Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez DanielQuattro » 8 lip 2017, 09:42

Zoomi napisał(a):Może w Wiedniu nie używa się ich wcale za dnia

grunt że box dobrze dopasowany :) mimo że nie mały

W Austrii światła nie są obowiązkowe, osobiście używam cały czas – takie przyzwyczajenie

Co do boxu dzięki, nie chciałem małego, bo na urlop z 18 miesięcznym synkiem trzeba towaru ;)


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Zoomi » 8 lip 2017, 11:00

DanielQuattro napisał(a):
W Austrii światła nie są obowiązkowe, osobiście używam cały czas – takie przyzwyczajenie

Co do boxu dzięki, nie chciałem małego, bo na urlop z 18 miesięcznym synkiem trzeba towaru ;)


I bardzo się chwali taką postawę, że masz mózg i wiesz że trzeba myśleć czasem za brak logiki w wymogach przepisów. Może dzięki temu jeszcze nawet żyjesz, bo nie wykluczone że ktoś już nie raz w porę miał szansę Cię dostrzec stojąc koło takich lansowych autek z ciemnymi szybami przednimi, i nie władował Ci się prosto pod koła. No niestety mój brat nie miał takiego szczęścia kiedyś i skasował nówkę z salonu samochód po miesiącu w ten sposób właśnie że go ktoś nie zauważył.

Przeedytowałem poprzedniego swojego posta, żeby było jasne że nie Ciebie miałem na myśli o tych szybach.

Box zrozumiałe, że duży. Sam zamierzam ze 2metry załadować bo w końcu po to jest właśnie box by coś przewieźć, ale nie wiem czy się na długi zdecyduję bo dach mam krótszy niż u Ciebie, a jeździć 90 czy 100km/h (podmuch dolny od przodu) po autostradzie paręset km mi się by nie uśmiechało. Chociaż z drugiej strony to taki dystans można się przemęczyć. Gorzej byłoby pojechać na wycieczkę 3000km (a niektórym zdarzają się takie) i się wlec przez box'a, gdyby nadmiernie z przodu wystawał. Właśnie ile masz z przodu wysunięty i do jakiej prędkości bezpiecznie można z nim jeździć żeby nim nie szarpało do góry?
Ostatnio edytowano 18 lip 2017, 22:24 przez Zoomi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2017, 00:41
Posty: 181 (1/3)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 S VI BJ, 1.6 ZM benzynka 98KM/72kW, 2002r.

Postprzez DanielQuattro » 8 lip 2017, 22:05

Zoomi napisał(a):Właśnie ile masz z przodu wysunięty i do jakiej prędkości bezpiecznie można z nim jeździć żeby nim nie szarpało do góry?

Musialbym zmierzyć, jak nie zapomnę to zrobię jutro. Na oko wystaje ok. 30cm.
Jechałem z Austrii normalnie 130km/h bez żadnych problemów
Obrazek
Postaram się jutro zmierzyć
https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Ostatnio edytowano 8 lip 2017, 22:28 przez DanielQuattro, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Zoomi » 8 lip 2017, 22:23

Te na oko w zupełności wystarcza, dzięki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2017, 00:41
Posty: 181 (1/3)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 S VI BJ, 1.6 ZM benzynka 98KM/72kW, 2002r.

Postprzez DanielQuattro » 9 lip 2017, 12:38

Zoomi napisał(a):Te na oko w zupełności wystarcza, dzięki.

Może i wystarczy na oko ;) ale po zmierzeniu jest 40 cm. Tak jak pisałem wcześniej, bez żadnych problemów leciałem normalnie na Chorwację autostradami 130/140 km/h czyli tyle ile można. Z reszta cały czas jeszcze tu
Jesteśmy ;) Jest fajnie to przedłużyliśmy sobie troszkę ;)Obrazek


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Zoomi » 9 lip 2017, 14:08

Dzięki za wstawione zdjęcie bo w zasadzie widzę że moje pytanie było nieprecyzyjne, od czego mierzyć. Ale zdjęcie już mi to rozjaśniło. Tak mi się zdaje że mój będzie nieco bardziej do przodu wysunięty, ale jeśli możecie w swoim przypadku nawet 140km/h pomykać to te 110-120km/h z moim też powinno dać radę. W miarę przyzwoicie i ekonomicznie. Bo i tak przy 140 to mam takie obroty że taniutko by nie było a tym bardziej z boxem. Coś koło 4,5tys obr/min, brak VI-ki niestety.

Życzę przyjemnego wypoczynku, dobrej pogody i ciekawych widoków, pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2017, 00:41
Posty: 181 (1/3)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 S VI BJ, 1.6 ZM benzynka 98KM/72kW, 2002r.

Postprzez DanielQuattro » 10 lip 2017, 12:30

Zoomi napisał(a):Dzięki za wstawione zdjęcie bo w zasadzie widzę że moje pytanie było nieprecyzyjne, od czego mierzyć. Ale zdjęcie już mi to rozjaśniło. Tak mi się zdaje że mój będzie nieco bardziej do przodu wysunięty, ale jeśli możecie w swoim przypadku nawet 140km/h pomykać to te 110-120km/h z moim też powinno dać radę. W miarę przyzwoicie i ekonomicznie. Bo i tak przy 140 to mam takie obroty że taniutko by nie było a tym bardziej z boxem. Coś koło 4,5tys obr/min, brak VI-ki niestety.

Życzę przyjemnego wypoczynku, dobrej pogody i ciekawych widoków, pozdrawiam.


1. Mierzyłem do rantu szyby
2. Paliwo – mi wyszło ok. 9,5 L/100 z boxem (2 dorosłych i mały)
Mam benzynę 1.6, V biegów
3. Dzięki, jutro już niestety wracamy
Obrazek


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Zoomi » 12 lip 2017, 17:51

Dzięki za podzielenie się ładnymi zdjęciami z Chorwacji, do której się pewnie wybiorę w przyszłym roku, może nawet wspólnie z innymi klubowiczami Mazdaspeed :)

Co do zderzaczka od MPSa to myślę że to będzie dobry pomysł, jeśli tylko pasuje to doda sporo uroku tyłeczkowi "Madzi".
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2017, 00:41
Posty: 181 (1/3)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 S VI BJ, 1.6 ZM benzynka 98KM/72kW, 2002r.

Postprzez DanielQuattro » 13 lip 2017, 10:38

Zoomi napisał(a):Dzięki za podzielenie się ładnymi zdjęciami z Chorwacji, do której się pewnie wybiorę w przyszłym roku, może nawet wspólnie z innymi klubowiczami Mazdaspeed :)


Jak coś by takiego miało być, to daj znać ;) my na pewno za rok znów lecimy na Chorwację. Podobno Albania jest tez warta uwagi ;)

Przy okazji ma tu ktoś "niepotrzebny" zderzak do MPSa ??
Obrazek
(Fotka podebrana z Google)


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Zoomi » 13 lip 2017, 18:38

Nom, nieźle się będzie prezentować. Jeśli chodzi o zawieszenie to takie zglebienie zawieszenia zawsze wzbudza we mnie wulkan gdy muszę się wlec za podobnymi wehikułami po dość przyzwoitej drodze 60km/h podczas gdy na fabrycznym suspenisie pomknąłbym bez najmniejszego łubu dubu drugie tyle. I nic bym nawet nie poczuł. Ale domyślam się że to był tylko przykład.
Ostatnio edytowano 17 lip 2017, 21:28 przez Zoomi, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2017, 00:41
Posty: 181 (1/3)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 S VI BJ, 1.6 ZM benzynka 98KM/72kW, 2002r.

Postprzez Zoomi » 17 lip 2017, 21:26

Spojarzałem w poprzednie Twoje posty i widzę że trochę chciałbyś zmodować sobie samochodzik. Mi także ta lotka wysoka bardziej się podoba ale może nieco zwiększyć opory powietrza przy ekstremalnych prędkościach autostradowych. Mimo to i tak bym taką założył gdybym M-3kę posiadał. Fajnie wyglądają te wysokie ale ze zintegrowanym światłem stopu. Nie wszystko znajdziesz w sprzedaży masowej. Dzisiaj technologia laminatów się upowszechniła i ludzie na zamówienie sobie "strugają", a co niektórzy sami się w to bawią mając znajomości w firmach produkujących rzeczy z laminatu, albo frezując na CNC 5-cio osiowym. Ja też szukałem spojlera fajnego na mojego sedana 323 i nie mogłem ciekawego znaleźć ale na googlu bez problemu zdjęcia znajduję.
Co do wydechu to się zastanów trochę bo średnica wydechu nie jest przypadkiem. Stosując inną niż fabryczna możesz pozbawić się trochę kucy, może nie dużo ale za bardzo nie masz tak jak ja z czego schodzić. Przy powiedzmy 200KM bym sie nad tym nie rozczulał ale w moim przypadku nawet 10KM to 10% więc się zadowolę standardowym bo i tak ładnie brzmi, szczególnie na wyższych obrotach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2017, 00:41
Posty: 181 (1/3)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 S VI BJ, 1.6 ZM benzynka 98KM/72kW, 2002r.

Postprzez DanielQuattro » 19 lip 2017, 07:38

Zoomi napisał(a):Spojarzałem w poprzednie Twoje posty i widzę że trochę chciałbyś zmodować sobie samochodzik.

To taka choroba ;) nie da się leczyć, a żona już się przyzwyczaiła. Pewnie "3" byłaby już dawno coś pomodzona, tylko, w międzyczasie kupiliśmy większe mieszkanie, plus jego urządzanie i synek, wiec były inne inwestycje.
Chociaż jakiegoś szału nie będzie, bo w międzyczasie odkładam na 6 GJ kombi lub CX-5 ,ale coś się porobi.
Co do wydechu oczywiście masz racje, a z tym 105 KM, to już w ogóle. Chociaż mi bardziej chodzi o to jak wyglada kiedy stoi ;) Zrobiłem błąd biorąc taki słaby motor, kierowałem się bardziej stanem auta niż KM, mogłem dłużej poszukać. Ale już trudno. U mnie i tak głównie jeżdżę po mieście, wiec musi wystarczyć. Następne będzie na pewno mocniejsze ;)
Spojler znalazłem z "normalnego" MPSa, ale się jeszcze wstrzymuje, bo wiem, ze nie będę zadowolony, chciałbym ten wyższy z "Mazdaspeed" ,co do spalania... hmm... coś za coś ;)
Autko jeśli obniżę, co pewnie zrobię przed zima, to tylko troszke, w Austrii gdzie mieszkam wszystkie przeróbki trzeba zapisywać, zgłaszać itd. Wszystko musi być odebrane przez TüV, a to raz dodatkowo kosztuje, dwa jest cholernie uciążliwe. A tak niskie auto – nierealne (tutaj)
Tak wyglądała moja 6GH (takie tam wspomnienia ;) mam nadzieje, ze "3" przynajmniej w części jej dorówna) Obrazek
Obrazek
Obrazek


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Kapi_lt » 19 lip 2017, 07:58

Widziałem na Facebooku twoja 6 to była petarda <glupek2>
 
Od: 16 mar 2017, 22:36
Posty: 183 (2/1)
Auto: Mazda

Postprzez ezg_siwy » 19 lip 2017, 09:14

A dlaczego się 6 pozbyłeś – jeśli można zapytać?
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2014, 11:58
Posty: 1034
Skąd: Zgierz / Warszawa
Auto: Mazda 3 Kintaro

Postprzez DanielQuattro » 19 lip 2017, 10:52

Kapi_lt napisał(a):Widziałem na Facebooku twoja 6 to była petarda <glupek2>

Dzięki, do dziś mi jej szkoda
ezg_siwy napisał(a):A dlaczego się 6 pozbyłeś – jeśli można zapytać?

To bardzo proste ;) urodził się nam synek i... w sumie zaczęło brakować miejsca na wozek. Jasne, ze dało się go zapakować, ale człowiek robi się wygodny. Sprzedałem (żałuje) kupiłem Insignie 4x4 w Kombi 220KM , po paru miesiącach kupiliśmy większe mieszkanie, wiec od razu znalazłem pretekst dla żony, by sprzedać Insignie i kupić tańsze autko. Wybór padł oczywiście na Mazdę. Powiem tak, w życiu miałem pare aut, ale Mazda jest Nr. 1 pod względem cena-wydajność ;)


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez DanielQuattro » 20 lip 2017, 06:49

Zderzak już jest, teraz tylko wywiercić dziury na PDC i do lakiernika ;)
Obrazek
Przy okazji wziąłem od razu przeciwmgłowe ;)
Obrazek


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez some1 » 20 lip 2017, 07:45

No to teraz jeszcze zderzak przedni, progi, spojler i jakoś będzie to wyglądało ;)

Sam zderzak jest sporo masywniejszy i niezbyt pasuje optycznie do seryjnego nadwozia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2010, 17:47
Posty: 679 (0/20)
Skąd: Pruszków
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF TOP '07

Postprzez DanielQuattro » 20 lip 2017, 10:38

some1 napisał(a):No to teraz jeszcze zderzak przedni, progi, spojler i jakoś będzie to wyglądało ;)

Sam zderzak jest sporo masywniejszy i niezbyt pasuje optycznie do seryjnego nadwozia.

Przedni zderzak od MPSa nie podejdzie, trzeba by było komplet zmieniać (maska, nadkola, zderzak)
Progi dojdą na pewno, spojler chce Mazdaspeed 3, No i oczywiście koła RX-y lub może MPS z BL. I nie zapominajmy, ze obniżyć trzeba ;)


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Norreca » 20 lip 2017, 10:45

bedzie dobrze :) byle TÜV zatwierdzil :P
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez DanielQuattro » 20 lip 2017, 12:55

Norreca napisał(a):bedzie dobrze :) byle TÜV zatwierdzil :P

To akurat oryginalna cześć wiec nawet nie trzeba zgłaszać...
...ale żeby wytłumaczyć jacy oni są uciążliwy to:
-miałem Insignie Kombi 4x4 220PS, obniżyłem i dałem felgi 20" OPC (oryginalna cześć Opla), TÜV w Autrii nie chciał mi tej "przeróbki" zalegalizować ponieważ NIE MAM ATESTU JAKOŚCI NA TE FELGI !!! Żaden producent samochodów nie wystawia czegoś takiego na SWOJE ORYGINALNE CZĘŚCI, bo świadczy samym swoim imieniem. Oczywiscie miałem dokument od Opla, ze te koła są oryginalna częścią zamienna Opla. Felgi miały również wszystkie bite numery od środka nr. Części. Wiec nie można się pomylić. TüV Austria Powiedział mi, ze mam sobie wsiąść rzeczoznawcę, który ma mi wystawić certyfikat, ze felgi te nadają się do mojego auta. Halo, na ORYGINALNA CZEŚĆ !!!!

To tylko przykład jak czasami potrafią tu robić po górkę. O karach nie wspomnę jakie tu są.


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 23:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy