówi że problemu już nie ma.
Ja latam na Rotingerach nacinano – nawiercanych i póki co 14tyś jak ta lala, a że z zaciskami z MPS'a hamuje to bez porównania lepiej to lekko nie mają :)


Słyszałem tez o tym, piasty i łożyska sprawdzone przed montażem wszystko z nimi Ok, o dziwo jak kupowałem auto to miało już mocno wyeksploatowane tarcze z przodu, a mimo tego były proste, także nie upatruje tutaj winy, jedynie w tarczach. Reklamacja oczywiście nie została uznana, ale nie chce mi się z nimi bawić. Co do zacisków z mps, dla mnie nie ma to sensu. Auto super ciężkie nie jest, silnik raczej dosc standardowy, także w obecnych warunkach jakie stwarza Polska infrastruktura drogowa i przepisy ruchu drogowego, to P:300mm T:280mm jest zupełnie wystarczające szczególnie ze auto siedzi na seryjnych 17 z oponami 205/50 i tutaj abs już ma niestety co robić.. Chyba ze dużo śmigasz po torze i potrzebowałeś większej powierzchni do odprowadzania ciepła :)
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2019, 19:33
Posty: 155 (1/0)
Skąd: Śląsk
Auto: M3 BK 2.0 LF 2008r.

Postprzez chmielu_KL » 13 lip 2022, 07:23

Powiem Ci tak, niby to 20mm, ale różnica jest ogromna względem serii. Choć seria nie była wcale taka zła to po zmianie jest po prostu bajka. Co do prędkości bo te można rozwinąć różne, to ganiając się od świateł do świateł nowe heble nie raz mnie uratowały gdzie na seryjnych zatrzymałbym się na skrzyżowaniu.

U mnie mod głównie dla poprawy dla oka :p bo seryjny w 17 wyglądał komicznie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 16:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy