Mazda3 BK Z6 2004 sedan

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez Arrie » 5 gru 2015, 19:00

Witam serdecznie!
Dnia 17 września 2015 roku stałem się przeszczęśliwym posiadaczem Mazdy 3, o której to marzyłem sobie od 16 roku życia, a parę dni później uczestnikiem tego forum ;) . Ale może zacznę od początku…

Co było, a nie jest…
Pierwszym moim autem, na które oszczędzałem, zbierałem i pracowałem już dwa lata przed osiągnięciem pełnoletności i uzyskaniem prawka była Toyota Yaris. Ów wielki duchem, lecz mały ciałem samochód służył mi wiernie i bezawaryjnie przez cały okres jego użytkowania. Wyposażenie podstawowe- czyli nic, poza ABS. Nawet wspomagania kierownicy. Mimo wszystko wspominam je bardzo dobrze, a widok Yarichy odjeżdżającej z nową właścicielką sprawił, że zawilgotniały mi oczy… ;)

Powrót do teraźniejszości…
Jak już wspomniałem we wrześniu zakupiłem swoją Mazdę od osoby prywatnej. Umówiłem się z właścicielką na oględziny i kiedy zajechałem na miejsce ujrzałem coś pięknego. Był to jedyny cud świata, gdyż pozostałych 7 nie uznaję po tym co zobaczyłem. Chwili tej towarzyszył jasno świecący promień światła padający na rzeczony cud w akompaniamencie niebiańskiego chórku. Pod stopami czułem lekkość, w brzuchu przyjemne mrowienie, a w świadomości… cóż, przy takim zjawisku nie ma mowy o świadomości, o czym może świadczyć chociażby fakt, że nie wpadłem na pomysł uchwycenia tego na zdjęciu. Mówię tu o stojących jedna za drugą dwóch pięknych mazdach, pięknym niebieskim hatchbacku i tej drugiej piękniejszej (mojej :D <serduszka> ) , którą opiszę i przedstawię poniżej. Był to pierwszy i jedyny egzemplarz jaki oglądałem i z racji stanu samochodu nie było możliwości, żebym wrócił do domu bez tej ślicznotki. Oglądając swój cel kilkudziesięciokilometrowej podróży nie mogłem się powstrzymać od spoglądania co chwilę na tą drugą. Na szczęście miała ona innego właściciela i nie była na sprzedaż, więc nie byłem rozdarty (bo właśnie niebieski hatchback był drugi w kolejności szukania).

Dane:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6 MZR Z6 105km (77 kW)
Przebieg: ~130 tys. km
Kolor: tytanowo szary (29Y)
Wersja wyposażenia: Active

Wyposażenie:
-ABS, ESP
-Felgi 16" oryginalne
-8 poduszek powietrznych
-elektryczne szyby przód/tył
– klimatyzacja automatyczna
-kierownica multimedialna
-światła przeciwmgielne przód/tył
-komputer pokładowy
-elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne


Zdjęcia:
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

WP_20150919_002.jpg
Z tyłu zazdrosny Lancer rodziców z miną "soon..."


Co mnie boli i mam zamiar to zmienić:
Bat anteny, chyba 40cm (na pewno nie mniej niż 30).
WP_20151205_009.jpg

Zwykła, cienka rurka jako wydech. Tutaj pomyślę nad jakąś delikatną nakładką 70mm.
WP_20151205_010.jpg

Zdarty "chrom" z gałki zmiany biegów, lekko zdartą skórę jestem w stanie przeżyć, ale ten lakier wygląda paskudnie. Albo po taniości kupię lakier w kolorze chromu i będę to malował za każdym razem jak się zedrze, albo kupię oryginalną gałkę taką jak poniżej lub 5-biegową od wersji kintaro.
WP_20151205_012.jpg



Modyfikacje/naprawy/inne zmiany:
Do tej pory wymieniłem filtr powietrza i kabinowy (ten kto zaprojektował sposób wymiany filtra kabinowego był bardzo wredną osobą...), zakupiłem kuwetę do bagażnika oraz zakonserwowałem podwozie samochodu w serwisie specjalizującym się w tym(niestety nie posiadam zdjęć przed/po).
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 lip 2015, 16:39
Posty: 9 (2/0)
Auto: Mazda 3 BK Z6 sedan

Postprzez Piotrek_154 » 6 gru 2015, 14:10

Witam w dziale Nasze Mazdy i zapraszam na spoty Grupy Łódzkiej :)
viewtopic.php?p=1451281#p1451281
https://www.facebook.com/mazdaspeedlodz/
Best ET: Czaplinek '15 17,813, Ryki '15 17,808
Moderator EC/NM
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 12 lip 2014, 15:21
Posty: 865 (39/14)
Skąd: Łódź
Auto: 3 BK '05r HB 1.6 Z6-VE
MX-3 KL-DE

Postprzez KMBak » 9 gru 2015, 00:24

Arrie napisał(a):Mimo wszystko wspominam je bardzo dobrze, a widok Yarichy odjeżdżającej z nową właścicielką sprawił, że zawilgotniały mi oczy…


Ja już się zastanawiam co to będzie jak kiedyś przyjdzie czas Mazdę sprzedać... :|

A co do autka – dbaj i się ciesz. <spoko>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Arrie » 12 gru 2015, 12:37

KMBak napisał(a):Ja już się zastanawiam co to będzie jak kiedyś przyjdzie czas Mazdę sprzedać... :|


Póki co jestem zbyt zadowolony żeby myśleć o zmianie ... zbyt zadowolony i spłukany <rotfl>

Swoją drogą, wie ktoś może gdzie dostanę przepust kablowy do bagażnika do Madźki, albo czy będzie pasował od innego modelu lub jakiś uniwersalny? Ten u mnie jest poprzerywany i posklejany trochę izolacją, ale boję się, że podczas większego deszczu dostanie się tam woda. Chyba, że wystarczy dobrze owinąć izolacją, aczkolwiek to tylko półśrodek.



Do Mazdencji wpadły nowe wycieraczki Visee i nowy sterownik zamka centralnego, gdyż stary działał jak chciał, otwierał i zamykał się w losowych momentach :( , a jedyny pilocik, który dostałem był połowicznie sprawny (nie działał przekaźnik blokowania). Do tego sterownika w chwili natchnienia podłączę klapę bagażnika, żeby zyskać możliwość otwierania jej z pilota :D

Na dniach będę wymieniał olej na Shell Helix Ultra 5w-40 i filtr oleju na oryginalny Mazda.
Na badaniu technicznym na skp wyszedł luz w lewym tylnym łączniku stabilizatora, więc i z tym tematem będę się musiał w niedługim czasie zmierzyć.


Po ponad pół roku jazdy Mazdą mogę powiedzieć, że jeździ się nią wyśmienicie <serduszka> <serduszka> jestem z niej super zadowolony, a oglądający się za nią ludzie utwierdzają mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem :D
Załączniki
WP_20140315.jpg
WP_20160402_001.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 lip 2015, 16:39
Posty: 9 (2/0)
Auto: Mazda 3 BK Z6 sedan

Postprzez Arrie » 16 kwi 2016, 21:10

Olej i filtr wymienione przy przebiegu 134470km. Mam wrażenie, że silnik chodzi teraz ciut ciszej ;)
Wymieniłem także oba łączniki stabilizatorów z tyłu i stuki ustały, zajęło mi to około 2h łącznie z sprzątaniem po całej operacji. :)
Załączniki
łącznik1.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 lip 2015, 16:39
Posty: 9 (2/0)
Auto: Mazda 3 BK Z6 sedan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy