Mazda3 BL Z6 2011 Kirei – Cafe

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez Cafe » 20 cze 2016, 21:07

Cześć
od 10 kwietnia jestem szczęśliwym – oby jak najdłużej – posiadaczem Mazdy 3 rocznik 2011- samochodu znanego już wcześniej na Forum.

Oto moja historia.

Od 3 lat jeździłem wraz z Żoną Laguną I wyprodukowaną w 2001 roku (ostatni rok produkcji tego modelu). Samochód dzielnie służył nam przez ponad 80 tys. km (w sumie miał na liczniku 260 tys.). Nie psuło się praktycznie nic – lać benzynę i jeździć. Niestety wiek i przebieg robią swoje, więc zaczęły wychodzić powoli kolejne usterki – nic unieruchamiającego, jednak drażniły coraz bardziej i bardziej.

Pojawił się plan zmiany samochodu. Początkowo rozważaliśmy Hondę Civic 1.8, śledziliśmy ogłoszenia, czytałem artykuły i opinie. Niestety, gdy przychodziło do oglądania samochodu każdy z nich okazywał się "nie bity", "igła" i "lala". Komfort jazdy też pozostawiał wiele do życzenia. W zakładanym budżecie, z wyglądu podobała nam się także Mazda 3 BK, ale wszyscy dookoła mówili, że rdzewieją, więc to nas mocno zniechęcało, zresztą rynek w Polsce był podobny jak w przypadku Hondy – same ulepy. Doszliśmy do wniosku, że kupno samochodu to ogromne ryzyko – jeśli płacisz cenę "rynkową" to praktycznie na 100% był po „przygodach”, jeśli płacisz więcej niż "rynkowa" szanse na sukces się zwiększają, jednak pewności i tak nie ma... <głaszcze>

Pewnego razu rozmawiałem z kumplem w pracy, że szukamy w sumie Mazdy 3, Hondy czy czegoś rozmiarowo podobnego. Wypalił niezobowiązująco, że jego znajomy ma właśnie do sprzedania jakąś wychuchaną Trójkę, ale ona chyba jest poza naszym budżetem. Nieproszony podesłał linka do ogłoszenia na Forum – faktycznie była poza budżetem, dlatego nieszczególnie na poważnie podesłałem namiary Żonie, żeby zobaczyła jak ładne mogą być samochody, że drogi ale pewny itp itd. O dziwo... Żona stwierdziła, że chce obejrzeć na żywo. :*

Kolega umówił sprzedającego kolegę, który podjechał swoją wychuchaną Mazdą do mnie pod pracę gdzie czekaliśmy z Żoną. Samochód wyglądał jak nowy, mimo, że właściciel przepraszał za to, że "brudny" hahaha . Spodobał się, i to bardzo. Po przejażdżce i pożegnaniu sympatycznego kolegi, zaczęliśmy losować czyją nerkę sprzedać żeby mieć odpowiednio dużo pieniędzy aby go kupić <płacze> .

Negocjacje, analiza faktur, czytanie wątku w dziale "Nasze Mazdy" trwały parę dni, w końcu po drugiej, tym razem, osobistej przejażdżce wpłaciliśmy zaliczkę i rozpoczął się okres oczekiwania do momentu... aż Sprzedający będzie chciał nam ją sprzedać (!!!) (tj. odbierze swoją nową Mazdę 6).

W międzyczasie my sprzedaliśmy Lagunę i skazaliśmy się na korzystanie z komunikacji miejskiej – było ciężko.

Ostateczne przekazanie samochodu odbyło się 10.04.2016 (jak się okazało, jeszcze zanim nowa 6 była do odbioru), po 2 tygodniach życia bez samochodu. Tego dnia niemalże pojawiły łzy szczęścia z naszej strony (w końcu!!!), a tęsknoty ze strony z Sprzedającego. Dostaliśmy na koniec kilka praktycznych porad jak dbać o samochód aby utrzymać go w stanie niepogorszonym i odjechaliśmy…

Jak pisałem na wstępie, samochód znany na forum, więc czas odkryć tajemnicę – to ex-ukochana KMBak: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=332&t=128024 <jupi> <jupi> <jupi>

Mazda 3 BL Z6 w kolorze Celestial Blue Metalic, wersji Kirei z dodanymi w ASO gadżetami (te najważniejsze):
– alarm
– czujniki parkowania na tył z wyświetlaniem odległości widocznym w lusterku wstecznym
– blokada skrzyni biegów
– tempomat
– podświetlenie powitalne i nakładki na progi
i nieoryginalne, ale wysokiej jakości i zamontowane przez ASO, światła LED do jazdy dziennej (zdecydowanie najlepszy i najbardziej praktyczny z dodatków).

Oto samochód tuż po zakupie:

mazda_2.jpg
Pierwsza noc w nowym domu


A tak wyglądał w ostatni weekend:
mazda_1.jpg
I niepogorszony stan po 2 miesiącach w naszym władaniu


Po zakupie zamontowałem rejestrator jazdy (tak w razie czego), założyłem nowe opony CrossClimate i zakupiłem kosmetyki samochodowe (nie sądziłem, że jest tego tyle, taki wybór i rozpiętość cenowa).

W ostatni weekend, w rodzinnych stronach Żony spotkaliśmy siostrę prawie-bliźniaczkę na parkingu gliwickiego Auchan:

mazda_3.jpg
Siostra prawie-bliźniaczka


Nie omieszkałem zaparkować obok, co zostało nagrodzone karteczką, którą później znaleźliśmy za wycieraczką:

mazda_4.jpg
Nie, to nie ja trzymam karteczkę


Po przejechanych ponad 2 tysiącach km, pierwsze wrażenia:
+ wygląd praktycznie jak z salonu
+ pewne pochodzenie
+ nie stuka, nie puka
+ precyzyjna skrzynia biegów
+ wydajna i nieinwazyjna klimatyzacja
+ dobre wycieraczki
+ kolor – 3 BL w tym kolorze, jak jest czysta i nawoskowana wygląda obłędnie

– silnik 1.6 – tragedii nie ma, ale rakieta to to nie jest
– dużo pali jak na 1.6
– słaby zasięg radia poza miastem
– mocno słychać szum opon w środku
– kolor – piękny, ale rzuca się w oczy
– co prawda na przedzakupowej analizie spalin wyszło, że wszystko jest ok, to zastanawia mnie "dymienie" z rury – nawet przy wysokich temperaturach zewnętrznych, po wyjeździe z garażu samochód przez jakiś czas wypuszcza naprawdę sporo białego "dymu", trochę mnie to niepokoi.

To na razie tyle.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 cze 2016, 18:36
Posty: 8
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Norreca » 21 cze 2016, 11:41

super ! :) niech sluzy i daje radosc.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 12:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez DARO MAZDA 323 » 21 cze 2016, 13:57

znamy , znamy pucowana i dbana sztuka .
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 10:44
Posty: 2864 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez KMBak » 22 cze 2016, 11:59

No miło widzieć.

Cafe napisał(a):– mocno słychać szum opon w środku

Wygłuszenie w Mazdach takie jest. Całoroczna opona pewnie tutaj nie pomaga.

Cafe napisał(a):– dużo pali jak na 1.6

Ile Ci wyszło w trasie?

Cafe napisał(a):– słaby zasięg radia poza miastem

Pocieszę Cię – w "6" jest gorzej. Jednak antena jest lepsza niż płetwa rekina... :| Eska we Wrocławiu nie nadaje się do słuchania. W "3" tylko czasem lekkie zakłócenia były.

Cafe napisał(a):– co prawda na przedzakupowej analizie spalin wyszło, że wszystko jest ok, to zastanawia mnie "dymienie" z rury – nawet przy wysokich temperaturach zewnętrznych, po wyjeździe z garażu samochód przez jakiś czas wypuszcza naprawdę sporo białego "dymu", trochę mnie to niepokoi.


W zasadzie od nowości tak to obserwowałem i jakoś nigdy mnie to nie niepokoiło – nie zwracałem uwagi szczególnie... Może ktoś mądrzejszy się wypowie.
Płyn chłodzący nie ubywał – kontrolowałem regularnie (sprawdzasz to też?). Pod korkiem wlewu nigdy żadnych nalotów – pojawiałby się gdyby płyn chłodzący przedostawał się do silnika – to w zasadzie jedyna możliwa przyczyna białego dymu (jeśli to dym a nie para wodna z wydechu – a tak moim zdaniem tutaj jest).

Szerokości – niech służy jeszcze lepiej niż mi.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Senior » 22 cze 2016, 14:06

Cafe napisał(a): czas odkryć tajemnicę – to ex-ukochana KMBak:

Wielkie Gratulacje udanego zakupu <spoko>
Mazda znana na forum. ( też tak pucujesz jak KMBak ?) hahaha
Niech połyka kilometry bezawaryjnie <serduszka>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 09:33
Posty: 335 (0/4)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: jest 6 GH 2,0 '08
była 6 GG 2,0 '06
była 6 GG 1,8 '03
była 626 GF 2,0 '01
była mazda 323F '96

Postprzez Cafe » 22 cze 2016, 17:45

KMBak napisał(a):
Cafe napisał(a):– mocno słychać szum opon w środku

Wygłuszenie w Mazdach takie jest. Całoroczna opona pewnie tutaj nie pomaga.

Tak, w oponach właśnie może być główna przyczyna. Jak zajadę CrossClimaty, to chyba pójdę w letnie + zimowe. Chociaż przy wrocławskich (ostatnio) zimach zakładanie zimówek jest mocno dyskusyjne. No chyba, że za miasto. A na całorocznych jest komfort, że w październiku czy maju jak przyśnieży to mnie nie zaskoczy :>

KMBak napisał(a):
Cafe napisał(a):– dużo pali jak na 1.6

Ile Ci wyszło w trasie?

Około 8 po A4, przy jeździe 120-140km/h – nie ma tragedii, ale Laguna paliła mniej, co nie zmienia faktu, że Mazda to znacznie większa przyjemność z jazdy i pociecha dla oka.


KMBak napisał(a):
Cafe napisał(a):– co prawda na przedzakupowej analizie spalin wyszło, że wszystko jest ok, to zastanawia mnie "dymienie" z rury – nawet przy wysokich temperaturach zewnętrznych, po wyjeździe z garażu samochód przez jakiś czas wypuszcza naprawdę sporo białego "dymu", trochę mnie to niepokoi.


W zasadzie od nowości tak to obserwowałem i jakoś nigdy mnie to nie niepokoiło – nie zwracałem uwagi szczególnie... Może ktoś mądrzejszy się wypowie.
Płyn chłodzący nie ubywał – kontrolowałem regularnie (sprawdzasz to też?). Pod korkiem wlewu nigdy żadnych nalotów – pojawiałby się gdyby płyn chłodzący przedostawał się do silnika – to w zasadzie jedyna możliwa przyczyna białego dymu (jeśli to dym a nie para wodna z wydechu – a tak moim zdaniem tutaj jest).


Mnie w sumie też by nie niepokoiło, ale jak rano stoję na przejeździe kolejowym i popatrzę w lusterko to widzę niezłą zasłonę "dymną". Nie sprawdzałem płynu chłodzącego – oblukam może nawet jeszcze dzisiaj, ale skoro nie ubywało, to pewnie nie ubywa. Też stawiam na jakieś skropliny w wydechu, które muszą odparować (tak sobie tłumaczę) <spoko>

KMBak napisał(a):Szerokości – niech służy jeszcze lepiej niż mi.

Dziękuję!

Senior napisał(a):
Cafe napisał(a): czas odkryć tajemnicę – to ex-ukochana KMBak:

Wielkie Gratulacje udanego zakupu <spoko>
Mazda znana na forum. ( też tak pucujesz jak KMBak ?) hahaha
Niech połyka kilometry bezawaryjnie <serduszka>


Bardzo dziękuję. Żeby tak pucować jak KMBak to trzeba mieć wrodzone predyspozycje hahaha Ale przyznaję, że myję ją raz w tygodniu (to średnio 40 razy częściej niż Lagunę), co więcej – wycieram mikrofibrowym ręcznikiem (do tej pory myślałem o takich ludziach, że to niezłe świry <glupek2> ) i psikam QuickWaxem. Kupiłem nawet "prawdziwy" wosk z gąbeczką do nakładania, ale jakoś nie mogę się do tego zebrać (musiałbym to robić przy myjni).
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 cze 2016, 18:36
Posty: 8
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez KMBak » 22 cze 2016, 19:14

Cafe napisał(a):Około 8 po A4, przy jeździe 120-140km/h


Gdzie tankujesz? Coś chyba szybciej Pan jechał.
Mi w trasie na Shell'owoskim paliwie wychodziło 7.0. Przy średniej prędkości 85 km/h.
Jak jechałem do Torunia to było 6.8, max 130 kph, jak wracałem to już i 160 się zdarzało. 7.2 l / 100 km.
Przy jazdach nad morze S3 – pełne auto osobowo i bagażowo max 7.5 / 100 km (max 150 kph – ale raczej wolniej).
CrossClimate też mogą bardziej lepić do asfaltu i nieco podnieść spalanie niż twardsza letnia guma...
Zauważyłem też, że najtańszego paliwa FS95 paliła kapkę więcej niż tych "premium".

Co do tego dymu... Sprawdź ten płyn. Teraz jak jest ciepło popołudniami nic nie powinno dymić – rankami jest spora wilgoć i może się zdarzyć...
Pamiętaj też o gwarancji ubezpieczeniowej do października. Zrób przegląd we wrześniu i jakby coś się miało zadziać to zawsze możesz z niej skorzystać. Ale nie przewiduje, żeby się przydała.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez mysiak » 23 cze 2016, 20:45

no to będzie kontynuacja :D Niech służy i pożera kilometry. Spalanie po autostradzie moim zdaniem OK – mi BL z tym samym silnikiem przy powrocie z Poznania do Trójmiasta po autostradach w dwie osoby + mały bagaż i tempomat na 160 non stop wszamała 9,2 litra/100 km
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 20:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez KMBak » 12 sie 2016, 08:10

I jak tam ma się błękitna? :]
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Cafe » 3 wrz 2016, 19:43

Ufff, udało mi się zalogować <jupi>
Błękitna służy bardzo dobrze, żadnych problemów. Co do spalania, to faktycznie jakość paliwa ma chyba duże znaczenie, bo odkąd tankuję na Shellu zamiast BP spalanie spadło o ok 1L!
Dzisiaj na A4 miałem 8,2 wg komputera, a nie oszczędzałem :D
Zbliża się przegląd w ASO, zobaczymy co będzie do zrobienia – kasa odłożona w razie czego <oczko>

No i niedawno pyknęła 40-stka :)
4dychy.png
40000
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 cze 2016, 18:36
Posty: 8
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez sylwia323F » 4 wrz 2016, 08:32

Piękny kolorek. :)
Niech służy jak najlepiej :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 cze 2010, 17:20
Posty: 799 (52/35)
Skąd: Kobyłka, Marki k/Warszawy
Auto: jest: Mazda 3 BM 2014r.,
Opel Speedster Piwa,
było: Mazda 323 F 1,3 1999r.,
Citroen C2 1,6l VTS 2006r. Piwa:–)

Postprzez KMBak » 4 wrz 2016, 15:17

Cafe napisał(a):Zbliża się przegląd w ASO, zobaczymy co będzie do zrobienia


Jeśli kontynuujesz zużycie normalnie – to nic. Klocki pewnie za rok.
Przegląd zrób zaraz na koniec września, bo gwarancja jest do połowy października. Jakby coś wyszło to zdążą ogarnąć na gwarancji. Ale pewnie nic nie będzie...
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez QbxM3 » 5 wrz 2016, 09:59

To mazda i jeszcze od KMBak nie ma co się zepsuć :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2015, 10:38
Posty: 142 (0/4)
Skąd: Wadowice
Auto: Mazda3 BL LF 2009/10 2.0 DISI 151km Blue
viewtopic.php?f=332&t=184357

Postprzez KMBak » 8 wrz 2016, 09:56

Cafe napisał(a):– co prawda na przedzakupowej analizie spalin wyszło, że wszystko jest ok, to zastanawia mnie "dymienie" z rury – nawet przy wysokich temperaturach zewnętrznych, po wyjeździe z garażu samochód przez jakiś czas wypuszcza naprawdę sporo białego "dymu", trochę mnie to niepokoi.


Jak jeszcze Cię to niepokoi to zajrzyj tu: viewtopic.php?f=473&t=194077
hahaha
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Cafe » 11 lis 2017, 10:06

No i po kolejnym przeglądzie-serwisie (120 tys. km lub 72 miesiące.) w ASO Jaremko. Jako, że samochód ma przejechane nieco ponad 52 tys. km, z racji rocznika podpada tylko pod drugi warunek.
Ponad sprawy eksploatacyjne (filtry, olej, płyn hamulcowy, klimatyzacja) w serwisie nic nie wyszło – wszystko sprawne i w dobrym stanie. Dzięki znanemu pochodzeniu od KMBak (szanowany i lubiany <jupi> ) udało się nawet załatwić rabat.
Przy okazji została przeprowadzona akcja serwisowa – wymiana amortyzatorów klapy bagażnika. Tutaj minimalny minus dla ASO Jaremko, gdyż przy pierwszej wizycie – mimo, że było wcześniej umawiane – zabrakło ich i nie zostały wymienione. Konieczna była druga wizyta, po prawie miesiącu – uciążliwe gdyż w okolice "Factory" zapuszczam się tylko z absolutnej konieczności ze względu na korki. Koniec końców – udało się.

Ostatnio na myjni (tak, ręcznej) pan nie mógł uwierzyć, że samochód ma więcej niż 1-2 lata – miło :)

Niestety, ze względu na zły stan mojego kręgosłupa, poważnie zastanawiam się nad sprzedażą trójki i zakupem czegoś wyższego, do czego nie wsiada się "w dół" :/ Decyzji jeszcze nie ma, bo trudna to sprawa.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 cze 2016, 18:36
Posty: 8
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez jaaco » 11 lis 2017, 13:46

Toż to silnik ledwo dotarty :) Mojej stuknie po nowym roku 250 tys <oczko>
Szkoda że nie 2.0 bo jeszcze byłbym w stanie się skusić jakbyś sprzedawał hahaha
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2009, 13:10
Posty: 1149 (11/8)
Auto: Mazda3 BL Z6 Alu Silver
Była: Mazda 3 2 3 F GT

Postprzez KMBak » 11 lis 2017, 13:47

Daj mi znaka koniecznie jak będziesz sprzedawał... Rozważam odkup powrotny. :>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez francesco_franco » 11 lis 2017, 16:35

Jak będzie tak dalej utrzymana, to zapłacisz więcej niż dostałeś :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2014, 19:41
Posty: 975 (17/34)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BK Y6 2006 140KM/330Nm Winning Blue

Postprzez Cafe » 11 lis 2017, 17:44

@KMBak, cały czas masz Błękitną w stopce, więc chyba jeszcze kochasz – na pewno dam znać :) Decyzja jeszcze nie podjęta, bo to świetny, sprawdzony i pewny samochód. Przy kolejnym zaistnieje ryzyko, że jest składany z dwóch przystanków itp. no, chyba, że nowy, ale na to się nie zanosi...

@francesco_franco – niedługo będzie to egzemplarz poszukiwany przez kolekcjonerów ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 cze 2016, 18:36
Posty: 8
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez ezg_siwy » 13 lis 2017, 10:41

Ten przebieg to jeszcze nic... Mnie się udało kupić Sejacza z 2000 roku z przebiegiem 44 tysie :) Jeszcze na czarnych blachach i od pierwszej właścicielki. Pewnie się zaraz znaFcy odezwą, że kręcony itd., ale po pierwsze znam właścicielkę, a po drugie w środku wygląda jak nowy :) Koniec OT.

Błękitna piękna, ale faktycznie silnik mało emocjonujący ;) Za to kolo bardzo!
Jest: Mazda 3 Kintaro

MX-5 NA

Była: Mazda MX-5
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2014, 10:58
Posty: 1032
Skąd: Zgierz / Warszawa
Auto: Mazda 3 Kintaro

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy