Mazda3 BK Z6 2005 srebrny klasyk!

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez Widmo696 » 6 maja 2016, 23:52

Cześć! :)
Wreszcie zrobiłem kilka (niestety słabych) fotek i mogę przed wami pochwalić się moją piękną Madziulką! Jak widać po historii moich postów na Mazdę3 polowałem już od października 2015 roku, niestety fundusze nie pozwalały mi na dobry egzemplarz dlatego wstrzymałem się i dopiero teraz w maju zostałem posiadaczem tego cudnego auta. Przede wszystkim bardzo chciałem sedana i tylko na niego byłem nastawiony przez co niestety (troszkę nad tym ubolewam) nie znalazłem furki z takim silnikiem jakim chciałem 2.0, a jedynie 1.6 z którego myślę również będę bardzo zadowolony.

Jeżeli chodzi o krótką historię mojej motoryzacji to moim pierwszym autem był VW Polo Classic 1.4 benzyna, który niestety został zgnieciony w harmonijkę podczas wypadku – nie z mojej winy. Kolejnym autem był bardzo popularny Opel Astra G 1.4 benzyna, a następnie moja wspaniale się kojarząca Kornelka, czyli Seat Cordoba 1.9 TDI 130KM.

Zdecydowałem, że koniec z Niemcami! Czas na jakiegoś komfortowego Japończyka :)
Po jakimś czasie poszukiwań trafiłem na srebrną strzałę sprowadzoną z Niemiec w Imielińskim Komisie, jako że nie jestem ekspertem w dziedzinie motoryzacji zapłaciłem pewnemu Panu za kompleksowe sprawdzenie auta w którym również brałem udział – miernikiem lakieru, podłączenie pod kompa, sprawdzenie podwozia, sprawdzenie VINu i cóż... Wszystko wskazuje na to, że auto nie miało ani jednego elementu malowanego, a tym bardziej szpachlowanego, ani nie wygląda, aby któraś z elementów karoserii była wymieniana, czyli wszystko wskazywało na to, że tak jak obiecywał sprzedawca jest auto bezwypadkowe. Pod komputerem również żadnych błędów nie pokazywało.

IMAG1529.jpg

Auto zawitało u mnie pod domem! (Zdjęcie robione przez okno, stąd te poświaty)

Oczywiście nie jest to nowe auto z salonu także posiada swoje ślady historii i przebytych kilometrów mowa tu o lekkich odpryskach, przetarciach.

Obrazek

Dla mnie Madzia wygląda pięknie, ale trzeba o nią w dalszym ciągu zadbać, aby to piękno utrzymać. W chwili obecnej nie wyróżnia się niczym i tysięcy innych mazd (stąd klasyk w tytule), ale mi to zupełnie nie przeszkadza :)

Obrazek

Wyposażenie:
  • 6x poduszka powietrzna
  • 4x elektryczne szyby
  • Elektryczne i podgrzewane lusterka
  • Klimatronik
  • Radio fabryczne wraz z sterowaniem w kierownicy
  • Skórzana i wielofunkcyjna kierownica
  • System ABS
  • System DSC
  • Mocowanie fotelików ISOFIX
  • Alufelgi 16'
  • Komputer pokładowy
  • Światła przeciwmgielne (halogeny)

Zaraz po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu auta wymieniłem żarówki światła mijania ze względu na jedną przepaloną. H7 Tungsram +90 o których znalazłem sporo pochlebnych opinii w stosunku cena-jakość.

Obrazek

Najbliższe plany:
  • Konserwacja całego podwozia i profili zamkniętych (P.S Szukam godnego polecenia punktu w którym mógłbym to zrobić na śląsku)
  • Pomalowanie zacisków hamulcowych w czarny mat
  • Dodanie modułu komfortu kierunkowskazów
  • Zakup opon zimowych
  • Bardziej profesjonalne zdjęcia auta
  • Zaaklimatyzować się na forum i poznać kilka osób :)
Początkujący
 
Od: 29 paź 2015, 14:17
Posty: 12 (5/0)
Skąd: Mysłowice
Auto: Mazda 3 BK Sedan 1.6, 105KM, 2005r.

Postprzez DariusBtm » 7 maja 2016, 17:13

Wygląda zacnie, dobra baza do modów. <spoko>
Konserwe warto zrobić bo rdza bardzo lubi nasze mazdy
;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2013, 19:01
Posty: 184 (0/1)
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BK
Benzyna 1.6 105KM Z6
2004r.
"blacked"

Postprzez makmarc » 7 maja 2016, 20:52

Widmo696 napisał(a): W chwili obecnej nie wyróżnia się niczym i tysięcy innych mazd (stąd klasyk w tytule), ale mi to zupełnie nie przeszkadza


Już niedługo, uwierz mi, już niedługo <serduszka> szerokości.
makmarc
 

Postprzez KMBak » 9 maja 2016, 16:00

Ja bym wolał jednak silnik 2.0 i hatch. Ale ten będzie dobrze służył, a nadwozie masz lubić Ty.
Zatem szerokości! <spoko>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Widmo696 » 9 maja 2016, 21:52

DariusBtm, no właśnie problem mam z tą konserwą bo nie mogę znaleźć punkty gdzie zrobią full tak jak chcę, coś godnego polecenia może znasz? :)
makmarc, miejmy nadzieję, dziękuję!
KMBak, też bym wolał 2.0, ale nie wiem ile by jeszcze potrwało poszukiwanie jakiejś w naprawdę dobrym stanie, więc się zdecydowałem na tą. Może jakieś kompleksy mam, że tak wolę sedany <rotfl>

Zaciski pomalowane – kolor czarny mat. Fajerwerków nie ma, tym bardziej, że ostatni raz coś chyba w podstawówce na plastyce malowałem, ale jestem zadowolony. Na pewno jest dużo lepiej niż mieć zaśniedziałe, rude zaciski :)

Tak to wyglądało przed:
IMAG1548.jpg

IMAG1552.jpg


W trakcie:
IMAG1549.jpg

IMAG1545.jpg


Tak się prezentuje aktualnie:
IMAG1553.jpg

akurat to jest zdjęcie zacisku, które wyszło mi najgorzej, ale chyba przyznacie, że lepiej niż te rdzawe, prawda? :)
Ostatnio edytowano 9 maja 2016, 21:59 przez Widmo696, łącznie edytowano 2 razy
Początkujący
 
Od: 29 paź 2015, 14:17
Posty: 12 (5/0)
Skąd: Mysłowice
Auto: Mazda 3 BK Sedan 1.6, 105KM, 2005r.

Postprzez KMBak » 9 maja 2016, 21:55

Widmo696 napisał(a):jakieś kompleksy mam


Nie to zwykłe preferencje. Ja (subiektywnie) uwielbiam hatchbacki i dlatego też druga Mazda jest kombi – są też nieco (obiektywnie) praktyczniejsze. Ale jest cała rzesza fanów sedanów. Co kto woli. Cieszmy się, że mamy wybór. <spoko>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Widmo696 » 13 maja 2016, 16:26

Dotarły do mnie dwa gadżety, nowy brelok oraz moduł komfortowych kierunkowskazów:
IMAG1573.jpg


Ktoś ma jakieś sugestie odnośnie montowania modułu? W którym miejscu powinienem go zamontować, gdzieś przy bezpiecznikach?
Początkujący
 
Od: 29 paź 2015, 14:17
Posty: 12 (5/0)
Skąd: Mysłowice
Auto: Mazda 3 BK Sedan 1.6, 105KM, 2005r.

Postprzez DariusBtm » 13 maja 2016, 17:53

Widmo696 napisał(a):DariusBtm, no właśnie problem mam z tą konserwą bo nie mogę znaleźć punkty gdzie zrobią full tak jak chcę, coś godnego polecenia może znasz? :)

Niestety nie znam nic godnego polecenia. <nie>
Jeżeli masz możliwość zrobienia tego samemu to polecam, kup sobie takie środki jak: APP R-STOP, podkład epoksydowy Novol UNDER 395, Valvoline tectyl bodysafe oraz do profili zamkniętych Valvoline TECTYL ML. <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2013, 19:01
Posty: 184 (0/1)
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BK
Benzyna 1.6 105KM Z6
2004r.
"blacked"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy