Mazda3 BK Z6 2007r. Szara Madziara

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez tomecki » 6 gru 2015, 02:15

Witam
Chęć zakupu Mazdy 3 chodziła za mną już od ponad dwóch lat. Jednak nie od razu Rzym zbudowano. :)
Po kilku latach bujania się weekendami samochodami rodziców w listopadzie 2014 zacząłem upragnioną i oczekiwaną przygodę z motoryzacją od czerwonego Opla Corsy C z 2001 roku. Mimo że z Corsą byłem 1 rok i 4 dni, pokonałem ponad 17000 km, zaliczyłem 3 awaryjne hamowania, i setki niezapomnianych podróży i tylko jedną awarię która unieruchomiła wiekowego już diesla, za każdym razem gdy na parkingu/trasie spotykałem Mazdę 3, szybciej biło serce, zaczynało się oglądanie, obczajanie czy "czerwone śwatła czy czarne", "Kintaro czy zwykła". Człowiek nie mógł się doczekać tej własnej. :)
Aż przyszedł dzień 14 listopada gdy to drugi oglądający Corsę stwierdził że jest to samochód dla niego i odjechał autem w świat. Łezka się w oku zakręciła, jednak myśl o poszukiwaniu Mazdy tą łezkę starła. :)
Kilka dni i telefonów później wybrałem się obejrzeć pewną Mazdę w dobrej cenie 100 km ode mnie, jak zawsze na spokojnie i bez zamiaru zakupu. Jednak autko prezentowało się świetnie, tak jakby czekało na mnie, a więc następnego dnia (19 listopada) znów w trasę, kasa na stół i w pierwszą trasę do domu. :) Póki co już pierwszy tysiąc za mną, jest perfekcyjnie. :)

Choć plany były wysokie (Kintaro, ksenon) skończyło się, żeby nie powiedzieć, jak zwykle, w dobrej podstawie. Auto pod wględem rdzy jest w bardzo dobrym stanie, jednak tylny lewy błotnik jest do poprawy na wiosnę – dużo szpachli, inny kolor, ewidentnie po [orządnej przygodzie. :(

Dane podstawowe:
Silnik: 1.6 16V "Z6"
Moc: 105 koni
Rok produkcji: 2006 (1 rej w 2007, w dowodzie 2007)
Nadwozie: hatchback
Przebieg w dniu zakupu: 164500 km
Kolor: 32S Galaxy Grey Mica

Co na pokładzie:
– Komputer pokładowy
– Klimatyzacja automatyczna
– Kierownica multifunkcyjna
– Elektryczne szyby
– Elektryczne lusterka
– Centralny zamek z pilotem
– Skórzana kierownica i gałka zmiany biegów
– 6 poduszek powietrznych
– ESP
– Radio CD
– Felgi oryginalne aluminiowe 16"
– Felgi stalowe 15" z zimówkami na zimę
– Instalacja gazowa
i wiele innych przydatnych rzeczy. :)

Co już zrobiłem:
– zakup zwykłych postojówek w ilości 4 – na przód i na podświetlenie tablicy, były poprzepalane
– zakup opon zimowych na felgach stalowych w rozmiarze 15", opony 195/65
– dokupienie kołpaków
– pierwsze mycie i odkurzanie. :)
– polakierowanie ramki tablicy na czarno.

Co dojdzie na dniach:
– zmiana wszystkich żarówek wnętrza na LED biały zimny + schowek (brak aktualnie) + bagażnik
– zamontowanie kabla AUX, poprowadzenie kabla do cupholderów

Plany jeszcze w tym roku:
– Zakup dywanika kierowcy – poprzecierany, dziurawy, must have – zrobione

Plany pierwszorzędne (co kiedyś na pewno się pojawi):
– Zaciski pomalowane w jakiś ciekawy kolor
– Nowa końcówka wydechu
– Spoiler (oby, oby..)
– Fotele z MPS (obecnie fotel kierowcy lekko przetarty już na rancie tapicerki) – zrobione
– Montaż ksenonów (oryginalne lampy z całą instalacją poziomowania i spryskiwaczami)
– Polakierowanie tunelu środkowego w grafit
– Lampy LED-owe na tył – zrobione

Plany drugorzędne pominę, jak będzie na nie czas na pewno się tu pojawią. :)

Auto pojawiło się już na jednym łódzkim zlocie. :)

Dodatkowo w rodzinnej stajni posiadamy jeszcze Mazdę 2 z 2012 roku, którą jeździ moja mama. :)
Załączniki
DSC_0046.JPG
Zdjęcia niestety nienajlpsze, brak okazji do umycia auta. :(
DSC_0048.JPG
DSC_0050.JPG
DSC_0051.JPG
DSC_0059.JPG
Tu już na rodzimych tablicach. :)
DSC07472.JPG
A tu już na zimówkach.
DSC07513.JPG
DSC07342.JPG
Moje pierwsze auto. :)
Ostatnio edytowano 18 sty 2017, 20:16 przez tomecki, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez Piotrek_154 » 6 gru 2015, 14:03

Witam w dziale Nasze Mazdy i Grupie Łódzkiej :) Wytrwałości w dbaniu i modzeniu ;)
Best ET: Czaplinek '15 17,813, Ryki '15 17,808
Moderator EC/NM
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 12 lip 2014, 15:21
Posty: 865 (39/14)
Skąd: Łódź
Auto: 3 BK '05r HB 1.6 Z6-VE
MX-3 KL-DE

Postprzez Yoki » 6 gru 2015, 14:05

Czekałem na Twój temat i się pojawił jak powiedziałeś, powodzenia w modzeniu to forum na pewno będzie niekończącą się inspiracją dla Ciebie. Do zobaczenia na kolejnych spotach.
https://www.facebook.com/BippuPoland
https://www.facebook.com/LS4HVIP/
Wsparcie przy wyszukaniu oraz pomoc przy sprowadzeniu części z Japonii
Tomek grupa rozwoju forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2008, 15:18
Posty: 1813 (55/50)
Skąd: Olsztyn/Szczytno/obecnie Łódź
Auto: Lexus LS400 4.0 V8 1998

Mazda6 GG LF`06 2.0 156,5KM@6676RPM 196,3Nm@4218RPM Noblessgrau

była Mazda Xedos 9 TA KL 2001 AT
była Mazda 323f 2.0 V6 BA
była Mazda 323f 1.6 BG

Postprzez KMBak » 9 gru 2015, 00:25

Ale posypało trójeczkami w dziale. Szerokości. <serduszka>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez tomecki » 25 gru 2015, 15:14

Dzięki za powitanie. :)
Przyszły święta, a do Mazdy mikołaj przyniósł pare potrzebnych modów. :)
Załączniki
DSC_0096.JPG
Wpadły żarówki Tungsram Megalight Ultra +90%, akurat w poniedziałek spaliła się poprzednia lewa żarówka która była do kitu, te o wiele lepsze. :)
Aczkolwiek montowanie żarówek okropne. :/
DSC_0097.JPG
Kołpaki z "dekielkami" Mazdy... Szału nie ma ale lepiej niż bez. :)
DSC_0099.JPG
Dywaniki welurowe – z tego jestem niesamowicie zadowolony, super jakość i super wyglądają. :)
DSC_0101.JPG
Kabel AUX kupiony w necie, podłączony i puszczony do cupholderów, super opcja. :)
DSC_0104.JPG
DSC_0105.JPG
Oświetlenie zimne LED w całym samochodzie – super wygląda w nocy.
DSC_0106.JPG
DSC_0107.JPG
I chyba po raz pierwszy zrobione podświetlenie schowka – również LED. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez Bejsu » 25 gru 2015, 19:48

Mody jak najbardziej na plus, tylko śmieszy mnie trochę znaczek mazdy na kołpakach, nie zbyt oryginalny :) wygląda jak jakiś ptaszek w okręgu :)
Axela!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2014, 22:14
Posty: 613 (15/10)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 BK Z6 2004r, HB. Winning Blue 27B <-- Było.
Jest Mazda 3 BP SKYACTIV G 2019 HIKARI. https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2&t=212463

Postprzez tomecki » 25 gru 2015, 20:45

Haha też miałem takie skojarzenie. :D Aczkolwiek są to jednorazowe gadżety, na przyszłą zimę ich raczej już nie będzie. ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez tomecki » 11 sie 2016, 20:20

Trochę mnie tu nie było, po drodze miałem pisanie pracy licencjackiej, jej obronę, a dodatkowo resztę czasu zajmowała mi praca, aktualnie już jest trochę luźniej, a dzięki ciężkiej pracy i Mazda doczekała się najbardziej potrzebnego modu według mnie, mianowicie fotele z MPS. <jupi>

Na dzień dzisiejszy Mazdziarze brakuje 100 km do 20 000 km pokonanych przeze mnie :) Dlatego fotele okazały się "must have", gdyż po przesiadce z dosyć wygodnej tapicerki welurowej z Corsy, na podstawowy fotel Mazdy miałem wrażenie cofania się w tył... Niestety, ale zwykłe fotele w Mazdzie to porażka. I tak zmiana była w planach, ale szybko przesuneła się na pierwsze miejsce modów.

Ci którzy szukają/szukali foteli wiedzą co to za ból znaleźć fotele z BK MPS, niemożliwe wręcz. Od pół roku na allegro tylko dwa ogłoszenia, jedne zwykłe, nie skórzane, do renowacji porządnej fotel pasażera, a drugie jakby brudne, plus z Gniezna... Czyli Bóg jeden wie co się z nimi działo. ;) Aż pewnego wieczora, pojawiły się one... Czarny welur + skórzane boczki, połączenie o którym mogłem marzyć, do tego w rozsądnej cenie. :) Fotele były z anglika, co było dla mnie plusem do zrobienia ciekawego modu – mianowicie pozostawiłem sterowanie foteli z anglika, a do fotela pasażera, który miał się stać fotelem kierowcy, wrzuciłem stelaż z poprzedniego fotela, dzięki to czemu mam dwa w pełni regulowane fotele (wysokość, oparcie, odcinek lędźwiowy) :D Mankamentem było to, że obecny fotel pasażera pasażera miał wystrzeloną poduszkę boczną, ale koszt oryginalnej poduszki wyniósł mnie 25 zł + zmiana stelażu oraz zszycie boczka fotela łącznie 100 zł, uważam że to nie tragedia, a regulacja wysokości fotela pasażera przyda się mojej drugiej połówce nie raz. :)

Ogólnie fotele z MPS to cudo, świetnie trzymają w zakrętach, plus czuje się jakby mnie otulały, no i ten wygląd... No i o wiele lepsze niż pełna skóra, którą łatwo dostać, ale nie wyobrażam sobie podróżowania w nagrzanej skórze latem..

Tak czy siak, nie przynudzam. :) Powiem dodatkowo że udało mi się utargować w cenie dodatkowo boczki (z napisami BOSE, z tym że ja tego systemu nie mam, i długo nie będe miał <glupek2> ) oraz gałkę od MPS, gdyż poprzednia była w tragicznym stanie... Ta ma metalową obwódkę w miejscu, w którym poprzednia straciła obszycie. :)

Zdjęcia:
Tutaj z ogłoszenia:
Obrazek
Tutaj już w mojej Madzi <serduszka>
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety Madzia dostała pare parkingowych uszkodzeń zderzaków od anonimów :( (tylna tablica odgięta w kształt belki, aż dziw że zderzak nie pękł :| ) Ale jeśli chodzi o następny mod, to ledowe lampy, a potem na tył zderzak MPS, a na przód pakiet Kintaro. ;)
Obrazek
Obrazek

Po drodze Madzia zalicza tylko wymianę oleju, filtrów, filtrów gazu, a ponad program wymienione zostały sworznie w przednim zawieszeniu. :) Także jak na 20 000km to pikuś. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez macvas » 12 sie 2016, 09:45

To żeś zepsuł Nam dzień tymi fotelami. :>
Brawo Ty. Zacny nabytek.
Ja tez ich szukam, ale chwilowo poszedłem inną drogą.. więcej next weekend bo paczka w drodze.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez marcin255 » 12 sie 2016, 11:08

No , no wnętrze ekstra
Ceed GT 1.6T 225KM
Obrazek
T-Roc 2.0 TSI 4motion 190KM
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2008, 23:14
Posty: 5324 (26/45)
Skąd: Wrocław
Auto: Była 323F BA
87 KM -122 Nm
Mazda 3-2.0 LF
166 KM -209
KIA CEE’D GT
204 KM -265 Nm up
225 KM -330 Nm
T-Roc 2.0TSI 4motion 190KM 320Nm up.....?

Postprzez tomecki » 17 sty 2017, 17:11

W mojej Madzi ostatnio niewiele się dzieje, leje paliwo i jeżdzę, ale wpadł ostatnio kolejny długo oczekiwany mod – tylne lampy OEM LED. Nie ma nawet ich co porównywać do zwykłych żarówek, reakcja na hamulec oczywiście jak to w ledach, no i ten wygląd, ten efekt w nocy <jupi> ekstra. :) Wyparły stare przedliftowe lampy które jeszcze poprzedni właściciel zamontował po dzwonie... Są na sprzedaż w dobrej cenie jak coś :) Zdjęcia w załącznikach.

Niestety ostatnio też było trochę złego, Mazda padła łupem amatora cudzych tablic rejestracyjnych, zapewne wykorzystanych do kradzieży paliwa... Straciłem ładne tablice i 2 stówki przez jakiegoś złodzieja... :(

Dodatkowo przepaliła się jedna żarówka od podświetlenia klimatyzacji, ale akcja naprawcza dopiero na wiosnę będzie. :)
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Na nowych tablicach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez ezg_siwy » 17 sty 2017, 17:20

Pochwalisz się ile dałeś za stołki? Dużo roboty z przekładaniem było? Też miałem takie w planach (angliki), ale w końcu odpuściłem na rzecz europejskich.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2014, 11:58
Posty: 1034
Skąd: Zgierz / Warszawa
Auto: Mazda 3 Kintaro

Postprzez tomecki » 17 sty 2017, 17:26

Pisaliśmy chyba w innym temacie pamiętam na temat foteli :) Za komplet foteli i boczków wyszedł równy tysiak już z przesyłką.
Roboty było nie wiem ile, oddałem do tapicera który naprawił i poprzekładał za 100 zł wszystko (w rzeczywistości dopóki nie pokażę gdzie były szyte, nikt nie zauważa różnicy, więc jakość in plus) :)
Doradzałem Ci wtedy angliki. Ewentualnie w razie czegoś służe kontaktem i pomocą w naprawie foteli, gdyż tapicer do którego zawoziłem fotele jest jakieś 20 km od Opoczna w stronę Kielc, ale jak coś efekt można zobaczyć i ocenić w razie czego u mnie. ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez ezg_siwy » 17 sty 2017, 17:30

Aaa faktycznie, skleroza nie boli ;) Ja w końcu poszedłem w stronę wersji europejskiej – ze wszystkimi tego plusami i minusami. Ty masz w lepszym stanie fotel kierowcy, który teraz dopiero zaczniesz zużywać, a u mnie lepszy jest pasażer.
Tylko, że mnie w sumie zależało na zostawieniu starych foteli i kanapy żeby w razie odsprzedaży auta wrzucić je z powrotem do środka.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2014, 11:58
Posty: 1034
Skąd: Zgierz / Warszawa
Auto: Mazda 3 Kintaro

Postprzez tomecki » 17 sty 2017, 17:57

Dokładnie, mniej roboty w EU i lepszy fotel pasażera. Ogólnie to po pół roku używania mojego fotela już są pierwsze "ryski" na skórze, więc koniec końców i tak chyba to samo wychodzi. :)
Ja raczej sprzedam jak coś auto z fotelami, ale do tego jeszcze dużo czasu upłynie. ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez tomecki » 20 sty 2017, 20:32

A dziś, po przebiegu 193000 km Mazda dostała nowe sprzęgło. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez Krystek07 » 19 lut 2017, 23:52

piękna sztuka! widzę mody idą w bardzo dobrą strone, w niezłym tempie i oby tak dalej! <spoko> Też chce takie fotele... Grzanie tyłka też w nich masz?

Lotka dodała by jeszcze więcej uroku :) a kolorek taki sam jak mój tylko, że inny motorek :)
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2014, 01:43
Posty: 390 (20/5)
Skąd: podkarpacie
Auto: M3 BK 07' Y6 Aero+ bez FAP

Postprzez tomecki » 22 lut 2017, 22:11

Dzięki :) Nie, nie posiadam podgrzewania (ani ja, ani MPS z którego pochodzą) więc mi pasuje. :)
Powiem Ci że kupując auto byłem zadowolony z koloru, ale znaleźć części w kolorze to masakra jakaś... Możliwe że mody pójdą ostro do przodu, bo szukam jakiegoś walniętego anglika w Galaxy Grey Mica w Top Sporcie (bo w Kintaro jeszcze nie widziałem), jak coś się trafi to będzie ciekawie. :)

Masz może tempomat u siebie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez Krystek07 » 23 lut 2017, 00:52

Znam ten ból bo jestem na etapie kompletowania przodu do swojej m3 :D Zderzak chciałem z top sporta bo bardziej jakoś mi sie podoba od kintaro i udało mi sie znaleźć w bardzo dobrej cenie nówke ale do malowania :)

Co do tempomatu to mam od niedawna :) zmieniłem sobie kiere na tą z przyciskami i aktywowałem w ecu/sterowniku silnika za pomocą elma

A nad założeniem innych kół myślisz?
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2014, 01:43
Posty: 390 (20/5)
Skąd: podkarpacie
Auto: M3 BK 07' Y6 Aero+ bez FAP

Postprzez tomecki » 23 lut 2017, 19:05

Ja póki co się wstrzymuje, bo jak dobrze pójdzie, to w cenie kompletnego zderzaka przedniego i tylniego mogę mieć cały samochód z Anglii razem z felgami. :) A poluję na 17" z Kintaro również... Ale pożyjemy zobaczymy. :)

Ja cały czas zastanawiam się nad tempomatem u siebie, ale u mnie chyba nie ma instalacji. :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy